Νομικές σπουδές σε κολλέγιο-ΚΕΣ;

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Για ποιο λόγο να μην κακολογώ τα παιδιά των κολεγίων ή και τις ίδιες τις σχολές; Έχω δει ποιοι πάνε στα κολέγια. Δεν κακολογώ λέω τα πράγματα όπως έχουν. Όταν σε ένα τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων για παράδειγμα είναι μαζεμένοι τεμπέληδες βουτυρομπεμπέδες πως γίνεται να γίνει η οποιαδήποτε δουλειά; Πως εξηγείς ότι στα ελληνικά πανεπιστήμια ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των φοιτητών δεν παίρνει ποτέ πτυχίο;
Επίσης κοίτα και αυτό:
https://www.acg.edu/
Τόση ώρα ψάχνω και δε μπορώ να βρω το πρόγραμμα σπουδών ενός οποιουδήποτε τμήματος. Δε διαφημίζουν το πανεπιστήμιο αλλά το.. campus:confused:.

Γιατι μονο αυτο βλεπω να γινεται. Αντι να κοιταμε τα χαλια μας στα δημοσια πανεπιστημια ή στους εαυτους μας, ψαχνουμε οπουδηποτε ή οποιονδηποτε μπορει να μας φαινεται χειροτερος (και ισως δεν ειναι) και αμεσως τον κακολογουμε για να βγουμε απο πανω, ετσι να φανουμε οτι ειμαστε καλυτεροι.
Καλως ή κακως αυτοι οι τεμπεληδες βουτηρομπεμπεδες οπως τους λες, θα σπουδασουν κατι ειτε εδω είτε εξω, μπορει ακομα και να σπουδαζουν στα δημοσια, καποιοι απο αυτους. Λες και το να πιασεις 10 ακομα και τοτε που υπηρχε η βαση ειναι δυσκολο, απλα διαβαζεις τα δυο πρωτα κεφαλαια που ειναι ευκολα και γραφεις. Ε τωρα καποιοι δεν κανουν ουτε αυτο, επειδη δεν υπαρχει βαση.
Οποτε γι'αυτο λεω αφηστε τους αλλους, κοιταξτε τον εαυτο σας και οποιος ειναι να παει μπροστα, θα παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Αυτό που ήρθαν όλα τα πρωτοετάκια που ούτε καν έχουν γραφτεί ακόμα στις σχολές τους και αποκαλούν τους πιθανόν συμμαθητές τους άχρηστους και βουτηρομπεμπέδες το θεωρώ απλά τραγικό και ανώριμο. Αξίζουν δεν αξίζουν τα κολλέγια κάποτε θα αναγνωριστούν πλήρως γιατι πολύ απλά αυτό συμφέρει τις μεγάλες τσέπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή μάλλον μιλάς για μένα πρώτα απ'όλα ποιοι συμμαθητές μάλλον εννοείς συμφοιτητές, και πάλι όμως ξέρεις ότι δε θα πάω σε κολέγιο οπότε μάλλον εννοείς μελλοντικοί συνάδελφοι εκτός αν λες για τους πρώην συμμαθητές μου... Δεν ήξερα ότι λόγω ηλικίας δεν έχω δικαίωμα να εκφράσω γνώμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Δεν μιλάω ειδικά για εσένα και βέβαια μπορείς να πεις την γνώμη σου και συμφωνώ αλλα δεν έχεις δικαίωμα να τους λες άχρηστους επειδή δεν έγραψαν καλά στις πανελλήνιες. Τους πρώην συμμαθητές σου εννοούσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
+Counterstrikewhatever

Χμ... Για δες:
Ν.3696/08
https://esdep.web.auth.gr/old/Nomos_3696_colegia.pdf
("Τα Κολλέγια είναι πάροχοι μεταλυκειακής εκπαί−
δευσης και κατάρτισης στην Ελλάδα. Οι βεβαιώσεις,
τα πιστοποιητικά σπουδών ή οποιασδήποτε άλλης ονο−
μασίας βεβαίωση που χορηγούν τα Κολλέγια δεν είναι
ισότιμα με τους τίτλους που χορηγούνται στο πλαίσιο
του ελληνικού συστήματος τυπικής εκπαίδευσης, όπως
Πανεπιστήμια, Τ.Ε.Ι. κλπ.")

