Νυχτερινή Έξοδος

Νυχτερινή Εξοδος

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 121)
  • σε club

    Ψήφοι: 33 27.3%
  • στα μπουζούκια

    Ψήφοι: 5 4.1%
  • σε συναυλία (γενικά)

    Ψήφοι: 21 17.4%
  • σε εναλλακτική μουσική σκηνή

    Ψήφοι: 12 9.9%
  • σε ταβέρνα με ζωντανή λαϊκή μουσική

    Ψήφοι: 8 6.6%
  • σε κυριλέ εστατόριο με την ανάλογη μουσική

    Ψήφοι: 3 2.5%
  • σε θέατρο / σινεμά

    Ψήφοι: 22 18.2%
  • άλλο (τι?)

    Ψήφοι: 17 14.0%

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Όχι,δεν είναι το ίδιο.Ο Τσιτσάνης και ο Βαμβακάρης (τον άλλο τον μαλάκα πρώτη φορά τον ακούω),δεν ακούγονται με τίποτα,τα μπουζούκια έχουν τουλάχιστον χαβαλέ.
Χαβαλε.:confused: Κρίμα το ονομα που φερεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
...μ'αρέσουν και τα ροκάδικα αλλά δεν έχω παρέα να πάω...:P
Τότε ν' ανέβω Σαλονίκη για ροκάδικο...;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
ακρωτηρι...!!!

ζωώδης κατάσταση

Όχι,δεν είναι το ίδιο.Ο Τσιτσάνης και ο Βαμβακάρης (τον άλλο τον μαλάκα πρώτη φορά τον ακούω),δεν ακούγονται με τίποτα,τα μπουζούκια έχουν τουλάχιστον χαβαλέ.

Μάλλον εσύ δεν μπορείς να τους ακούσεις, κρίμα. Μη γενικεύεις πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μάλλον εσύ δεν μπορείς να τους ακούσεις, κρίμα. Μη γενικεύεις πάντως.

Δε γενικεύω,απλά όσο εξ'ίσου ηλίθιο είναι να λέμε ποιοτικό το ένα,άλλο τόσο ηλίθιο είναι να μιλάμε για ποιότητα στο άλλο (η ποιότητα εμπεριέχει την έννοια της αντικειμενικότητας).Απ'τη στιγμή που δεν υπάρχουν ορθολογικά κριτήρια στη μουσική (άρα και αντικειμενικότητα),είτε μιλάμε για Μπετόβεν είτε για πορδές η ίδια ποιότητα είναι,το αν μας αρέσει ή όχι αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Δε γενικεύω,απλά όσο εξ'ίσου ηλίθιο είναι να λέμε ποιοτικό το ένα,άλλο τόσο ηλίθιο είναι να μιλάμε για ποιότητα στο άλλο (η ποιότητα εμπεριέχει την έννοια της αντικειμενικότητας).Απ'τη στιγμή που δεν υπάρχουν ορθολογικά κριτήρια στη μουσική (άρα και αντικειμενικότητα),είτε μιλάμε για Μπετόβεν είτε για πορδές η ίδια ποιότητα είναι,το αν μας αρέσει ή όχι αλλάζει.

Δε μίλησα για ποιότητα και ούτε πιστεύω στη ποιότητα. Απλά δε σε αγγίζουν εσένα οκ κανένα πρόβλημα. Ο μόνος λόγος για ποιότητα μπορεί να γίνει όταν το μουσικό έργο ακολουθεί κάποια συγκεκριμένα μουσικά και ακουστικά κριτήρια πχ αρμονία, τα οποία είναι αντικειμενικά. Αλλά αυτό από μόνο του δε σημαίνει κάτι για το αν σου αγγίζει την ψυχή η μουσική ή η τέχνη γενικά. Τεσπά όλα αυτά βγαίνουν εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Όχι,δεν είναι το ίδιο.Ο Τσιτσάνης και ο Βαμβακάρης (τον άλλο τον μαλάκα πρώτη φορά τον ακούω),δεν ακούγονται με τίποτα,τα μπουζούκια έχουν τουλάχιστον χαβαλέ.
lolwut
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rosstrobon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σε εναλλακτικές μουσικές σκηνές σε συναυλίες και σε ροκάδικα και εντεχνάδικα.Άντε και κάνα σινεμαδάκι.Αυτά. :)

Γενικότερα όμως με καλή παρέα μπορώ να πάω παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μπουζούκια , θέατρο, σινεμά :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
μπουζουκια πρωτο τραπεζι πιστα! μετα για χαλαρα σινεμα βεβαια και οπερα για ηρεμια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
μπουζουκια πρωτο τραπεζι πιστα! μετα για χαλαρα σινεμα βεβαια και οπερα για ηρεμια!:)

πας και όπερα;;;; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
πιστευω σε club η σε μπουζουκια καπου να χορευεις ρε παιδι μου τι να καθεσαι σαν το αγγουρι την ταινια την κατεβαζω και απτο net τη βλεπω στην τηλεοραση σε εστιατοριο παω και με τη γιαγια μου αργοτερα μπορει μικροι ειμαστε ακομα τ λεει και το τραγουδι dance the night away grab somebody drink a little more...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ααφφ γενικά τα club δε με τρελαίνουν τόσο, ειδικά όταν γίνεται τρόπος ζωής ξέρω γω, και σε καθημερινή βάση. Ναι, μπορεί να πάω μια στο τόσο αν το θέλει και η παρέα και για να αλλάξουμε κλίμα, αλλά ως εκεί.
Μπουζούκια ΟΥΤΕ ΚΑΝ, γενικά σιχαίνομαι αυτό τον τρόπο διασκέδασης ΙΟΥ.

