Νομική Θράκης vs ΑΠΘ vs ΕΚΠΑ

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
ΤΟ WEBMETRICS ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ...ΔΕΣ ΕΔΩ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ https://www.arwu.org/rank2008/ARWU2008_TopEuro(EN).htm .ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ ΑΘΗΝΑ ΠΑΕΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ...
τα κεφαλαία απαγορεύονται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Περαν αυτου ορκιζομαστε μπροστα στην αθηναικη τριλογια και συγκεκριμενα στο κτιριο που ιδρυθηκε το πρωτο πανεπιστημιο στην ελλαδα απο τον οθωνα.
Συγγνώμη αλλά ένας λόγος για να προτιμήσει κάποιος τη νομική Αθηνών είναι η ιστορικότητα του χώρου ορκομοσίας;Ωραία και πειστικά τα υπόλοιπα επιχειρήματα αλλά τι σημασία έχει το ότι ορκίζονται εκεί όπου ένας μονάρχης,τον οποίο επέβαλαν στην Ελλάδα οι μεγάλες δυνάμεις για να την ελέγχουν,εγκαινίασε το πρώτο πανεπιστήμιο;Αν ήταν κανένα αξιόλογο πρόσωπο δε θα έλεγα τίποτα.
Τελος κλεινω με την επισημανση οτι ολοι οι νομικοι πρωθυπουργοι της ελλαδος και προεδροι της ελλαδος εχουν τελειωσει τη νομικη αθηνων.
Αυτό τώρα είναι καλό;:lol:

Κατά τα υπόλοιπα ΟΚ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
καλα οταν αρχισουν ποτε τα μαθηματα στο ΚΠΑ ισως ειναι καλυτερα απο το ΑΠΘ...προς το παρον η νομικη του Αριστοτελειου βγαζει πρωτη προγραμμα σπουδων και οι φοιτητες της παιρνουν πρωτοι τα συγγραμματα πριν την εξεταστικη...οι γνωμες που πηρα ηταν παμπολλες και καθολου τυχαιες...και οσο για το οτι οποιος δεν παιρνα Αθηνα παει θεσσαλονικη, περισυ ο μαθητης με το μεγαλυτερο ΓΒΠ πηγε Κομοτηνη...
-----------------------------------------
Αν εσυ διαλεγεις σπουδες με βαση την οικοδομικη δραστηριοτητα σου προτεινω να αναθεωρησεις τροπο σκεψης. Θα θελεις να κανεις μεταπτυχιακα και την επαρχια θα την ψαχνουν στον χαρτη οι Aγγλοι και οι Aμερικανοι...



εδω ψαχνουν ολοκληρη την Ελλαδα...ο Ομπαμα καθε φορα που εχει ραντεβου με τη Μπακογιάννη δε θυμαται ποτε που ειναι ολοκληρη η χωρα...την Αθηνα την Κομοτηνη και τη Θεσσαλονικη θα ξέρει...???
-----------------------------------------
γαβριελα ενημερωσου και συγκεντρωσου..εχω τοσους συμφοιτητες καλαματιανους λαμπρους επιστημονες...εσυ πως βγηκες ετσι???



κατ αρχην δεν την ξερεις για να της απευθυνεσαι με αυτο τον τροπο...γνωμες λεμε εδω περα μη νευριαζεις και χανεις την ψυχραιμια σου...ο καθενας λεει την αποψη του...ετσι θα κανεις και στο δικαστηριο?θα λες στον αντιπαλο πως βγηκες ετσι????
-----------------------------------------
Καλά ντε μη φωνάζεις...Α και αν δεις το webmetrics καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα εμφανίζεται το ΕΜΠ μετά το ΑΠΘ και αργότερα το ΕΚΠΑ...(Πληροφοριακά και μόνο;))


τι αυζητας τωρα...το αριστοτελειο ηταν παντα μεσα στα 350 καλυτερα του κοσμου....
-----------------------------------------
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι αντικειμενικοί.
Άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα.