Για δες εδώ τι λέει το Ελληνικό Σύνταγμα:
Η ανώτατη εκπαίδευση παρέχεται αποκλειστικά από ιδρύματα που αποτελούν νομικά πρόσωπα δημοσίου δικαίου με πλήρη αυτοδιοίκηση, κλπ... (Αρθρ.16, παρ.5, Σ)

Να γιατί τα κολλέγια είναι κατώτερα από τα δημόσια Πανεπιστήμια, να γιατί ποτέ δεν πρόκειται να προσφέρουν διδακτορικούς τίτλους, να γιατί τα κολλέγια είναι, απλώς, μεταλυκειακή εκπαίδευση και τίποτα άλλο.

Τεκμηριωμένο.
Κατανοητό;
Eίσαι τραγικός έτσι χαρακτηρίζεσαι αυτό το ειναι του 2008!Έχουμε 2013 έχουν αλλάξει τα πάντα τον Νοέμβριο του 2012 η χώρα μας έδωσε επαγγελματικά δικαιώματα σε πτυχιούχους πανεπιστημίων εκτόε ε.ε!Επίσης από το 2010 σύμφωνα με το προεδρικό διάταγμα αναγνωρίζονται πλήρως τα κολλέγια και οι απόφοιτοι τους είναι ισοδύναμοι με το παιδί που τελίωσε ελληνικό αει!Και όποιος δεν πιστεύει μπορεί να πάρει τηλέφωνο το ΣΑΕΠ(Συμβούλιο Αναγνώρισης Επαγγελματικών προσόντων)η τον ΔΟΑΤΑΠ για να τους το επιβεβαιώσει!ΞΥΠΝΗΣΤΕ Η ΤΡΟΙΚΑ ΠΙΑΊΖΕΙ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΝΑ ΤΑ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ!ΚΑΙ ΕΣΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ!

αν πιστευεις οτι ενας πολιτικος μηχανικος αει ειναι ισαξιος με αυτον του κολλεγιου εισαι πολυ βαθια νυχτωμενος:whistle:

Πραγματικά έφερες το χειρότερο παράδειγμα!Έχω προσωπική εμπειρία σε αυτό ο ξάδελφος μου τελίωσε πριν 3 χρονια πολιτικός μηχανικός στο ΕΜΠ!Και ένας φίλος του δεν καταφερε να μπει ΕΜΠ μπήκε εκτός Αθηνών και πηγε στην Βουλγαρία στα Σόφια περιττό να σου πώ ότι αυτός που Σπούδασε στην Βουλγαρία τώρα δουλευει στο Πολυτεχνίο της Βουλγαρίας και ο ξαδερφός μου κοιτάει τον τοίχο στον καναπέ!!!Σημασία δεν έχει ποιο πανεπιστήμιο-κολλέγιο τελίωσες σημασία έχει αν είσαι καλός και σ αρέσει αυτό που κάνεις!Την τελευταία λέξη θα την πει ο εργοδότης και όχι εμείς που τσακωνόμαστε για τα ελληνικά χάλια αει και για τα κολλέγια!

Για τη Βουλγαρία και τη Ρουμανία που πήγαιναν χιλιάδες Έλληνες σε πανεπιστήμια υποβαθμισμένα που αν ήθελες πλήρωνες καθηγητές και αγόραζες πτυχίο δεν έβλεπα κανέναν να κάνει έτσι.
Τα κολλέγια είναι περίπου το ίδιο.Συνεπώς δε θα περίμενα τόσο μένος εναντίον τους ξαφνικά.Αλλά μάλλον πολλούς τους πειράζει που όσοι δε γράφουν στις πανελλήνιες σπουδάζουν στην Ελλάδα και δεν ξενιτεύονται όπως τόσα χρόνια.Εγώ από τότε μιλούσα αρνητικά για τα πτυχία που έρχονται απο το εξωτερικο.Για μένα μόνο τα πτυχία Αγγλίας,Γαλλίας,Γερμανίας και Αμερικής αξίζουν.Αλλά εκεί θα φτύσεις αίμα για να φέρεις πτυχίο.
Αυτούς που θα περίμενα να κριτικάρουν τα κολλέγια ειναι οι ίδιοι που φοιτούν σ αυτα γιατι δεν τους αποσαφηνιζεται αν τελικά θα έχουν επαγγελματικά δικαίωματα παιρνοντας το πτυχίο τους.

