Να καταργηθούν τα Αρχαία στο Γυμνάσιο;

Να καταργηθούν τα Αρχαία στο Γυμνάσιο;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 528)

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και εμενα δεν μου αρεσει ουτε και με νοιαζει η φυσικη και την θελω και μαθημα επιλογης που καταληγουμε δηλαδη?

Η φυσική είναι επιστήμη κατανόησης των πραγμάτων γύρω σου.
Σου χρησιμεύει για να ξέρεις πώς προκαλούνται οι βροχές, γιατί μπορείς να τρίψεις δυο ξύλα και να πεταχτεί φωτιά και άλλα ωραία, απλά πράγματα που αν σου μάθαιναν θα στρεφόσουν στο μεγαλοδύναμο για απαντήσεις.
Τα βασικά στη φυσική είναι πολύ χρήσιμα.
Όπως τη μαθαίνουμε στο λύκειο είναι απλά λίγο πιο περίπλοκη και πράγματι όπως όλα τα μαθήματα εμβαθύνει περισσότερο απ' ό,τι θα έπρεπε. Δεν πιστεύω όμως ότι διαφωνείς πως τα βασικά είναι χρήσιμα.

Εγώ από την άλλη ποτέ δεν έμαθα το πολυτονικό.
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί πρέπει να το μάθω, ή τι θα μου προσφέρει.

1.Δεν ειναι μονο χρησιμη η Μεταφραση
2.Βαζεις τα Αρχαια σε ιδια κατηγορια με τα Θρησκευτικα :clapup::confused::verymad:

3.Μην νομιζεις ουτε εγω γουσταρω να ασχολουμαι με χιλιες 2 πραξεις και εξισωσεις και πιθανοτηττες και τι αλλο θα εσχω στην δευτερα και στην τριτη αλλα δν λεω οτι τα μαθηματικα πρεπει να γινουν οπως τα θρησκευτικα.Τι συλογισμοι ειναι αυτοι;

1. Επιχείρημα (γιατί είναι χρήσιμο το να κλίνω το ρήμα λύω σε όλους τους χρόνους πρόσωπα και δεν ξέρω τι;).
2. Έτσι νιώθω, συγγνώμη αν προσέβαλα.
3. Same thing. Βασικά μαθηματικά=γενικές γνώσεις, Βασικά αρχαία=άχρηστη γνώση που δεν θα χρησιμεύσει ποτέ.
Και ποτέ δεν πρόκειται να μάθω πολυτονικό. Είναι δύσκολο, βαρετό και δεν έχει νόημα να βάζεις περισσότερους από έναν τόνους.

Όλοι εσείς που δεν παπαγαλίζετε τα αρχαία όταν πηγαίνετε στην εκκλησία καταλαβαίνετε τι λένε;

Όχι.

Tα θετικά μαθήματα είναι τα μαθηματικά και η φυσική. Τα θεωρητικά είναι τα αρχαία, η γλώσσα, τα κείμενα, ο όμηρος/Ελένη κ.λπ., τα κείμενα. Τα θεωρητικά καιρός να συγχωνευτούν..

Εδώ συμφωνώ.

Κάτσε ρε φίλε, κάτσε λίγο, και τι θα πεις στη Γερμανίδα που θα 'ρθει το καλοκαίρι να στο παίξει Σοφοκλής; Τι, ότι βαριόσουν να διαβάσεις αρχαία στο σχολείο;

Ναι.

Και ποια θα 'ναι η δικαιολογία σου στην τελική, ότι διαφωνείς με τον τρόπο διδασκαλίας τους ή μήπως ότι ως άτομο δε σ' ενδιαφέρουν; ΧΑ! Τόλμα να της μιλήσεις έτσι και ξέρεις τι θα πάρεις!

Όχι δεν ξέρω.

Ενώ αν είχες μάθει καλά όλα όσα ξέχασες αμέσως μετά τις εξετάσεις θα μπορούσες να πεις πέντε πράγματα. Μάλιστα κύριε, θα μπορούσες να πεις ότι ως Έλληνας αδιαφορείς για τα σκατά που βλέπεις γύρω και ότι ενώ η χώρα σου κι εσύ ο ίδιος συμβάλλετε (συμβάλλετε; ) ελάχιστα στο χτίσιμο ενός παγκόσμιου επιστημονικού μέλλοντος που, να, κοίτα να δεις τώρα, τυχαίνει να επηρεάζει και άμεσα τις ζωές μας, εσύ παραμένεις υπερήφανος για έργα και κατορθώματα ανθρώπων που απλά έτυχε να ζήσουν στον ίδιο χώρο γεωγραφικά με σένα 2000 χρόνια πριν.