εγω δεν εχω σπουδασει ακομα σε καποια σχολη και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικοι επειδη πηρα γνωμες απο πολλους και διαφορους...δεν το βγαλα απο το κεφαλι μου το ποιο τμημα ειναι καλυτερο απο το αλλο
-----------------------------------------
εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!
-----------------------------------------

Ναι!!!!!Ωραια...Α να σε ρωτησω ποτε λες να πας για σπιτι???Εγω αφου βγουν οι βασεις.Εχεις στο νου σου καποια συγκεκριμενη περιοχη???



κοιτα!εγω πηγα και ειδα το πανεπιστημιο μια φορα!βρηκα και ενα σπιτι που αδειαζει 1 Σεπτ.σε προετοιμαζω οτι η θεσσαλονικη ''καιει'' στα σπιτια...καινουριο με κατω απο 450 δυσκολα θα βρεις...για περιοχη να ξεκινησεις απο 40 εκκλησιες και Τριανδρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
ευχαριστω μελλοντικε συναδελφε στελλα!!!κοιτα ρε ολοι εχουμε γνωμες και απλα ειμαστε εδω για να τις εκφραζουμε και οχι να της επιβαλλουμε στους αλλους.:)εμενα μ φτανει που θα σπουδασω αυτο που θελω.τωρα τι λεει ο καθενας ..παντα θα λενε οι αλλοι.αληθεια τα σπιτια ειναι τοσο ακριβα????πω πω ελεος...πιο ακριβα και απο την αθηνα ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ευχαριστω μελλοντικε συναδελφε στελλα!!!κοιτα ρε ολοι εχουμε γνωμες και απλα ειμαστε εδω για να τις εκφραζουμε και οχι να της επιβαλλουμε στους αλλους.:)εμενα μ φτανει που θα σπουδασω αυτο που θελω.τωρα τι λεει ο καθενας ..παντα θα λενε οι αλλοι.αληθεια τα σπιτια ειναι τοσο ακριβα????πω πω ελεος...πιο ακριβα και απο την αθηνα ε?



συναδελφικη αλληλεγγυη Gabriella μου!και συ με ειχες στηριξει σε αλλο topic και στο χρωσταγα αλλα γενικα δε μ αρεσουν οι ανθρωποι που μιλαν αποτομα σε αγνωστους...λιγη ευγενια δε βλαπτει...ρε συ ναι!ειναι πανακριβα!εμεις εχουμε σπιτι στην Αθηνα παλιο βεβαια και το νοικιαζουμε 300...εκει ακομα και τα παλια κανουν 370!!!!στην Κομοτηνη μια φιλη μου μενει σε διορωφο και πληρωνει αυτα τα λεφτα...α!και μην σε ξανακουσω να ανυπομονεις για τις βασεις!ελεος που δεν θα περασεις κ συ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
εγω δεν εχω σπουδασει ακομα σε καποια σχολη και προσπαθω να ειμαι αντικειμενικοι επειδη πηρα γνωμες απο πολλους και διαφορους...δεν το βγαλα απο το κεφαλι μου το ποιο τμημα ειναι καλυτερο απο το αλλο
Δεν το είπα για σε΄να.Απλά αναφέρθηκε πως ο καθένας παινεύει ό,τι τον συμφέρει.Δεν είναι όμως έτσι,ευτυχώς δεν είμαστε όλοι έτσι.Δεν έχει σχέση με σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
συναδελφικη αλληλεγγυη Gabriella μου!και συ με ειχες στηριξει σε αλλο topic και στο χρωσταγα αλλα γενικα δε μ αρεσουν οι ανθρωποι που μιλαν αποτομα σε αγνωστους...λιγη ευγενια δε βλαπτει...ρε συ ναι!ειναι πανακριβα!εμεις εχουμε σπιτι στην Αθηνα παλιο βεβαια και το νοικιαζουμε 300...εκει ακομα και τα παλια κανουν 370!!!!στην Κομοτηνη μια φιλη μου μενει σε διορωφο και πληρωνει αυτα τα λεφτα...α!και μην σε ξανακουσω να ανυπομονεις για τις βασεις!ελεος που δεν θα περασεις κ συ!
ελα ρε?τοσο ακριβα?καλο κουραγιο...:)ελπιιζω να βρεις τουλαχιστον κατι καλο,αν και ακριβο.οσο για τις βασεις ρε δεν το θελω απλα ειμαι γενικα αγχωδης τυπος και πριν απο αποτελεσματα αγχωνομαι.σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια.αλλα μ περναει...μην ανησυχεις θα σταματησω να αγχωνομαι...:)καλη τυχη με το σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Δεν το είπα για σε΄να.Απλά αναφέρθηκε πως ο καθένας παινεύει ό,τι τον συμφέρει.Δεν είναι όμως έτσι,ευτυχώς δεν είμαστε όλοι έτσι.Δεν έχει σχέση με σένα.