Και στο κάτω κάτω ρε παιδιά.Οι πολιτικοί με τους νόμους που ψηφίζουν τα έχουν κάνει όλα ....σαν τα μούτρα τους.Και εμείς θα φαγωνόμαστε μετά μεταξύ μας?Δεν έχουμε τίποτα να χωρίσουμε νομίζω.

Raiseonce δηλ. θες να μου πεις οτι αν εγω για πχ τελιωσω οικονομολόγος στην Αμερική και ενας φίλος μου στην Ρουμανία δεν θα είμαστε ίσοι!?:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
E καλα, και εγω εχω φιλο που τελειωσε πολιτικος μηχανικος σε κολλεγιο και τρωει πορτες απο παντου στην Ελλαδα....Τι να λεει αυτο?
Ενω 2 αλλοι φιλοι μου πολιτικοι απο Θεσσαλονικη βρηκαν αμεσως δουλεια σε εταιρια.... Λεει κατι αυτο? Μπορεις να καταλαβεις το επιπεδο των πολιτικων μηχανικων στα ελληνικα κολλεγια, κοιτωντας μονο το προγραμμα σπουδων...Πραγματικα δε συγκρινονται με τα αει...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
E καλα, και εγω εχω φιλο που τελειωσε πολιτικος μηχανικος σε κολλεγιο και τρωει πορτες απο παντου στην Ελλαδα....Τι να λεει αυτο?
Ενω 2 αλλοι φιλοι μου πολιτικοι απο Θεσσαλονικη βρηκαν αμεσως δουλεια σε εταιρια.... Λεει κατι αυτο? Μπορεις να καταλαβεις το επιπεδο των πολιτικων μηχανικων στα ελληνικα κολλεγια, κοιτωντας μονο το προγραμμα σπουδων...Πραγματικα δε συγκρινονται με τα αει...!!![/QUOTE
Τα παιδιά που αποφοιτούν από τα κολλέγια παίρνουν το πτυχίο τους από το Μητρικό Πανεπιστήμιο!΄Αρα στην ουσία είναι σαν να φοίτησαν σε ξένα πανεπιστήμια!Και επιπλέον σκέψου ότι όλοι αυτοί που πέτυχαν στην ζωή τους και έγιναν σπουδαίοι δεν τελίωσαν το τει της Μελισσοκομικής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τα παιδιά που αποφοιτούν από τα κολλέγια παίρνουν το πτυχίο τους από το Μητρικό Πανεπιστήμιο!΄Αρα στην ουσία είναι σαν να φοίτησαν σε ξένα πανεπιστήμια!Και επιπλέον σκέψου ότι όλοι αυτοί που πέτυχαν στην ζωή τους και έγιναν σπουδαίοι δεν τελίωσαν το τει της Μελισσοκομικής!

Oι εργοδοτες ξερουν τι παιζει με τα κολλεγια....Μη περιμενεις να δει οτι ο αλλος τελειωσε πολιτικος μηχανικος στο mediterenian και να τρελαθει...Ξερουν οτι τα προγραμματα σπουδων στα κολλεγια για τα συγκεκριμενα τμηματα δε συγκρινονται με αυτα των αει....
Τωρα αυτο που λες, για τη μελισσοκομικη δε ξερω που κολλαει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Oι εργοδοτες ξερουν τι παιζει με τα κολλεγια....Μη περιμενεις να δει οτι ο αλλος τελειωσε πολιτικος μηχανικος στο mediterenian και να τρελαθει...Ξερουν οτι τα προγραμματα σπουδων στα κολλεγια για τα συγκεκριμενα τμηματα δε συγκρινονται με αυτα των αει....
Τωρα αυτο που λες, για τη μελισσοκομικη δε ξερω που κολλαει
Οι απόφοιτοι του Meditteranean περνουν τα πτυχία του από το University of Derby uk άρα είναι σαν να σπουδάσαν εκεί τι δεν καταλαβένεις?Και ο εργοδότης θα κοιτάξει ποιος είναι ποιο δραστήριος και ποιος ξερεις καλά την δουλεία του όχι αυτος που τελίωσε ΕΜΠ ειναι καλυτερος απο αυτων που πηρε το πτυχίο του απο το Derby!Στο πτυχίου του αποφοιτου κολλεγιου δεν εναγραφει πουθενα οτι σποουδασε σε κολλεγιο γραφει οτι το πηρε απο το Derby
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Raiseonce δηλ. θες να μου πεις οτι αν εγω για πχ τελιωσω οικονομολόγος στην Αμερική και ενας φίλος μου στην Ρουμανία δεν θα είμαστε ίσοι!?:D

Για μένα αν ήταν να τους προσλάβω στη δική μου επιχείρηση και είχαν και οι δύο την ίδια εμπειρία και έπαιρναν τον ίδιο μισθό δε θα τους θεωρούσα ίσους.Εννοείται θα προσλάμβανα αυτόν που τέλειωσε στην Αμερική.

