Νομική Κομοτηνής

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
:)τρελε παικτη μ κανεις μια χαρη?μπορεις να κανεις επικολληση το κειμενο εδω γιατι δεν μου το ανοιγει???ευχαριστω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Ενημερωτικό φυλλάδιο για τους Πρωτοετείς φοιτητές Νομικής
[FONT=&quot] [/FONT]Η διάρκεια των σπουδών στη Σχολή είναι 4 έτη.Η φοίτηση είναι υποχρεωτική, η παρακολούθηση όμως όχι. Ο κύκλος σπουδών περιλαμβάνει 45 μαθήματα: 36 υποχρεωτικά και 9 υποχρεωτικά κατʼ επιλογήν.
Η χρονική περίοδος εγγραφών ,καθώς και τα δικαιολογητικά εγγραφής ,ορίζονται από το Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.
Στους φοιτητές κατά την εγγραφή τους χορηγείται από την Γραμματεία:Βεβαίωση εγγραφής ,Φοιτητικό πάσο και Φοιτητική ταυτότητα.
Βεβαίωση εγγραφής δίνεται ΜΟΝΟ μια ΦΟΡΑ κατά την εγγραφή. Για άλλες χρήσεις (λ.χ. Εφορεία, Ταμεία, Υπηρεσίες, Υποτροφίες, Επιδόματα κ.λπ.) φωτοτυπείται αυτή η βεβαίωση από τον ενδιαφερόμενο και επικυρώνεται από τις αρμόδιες υπηρεσίες όπως Αστυνομία, Κ.Ε.Π., Δήμους κ.α.
Δελτίου Ειδικού Εισιτηρίου (Πάσο).Στο Πάσο αναγράφεται ο Αριθμός Ειδικού Μητρώου. Το δελτίο αναγνωρίσεως του φοιτητή θα εκδοθεί αργότερα. Για κάθε συναλλαγή του με τη Γραμματεία η επίδειξη του πάσο ή της φοιτητικής ταυτότητας είναι απαραίτητη.
Αντικατάσταση του Πάσο (σε περίπτωση απώλειας) γίνεται με Υπεύθυνη Δήλωση του Ν. 1599/86 από τον φοιτητή και μετά την πάροδο δύο μηνών από την μέρα που δηλώνεται η απώλεια.
Για Στέγαση, οι προϋποθέσεις ρυθμίζονται με απόφαση της Συγκλήτου. Πληροφορίες στο γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας, υπεύθυνη κα. Πουφινά, τηλ. 25310/39211, 2.
Για Έκδοση Ασφαλιστικού Βιβλιαρίου χρειάζεται συμπλήρωση υπεύθυνης δήλωσης που χορηγείται από τη Γραμματεία, όπου δηλώνεται ότι ο ενδιαφερόμενος δεν είναι ασφαλισμένος σε άλλο φορέα. Η έκδοση του βιβλιαρίου γίνεται οποτεδήποτε μετά το πέρας των εγγραφών.
Η ακριβής ημερομηνία έναρξης κάθε μαθήματος ανακοινώνεται από τον αντίστοιχο Τομέα.
Συγγραμμάτα:Οι φοιτητές δηλώνουν το διδακτικό σύγγραμμα της επιλογής τους για κάθε υποχρεωτικό ή επιλεγόμενο μάθημα του προγράμματος σπουδών ,ταυτόχρονα με τη δήλωση του μαθήματος κατά την έναρξη του εξαμήνου ,στο οποίο διδάσκεται το αντίστοιχο μάθημα.
Οι φοιτητές δικαιούνται δωρεάν προμήθειας και επιλογής διδακτικών συγγραμμάτων ,ΙΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΛΕΓΟΜΕΝΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ που απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου.
Αν οι φοιτητές επιλέξουν περισσότερα επιλεγόμενα μαθήματα από όσα απαιτούνται για τη λήψη του πτυχίου ,το δικαίωμα δωρεάν προμήθειας και επιλογής συγγραμμάτων ΔΕΝ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΤΑΙ και στα επιπλέον μαθήματα που επέλεξαν και εξετάστηκαν οι φοιτητές ,ακόμη και αν αυτά υπολογίζονται για τη λήψη του πτυχίου.
Επιλογή δεύτερου συγγράμματος για το ίδιο μάθημα δεν επιτρέπεται ακόμη και αν οι φοιτητές δεν επέλεξαν κανένα από τα προτεινόμενα διδακτικά συγγράμματα άλλου ή άλλων υποχρεωτικών ή επιλεγόμενων μαθημάτων του προγράμματος σπουδών.
