ΟΕΦΕ: Γενικό Θέμα

giannisb

Νεοφερμένος

Ο giannisb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Μήπως μπορεί κάποιος να δώσει τα θέματα οεφε στα μαθηματικά
γενικής παιδείας (2010)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=cat&id=46

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Παιδιά έγραψε κανείς σας την προσομοίωση της Οικονομίας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manouno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι πάντα απόλυτο.

Η καθηγήτρια μου του ΑΕΠΠ μου είπε ότι μια χρονιά,βάλανε ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις θεωρείας. Οπότε, όλα είναι πιθανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna-maria

Νεοφερμένος

Η anna-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,επειδη κανω ιδιαιτερα δεν εχω την δυνατοτητα να βρω τα φετινα θεματα οεφε για την θεωρητικη κατευθυνση με βιολογια επιλογης!!!εαν τα εχει καποιος θα μπορουσε να μου τα στειλει στο mail μου annoulini3@hotmail.com ;Ευχαριστω εκ των προτερων !!!! δινω δευτερη φορα και εχω απιστευτο αγχος please help!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ψάχνω ένα λινκ για τα θέματα του οεφε, παρακαλώ πολύ λίγη βοήθεια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Τα θέματα του 2010 για την Γ΄Λυκείου θα τα βρείτε εδώ
https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=cat&id=53
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hydra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Ποιος ο λογος να γνωριζετε τα θεματα του ΟΕΦΕ πριν τα γραψετε?
Παιδια φροντιστηριο ειναι ,οχι σχολειο.Αν πατε καθαρα για τον βαθμο ,οκ τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΦΙΛΙΠΠΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ποιος ο λογος να γνωριζετε τα θεματα του ΟΕΦΕ πριν τα γραψετε?
Παιδια φροντιστηριο ειναι ,οχι σχολειο.Αν πατε καθαρα για τον βαθμο ,οκ τι να πω...
ΔΕΝ αναφερόμαστε στα θεματα των διαγωνισματων που θα ακολουθησουν αλλα σε οσα διαγωνίσματα εχουν ήδη πραγματοποιηθει...!! Ο λογος προφανώς είναι οτι δεν πηγαινουν ολοι σε καποιο οργανομενο φροντιστηριο..

Τα θέματα του 2010 για την Γ΄Λυκείου θα τα βρείτε εδώ
https://ischool.e-steki.gr/downloads.php?do=cat&id=53
ευχαριστω πολυ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Στην βιβλιοθήκη μέχρι και σήμερα από θέματα του ΟΕΦΕ για το 2010 υπάρχουν τα παρακάτω
Γ' Λυκείου


Β Λύκειου

Α Λύκειου


ΕΠΑΛ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coheNakatos

Δραστήριο μέλος

Ο Βαγγελης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 662 μηνύματα.
Το μονο που εχω να πω ειναι αυτο που μας ειπε η καθηγητρια στο ΑΟΔΕ οτι οταν την καλεσαν να βαλει θεματα της εδωσαν τα θεματα των πανελλαδικων των 5 τελευταιων χρονων (επαναληπτικες και κανονικες) και τα θεματα του οεφε της ιδιας χρονιας ! Καιγονται τα θεματα παιδια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostaspotter

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Παιδιά συγνώμη αλλα λέτε μπούρδες!!
Ο ΟΕΦΕ μπορεέι να καίει θέματα αλλά μόνο θέματα θεωρίας!!!Στα μαθηματικά και στη φυσική υπάρχουν τόσο πολλές ασκήσεις να βάλουν στις πανελλήνιες που χέσ...ηκε η επιτροπή για το τι έκαψε ο ΟΕΦΕ!
Εγώ προσωπικά τα θέματα τα θέλω για να προσωπική εξάσκηση καθώς ξέρω πως βάζουν πολύ δύσκολα ( μιλάω για τον ΟΕΦΕ) και αυτό πιστεύω πως θα με βοηθήσει γτ ορισμένες χρονιές βάλαν άκυρα θέματα απότι είδα στις πανελλήνιες (Βλέπε 2003 θέμα 4)β), 2007 Θέμα 4)β) ) που ως επιτοπλίστον είναι κατασκευαστικός ο τρόπος λύσης!
Θέλω να έχω επίγνωση για τα άκυρα και ο ΟΕΦΕ είναι ό,τι πρέπει!!!
Ποτέ μου δεν αγχώθηκα για κανένα δήπλωμα ούτε proficiency ούτε lower γτ πολύ απλά πήγαινα και ήξερα (σύμφωνα με το διάβασμα που έκανα όλη τη χρονιά) αν θα γράψω ή όχι...Και όντως πάντα μέσα έπεφτα...Το proficiency το πήρα με τη 2η!
Ούτε τώρα δεν θα αγχωθώ καθώς ξέρω σε ποια μαθήματα δεν θα γράψω και σε ποια θα γράψω!
Το μόνο κακό με τα μαθηματικά είναι πως μπορεί να σου βάλουν θέμα το οπόιο για να το λύσεις πρέπει να σου έρθει η έμπνευση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά συγνώμη αλλα λέτε μπούρδες!! Ο ΟΕΦΕ μπορεέι να καίει θέματα αλλά μόνο θέματα θεωρίας!!!Στα μαθηματικά και στη φυσική υπάρχουν τόσο πολλές ασκήσεις να βάλουν στις πανελλήνιες που χέσ...ηκε η επιτροπή για το τι έκαψε ο ΟΕΦΕ!
Ασκήσεις μπορεί να υπάρχουν πολλές αλλά οι κατηγορίες είναι λίγες. Κάνω αφελώς την ερώτηση: μήπως καίει κατηγορίες ασκήσεων? Ακόμα αν όπως λες καίει μόνο θέματα θεωρίας αυτό δεν είναι σημαντικό? Για π.χ. στη λογοτεχνία της θεωρητικής αν βάλει ο οεφε ένα κείμενο θα το βάλουν και στις πανελλήνιες? Ή μήπως θα το βάλουν για να καούν όσοι πιστευουν ότι δεν θα μπει? :hmm:Μπέρδεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ρε παιδιά,αφου σας λεει ο ανθρωπος :
τα θέματα είναι στη βιβλιοθήκη του ischool.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ασκήσεις μπορεί να υπάρχουν πολλές αλλά οι κατηγορίες είναι λίγες. Κάνω αφελώς την ερώτηση: μήπως καίει κατηγορίες ασκήσεων? Ακόμα αν όπως λες καίει μόνο θέματα θεωρίας αυτό δεν είναι σημαντικό? Για π.χ. στη λογοτεχνία της θεωρητικής αν βάλει ο οεφε ένα κείμενο θα το βάλουν και στις πανελλήνιες? Ή μήπως θα το βάλουν για να καούν όσοι πιστευουν ότι δεν θα μπει? :hmm:Μπέρδεμα.

Δεν ξέρω για μαθήματα θεωρητικής κατεύθυνσης, πάντως για τεχνολογική, ο ΟΕΦΕ πιστεύω και εγώ ότι καίει μόνο θεωρητικά θέματα.
Δεν νομίζω ότι καίει κάτι από ασκήσεις σε Φυσική/Μαθηματικά. Ούτε καν κατηγορίες ασκήσεων. Φυσικά και δεν θα σου βάλουν ακριβώς την ίδια άσκηση αλλά κάθε υποερώτημα ξεχωριστά που έχει βάλει ο ΟΕΦΕ έχει την ίδια πιθανότητα να μπεί στις Πανελλήνιες (παρόμοιο του φυσικά). Δεν μπορούν να αποκλείσουν ας πούμε άσκηση τύπου Φερμάτ. Τα πράγματα θα είναι πολύ κλασικά πιστεύω. Μαθηματικά Κατεύθυνσης θα υπάρχουν 2-3 δύσκολα ερωτηματάκια (που θα λειτουργούν με τα παρακάτω αλλά θα είναι δύσκολο να τα "δείς"). Κατά τ' άλλα θα πετάξουν μια με μιγαδικούς που άντε να έχει κανένα διαγραμματικό γεωμετρικό τόπο. Στις άλλες δύο θα ρίξουν παράγωγο/μονοτονία/σύνολο τιμών και ολοκληρώματα και θα έχει καμιά απόδειξη ισότητας συναρτήσεων, κανά Φερμάτ, κανά ΘΜΤ/Μπολζάνο, κανά υπολογισμό ορίου που θα θέλει είτε μετασχηματισμό κ DLH είτε κριτήριο παρεμβολής, κανά Εμβαδόν κλπ.. Άντε και καμιά αντίστροφη το πολύ πολύ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
τουλάχιστον στη θεωρητική απ' ότι μας έχουν πει οτι καίγονται γιατί ή το 2003 ή το 2004 κάποια από τα θέματα που είχαν πέσει στον οεφε στα αρχαία έπεσαν και στις πανελλήνιες και δημιουργήθηκε ντόρος γι' αυτό κι αποφεύγουν να βάλουν τα ίδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas (agia)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kostas (agia) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 905 μηνύματα.
https://users.thesp.sch.gr/vdrimtzias/index.php/2010-02-21-11-07-00/-2010
Δες και εδω εχει λιγα....Κοιταξε τα με την Σειρα ολα λεει και για ΕΠΑ.Λ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδια εχει και εδω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

**Fifi [xixi]

Νεοφερμένος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Με μία περιηγηση στη ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ με τα θέματα ΟΕΦΕ 2010 της Γ'Λυκειου είδα οτι λείπουν καποια θεματα που εγω ετυχε με μια αναζητηση να τα βρω και σκέφτηκα οτι ισως υπάρχουν κι αλλοι που τα αναζητουν!!

View attachment ΟΕΦΕ 2010-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ.pdf

View attachment ΟΕΦΕ 2010-ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ-ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ.pdf

View attachment ΟΕΦΕ 2010-ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soon

Νεοφερμένος

Ο soon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είχα ήδη ανεβάσει τα θέματα φυσικής και μαθηματικών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top