:hmm:
Δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να πεις.
Αλλά η άποψη που παραθέτεις είναι εντελώς ηλίθια κατ' εμέ και νομίζω πως αυτό ήταν το point σου, anyway.

Γιατί αν δεν κοιτάξεις το παρελθόν φίλε μου αστοιχείωτε πώς θα ξέρεις πού πατάς, πώς θα ξέρεις ποιος είσαι; Ε ρε;

Είπα "είναι σημαντικό να διαβάζουμε τη μετάφραση".
Είπα "η μετάφραση είναι το μόνο πράγμα που έχουν να προσφέρουν τα αρχαία".

Τι δεν κατάλαβες ακριβώς;

Τώρα νταξ, στην πορεία αφοσιώθηκες τόσο που ξέχασες το μέλλον κι έτσι αναγκάζεις τους επόμενους να κοιτάξουν πάλι 2000 χρόνια πίσω, κι όχι εσένα, για σπουδαιότητα αλλά δε βαριέσαι, θα σου μείνει η Γερμανίδα τουλάχιστον, σωστά;

Και πάλι δεν καταλαβαίνω το συλλογισμό σου :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Man, you just defined sarcasm fail. :P

Ξαναδιάβασε το μήνυμα απλά τώρα σκέψου ότι γράφω κατά της εμμονής στα αρχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Υπάρχει ένα πολύ βασικό πρόβλημα. Μιλάμε για το τι μπορούν να προσφέρουν τα αρχαία σε ένα ιδανικό εκπαιδευτικό σύστημα όπου όλα κυλούν ομαλά και όλα γίνονται με τον σωστό τρόπο. Συνεπώς μιλάμε καθαρά σε θεωρητικό επίπεδο.
Η αξία τους νομίζω είναι αδιαμφισβήτητη, δεν χωράει συζήτηση πάνω σε αυτό.
Αλλά υπάρχει μια βασική διαφορά ανάμεσα στο τι μπορούν να προσφέρουν και στο τι εντέλει προσφέρουν.
Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kferentinos

Νεοφερμένος

Ο Kferentinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα έπρεπε να διδάσκονται μόνο στις τρεις τάξεις του Γυμνασίου, επειδή είναι απαραίτητα, και να διδάσκονται προαιρετικά στις τάξεις του Λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Η αξία τους νομίζω είναι αδιαμφισβήτητη, δεν χωράει συζήτηση πάνω σε αυτό.

Χωράει σελίδες συζήτησης αυτό. Εγώ τα βλέπω τελείως άχρηστα.
Το ότι εσένα είναι το αντικείμενό σου δεν σημαίνει ότι αξίζουν και πρέπει να διδάσκονται σε όλους.

Γιατί στο γυμνάσιο δεν διδάσκεται αρχιτεκτονική εξωτερικού χώρου π.χ.;

Αλλά υπάρχει μια βασική διαφορά ανάμεσα στο τι μπορούν να προσφέρουν και στο τι εντέλει προσφέρουν.
Από εκεί και πέρα δεν νομίζω ότι χρειάζεται να πούμε κάτι παραπάνω.

1 πράγμα μπορούν να προσφέρουν, τη γνώση για τα λάθη των ομιλητών τους, έτσι ώστε να μην τα ξανακάνουμε και πάλι.
Και ούτε αυτό δεν κάνουν αυτή τη στιγμή.

Θα έπρεπε να διδάσκονται μόνο στις τρεις τάξεις του Γυμνασίου, επειδή είναι απαραίτητα, και να διδάσκονται προαιρετικά στις τάξεις του Λυκείου.

ΔΕΝ είναι απαραίτητα.

Man, you just defined sarcasm fail. :P

Ξαναδιάβασε το μήνυμα απλά τώρα σκέψου ότι γράφω κατά της εμμονής στα αρχαία.

