Νομικές σπουδές σε κολλέγιο-ΚΕΣ;

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Καλησπερα!Ειμαι φοιτητης και θελω να ρωτησω το εξης.Υπαρχει καποιο παραρτημα-κολλεγιο εδω στην Αθηνα που να μπορεις να σπουδασεις νομικα παραλληλα με τις σπουδες μου;Επειδη δεν μπορω να ξενιτευτω(προς το παρον)θα με ενδιεφερε να μου πειτε ποια ειναι αυτα και αν αξιζουν τον κοπο και τα χρηματα τους....Εχω ακουσει μονο για το Idef του paris13 αλλα δεν γνωριζω παραπανω λεπτομερειες....
Επισης αν γινεται με εξ αποστασεως σπουδες και τι ακριβως συμβαινει με αυτου του τυπου τις σπουδες....:hmm:
Ευχαριστω και ελπιζω να ανοιξα στο σωστο μερος το θεμα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Νομικό τμήμα σε κολλέγιο δεν έχω ακούσει πως υπάρχει. Αν υπάρχει δεν το συνιστώ με τίποτα. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω καθόλου να σε βοηθήσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι στο idef παρακολουθεις κανονικο προγραμμα γαλλικου πανεπιστημιου 3 χρονια και μετα πας στην Γαλλια να παρεις το εθνικο γαλλικο πτυχιο και να κανεις ασκηση....Κατα τα ποσο αυτο ομως ισχυει και ποιο ειναι πραγματικα το επιπεδο του κολλεγιου δεν το ξερω....Επισης αν καποιος γνωριζει για τα ιδιωτικα πανεπιστημια της Κυπρου τα οποια ειναι πληρως αναγνωρισμενα ας πει καμια πληροφορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Καλησπερα!Ειμαι φοιτητης και θελω να ρωτησω το εξης.Υπαρχει καποιο παραρτημα-κολλεγιο εδω στην Αθηνα που να μπορεις να σπουδασεις νομικα παραλληλα με τις σπουδες μου;Επειδη δεν μπορω να ξενιτευτω(προς το παρον)θα με ενδιεφερε να μου πειτε ποια ειναι αυτα και αν αξιζουν τον κοπο και τα χρηματα τους....Εχω ακουσει μονο για το Idef του paris13 αλλα δεν γνωριζω παραπανω λεπτομερειες....
Επισης αν γινεται με εξ αποστασεως σπουδες και τι ακριβως συμβαινει με αυτου του τυπου τις σπουδες....:hmm:
Ευχαριστω και ελπιζω να ανοιξα στο σωστο μερος το θεμα!:)

Τα Κολέγια δεν αναγνωρίζονται από τον ΔΟΑΤΑΠ και δεν θα μπορέσεις να πάρεις άδεια άσκησης επαγγέλματος από τον αντίστοιχο Δικηγορικό Σύλλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Γι'αυτό πρέπει να σε πάρουν τηλέφωνο αλλιώς κάηκαν έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefeli1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nefeli1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Καλησπερα!Ειμαι φοιτητης και θελω να ρωτησω το εξης.Υπαρχει καποιο παραρτημα-κολλεγιο εδω στην Αθηνα που να μπορεις να σπουδασεις νομικα παραλληλα με τις σπουδες μου;Επειδη δεν μπορω να ξενιτευτω(προς το παρον)θα με ενδιεφερε να μου πειτε ποια ειναι αυτα και αν αξιζουν τον κοπο και τα χρηματα τους....Εχω ακουσει μονο για το Idef του paris13 αλλα δεν γνωριζω παραπανω λεπτομερειες....
Επισης αν γινεται με εξ αποστασεως σπουδες και τι ακριβως συμβαινει με αυτου του τυπου τις σπουδες....:hmm:
Ευχαριστω και ελπιζω να ανοιξα στο σωστο μερος το θεμα!:)
Γεια σου!
Πρόσφατα ανακοινώθηκε η ίδρυση ιδιωτικής Νομικής Σχολής στο Σούνιο, η οποία δεν έχει καμία σχέση με κολέγια. Ρίξε μια ματιά στο λινκ που παραθέτω. :)
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63662437