Εγώ το βράδυ το περνάω χαλαρά, σε κάποιο μπαρ για κανένα ποτό, ήρεμα κι ωραία, για φαγητό σε καμιά ταβερνούλα ξέρω γω, σινεμά και φαστ φουντ, ή βόλτα έξω με σουβλάκια σε κανένα παγκάκι με παρέα. :redface:
Γενικά μου αρέσουν τα απλά πράγματα, εξάλλου αν η παρέα είναι καλή μια χαρά περνάς. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaEchelon

Νεοφερμένος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Προτιμω σε club η μπαρακια.. επισης συναυλιες απο καλλιτεχνες που μου αρεσουν εννοειτε (στους 30 seconds to mars περασα ανεπαναληπταα)! μετα μ αρεσουν καφετερειες και σινεμα και απεχθανομαι μπουζουκια ταβερνες κλπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
καφετεριες και χαλαρα..μπουζουκια με τιποτα γιατι προσωπικα δεν μου αρεσει αυτος ο τροπος διασκεδασης..ε σε κλαμπ θα παω με παρεα αλλα δεν τρελαινομαι κιολας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μπουζούκια; Oύτε καν :P Καλύτερα να δω τον Εζέλ από το να πάω σε μπουζούκια :| xaxaxaxa

Προτιμώ κυρίως μπαρ/καφετέριες με χαλαρή lounge μουσική , καμία φορά soft rock/pop δίπλα στη θάλασσα. (Επειδή ζω δίπλα στον Κορινθιακό)
Είμαι σχετικά ξενέρωτη όσον αφορά τους υπόλοιπους νέους της ηλικίας μου, βαριέμαι μετά από κάποια στιγμή, δε μπορώ να κάθομαι σε ένα club από τις 12 μέχρι τις 4 και να κουνάω το κεφάλι προσποιούμενη ότι διασκεδάζω. Αφήστε που νυστάζω κιόλας, μέχρι τη 1-1μιση και μετά δε με κρατάνε τα μάτια μου χαχαχα
Αγαπώ τον κινηματογράφο, αν και ο κοντινότερος είναι 40 λετπά δρόμος :P

Και μένα μου αρέσουν τα απλά και ήρεμα πράγματα, όπως είπε και η princess
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:sick: μπουζούκια? ΑΙΣΧΟΣ
σε club να'χω πάει 2-3 φορές,τα αποφεύγω,δεν βρίσκω ενδιαφέρον και συνήθως τα άτομα που συναντώ εκεί είναι χαζοχαρούμενα άτομα που θεωρούν πως το νόημα της ζωής είναι να χοροπηδούν πάνω κάτω σε ένα χώρο ασφυκτικά γεμάτο και να πίνουν ότι τους πλασάρουν (όχι δεν είμαι κακιά :redface:)
Εγώ προτιμώ λίγο κόσμο και καλό! καφετέριες με χαλαρή μουσική lounge όπως αναφέρθηκε,βράδια δίπλα στην παραλία στα βότσαλα,σινεμά και μετά καμιά ταβερνούλα για να ντερλικώσουμε...
Πολλές φορές την βγάζω σε σκαλάκια με παρέα και μουσική :) Ακόμα και το σπίτι με καλή παρέα μπορεί να γίνει τέλειος χώρος διασκέδασης,βλέποντας ταινίες,ακούγοντας μουσική και συζητώντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
καφε-φαι-ποτο
και ορισμενες φορες σινεμα αυτα,λιγο πολυ συνοψίζουν την πλειοψηφια των εξοδων στη ζωη μου με φιλους αλλα και με προσωπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bl4Ck_PyTh0N!

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Eξαρτάται από τη διάθεσή μου.Πολλές φορές έχω ξημερωθεί σε διάφορα clubs εδώ στο Ηράκλειο με την παρέα μου.Τις περισσότερες φορές βγαίνω για κανένα καφέ ή για μπιλιάρδο μιας που μ'αρέσει πολύ.Πιο σπάνια θα πάω σινεμά και μετά καπάκι για φαγητό.Στα μπουζούκια δεν πατάω γιατί δεν είναι ακόμα για την ηλικία μου.(Συνήθως γεμίζουν με 25άρηδες και βάλε οπότε εγώ και οι φίλοι μου δεν έχουμε θέση εκεί,ακόμα τουλάχιστον.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kgkolfis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kgkolfis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 254 μηνύματα.
Για φαγητό, ποτό, κανένα καφέ, σινεμά, σε καμια συναυλία, σπίτι με φίλους..
Γενικά τα club δεν μου αρέσουν αν και πάω μερικές φορές για να μην με λένε και ακατάδεκτο :P
Μπουζούκια ούτε να τα βλέπω.. Αφενός δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο είδος μουσικής και αφετέρου εκνευρίζομαι όταν βλέπω 15χρονα ή 16χρονα να πηγαίνουν κοστουμαρισμένοι στα μπουζούκια και να το παίζουν κάποιοι...!! (Ιδιοτροπίες :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top