Οι φοιτητές ,ακόμη και σε περίπτωση αποτυχίας ή αλλαγής των προτεινόμενων συγγραμμάτων για συγκεκριμένο μάθημα ,δεν μπορούν να επιλέξουν ξανά δεύτερο σύγγραμμα για το ίδιο μάθημα.
Για Μετεγγραφή σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη οι ενδιαφερόμενοι θα ζητήσουν Βεβαίωση Εγγραφής και οι άρρενες Πιστοποιητικό Στρατολογίας για αναβολή στράτευσης. Οι αιτήσεις μετεγγραφών υποβάλλονται στο Τμήμα υποδοχής (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) από 1-15 Ν ο ε μ β ρ ί ο υ μαζί με τα σχετικά δικαιολογητικά ,σύμφωνα με τις ισχύουσες Νομοθετικές διατάξεις.
Η Εξυπηρέτηση των φοιτητών γίνεται καθημερινά 10.30-12.30 μ. ΜΟΝΟ από τις θυρίδες της Γραμματείας του Τμήματος.
Από τη Γραμματεία του Τμήματος Νομικής.​
[FONT=&quot]ΣΗΜΕΙΩΣΗ:ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΓΓΡΑΜΜΑΤΩΝ[/FONT][FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]Τηλέφωνα Γραμματείας[/FONT][FONT=&quot]: 25310/39829 (Γραμματέας κα. Μαρκοβίτση), 25310/39847, 25310/39890-6. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
ειναι ενα ενημερωτικο φυλλαδιο για τους πρωτοετεις. οταν ανοιγει το λινκ σου βαζει να το κατεβασεις και να το ανοιξεις με word
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ...δεν ξερω γτ δεν μ τ ανοιγει... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση για τη νομική της Κομοτηνής...! Εκτός απροόπτου κι αν όλα πάνε καλά θα είμαι κι εγώ εκεί...! Για να είμαι ειλικρινής πρώτη μου επιλογή είναι η Θεσσαλονίκη αλλά καθώς πολλά ακούγονται για τις βάσεις προσπαθώ να την αποκλείσω μέσα μου...Πώς είναι η σχόλη απο άποψη επιπέδου σπουδών? Οι φοιτητές στην Κομοτηνή είναι πράγματι πιο δεμένοι μεταξύ τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρουσα η συζήτηση για τη νομική της Κομοτηνής...! Εκτός απροόπτου κι αν όλα πάνε καλά θα είμαι κι εγώ εκεί...! Για να είμαι ειλικρινής πρώτη μου επιλογή είναι η Θεσσαλονίκη αλλά καθώς πολλά ακούγονται για τις βάσεις προσπαθώ να την αποκλείσω μέσα μου...Πώς είναι η σχόλη απο άποψη επιπέδου σπουδών? Οι φοιτητές στην Κομοτηνή είναι πράγματι πιο δεμένοι μεταξύ τους?
ναι ειναι φιλοι μ κομοτηνη και μ λενε οτι ειναι παρα πολλοι δεμενοι μεταξυ τους.αναπτυσσονται παρεες με στενους δεσμους.:)
-----------------------------------------
παιδια τωρα τις τελευταιες μερες με εχει πιασει αγχος για τις βασεις.και οσο σκεφτομαι οτι εχουμε ακομα εναν μηνα...δεν αντεχω αλλο .εντωμεταξυ θελω πολυ να περασω νομικη κομοτηνης και δεν αντεχω στην ιδεα μην την πιασω!!!
κανενας αλλος εχει φρικαρει?η ειμαι μονο εγω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια καπου στο σάιτ του πανεπιστημιου νομιζω οτι διαβασα πως υπαρχει θεατρικη ομαδα απο τα παιδια της νομικης...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Έχεις δίκιο αγαπητέ!Φυσικά, διδάχτηκα τους γραμματικούς κανονες και προσπαθώ να αποφεύγω τους σολοικισμούς και τις ασυνταξίες,απλά προτιμώ να είμαι σχολαστική σε σοβαρά έγγραφα και όχι όταν κουβεντιάζω σε τέτοιου είδους τόπικ με συνομιληκούς μου... Επειτα δεν ειμαι τόσο της θεωρητικής είμαι και του 5ου πεδίου οποτε συγχώρεσε μου το γεγονός οτι προσπαθώ να απλοποιήσω τη γλώσσα.