Μόλις είδα ότι το θέμα δημιουργήθηκε το 2009(!), αλλά ελπίζω να φανεί χρήσιμο το λινκ και τώρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Γεια σου!
Πρόσφατα ανακοινώθηκε η ίδρυση ιδιωτικής Νομικής Σχολής στο Σούνιο, η οποία δεν έχει καμία σχέση με κολέγια. Ρίξε μια ματιά στο λινκ που παραθέτω. :)
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22768&subid=2&pubid=63662437

Μόλις είδα ότι το θέμα δημιουργήθηκε το 2009(!), αλλά ελπίζω να φανεί χρήσιμο το λινκ και τώρα!
Κατι μου λεει οτι θα γινει χαμος με αυτη την ιδιωτικη νομικη σχολη......:warn::warn::warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Κατι μου λεει οτι θα γινει χαμος με αυτη την ιδιωτικη νομικη σχολη......:warn::warn::warn:

Κι εγώ αυτό νομίζω. Ένα ιδιωτικό τμήμα που θα πάει κάθε πικραμένος.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό νομίζω. Ένα ιδιωτικό τμήμα που θα πάει κάθε πικραμένος.:confused:
..και που έχει χρήματα φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό νομίζω. Ένα ιδιωτικό τμήμα που θα πάει κάθε πικραμένος.:confused:
Εγω το χω ακομη πιο εξειδικευμενο στο μυαλο μου: το καθε ψωνακι που δε του κοβε τοσο ωστε να γραψει στις πανελληνιες, αλλα παρ' ολα αυτα πιστευει πως μπορει να αντεπεξελθει στις απαιτησεις της νομικης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πως και υπάρχει μόνο στην Αθήνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εσείς οι τρεις, βιάζεστε να κρίνετε.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Εσείς οι τρεις, βιάζεστε να κρίνετε.-
Εγώ δεν έκρινα, απλώς επεσήμανα πως κάποιος που έχει χρήματα θα επέλεγε να σπουδάσει σε αυτό το κολλέγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εσείς οι τρεις, βιάζεστε να κρίνετε.-

:hehe::hehe:
That was sooooo funny.

Αν εμείς βιαζόμαστε να κρίνουμε...........................:whistle:

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εσείς οι τρεις, βιάζεστε να κρίνετε.-
Γιατι αυτο? Πιστευεις πως θα διαφερει σε κατι απο τα υπολοιπα ιδιωτικα πανεπιστημια της..........πλακας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Εγώ δεν έκρινα, απλώς επεσήμανα πως κάποιος που έχει χρήματα θα επέλεγε να σπουδάσει σε αυτό το κολλέγιο.
Πιθανόν. Υπάρχει κι η άλλη όψη του νομίσματος.
:hehe::hehe:
That was sooooo funny.

Αν εμείς βιαζόμαστε να κρίνουμε...........................:whistle:

:)
Έτσι είναι, αν έτσι νομίζετε.
Γιατι αυτο? Πιστευεις πως θα διαφερει σε κατι απο τα υπολοιπα ιδιωτικα πανεπιστημια της..........πλακας?
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Πιθανόν. Υπάρχει κι η άλλη όψη του νομίσματος.
Για παράδειγμα εγώ δεν θα το σκεφτόμουν καν, γιατί δεν υπάρχει η οικονομική άνεση. Πόσο αλήθεια είναι τα δίδακτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Για παράδειγμα εγώ δεν θα το σκεφτόμουν καν, γιατί δεν υπάρχει η οικονομική άνεση. Πόσο αλήθεια είναι τα δίδακτρα;
Περιπου οσο για ενα ιδιωτικο σχολειο αν θυμαμαι καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top