α οκ!συγνωμη παρεξηγησα!
-----------------------------------------
ελα ρε?τοσο ακριβα?καλο κουραγιο...:)ελπιιζω να βρεις τουλαχιστον κατι καλο,αν και ακριβο.οσο για τις βασεις ρε δεν το θελω απλα ειμαι γενικα αγχωδης τυπος και πριν απο αποτελεσματα αγχωνομαι.σε φυσιολογικα πλαισια βεβαια.αλλα μ περναει...μην ανησυχεις θα σταματησω να αγχωνομαι...:)καλη τυχη με το σπιτι.



α τελος με το σπιτι!βρηκα ενα που ικανοποιει καποια απο τα κριτηρια μου!ειναι σε κεντρικο δρομο, ψηλο οροφο, οχι πολυ ψηλο νοικι...βεβαια ειναι μικρο και οικοδομη 10ετιας αλλα οκ!θα ξαναψαξω το Μαιο που θα ναι πιο ηρεμα τα πραγματα...ποτε βγαινουν οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
πιστευω οτι νοιωθουν μειονεκτικα οσοι φοιτουν στη νομικη θεσσαλονικης σε σχεση με τη νομικη αθηνων.γ αυτο και προσπαθουν λυσσωδως σ αυτο το φορουμ να επιβαλουν την ατεκμηριωτη αποψη οτι δηθεν ειναι καλυτερη απο την αθηνα.γενικα αυτο διακρινει εν γενει τους θεσσαλονικεις απεναντι στην αθηνα.περαν αυτου θα προτεινα στους θιασωτες της νομικης θεσσαλονικης να δουν προσεκτικοτερα την επιστημονικη αξιολογηση των δυο σχολων, τους καθηγητες ,τους φοιτητες και το επιπεδο σπουδων.δεν ειναι τυχαιο οτι τα μαθηματα της νομικης αθηνων ειναι λιγοτερα και πολυ πιο δυσκολα απο τα μαθηματα των αλλων νομικων σχολων.επιπλεον στην περατωση των σπουδων μονο η νομικη αθηνων εχει συνθεσεις ολων των κλαδων του δικαιου ασυγκριτα πιο δυσκολες απο τις εμβαθυνσεις της θεσσαλονικης και απο την κομοτηνη που δεν εχει καθολου.αλλα και διεθνως και διαχρονικα οι αποφοιτοι και οι καθηγητες της νομικης αθηνων απολαμβανουν κυρους και σεβασμου που οι αλλοι στην ελλαδα ζηλευουν.το ποιος ειναι καλυτερος δεν φαινεται στα λογια αλλα στα επιστημονικα εργα.μπορει οι αποφοιτοι των τριων σχολων να απολαμβανουν τυποις τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα αλλα πιστεψτε στην πραξη υπαρχει αλλη μεταχειριση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
πιστευω οτι νοιωθουν μειονεκτικα οσοι φοιτουν στη νομικη θεσσαλονικης σε σχεση με τη νομικη αθηνων.γ αυτο και προσπαθουν λυσσωδως σ αυτο το φορουμ να επιβαλουν την ατεκμηριωτη αποψη οτι δηθεν ειναι καλυτερη απο την αθηνα.γενικα αυτο διακρινει εν γενει τους θεσσαλονικεις απεναντι στην αθηνα.περαν αυτου θα προτεινα στους θιασωτες της νομικης θεσσαλονικης να δουν προσεκτικοτερα την επιστημονικη αξιολογηση των δυο σχολων, τους καθηγητες ,τους φοιτητες και το επιπεδο σπουδων.δεν ειναι τυχαιο οτι τα μαθηματα της νομικης αθηνων ειναι λιγοτερα και πολυ πιο δυσκολα απο τα μαθηματα των αλλων νομικων σχολων.επιπλεον στην περατωση των σπουδων μονο η νομικη αθηνων εχει συνθεσεις ολων των κλαδων του δικαιου ασυγκριτα πιο δυσκολες απο τις εμβαθυνσεις της θεσσαλονικης και απο την κομοτηνη που δεν εχει καθολου.αλλα και διεθνως και διαχρονικα οι αποφοιτοι και οι καθηγητες της νομικης αθηνων απολαμβανουν κυρους και σεβασμου που οι αλλοι στην ελλαδα ζηλευουν.το ποιος ειναι καλυτερος δεν φαινεται στα λογια αλλα στα επιστημονικα εργα.μπορει οι αποφοιτοι των τριων σχολων να απολαμβανουν τυποις τα ιδια επαγγελματικα δικαιωματα αλλα πιστεψτε στην πραξη υπαρχει αλλη μεταχειριση...


