ΟΔΕ ή ΛΟΧΡΗ ΠΑΜΑΚ;

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.

Δεν είναι μόνο με Τράπεζα.Είναι γενικότερα με τα Χρηματοοικονομικά.

Εδώ μπορείς να δείς το πρόγραμμα σπουδών https://bankfin.unipi.gr/mathimata-proptyxiakou/

btw Κάτι άσχετο...εάν θέλω κάνω αίτηση για Διδακτορικό στο ΟΠΑ με το Μεταπτυχιακό που έχω https://www.dept.aueb.gr/el/loxri/content/διδακτορικές-σπουδές και ας έχω τελειώσει ΤΕΙ. :clapping:Απλά χρειάζομαι Πολύ Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας C1.
 
Τελευταία επεξεργασία:

dimitrama5

Νεοφερμένος

Η dimitrama5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Επειδή διαβάζω και δεν βρίσκω κάποια άκρη,αλλά το μηχανογραφικό επείγει...Δηλαδή λοχρη οπα ή ασοεε;Πολλοί μου έχουν πει ότι τα οικονομικά έχουν πολύ θεωρία πράγμα στο οποίο δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να ανταπεξελθω όμως
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή διαβάζω και δεν βρίσκω κάποια άκρη,αλλά το μηχανογραφικό επείγει...Δηλαδή λοχρη οπα ή ασοεε;Πολλοί μου έχουν πει ότι τα οικονομικά έχουν πολύ θεωρία πράγμα στο οποίο δεν νομίζω ότι θα μπορέσω να ανταπεξελθω όμως

Δεν έχω προσωπική άποψη καθώς προέρχομαι από άλλο πεδίο.
΄Ομως επειδή έχω ακούσει πολλές σχετικές συζητήσεις και ακόμα και εδώ στο φόρουμ έχει συζητηθεί κατά καιρούς το συγκεκριμένο θέμα, πιστεύω ότι πρέπει να δηλώσεις κατά προτεραιότητα τα τμήματα ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ και Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής ΠΑΠΕΙ.
Πρώτα ΟΠΑ (το ΟΠΑ είναι η παλιά ΑΣΟΕΕ) μετά ΠΑΠΕΙ.
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Δηλαδή κάποιος που δε θέλει να ασχοληθεί με τα χρηματοοικονομικά αλλά με τη "διοίκηση" θα πρέπει να δηλώσει κάτι μόνο και μόνο επειδή θα έχει (μάλλον) καλύτερη αποκατάσταση;
Δεν έχω γνώση και άποψη για τα τμήματα, αλλά έχω γνωστούς-ες που τελείωσαν διοίκηση εντός και εκτός ΟΠΑ και έκαναν μεταπτυχιακό και εργάζονται όλοι
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή κάποιος που δε θέλει να ασχοληθεί με τα χρηματοοικονομικά αλλά με τη "διοίκηση" θα πρέπει να δηλώσει κάτι μόνο και μόνο επειδή θα έχει (μάλλον) καλύτερη αποκατάσταση;
Δεν έχω γνώση και άποψη για τα τμήματα, αλλά έχω γνωστούς-ες που τελείωσαν διοίκηση εντός και εκτός ΟΠΑ και έκαναν μεταπτυχιακό και εργάζονται όλοι

Μα η κοπέλα δηλώνει ότι προτιμάει τα χρηματοοικονομικά.
Αν κάποιος προτιμάει τη "διοίκηση" ας τη δηλώσει κατά προτεραιότητα.
Ο,τι αρέσει περισσότερο στον καθένα!
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μα η κοπέλα δηλώνει ότι προτιμάει τα χρηματοοικονομικά.
Αν κάποιος προτιμάει τη "διοίκηση" ας τη δηλώσει κατά προτεραιότητα.
Ο,τι αρέσει περισσότερο στον καθένα!

Όχι όχι αναφέρομαι στα παιδιά πιο πάνω που λένε ότι μόνο αυτά τα Τμήματα αξίζουν και στο παιδί που σπουδάζει ήδη ΟΔΕ και λέει δεν τον παίρνουν ούτε για πρακτική 😅
 

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
γνωριζει καποιος ποια ειναι η διαφορα του τμηματος διεθνων και ευρωπαικων οικονομικων σπουδων οπα απο τα υπολοιπα τμηματα οικονομικων παπει οπα κτλ?
 

Λαμπρινηη

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινηη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας! Ποια είναι η γνώμη σας για το ΔΕΤ ΟΠΑ; Έχω διαβάσει ότι έχει πολύ καλή αποκατάσταση, αλλά αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν ένας απόφοιτος μπορεί να διεκδικήσει θέσεις εργασίας για διοίκηση, μάρκετινγκ κλπ, όπως δηλαδή ένας απόφοιτος του ΟΔΕ ή του ΜΚΤ. Έχω δει ότι υπάρχουν μαθήματα και κατευθύνσεις για διοίκηση και ψηφιακό μάρκετινγκ αλλά η ερώτησή μου είναι αν κάποιος απόφοιτος προτιμάται για τέτοιες θέσεις.. ή τα μεγαλα ποσοστά επαγγελματικής αποκατάστασης ισχύουν μόνο για θέσεις πληροφορικής; Ευχαριστώ πολύ όποιον απαντήσει!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top