Νομική Κομοτηνής

apla

Νεοφερμένος

Ο apla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
ευχαριστω...

πααιδια δεν ξερω αν αντιμετωπιζεται το ιδιο προβλημα με εμενα αλλα εχει 2 μερες που παιρνω τη γραμματεια τηλ και δεν απανταει κανεις...και ηθελα να ρωτησω κατι για το πασο...γνωριζει κανεις γιατι αυτη η απουσια?συνεχιζουν μηπως τη καταληψη?

Το πάσο μετά την Τρίτη νομίζω. Μετά τις εγγραφές δηλαδή.
Η γραμματεία είναι ανοικτή για πάσο από τις 10:30 ως τις 1-2, κάπου εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

$tel!0$

Νεοφερμένος

Ο $tel!0$ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Παιδιά μήπως γνωρίζει κανείς σας αν αληθεύει το γεγονός ότι μπορείς να εισαχθείς στο 3ο έτος της Νομικής στην Κομοτηνή άμα τελειώσεις εκεί τις Πολιτικές Επιστήμες,επιλέγοντας τον δοικητικό κλάδο,με βαθμό πτυχίου πάνω από 7; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Για νομική κομοτηνής με κατατακτήριες(βαθμός πτυχιου), για να έχεις ελπίδες να σε πάρουν θέλει πάνω από 9? υπάρχει κάποιος που το έχει ψάξει? είμαι από ΑΕΙ. εσείς που σπουδάζεται κομοτηνη υπαρχουν μήπως τα περσινά αποτελέσματα ή μήπως υπάρχει κάποιος που γνωρίζει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Για νομική κομοτηνής με κατατακτήριες(βαθμός πτυχιου), για να έχεις ελπίδες να σε πάρουν θέλει πάνω από 9? υπάρχει κάποιος που το έχει ψάξει? είμαι από ΑΕΙ. εσείς που σπουδάζεται κομοτηνη υπαρχουν μήπως τα περσινά αποτελέσματα ή μήπως υπάρχει κάποιος που γνωρίζει??
Δεδομένης της σχολής ναι αν και παίζει από χρονιά σε χρονιά. Το σαιτ του Δημοκρίτειου έχει ένα λινκ, όπου υπάρχουν παλιές ανακοινώσεις. Ίσως είναι ακόμη αναρτημένα εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεδομένης της σχολής ναι αν και παίζει από χρονιά σε χρονιά. Το σαιτ του Δημοκρίτειου έχει ένα λινκ, όπου υπάρχουν παλιές ανακοινώσεις. Ίσως είναι ακόμη αναρτημένα εκεί.
λέει ότι τα αναρτούν στην σχολή τα αποτελέσματα!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σε αυτή την περίπτωση, μετά από ένα χρόνο δύσκολο να είναι ακόμη αναρτημένα.
Εσύ κάνε κανονικά αίτηση στην Κομοτηνή- δε στοιχίζει κάτι- και παράλληλα προετοιμάσου για τις εξετάσεις κατατακτηριών σε μία από τις άλλες δύο Νομικές για παν ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Έχω περάσει με καταταξη στη Νομική από ΤΕΙ. Δεν υπάρχει σταθερή βάση, αυτή εξαρτάται από το βαθμολογικό επίπεδο της κάθε χρονιάς. Εξάλλου πολλοί είναι αυτοί που ενώ περνούν στη Νομική Κομοτηνής δεν φοιτούν διότι έχουν περάσει και σε άλλη νομική η οποία τους εξυπηρετεί περισσότερο. Οπότε αν έχεις σχετικά υψηλό βαθμό και πάρεις έστω καλή σειρά στη λίστα των επιλαχόντων είναι πολύ πιθανό να μπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Έχω περάσει με καταταξη στη Νομική από ΤΕΙ. Δεν υπάρχει σταθερή βάση, αυτή εξαρτάται από το βαθμολογικό επίπεδο της κάθε χρονιάς. Εξάλλου πολλοί είναι αυτοί που ενώ περνούν στη Νομική Κομοτηνής δεν φοιτούν διότι έχουν περάσει και σε άλλη νομική η οποία τους εξυπηρετεί περισσότερο. Οπότε αν έχεις σχετικά υψηλό βαθμό και πάρεις έστω καλή σειρά στη λίστα των επιλαχόντων είναι πολύ πιθανό να μπεις.

δηλαδή καλύπτουν και τις κενές θέσεις έχω βαθμό 8,55 περιπου, υπάρχουν ελπίδες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δηλαδή καλύπτουν και τις κενές θέσεις έχω βαθμό 8,55 περιπου, υπάρχουν ελπίδες???
Η Κομοτηνή είναι στην πινέζα του χάρτη, δεν πάει εύκολα ο άλλος εκεί. Οπότε με σύστημα επιλαχόντων γιατί όχι; Εξάλλου με την κρίση, που λειτουργεί ως φρένο για πολλά, παίζει να μπεις και ως γενική σειρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Η Κομοτηνή είναι στην πινέζα του χάρτη, δεν πάει εύκολα ο άλλος εκεί. Οπότε με σύστημα επιλαχόντων γιατί όχι; Εξάλλου με την κρίση, που λειτουργεί ως φρένο για πολλά, παίζει να μπεις και ως γενική σειρά.

