Νομική Σχολή Αθηνών

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Mε φοβίζεις. :P Γνωρίζοντας ορισμένες ενέργειές της για μία υπόθεση ενός συμφοιτητή με ένα έγγραφο θα τη χαρακτήριζα τουλάχιστον πρόθυμη. Ίσως να ήθελε να μας εντυπωσιάσει για το καλωσόρισμα. :hehe: Αυτό το μήνα θα έχω ορισμένα "πάρε-δώσε".:P
Υπάρχουν και ορισμένοι λίγοι πρόθυμοι υπάλληλοι, αλλά ο κανόνας είναι το αντίθετο.
Ιδίως στις γραμματείες κάποιων τομέων χτυπάνε παγκόσμιο ρεκόρ στο ξύσιμο και στο σπάσιμο νεύρων των φοιτητών. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Υπάρχουν και ορισμένοι λίγοι πρόθυμοι υπάλληλοι, αλλά ο κανόνας είναι το αντίθετο.
Ιδίως στις γραμματείες κάποιων τομέων χτυπάνε παγκόσμιο ρεκόρ στο ξύσιμο και στο σπάσιμο νεύρων των φοιτητών. :P
Έχεις απόλυτο δίκιο, δυστυχώς, αν αναλογιστούμε πως οι γραμματείες για το κοινό είναι ελάχιστες ώρες ανοικτές.

Μήπως γνωρίζουμε για το δεύτερο έτος στο περίπου τι ώρα αρχίζουν και τελειώνουν τα μαθήματα κάθε μέρα; Θα ήθελα να κανονίσω κάποια μαθήματα για μία ξένη γλώσσα και δεν έχει βγεί ακόμα το πρόγραμμα(νομίζω).:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Ερώτηση: Στη σχολή έχουμε το δικαίωμα να δηλώσουμε όσα επιλεγόμενα μαθήματα επιθυμούμε με την προϋπόθεση να μην υπερβαίνουν μαζί με τα υποχρεωτικά το οκτώ ανά εξάμηνο και να προσφέρονται αντίστοιχα στο χειμερινό ή εαρινό εξάμηνο κατά περίπτωση. Τι γίνεται όμως με τα συγγράμματα; Δηλαδή αν εγώ θέλω να εξεταστώ στο πλαίσιο της τετραετούς μου φοίτησης σε 64 και όχι 41 μαθήματα, θα πάρω για όλα και το αντίστοιχο σύγγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ερώτηση: Στη σχολή έχουμε το δικαίωμα να δηλώσουμε όσα επιλεγόμενα μαθήματα επιθυμούμε με την προϋπόθεση να μην υπερβαίνουν μαζί με τα υποχρεωτικά το οκτώ ανά εξάμηνο και να προσφέρονται αντίστοιχα στο χειμερινό ή εαρινό εξάμηνο κατά περίπτωση. Τι γίνεται όμως με τα συγγράμματα; Δηλαδή αν εγώ θέλω να εξεταστώ στο πλαίσιο της τετραετούς μου φοίτησης σε 64 και όχι 41 μαθήματα, θα πάρω για όλα και το αντίστοιχο σύγγραμμα;
41 θα παρεις...για τα υπολοιπα 23 κοψε το λαιμο σου.:P Aλλωστε θα δεις οτι σε 4 χρονια 64 μαθηματα δε περνας που να χτυπιεσαι αλυπητα κατω, στη Νομικη τουλαχιστον..Ωστοσο επειδη κι εγω θα παρω παραπανω επιλογης το εχω μονταρει με ανταλλαγες στον Ευδοξο και συγγραμματα απο φιλους...
Έχεις απόλυτο δίκιο, δυστυχώς, αν αναλογιστούμε πως οι γραμματείες για το κοινό είναι ελάχιστες ώρες ανοικτές.

Μήπως γνωρίζουμε για το δεύτερο έτος στο περίπου τι ώρα αρχίζουν και τελειώνουν τα μαθήματα κάθε μέρα; Θα ήθελα να κανονίσω κάποια μαθήματα για μία ξένη γλώσσα και δεν έχει βγεί ακόμα το πρόγραμμα(νομίζω).:)
μεσος ορος ειναι 11-7 αποτι ειχα δει στο περσινο προγραμμα(συνηθως δεν αλλαζει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Ερώτηση: Στη σχολή έχουμε το δικαίωμα να δηλώσουμε όσα επιλεγόμενα μαθήματα επιθυμούμε με την προϋπόθεση να μην υπερβαίνουν μαζί με τα υποχρεωτικά το οκτώ ανά εξάμηνο και να προσφέρονται αντίστοιχα στο χειμερινό ή εαρινό εξάμηνο κατά περίπτωση. Τι γίνεται όμως με τα συγγράμματα; Δηλαδή αν εγώ θέλω να εξεταστώ στο πλαίσιο της τετραετούς μου φοίτησης σε 64 και όχι 41 μαθήματα, θα πάρω για όλα και το αντίστοιχο σύγγραμμα;


Λίγο δύσκολο να δίνεις και να περνάς 8 μαθήματα κάθε εξάμηνο σε 4 χρόνια :P Αν και βέβαια, αν εκμεταλλευτείς κατάλληλα το Σεπτέμβρη, πιθανόν να μπορέσεις, ίσως βέβαια λίγο :P κουραστείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
μεσος ορος ειναι 11-7 αποτι ειχα δει στο περσινο προγραμμα(συνηθως δεν αλλαζει)
Ευχαριστώ για τη πληροφορία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λέτρω

Νεοφερμένος

Η Λέτρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σας! Κι εγώ πρωτοετής, δεν έχω ιδέα για το τι θα συναντήσω... Αμφιθέατρα, καθηγητές, εξάμηνα είναι όλα a whole new world! :D Ελπίζω να μην πελαγώσω... Οι εγγραφές όντως έιναι από 11 ως 28 ή θα γίνουν αλφαβητικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
41 θα παρεις...για τα υπολοιπα 23 κοψε το λαιμο σου.:P Aλλωστε θα δεις οτι σε 4 χρονια 64 μαθηματα δε περνας που να χτυπιεσαι αλυπητα κατω, στη Νομικη τουλαχιστον..Ωστοσο επειδη κι εγω θα παρω παραπανω επιλογης το εχω μονταρει με ανταλλαγες στον Ευδοξο και συγγραμματα απο φιλους...