I suddenly feel self-trolled :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Θα πω κάτι τελευταίο και τέλος, με έχει κουράσει απίστευτα το όλο θέμα. Νιώθω ότι μιλάω στον βρόντο.
Ψαχτείτε μετά το σχολείο μόνοι σας!!
Τίποτα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Εσύ έχεις ψαχτεί ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εσύ έχεις ψαχτεί ???
το "ψάξιμο" αν θέλεις να ξέρεις, διαρκεί χρόνια και δεν πρέπει να σταματήσει μέχρι να φύγουμε από αυτόν τον κόσμο. Η μεγαλύτερη βλακεία θα είναι να μείνουμε στάσιμοι και κολλημένοι στα ίδια και στα ίδια.
Οπότε έτσι για να σου απαντήσω, εγώ συνεχίζω να ψάχνομαι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
focko,στο γυμνσιο και στο λυκειο διδασκομαστε την αττικη διαλεκτο και κανουμε αττικη πεζογραφια!τα ευαγγελια αν δεν κανω λαθος ειναι γραμμενα στην ελληνικη γωσσα της ελληνιστικης περιοδου(πολυ πιο απλοποιημενη απο την αττικη διαλεκτο)!δευτερον τα αρχαια προσφερουν βασικες γνωσεις μεσα απο τα κειμενα που διδασκομαστε.σιγουρα δεν μας δειχνουν πως να αναβουμε φωτιες με τα ξυλα αλλα να αναβουμε "φωτιες " στο μυαλο μαςκαι να βελτιονομαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pizza1993

Δραστήριο μέλος

Ο pizza1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 409 μηνύματα.
focko,στο γυμνσιο και στο λυκειο διδασκομαστε την αττικη διαλεκτο και κανουμε αττικη πεζογραφια!τα ευαγγελια αν δεν κανω λαθος ειναι γραμμενα στην ελληνικη γωσσα της ελληνιστικης περιοδου(πολυ πιο απλοποιημενη απο την αττικη διαλεκτο)!δευτερον τα αρχαια προσφερουν βασικες γνωσεις μεσα απο τα κειμενα που διδασκομαστε.σιγουρα δεν μας δειχνουν πως να αναβουμε φωτιες με τα ξυλα αλλα να αναβουμε "φωτιες " στο μυαλο μαςκαι να βελτιονομαστε

Tι φωτιες στο μυαλο και μαλακιες.ΚΑτεμε βασικα μαθηματα που πρεπει να διδασκονται στο γυμνασιο υποχρεωτικα ειναι τα μαθηματα λογικης,τα μαθηματα κοινωνικοποιησης,και ιστορια-γλωσσα.Αρα μιλαμε για κοινωνιολογια,πολιτικη αγωγη,σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση κλπ και μαθηματικα,φυσικη,χημεια,ιστορια.
Απο εκει και περα για να μαθει το παιδι καποιες τεχνες μπαινουν η λογοτεχνια η μουσικη και τα εικαστηκα.Τα αρχαια ειναι ενα αχρηστο παντελως μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Θα έπρεπε να διδάσκονται μόνο στις τρεις τάξεις του Γυμνασίου, επειδή είναι απαραίτητα, και να διδάσκονται προαιρετικά στις τάξεις του Λυκείου.
Και γιατι τα μαθηματικα δδιδασκονται και στις τρεις ταξεις και η Φυσικοχημεια στην πρωτη;:hmm:Στοιχημα οτι εισαι θετικος ε;
Χωράει σελίδες συζήτησης αυτό. Εγώ τα βλέπω τελείως άχρηστα.
Το ότι εσένα είναι το αντικείμενό σου δεν σημαίνει ότι αξίζουν και πρέπει να διδάσκονται σε όλους.

Γιατί στο γυμνάσιο δεν διδάσκεται αρχιτεκτονική εξωτερικού χώρου π.χ.;



1 πράγμα μπορούν να προσφέρουν, τη γνώση για τα λάθη των ομιλητών τους, έτσι ώστε να μην τα ξανακάνουμε και πάλι.
Και ούτε αυτό δεν κάνουν αυτή τη στιγμή.



ΔΕΝ είναι απαραίτητα.