προσωπικα μιλησα με 3 καθηγητες της νομικης Αθηνων και ενα δικηγορο απο την Αθηνα και μου περιεγραψαν την κατασταση που επικρατει στη νομικη εκει...ο δικηγορος μου ειπε οτι δεν διακρινονται οι αποφοιτοι στη Νοτια Ελλαδα, αλλα στη Βορεια προτιμουν οσους εχουν πτυχιο του ΑΠΘ...με τους καθηγητες μιλησα κυριως για τη διανομη συγγραματων και τον τεραστιο αριθμο φοιτητων που δεχεται η σχολη καθε χρονο λογω μετεγγραφων με αποτελεσμα να δυσκολευονται να κανουν μαθημα...μαλιστα οι ιδιοι οι καθηγ δε θελησαν να βλογησουν τα γενια τους αλλα εκαναν αντικειμενικες κρισεις και με βοηθησαν να αποφασισω...εγω οπως και πολλοι αλλοι που ειχαμε αρκετα μορια και θα μπορουσαμε ισως να περασουμε Αθηνα προτιμησαμε τη Θεσσαλονικη...δεν γλωσσοτρωμε την Αθηνε επειδη δεν την πιασαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μαλλον με καθηγητες αλλης σχολης μιλησες..γιατι ειναι ανηκουστο ενας καθηγητης να σου λεει πηγαινε αλλου γιατι δεν ειμαι αρκετα καλος για να σε διδαξω ή καποιος αλλος ειναι καλυτερος απο μενα.δικηγορος μπορει να στο ειπε αλλα θα ειχε τελειωσει νομικη θεσσαλονικης.και οταν σου παραθετουν επιχειρηματα συμβουλη μου ειναι ν απαντας με επιχειρηματα οχι με αοριστολογιες του τυπου μου ειπαν, ακουσα κτλ.αν κανετε ποτε χαρτια για μεταπτυχιακα στο εξωτερικο θα διαπιστωσετε οτι ξερουν ποια ειναι καλυτερη νομικη στην ελλαδα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ok arisgodofwar(τώρα καταλαβαίνω το όνομα σου) όσοι πάνε Αθήνα θα βγουν μεγαλοδικηγόροι ενώ οι υπόλοιποι θα είναι της πείνας επειδή είναι ΑΠΘ ή ΔΠΘ αντίστοιχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
μαλλον με καθηγητες αλλης σχολης μιλησες..γιατι ειναι ανηκουστο ενας καθηγητης να σου λεει πηγαινε αλλου γιατι δεν ειμαι αρκετα καλος για να σε διδαξω ή καποιος αλλος ειναι καλυτερος απο μενα.δικηγορος μπορει να στο ειπε αλλα θα ειχε τελειωσει νομικη θεσσαλονικης.και οταν σου παραθετουν επιχειρηματα συμβουλη μου ειναι ν απαντας με επιχειρηματα οχι με αοριστολογιες του τυπου μου ειπαν, ακουσα κτλ.αν κανετε ποτε χαρτια για μεταπτυχιακα στο εξωτερικο θα διαπιστωσετε οτι ξερουν ποια ειναι καλυτερη νομικη στην ελλαδα...