ευχαριστώ για την αισιοδοξία!!!:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχεις μεγάλη πιθανότητα, αν το επίπεδο βαθμολογίας των φετινών υποψηφίων είναι σε λογικά πλαίσια. Εξάλλου η αποστολή μιας αίτησης ταχυδρομικά (εννοείται μαζί με επικυρωμένο τίτλο σπουδών) δε στοιχίζει παρά ελάχιστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Νομίζω ότι έχεις μεγάλη πιθανότητα, αν το επίπεδο βαθμολογίας των φετινών υποψηφίων είναι σε λογικά πλαίσια. Εξάλλου η αποστολή μιας αίτησης ταχυδρομικά (εννοείται μαζί με επικυρωμένο τίτλο σπουδών) δε στοιχίζει παρά ελάχιστα.
Γίνεται ταχυδρομικα?????? το τρένο φτάνει εκει χωρίς καθυστέρηση 15 λεπτά πριν κλείσει η γραμματεία και μέχρι να φτασεις στην σχολή...... δεν προλαβαινεις!! με απλό γράμμα ή συστημένο?? πώς γινεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Στέλλα, πέρυσι οι αιτήσεις γινόταν δεκτές και ταχυδρομικά, υποθέτω ότι και φέτος ισχύει το ίδιο. Ενημέρωση προφανώς θα μπορέσεις να πάρεις τηλεφωνικά από τη γραμματεια του τμήματος, αλλά όσες φορές προσπαθησα πρόσφατα να επικοινωνήσω εγώ με τη γραμματεία δεν τα κατάφερα. Καλού-κακού στείλε την αίτηση και το αντιγραφο πτυχίο σου άμεσα πριν λήξει η προθεσμία. Εγώ είχα στείλει τη δική μου αίτηση με συστημένη επιστολή για παν ενδεχόμενο.
Αντώνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Στέλλα, πέρυσι οι αιτήσεις γινόταν δεκτές και ταχυδρομικά, υποθέτω ότι και φέτος ισχύει το ίδιο. Ενημέρωση προφανώς θα μπορέσεις να πάρεις τηλεφωνικά από τη γραμματεια του τμήματος, αλλά όσες φορές προσπαθησα πρόσφατα να επικοινωνήσω εγώ με τη γραμματεία δεν τα κατάφερα. Καλού-κακού στείλε την αίτηση και το αντιγραφο πτυχίο σου άμεσα πριν λήξει η προθεσμία. Εγώ είχα στείλει τη δική μου αίτηση με συστημένη επιστολή για παν ενδεχόμενο.
Αντώνης
ευχαριστώ Αντώνη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonist

Νεοφερμένος

Ο antonist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Είμαι δευτεροετής φοιτητής από κατάταξη στη Νομική της Κομοτηνής και επιθυμώ να μεταβώ στην Κομοτηνή για την εξεταστική περίοδο του τρέχοντος εξαμήνου. Για οικονομικούς λόγους (τι άλλο θα μπορούσε να είναι) ζητώ από φοιτητή που διαθέτει χώρο και επιπλέον κρεβάτι για διαμονή και επιθυμεί να με φιλοξενήσει διακεκομμένα για περίπου δέκα βράδια, κατά την περίοδο 30-01-2011 έως 15-02-2011, να με ενημερώσει. Στην απάντησή σας παρακαλώ να αναφέρετε και το ποσό που επιθυμείτε να σας καταβάλω για τις επιπλέον δαπάνες με τις οποίες θα επιβαρυνθείτε κατά τη διαμονή μου.
Αντώνης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΠΡΩΤΟΕΤΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει την ύλη για τα παρακάτω μαθήματα και έχει την ευχέρεια ας μου την αναφέρει ή ας μου τη στείλει με email. Αν υπάρχουν επίσης σημειώσεις για τα ίδια μαθήματα θα ήταν ευπρόσδεκτες.

Α Εξάμηνο:
Συνταγματικό
Ιστορία Δικαίου
Εισαγωγή στο Δίκαιο (Δημόσιο)

Γ Εξάμηνο:
Δίκαιο Ευρωπαϊκής Ένωσης ΙΙ
Εμπράγματο Δίκαιο
Εμπορικό Ι
Ανακριτική
Γενικές Αρχές Αστικού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi888

Νεοφερμένος

Η evi888 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παρακαλώ όποιος γνωρίζει την ύλη για τα παρακάτω μαθήματα και έχει την ευχέρεια ας μου την αναφέρει ή ας μου τη στείλει με email. Αν υπάρχουν επίσης σημειώσεις για τα ίδια μαθήματα θα ήταν ευπρόσδεκτες.

Α Εξάμηνο:
Συνταγματικό
Ιστορία Δικαίου
Εισαγωγή στο Δίκαιο (Δημόσιο)

Γ Εξάμηνο:
Δίκαιο Ευρωπαϊκής Ένωσης ΙΙ
Εμπράγματο Δίκαιο
Εμπορικό Ι
Ανακριτική
Γενικές Αρχές Αστικού

Μπορώ να σου πω μόνο για Συνταγματικό και Εισαγωγή στο Δημόσιο.
Όσον αφορά στο Συνταγματικό, αν είσαι στο κλιμάκιο του Μηναΐδη η ύλη βρίσκεται εδώ : https://law.duth.gr/news/2012-01-12-d.sxhtml απ' όποιο από τα διανεμόμενα βιβλία και να διαβάσεις, ενώ αν είσαι στο κλιμάκιο του Δερβιτσιώτη σε καλύπτει η επιτομή του.
Στο Δημόσιο τώρα ύλη είναι οι σελίδες 17- 203 από το βιβλίο του Σπηλιωτόπουλου, ενώ υπάρχει πιο αναλυτικό σχεδιάγραμμα με βάση τις παραδόσεις εδώ : https://law.duth.gr/news/2012-01-19-a.sxhtml
Καλό διάβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
@Πρωτοετη
Εμπράγματο και Γενικές Αρχές καλά το σύνολο των βιβλίων του κου Γεωργιάδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδιά πως είναι η κομοτηνή σαν πόλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top