Για το κράτος όλοι είναι ισάξιοι.Κι ας έχεις τελειώσει και στο Κόσσοβο που λέει ο λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Για μένα αν ήταν να τους προσλάβω στη δική μου επιχείρηση και είχαν και οι δύο την ίδια εμπειρία και έπαιρναν τον ίδιο μισθό δε θα τους θεωρούσα ίσους.Εννοείται θα προσλάμβανα αυτόν που τέλειωσε στην Αμερική.

Για το κράτος όλοι είναι ισάξιοι.Κι ας έχεις τελειώσει και στο Κόσσοβο που λέει ο λόγος.

Α Μπράβο έρχεσαι λοιπόν στα λόγια μου γιατί κάποιοι έβριζαν τα αμερικάνικα πτυχία!Να σαι ρωτήσω κάτι άλλο τώρα αυτό το παιδί που έχει πτυχίο πχ του Seattle λέω εγώ τώρα και εκανε τις σπουδές του εδω στην Αθηνα στο παραρτημα του και εχει το ιδιο πτυχιο με το παδι που εκανε τις σπουδες του εκει!Πάλι το ίδιο δεν είναι δεν εχουν και οι δυο τα ιδια πτυχια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Α Μπράβο έρχεσαι λοιπόν στα λόγια μου γιατί κάποιοι έβριζαν τα αμερικάνικα πτυχία!Να σαι ρωτήσω κάτι άλλο τώρα αυτό το παιδί που έχει πτυχίο πχ του Seattle λέω εγώ τώρα και εκανε τις σπουδές του εδω στην Αθηνα στο παραρτημα του και εχει το ιδιο πτυχιο με το παδι που εκανε τις σπουδες του εκει!Πάλι το ίδιο δεν είναι δεν εχουν και οι δυο τα ιδια πτυχια?

Δεν ξέρω τι σπουδές κάνουν στα κολλέγια της Ελλάδας.
Ξέρω πως στα Αμερικάνικα πανεπιστήμια(όχι κολλέγια) θα φτύσεις αίμα για να φέρεις πτυχίο.Είναι πολύ σοβαρά πανεπιστήμια με τους καλύτερους καθηγητές στον κόσμο.
Για τα ελληνικά κολλέγια δεν ξέρω.Αλλα δεν ακούω να δυσκολεύονται ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Στο τελευταίο δεν ξέρω αλλά στο ότι είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις πτυχίο αληθεύει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οι απόφοιτοι του Meditteranean περνουν τα πτυχία του από το University of Derby uk άρα είναι σαν να σπουδάσαν εκεί τι δεν καταλαβένεις?Και ο εργοδότης θα κοιτάξει ποιος είναι ποιο δραστήριος και ποιος ξερεις καλά την δουλεία του όχι αυτος που τελίωσε ΕΜΠ ειναι καλυτερος απο αυτων που πηρε το πτυχίο του απο το Derby!Στο πτυχίου του αποφοιτου κολλεγιου δεν εναγραφει πουθενα οτι σποουδασε σε κολλεγιο γραφει οτι το πηρε απο το Derby

Eσυ τι δε καταλαβαινεις? Οι εργοδοτες ξερουν τι παιζει...Δε θα δουνε πτυχιο απο το Derby και θα πουνε "Α τελειωσε στην Αγγλια αυτος...Ειναι καλοοοος"...Ξερουν οτι τελειωσε σε κολλεγιο στην Ελλαδα που περνεις πτυχιο για την πλακα...Και οχι, αυτος που τελειωσε πολιτικος μηχανικος σε ελληνικο κολλεγιο δε θα ειναι ποτε καλυτερος απο αυτον που τελειωσε στο ΕΜΠ....
Ο ενας εχει 23 μαθηματα για πτυχιο και ο αλλος 63...Τι μου συγκρινεις τωρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Κοίτα όταν λέω για Αμερικάνικα πανεπιστήμια εννοώ πχ το Columbia.
Δε νομίζω τα κολλέγια στην Ελλάδα να είναι αντίστοιχου επιπέδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Κοίτα όταν λέω για Αμερικάνικα πανεπιστήμια εννοώ πχ το Columbia.
Δε νομίζω τα κολλέγια στην Ελλάδα να είναι αντίστοιχου επιπέδου.