I suddenly feel self-trolled :confused::confused::confused:
Το οτι εσυ δηλαδη εισαι θετικος( ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ 100%) σημαινει οτι πρεπει να αποκαλεις μια γλωσσα αχρηστη;Dude,έχεις χαζα επιχειρηματα και εσυ κανεις trolling.Λοιπον σε παρακαλω για να μην επεκταθουμε εγω συμφωνω με την maria775m και προσεξε γιατι μια χαρα τα λεει! Αντε μπραβο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
focko,στο γυμνσιο και στο λυκειο διδασκομαστε την αττικη διαλεκτο και κανουμε αττικη πεζογραφια!τα ευαγγελια αν δεν κανω λαθος ειναι γραμμενα στην ελληνικη γωσσα της ελληνιστικης περιοδου(πολυ πιο απλοποιημενη απο την αττικη διαλεκτο)!δευτερον τα αρχαια προσφερουν βασικες γνωσεις μεσα απο τα κειμενα που διδασκομαστε.σιγουρα δεν μας δειχνουν πως να αναβουμε φωτιες με τα ξυλα αλλα να αναβουμε "φωτιες " στο μυαλο μαςκαι να βελτιονομαστε

Ναι, ΕΚΤΟΣ από τα κείμενα, τι άλλο μας προσφέρουν, δεν μου έχετε απαντήσει (εκτός από την εμβάθυνση που δεν με ενδιαφέρει κλπ τα είπα προτίνος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι, ΕΚΤΟΣ από τα κείμενα, τι άλλο μας προσφέρουν, δεν μου έχετε απαντήσει (εκτός από την εμβάθυνση που δεν με ενδιαφέρει κλπ τα είπα προτίνος).
έχουνεε νόημαα.Μεσα απο τους δικους μας συγγραφεις αποκομιζουμε πολλα ειδικα στα κειμενα και ποιηματα του λυκειουυ.Ξυπναα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Και γιατι τα μαθηματικα δδιδασκονται και στις τρεις ταξεις και η Φυσικοχημεια στην πρωτη;:hmm:Στοιχημα οτι εισαι θετικος ε;

Το οτι εσυ δηλαδη εισαι θετικος( ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ 100%) σημαινει οτι πρεπει να αποκαλεις μια γλωσσα αχρηστη;Dude,έχεις χαζα επιχειρηματα και εσυ κανεις trolling.Λοιπον σε παρακαλω για να μην επεκταθουμε εγω συμφωνω με την maria775m και προσεξε γιατι μια χαρα τα λεει! Αντε μπραβο.

Πόσο μου αρέσουν τα δικά σου επιχειρήματα ε;
Το ότι δεν έχεις δικά σου δεν σημαίνει ότι πρέπει να αποκαλείς τα δικά μου χαζά.

Και οκ, θα προσέχω γιατί μια χαρά τα λέει, άμα πω όχι κάποιος θα με κάνει ντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
για να απορριπτεις κατι πρεπει πρωτα να εχεισ προσπαθησεις να το καταλαβεις!αποριπτεις τα αρχαια χωρις να ξερεισ καν τι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μα φυσικά, όπως άλλωστε και για να απορρίψεις την ύπαρξη θεού πρέπει να 'χεις περάσει πρώτα απ' όλες τις Ν θρησκείες στον πλανήτη.

Get real.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
για να απορριπτεις κατι πρεπει πρωτα να εχεισ προσπαθησεις να το καταλαβεις!αποριπτεις τα αρχαια χωρις να ξερεισ καν τι ειναι!

Μα φυσικά, όπως άλλωστε και για να απορρίψεις την ύπαρξη θεού πρέπει να 'χεις περάσει πρώτα απ' όλες τις Ν θρησκείες στον πλανήτη.

Get real.
Δίκιο ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ρε μαλάκα, ούτε να εκνευρίσεις τον άλλο σωστά δε μπορείς. Τόσο άσχετος που και πλάκα να προσπαθήσω να σπάσω μαζί σου θα βαρεθώ.

Τράβα έξω απ' το θέμα, 80 σελίδες και το πιο σοβαρό που 'χεις πει είναι ότι συμφωνείς με ό,τι ακούγεται. Έχεις τίποτ' άλλο; Όχι. Άντε στο καλό τώρα, άντε να δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
παντελως αστοχο αυτο που εγραψες shadowfax
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Το ξέρω. Και θα παραμείνει παντελώς καλύτερο απ' αυτό που έγραψες εσύ μέχρι να εξηγήσεις με παραπάνω από τρεις λέξεις πού διαφωνείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top