Νομική Σχολή Αθηνών

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Απο την γραμματεια ανακοινωθηκε οτι εμεις που ηταν να γραφτουμε την Πέμπτη ,τωρα θα γραφτουμε την Παρασκευη ,(το πρωτο τμημα στις 10.30 κ το δευτερο στις 12)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.

V@silis

Νεοφερμένος

Ο V@silis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Παμε ΓΣ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasia5

Νεοφερμένος

Η anastasia5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Και εγώ παιδιά την Παρασκευή γράφομαι στο πρώτο group....Πουρνό πουρνό ....:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antwnis93

Νεοφερμένος

Ο Antwnis93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
H σχολή έκλεισε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
H σχολή έκλεισε;
Ναι. Από όσα μου είπαν η συνέλευση ήταν επεισοδιακή το λιγότερο, τελικά η σχολή έκλεισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Morticia_

Επιφανές μέλος

Η _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 11,230 μηνύματα.
Ναι. Οι ελπίδες για την εξεταστική εξανεμίστηκαν και τώρα αναμένουμε για το εξάμηνο.
Πράγματι, αναφέρθηκαν επεισόδια (όχι ότι κάτι τέτοιο ξαφνιάζει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Καλα τι να πρωτοσχολιασει κανεις???
Την απιστευτη νοθεια που εγινε στο τελος με την προσθεση 38 ψηφων απ'το προεδρειο(?);;;
Τους τραμπουκισμους και τον εμπαιγμο??
Το γεγονος οτι οι αριστεροι χτυπαγαν μετα μανιας ανεξαρτητους επειδη διαμαρτυρηθηκαν, ωστε να ερθει ασθενοφορο??
Πραγματικα, η καταργηση της δημοκρατιας στο μεγαλειο της...
Ντροπη σ'αυτους που ψηφισαν καταληψη για να χασουν την εξεταστικη και για την παρτη τους...σε σημειο που να χτυπουν ατομα για να στηριξουν τις αποψεις τους, γιατι αλλο τροπο δεν ξερουν!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Μέχρι τι ώρα κράτησε ρε παιδιά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelly

Νεοφερμένος

Η Nelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Μέχρι 9+ τουλάχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μεχρι τις 9 περιπου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Μεχρι τις 9 περιπου...
Μη μου πεις οτι ειχες παει? Εγω ακουγοντας αυτα φοβαμαι. Σιγουρα ειναι φοιτητες της Νομικης αυτοι που κανουν τετοια πραγματα? Ειναι παιδια που αγωνιστηκαν καποτε για να περασουν σ αυτη τη σχολη?Δεν εχω λογια. Και μουλεγαν οι δικοι μου να με στειλουν κατευθειαν εξωτερικο ,αλλα εγω επεμενα Νομικη Αθηνας κ ξερο ψωμι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Να σε στελναν στο εξωτερικο το συζητας; Πω θεε μου τι ποστς διαβαζει κανεις.Προσγειωσου τωρα καλυτερα παρα μετα ανωμαλα danai-elpida.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Μη μου πεις οτι ειχες παει? Εγω ακουγοντας αυτα φοβαμαι. Σιγουρα ειναι φοιτητες της Νομικης αυτοι που κανουν τετοια πραγματα? Ειναι παιδια που αγωνιστηκαν καποτε για να περασουν σ αυτη τη σχολη?Δεν εχω λογια. Και μουλεγαν οι δικοι μου να με στειλουν κατευθειαν εξωτερικο ,αλλα εγω επεμενα Νομικη Αθηνας κ ξερο ψωμι

Ειχα παει αλλα εφυγα πριν το ξυλο και αυτα...πραγματικα ντροπη τους!!Ειμαι πολυ ταραγμενος γιατι ειναι τεραστια αδικια να νικας και να κανουν νοθεια καποιοι που νοιαζονται για την παρτη τους!!Και να τις τρως μαλιστα!!!!Πραγματικα, τι θα γινει τωρα δεν ξερω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Ψυχοπλακωμα μεπιασε βραδιατικα. Παλι καλα που μας επιτρεπουν να εγγραφουμε δηλαδη.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΔΑΠ

Σήμερα στη Γενική Συνέλευση της Νομικής Αθηνών βρεθήκαμε για πολλοστή φορά στο ίδιο έργο θεατές.Ενώ το πλαίσιο της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ για ανοιχτή σχολή υπερψηφιζόταν με συντριπτική πλειοψηφία οι «δημοκρατικές» δυνάμεις της Αριστεράς (ΕΑΑΚ-ΠΑΣΠ-ΑΡΕΝ) με προκλητική βία και απίστευτη νοθεία αυτοανακηρύχθηκαν νικητές
...



Όλα αυτά ενώ οι φοιτητές της Νομικής ψήφισαν μαζικά το πλαίσιο της ΔΑΠ-ΝΔΦΚ ζητώντας το αυτονόητο: ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ! Παρ όλα αυτά εκείνοι που αυτό- ανακηρύχτηκαν νικητές αποφάσισαν πως η σχολή θα παραμείνει κλειστή.
Ως ΔΑΠ-ΝΔΦΚ στέλνουμε μήνυμα προς όλες τις κατευθύνσεις ότι δε φιμωνόμαστε και ότι δε φοβόμαστε τους τραμπουκισμούς και την τρομοκρατία. Καταγγέλλουμε αυτές τις φασιστικές πρακτικές που εκμαυλίζουν το φοιτητικό κίνημα και υποθηκεύουν το μέλλον των φοιτητών.
Τέλος, καλούμε τη διοίκηση του Τμήματος να εκδώσει νέο πρόγραμμα εξεταστικής εφαρμόζοντας την απόφαση της Γενικής Συνέλευσης.
Η ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ!
Η ΣΧΟΛΗ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ!