Το φαντάστηκα. :P

Λίγο δύσκολο να δίνεις και να περνάς 8 μαθήματα κάθε εξάμηνο σε 4 χρόνια :P Αν και βέβαια, αν εκμεταλλευτείς κατάλληλα το Σεπτέμβρη, πιθανόν να μπορέσεις, ίσως βέβαια λίγο :P κουραστείς!

Υποθετικό ήταν το σενάριο. Δεν είμαι (προς το παρόν) τόσο διαταραγμένη αγαπητέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Γεια σας! Κι εγώ πρωτοετής, δεν έχω ιδέα για το τι θα συναντήσω... Αμφιθέατρα, καθηγητές, εξάμηνα είναι όλα a whole new world! :D Ελπίζω να μην πελαγώσω... Οι εγγραφές όντως έιναι από 11 ως 28 ή θα γίνουν αλφαβητικά;
Θα βγεί ανακοίνωση στην ιστοσελίδα της σχολής που θα τα διευκρινίζει όλα αυτά. Πάντως τα δικαιολογητικά είναι τα ίδια για όλα τα τμήματα, αν θες να τα ετοιμάσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παιδια προς δευτεροετεις και πανω, εχει δωσει κανεις πνευματικη ιδιοκτησια? γιατι θελω καποια details.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
41 θα παρεις...για τα υπολοιπα 23 κοψε το λαιμο σου.:P

Πότε δηλώνουμε τα συγγράμματα που θέλουμε;
Τα συγγράμματα τα κρατάμε ή τα επιστρέφουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Πότε δηλώνουμε τα συγγράμματα που θέλουμε;
Τα συγγράμματα τα κρατάμε ή τα επιστρέφουμε; :P
θα βγει ανακοινωση
υπο στανταρ συνθηκες τα κρατας εαν θελεις τα ανταλλασεις με αλλα μεσω ευδοξου (θα δεις εχει πληρ στην ιστοσελ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Παιδια προς δευτεροετεις και πανω, εχει δωσει κανεις πνευματικη ιδιοκτησια? γιατι θελω καποια details.
Έχω δώσει εγώ.
Ενδιαφέρον μάθημα και το περνάς με βαθμό, αρκεί να διαβάσεις καλά το βιβλίο.
Πέρυσι άκουσα βέβαια ότι είχε βάλει κάτι αντι-σος θέματα, οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά να το επιλέξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Έχω δώσει εγώ.
Ενδιαφέρον μάθημα και το περνάς με βαθμό, αρκεί να διαβάσεις καλά το βιβλίο.
Πέρυσι άκουσα βέβαια ότι είχε βάλει κάτι αντι-σος θέματα, οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά να το επιλέξεις.
Κι εγω κατι τετοιο ακουσα...θα το δωσω τωρα λογικα, απλα με προβληματιζει οτι ειναι πολυ μεγαλο για επιλογης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Μην σε τρομάζει το ογκώδες βιβλίο, η ύλη δεν είναι τόσο μεγάλη. Σε πολλά σημεία επαναλαμβάνει τα ίδια πράγματα. Στην ουσία ανάλυση ενός νόμου είναι, απλά θέλει να ξέρεις και κάτι λίγα από διεθνείς συμβάσεις και κοινοτικό δίκαιο, κυρίως για να ξέρεις από πού προέρχονται κάποιες ρυθμίσεις του ελληνικού νόμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μην σε τρομάζει το ογκώδες βιβλίο, η ύλη δεν είναι τόσο μεγάλη. Σε πολλά σημεία επαναλαμβάνει τα ίδια πράγματα. Στην ουσία ανάλυση ενός νόμου είναι, απλά θέλει να ξέρεις και κάτι λίγα από διεθνείς συμβάσεις και κοινοτικό δίκαιο, κυρίως για να ξέρεις από πού προέρχονται κάποιες ρυθμίσεις του ελληνικού νόμου.
Θελει παρακολουθηση? Γιατι αποτι ειδα η Καλλινικου το κανει και δεν ψηνομαι ιδιαιτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τα βιβλία σας έχουν εικόνες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Τα βιβλία σας έχουν εικόνες ;
ζντοινγκ...να απεικονισουν τι ακριβως? τα αρθρα του συνταγματος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ζντοινγκ...να απεικονισουν τι ακριβως? τα αρθρα του συνταγματος?:P

Δηλαδή ξερό κείμενο χωρίς κανά αφηρημένο σχέδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madrilenos

Νεοφερμένος

Ο madrilenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Θελει παρακολουθηση? Γιατι αποτι ειδα η Καλλινικου το κανει και δεν ψηνομαι ιδιαιτερα...
Παρακολούθηση όχι, αλλά αν θέλεις οπωσδήποτε βαθμό 9-10 καλά θα ήταν να κάνεις εργασία.
Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι χωρίς εργασία αποκλείεται να πάρεις 9-10.
Δηλαδή ξερό κείμενο χωρίς κανά αφηρημένο σχέδιο;
Μόνο κάποια διαγράμματα έχουν ορισμένα βιβλία. Σχέδια ή εικόνες όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top