Τέλος πάντων, ελπίζω να μην αυξηθουν πανω απο 18500!!!
δεν πειραζει συμφοιτητρια μου...σιγα τωρα ανθρωποι ειμαστε, λαθη κανουμε.τελικα θες περισσοτερο νομικη η οικονομικα;;τ σ κερδισε?:)
υ.σ.πες μας πως σου φανηκε η κομοτηνη...
-----------------------------------------
παιδιααα γεια σας!!:)εγω εχω 18879 κ φοβαμαι οτι 8εσσαλονικη δν 8α πιασω οποτε μαλλον παω κομοτηνη..δν 3ερω γτ αλλα δν 8ελω πολυ ν παω εκει:'(αν κ εχω ακουσει πολυ καλα λογια..αλλα οπου κ να παμε ωραια 8α περασουμε..χεχε..περιμενω τις βασεις πως κ πως ...:no1:
μην ανησυχεις θα ειναι ωραια στην κομοτηνη.θα περασουμε τελεια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marirenanafplio

Νεοφερμένος

Η marirenanafplio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
δεν πειραζει συμφοιτητρια μου...σιγα τωρα ανθρωποι ειμαστε, λαθη κανουμε.τελικα θες περισσοτερο νομικη η οικονομικα;;τ σ κερδισε?:)
υ.σ.πες μας πως σου φανηκε η κομοτηνη...
-----------------------------------------

μην ανησυχεις θα ειναι ωραια στην κομοτηνη.θα περασουμε τελεια.:)
απο που εισαι??εγω απο ναυπλιο..μακαρι να ειναι τελεια.. :D θα την καψουμε την κομοτηνη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
απο που εισαι??εγω απο ναυπλιο..μακαρι να ειναι τελεια.. :D θα την καψουμε την κομοτηνη :lol:
εγω ειμαι απο την Καλαματα!αντε ειμαστε και κοντα.ναι βρε μια χαρα θ περασουμε!!!!!!κομοτηνη here we come!!:P

ρε παιδια απο συγκοινωνια η κομοτηνη πως παει?θελω να πω εχει τακτικα λεωφορεια για θεσ/κη η τρενο ξερω γω....¨:)
γνωριζει κανεις επ αυτου???:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

NewBorn

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
εχει τρενα μαλλον καθημερινα λιγο που το εψαξα στον ΟΣΕ :)
https://www.ose.gr/ose/content/home.aspx?l=2 εισηγαγε τα απαραιτητα σε αυτο το λινκ και θα δεις πως υπαρχει μεγαλη συχνοτητα δρομολογιων ;)

btw σε καθε περιπτωση συνιστω τρενο για μετακινησεις :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
εχει τρενο, το intercity(το γρηγορο) φευγει καθημερινά ειναι βολικο και ανετο αλλα απο αθήνα ειναι 8-9 ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
μηπως ξερετε τι ωρα φευγει το intercity ????:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
εχει πολλα δρομολογια... ενα φευγει απο το σταθμο λαρισσης στις 9 παρα το βραδυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εχει πολλα δρομολογια... ενα φευγει απο το σταθμο λαρισσης στις 9 παρα το βραδυ...
α μια χαρα οποτε πρωι εισαι θεσσαλονικη και τοτε παιρνεις το λεωφορειο για κομοτηνη.παντως απο αθηνα εχει λεωφορειο .φευγει 7 ωρα το βραδυ και 7 ωρα το πρωι περιπου εισαι κομοτηνη...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garth vader

Νεοφερμένος

Ο garth vader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
καλα...το οτι θα ενθουσιαζόσουν που θα πήγαινες ΚΟΜΟΤΗΝΗ απο Καλαμάτα δέν το περίμενα....εγώ εδώ(Καλαμάτα) έχω κόψει τις φλέβες μου...έχει 3 μαγαζιά που δέν είναι ψευτοκυριλε ή καγκούρικα(και μήν πείς όχι Γκαμπριέλλα...) και δέν έχουμε τί να κάνουμε...

Ποντάρω βέβαια στο οτι η Κομοτηνή έχει πολλούς φοιτητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
:)
καλα...το οτι θα ενθουσιαζόσουν που θα πήγαινες ΚΟΜΟΤΗΝΗ απο Καλαμάτα δέν το περίμενα....εγώ εδώ(Καλαμάτα) έχω κόψει τις φλέβες μου...έχει 3 μαγαζιά που δέν είναι ψευτοκυριλε ή καγκούρικα(και μήν πείς όχι Γκαμπριέλλα...) και δέν έχουμε τί να κάνουμε...

Ποντάρω βέβαια στο οτι η Κομοτηνή έχει πολλούς φοιτητές...

:)κοιτα δεν θα διαφωνισω για την αποψη αυτη...πραγματι τ μαγαζια ειναι αθλια εδω αλλα στην κομοτηνη θα εχει πολλα παιδια και ο,τι και να ειναι τ μαγαζια καλα θ περασουμε,θ γνωρισουμε νεο κοσμο.:Pκαι μην μιζεριαζεις ρε παιδι μου.. θ παμε να σπουδασουμε αυτο π θελουμε (νομικη) και θα ειμαστε επιτελους φοιτητες!!δες το λιγο θετικα...να δεις που τελικα θ την αγαπησεις την κομοτηνη,και ισως οχι την πολη καθαυτη αλλα αυτα π θ ζησεις...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
οχι μπορεις να συνεχισεις με το ιντερσιτι μεχρι κομοτηνη δεν ειναι αναγκη να παρεις το λεωφορειο απο θεσσαλονικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tempora

Νεοφερμένος

Ο Μάνθος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
το προγραμμα σπουδών είναι ενδεικτικό ή υποχρεωτικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top