Δ.Α.Π.-Ν.Δ.Φ.Κ. ΝΟΜΙΚΗΣ
Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΟΥ ΦΟΙΤΗΤΗ

Λετε να αλλαξει κατι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Η δαπ παντως παντα η ιδια θα μενει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Εχει δικιο παντως...αν και ξεχασε να αναφερει τη συμβολη των ανεξαρτητων...αν και δεν θα αλλαξει τωρα κατι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Λετε να αλλαξει κατι;;
Η εξεταστική προφανώς έχει χαθεί, ας ελπίσουμε να μη γίνει το ίδιο και με το εξάμηνο, γιατί από όποια πλευρά και να το δεις δεν είναι σωστό (δεν επιθυμούν όλοι την κατάληψη, θέλουν να παρακολουθούν μαθήματα -που είναι αυτονόητο πιστεύω-, τσάμπα ενοίκια και μετακινήσεις και τόσα άλλα). Ίσως αν λάβει διαστάσεις το σημερινό να μην επέμβουν τόσο έντονα ξανά, αλλά από ότι φαίνεται θέλουν πάση θυσία κλειστή σχολή και από ότι ακούω δεν έχουν πρόθεση για διάλογο. Το πρέπον θα ήταν να γίνει σωστή ψηφοφορία, με την επίδειξη όποιου δικαιολογητικού χρειάζεται και χωρίς νοθείες. Μόνο έτσι θα ανοίξει.
Κρίμα πάντως να προβαίνουν σε τέτοιες ενέργειες άτομα που υποτίθεται ότι ασχολούνται με το δίκαιο. Υπάρχουν χιλιάδες τρόποι να εκφράσουν την αντίδρασή τους όσοι διαφωνούν, απλά η κατάληψη είναι μάλλον η εύκολη και συμφέρουσα λύση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pianojen89

Νεοφερμένος

Η Pianojen89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά, ένα λεπτό, να τα πούμε για να τα βρούμε.
Σήμερα, όλοι υπήρξαμε αυτόπτες μάρτυρες ενός παραλογισμού. Ξεκίνησε από τη ΔΑΠ, που ενώ στις 7 έπρεπε να κλείσει τις πόρτες, συνέχιζε να βάζει τον κόσμο της, ο οποίος προφανώς τέτοια ώρα έπαιρνε σήμα να μπει, και απαντούσε στα αιτήματα για κλείσιμο της πόρτας ως αντιδημοκρατικά. Γελοιότητες. Αλλά δεν περιμέναμε τίποτα άλλο από τη ΔΑΠ.
Δεύτερον, οι "ανεξάρτητοι" έκαναν μέγα λάθος. Καπελώθηκαν και δώσανε λαβή για σχόλια περί εξάρτησης και όχι ανεξαρτησίας. Αφήστε που, το βλέπετε και μόνοι σας, η ΔΑΠ τους άδειασε με την ανακοίνωση της. Same old όμως.

Τώρα, στο δια ταύτα, ναι, δεν κατάλαβε κανείς πως μπήκαν οι τελευταίες ψήφοι. Και εγώ ρώτησα απορημένη, διότι έχω μια άποψη, τη στηρίζω, αλλά δέχομαι και την πολιτική ήττα. Και μου είπανε "το προεδρείο". Προφανώς, αναλογικά, σύμφωνα με τα νούμερα, η ΔΑΠ χαλαρά έπαιρνε τη συνέλευση. Αλλά επειδή το τελευταίο γκρουπ που μετρήθηκε προδήλως έδωσε το υπέρ στην κατάληψη, μετρήθηκε επιπόλαια. Και προσετέθη και η ψήφος του προεδρείου, που σας το λέω ειλικρινώς, σε μένα δεν ήταν εμφανές το πώς προσετέθη.

Τελικώς, κάνοντας απολογισμό, η σημερινή λέξη είναι ΤΡΑΜΠΟΥΚΙΣΜΟΣ. Εκατέρωθεν. Η Δαπ περιφερόταν και απειλούσε ΕΑΑΚιτες με ύφος "Σας ανοίγουμε και τζούζει ρε... ε???" , ενώ και από την άλλη πλευρά επικράτησε φανατισμός. Ξύλο έπεσε, ταλαιπωρία φοβερή για όλους, απίστευτα σκηνικά.

Την ψήφο μου, δεν θα την άλλαζα, και ούτε αναθεωρώ. Έκαστος έχει δικαίωμα γνώμης. Ομως πιστεύω πως η ψηφοφορία θα έπρεπε να αλλάξει, να γίνεται μυστικά, με επίδειξη τριπτύχου. Γιατί σε κάθε περίπτωση η πλειοψηφία οφείλεται να είναι σεβαστή. Αυτά. Το θέτω όσο πιο αντικειμενικά μπορώ, γιατί στη ζωή δεν είναι όλα άσπρα-μαύρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top