Nαι,συμφωνώ ότι τα αμερικάνικα πανεπιστήμια είναι πάρα πολύ καλά αλλά δεν είναι μόνο το Columbia,είναι το Harvard,Indianapolis,Seattle,Oxford,Sussex,Chicago,Texas κτλπ.Τα παρατήματα των Αμερικάνικων πανεπιστημίων στην Ελλάδα συνεργάζονται και ακολουθούν εξ ολοκλήρου τις οδηγίες του Μητρικού Πανεπιστημίου!Εσύ αν επιτρέπεται που:D σπουδάζεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Nαι,συμφωνώ ότι τα αμερικάνικα πανεπιστήμια είναι πάρα πολύ καλά αλλά δεν είναι μόνο το Columbia,είναι το Harvard,Indianapolis,Seattle,Oxford,Sussex,Chicago,Texas κτλπ.Τα παρατήματα των Αμερικάνικων πανεπιστημίων στην Ελλάδα συνεργάζονται και ακολουθούν εξ ολοκλήρου τις οδηγίες του Μητρικού Πανεπιστημίου!Εσύ αν επιτρέπεται που:D σπουδάζεις?

Φαρμακευτική στη Θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CounterStrike95

Νεοφερμένος

Ο CounterStrike95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Eσυ τι δε καταλαβαινεις? Οι εργοδοτες ξερουν τι παιζει...Δε θα δουνε πτυχιο απο το Derby και θα πουνε "Α τελειωσε στην Αγγλια αυτος...Ειναι καλοοοος"...Ξερουν οτι τελειωσε σε κολλεγιο στην Ελλαδα που περνεις πτυχιο για την πλακα...Και οχι, αυτος που τελειωσε πολιτικος μηχανικος σε ελληνικο κολλεγιο δε θα ειναι ποτε καλυτερος απο αυτον που τελειωσε στο ΕΜΠ....
Ο ενας εχει 23 μαθηματα για πτυχιο και ο αλλος 63...Τι μου συγκρινεις τωρα?

Πιστεψεμε η περισσότερη αυτό λένε τράβα δες η κάνε ενα Galop και ρώτα την εκάστοτε ελληνική και μη εταιρεία ποιους πτυχιούχους προτιμάνε?Ενός που εχει πτυχίο τει κοζάνης η αυτός που εχει Derby?

Φαρμακευτική στη Θεσσαλονίκη.

Kαλή σταδιοδρομία πρωτάκι είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

Κολλέγιο IdEF

Νεοφερμένος

Ο Κολλέγιο IdEF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ΝΕΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ στην Αναγνώριση Πτυχίων Νομικής από Κολλέγια

https://news.in.gr/greece/article/?aid=1231314272
"Χωρίς να χρειάζεται αναγνώριση του πτυχίου τους από τον ΔΑΟΤΑΠ (πρώην ΔΙΚΑΤΣΑ) θα μπορούν σύντομα να ασκούν το επάγγελμά τους οι απόφοιτοι ελληνικών κολεγίων που συνεργάζονται με ξένα πανεπιστήμια. Η αλλαγή ξεκίνησε ήδη για τους δικηγόρους.
Σύμφωνα με τα Νέα, με τροποποίηση του υπουργού Δικαιοσύνης Χαρ. Αθανασίου που ψηφίστηκε στη Βουλή, προκειμένου να εναρμονιστεί η νομοθεσία μας με τα ευρωπαϊκά δεδομένα, οι απόφοιτοι νομικών σχολών ευρωπαϊκών πανεπιστημίων και των συνεργαζόμενων με αυτά κολεγίων θα εγγράφονται πλέον στους δικηγορικούς συλλόγους της χώρας με την ίδια διαδικασία που ισχύει και για τους πτυχιούχους ελληνικών νομικών σχολών, δηλαδή με απλή προσκόμιση του πτυχίου και χωρίς την αναγνώριση του ΔΟΑΤΑΠ, που ήταν έως τώρα απαραίτητη."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top