δε μου ειπαν πηγαινε εκει απο τα λεγομενα τους το καταλαβα καθως ειπαν τα χειροτερα για την οργανωση του ΚΠΑ και τα καλυτερ για τους συναδελφους τους στη Θεσνικη...και επειδη ξερουν στο ucl μονο την Αθηνων δε σημαινει οτι τις αλλες δεν τις ξερει ουτε η μανα τους...μην εισαι τοσο απολυτος παντως και μη δημιουργεις αυτο το κλιμα ρατσισμου προς τους αποφοιτους των αλλων σχολων...εγω ακομα δεν πηγα σε καποια απο τις τρεις σχολες και δεν ξερω αν οταν θα τελειωσω θα λεω τα ιδια...παντως να ειμαι τοσο κολλημενη με τη σχολη μου και να θεωρω υποδεεστερους τους αλλους που στην πραγματικοτητα δεν ειναι, δεν προκειται να το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
μαλλον δεν γινομαι αντιληπτος.δεν πειραζει.δεν προκειται να ξαναγραψω κατι σ αυτο το φορουμ.ευχομαι καλα αποτελεσματα σε οσους περιμενουν τις βασεις και καλη προοδο στους υπολοιπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
ευχαριστω μελλοντικε συναδελφε στελλα!!!κοιτα ρε ολοι εχουμε γνωμες και απλα ειμαστε εδω για να τις εκφραζουμε και οχι να της επιβαλλουμε στους αλλους.:)εμενα μ φτανει που θα σπουδασω αυτο που θελω.τωρα τι λεει ο καθενας ..παντα θα λενε οι αλλοι.αληθεια τα σπιτια ειναι τοσο ακριβα????πω πω ελεος...πιο ακριβα και απο την αθηνα ε?


Ε κάπου εκεί είναι και για την Αθήνα. Εμείς δυάρι καινούργιο, στου Ζωγράφου, μερικά μέτρα από τον Άγιο Θεράποντα, (δλδ λίγο παρακάτω από την πανεπιστημιούπολη) και το νοικιάζουμε 460// Με λίγα λόγια, φωτιά και λαύρα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeLeni@

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
κοιτα!εγω πηγα και ειδα το πανεπιστημιο μια φορα!βρηκα και ενα σπιτι που αδειαζει 1 Σεπτ.σε προετοιμαζω οτι η θεσσαλονικη ''καιει'' στα σπιτια...καινουριο με κατω απο 450 δυσκολα θα βρεις...για περιοχη να ξεκινησεις απο 40 εκκλησιες και Τριανδρια...[/quote]


Ααα...ρε εσυ εισαι μια χαρα!!Τεσπα εγω θα περιμενω ετσι κι αλλιως με το που θα βγουν οι βασεις φευγω και εχουμε και καποιους γνωστους εκει που θα με βοηθησουν...Βασικα εχω ακουσει οτι και Χαριλαου ειναι αρκετα καλη περιοχη αλλα οχι τοσο κεντρικα ομως δεν ειναι πολυ μακρια απο το Πανεπιστημιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiathess

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
χαριλάου είναι αρκετά κοντά στο πανεπιστήμιο και βολεύει πολύ..και δεν είναι όλα τόσο ακριβά όσο λέτε.εγώ έχω γνωστούς που νοικιάζουν και με 300.απλά τα σπίτια δεν είναι καινούρια.εεεε ας μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!!!!!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
χαριλάου είναι αρκετά κοντά στο πανεπιστήμιο και βολεύει πολύ..και δεν είναι όλα τόσο ακριβά όσο λέτε.εγώ έχω γνωστούς που νοικιάζουν και με 300.απλά τα σπίτια δεν είναι καινούρια.εεεε ας μην τα θέλουμε και όλα δικά μας!!!!!!!!!!!:)


ε οχι και αρκετα κοντα η Χαριλαου!Η Στρατου τι ειναι δηλαδη?Η χαριλαου θεωρειται μακρια...με λεωφορειο επειδη μετρησα αποστασεις πιο γρηγορα πηγα πυλαια παρα εκει...ναι υπαρχουν και με 300 αλλα εχεις συγκατοικους μερικα ποντικια και ειναι οικοδομες πριν απο το σεισμο...τα καινουρια ταριφα!450!εγω βρηκα μερικα καλα σπιτια, νοικιασα ενα αλλα θα το αλλαξω το Μαιο που θα ηρεμισουν τα πραγματα και δε θα ψαχνουν ολοι...εσυ απο θεσσαλονικη εισαι?
-----------------------------------------
Ε κάπου εκεί είναι και για την Αθήνα. Εμείς δυάρι καινούργιο, στου Ζωγράφου, μερικά μέτρα από τον Άγιο Θεράποντα, (δλδ λίγο παρακάτω από την πανεπιστημιούπολη) και το νοικιάζουμε 460// Με λίγα λόγια, φωτιά και λαύρα...!


ναι αλλα να φανταστω οτι ειναι γυρω τα 60 με 70 τετραγωνικα ε?
-----------------------------------------
κοιτα!εγω πηγα και ειδα το πανεπιστημιο μια φορα!βρηκα και ενα σπιτι που αδειαζει 1 Σεπτ.σε προετοιμαζω οτι η θεσσαλονικη ''καιει'' στα σπιτια...καινουριο με κατω απο 450 δυσκολα θα βρεις...για περιοχη να ξεκινησεις απο 40 εκκλησιες και Τριανδρια...


Ααα...ρε εσυ εισαι μια χαρα!!Τεσπα εγω θα περιμενω ετσι κι αλλιως με το που θα βγουν οι βασεις φευγω και εχουμε και καποιους γνωστους εκει που θα με βοηθησουν...Βασικα εχω ακουσει οτι και Χαριλαου ειναι αρκετα καλη περιοχη αλλα οχι τοσο κεντρικα ομως δεν ειναι πολυ μακρια απο το Πανεπιστημιο![/quote]


αχ!μια συμβουλη!να ψαξεις σε κεντρικο δρομο για να εχει παντα φως και μη φοβασαι να γυρισεις βραδυ!
-----------------------------------------
στελλα μου τι ψαχνεις?δεν προκειται ποτε να συνεννοηθεις με τοσο μονοπλευρους ανθρωπους...:)



:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiathess

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ναι από θεσσαλονίκη είμαι!και εύχομαι εδώ να παραμείνω!!!μήπως ξέρετε τι τιμές υπάρχουν στην κομοτηνή ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ναι από θεσσαλονίκη είμαι!και εύχομαι εδώ να παραμείνω!!!μήπως ξέρετε τι τιμές υπάρχουν στην κομοτηνή ;


καλυτερες απο θεσσαλονικη σιγουρα!οπου καινα πας καλα θα περασεις!που μενεις θεσσαλονικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top