Να είναι υποχρεωτική η πρωινή προσευχή στα σχολεία;

Να είναι υποχρεωτική η πρωινή προσευχή στα σχολεία;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)
  • Ναι

    Ψήφοι: 46 31.9%
  • Όχι

    Ψήφοι: 81 56.3%
  • Δεν ξέρω, αμφιταλαντεύομαι

    Ψήφοι: 6 4.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 14 9.7%

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
https://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=122&artId=300818&dt=22/11/2009

Αναφορικα με τα Θρησκευτικα Συμβολα...

Προσφάτως ετέθη εκ νέου το ζήτημα της απομακρύνσεως των θρησκευτικών συμβόλων (Εσταυρωμένου, Εικόνων) από τις σχολικές αίθουσες διδασκαλίας και από άλλους δημόσιους χώρους όπως οι αίθουσες συνεδριάσεως των Δικαστηρίων, εξ αφορμής μιας αποφάσεως του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων (ΕΔΑΔ). Ειδικότερα, ενώπιον του ιταλικού Συμβουλίου της Επικρατείας (ΣτΕ) προσέφυγε μία ιταλίδα μητέρα η οποία θεώρησε ότι θίγεται η συνείδηση των παιδιών της λόγω της υπάρξεως του Εσταυρωμένου στις αίθουσες του σχολείου όπου φοιτούσαν.

Το ιταλικό ΣτΕ απέρριψε το αίτημά της, κάνοντας δεκτό ότι η ύπαρξη του Εσταυρωμένου στις σχολικές αίθουσες δεν αντιβαίνει προς τις αρχές του λαϊκού κράτους (σ.σ.: ως λαϊκό ορίζεται το Κράτος στο οποίο υπάρχει πλήρης διαχωρισμός μεταξύ Εκκλησίας και Πολιτείας). Κατά της αποφάσεως αυτής, η μητέρα προσέφυγε ενώπιον του ΕΔΑΔ το οποίο με την από 3.11.2009 απόφασή του, ανέτρεψε την απόφαση του ιταλικού δικαστηρίου και δέχτηκε, καταδικάζοντας την Ιταλία, ότι πρέπει να αφαιρεθούν τα θρησκευτικά σύμβολα από τις αίθουσες των σχολείων.

Ηδη πολλοί είναι αυτοί που ζητούν να τύχει εφαρμογής και στην Ελλάδα η ως άνω απόφαση του ΕΔΑΔ. Εχω τη γνώμη ότι τέτοια εφαρμογή δεν είναι δυνατή για τον λόγο που εκθέτω κατωτέρω:

Το ΕΔΑΔ έκρινε την υπόθεση αυτή, εν όψει του καθεστώτος σχέσεων Εκκλησίας και Πολιτείας το οποίο ισχύει στην Ιταλία, δηλαδή του πλήρους χωρισμού τους (λαϊκό κράτος). Αντίστοιχο καθεστώς υπάρχει και στη Γαλλία.

Σε ένα τέτοιο (λαϊκό) κράτος η ανάρτηση των Εικόνων και του Σταυρού στα σχολεία αποτελεί παραβίαση της αρχής της θρησκευτικής ουδετερότητας την οποία οφείλει να τηρεί ένα λαϊκό Κράτος. Η ερμηνεία αυτή της συγκεκριμένης αποφάσεως του ΕΔΑΔ προκύπτει από το ίδιο το κείμενό της. Ετσι, στην υπ΄ αριθμ. 30 σκέψη αυτής ορίζονται τα εξής: «Με την επιβολή της υποχρεώσεως να εκτίθεται ο Εσταυρωμένος στις σχολικές αίθουσες διδασκαλίας, το Κράτος προσδίδει στη Ρωμαιοκαθολική θρησκεία μια προνομιακή θέση...» και τούτο απαγορεύεται διότι «...η έννοια του λαϊκού Κράτους σημαίνει ότι το Κράτος πρέπει να παραμένει ουδέτερο και να τηρεί ίσες αποστάσεις έναντι των θρησκειών και δεν επιτρέπεται να θεωρείται ότι ευρίσκεται πλησιέστερα προς ορισμένους πολίτες σε σχέση με άλλους εξ αυτών».



Διαβαστε το ολο ομως... Και δειτε ποσο πισω ειμαστε σαν χωρα... Ακομη δεν εχουμε κανει τα αυτονοητα σ'ολο τον υπολοιπο κοσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
το να σε προσβαλλει ενας ανθρωπος το κατανοω.Επιχειρηματολογησε μου σχετικα με το πως σε προσβαλλει ενα θρησκευτικο συμβολο της επισημης Θρησκειας της χωρας σου.

Με προσβάλλει επειδή αντιβαίνει με τις δικές μου πεποιθήσεις και ιδέες, και γιατί μέσω τέτοιων ενεργειών η ηγεσία της Εκκλησίας κάνει προπαγάνδα...:redface:
Δεν μου απάντησες όμως σε αυτό που σε ρώτησα για τον προσηλυτισμό...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ναι, στο θέμα των εικόνων έγινα υπερβολική και δεν με απασχολεί και εμένα τόσο αφού συμφωνώ με αυτά που λες..
Απλά επειδή μάλλον δεν γινόταν κατανοητό το νόημα που ήθελα να περάσω τις έφερα σαν παράδειγμα.:redface:
Αλλά στην προσευχή είμαι ανένδωτη..:redface:
Στην Ιταλία όμως τα θρησκευτικά σύμβολα καταργήθηκαν στις σχολικές αίθουσες....:worry:
η Ιταλια εχει προεδρο το Μπερλουσκονι,θελεις κι εσυ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
η Ιταλια εχει προεδρο το Μπερλουσκονι,θελεις κι εσυ?:P


Απο τον Γιωργακη???????? Το αφηνω σ'εσενα...

Ασε που μιλαμε για αποφαση του ΕΔΑΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
η Ιταλια εχει προεδρο το Μπερλουσκονι,θελεις κι εσυ?:P

Η Ιταλία μετά δεν είχε καμία σχέση γιατί το αποφάσισε το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Με προσβάλλει επειδή αντιβαίνει με τις δικές μου πεποιθήσεις και ιδέες, και γιατί μέσω τέτοιων ενεργειών η ηγεσία της Εκκλησίας κάνει προπαγάνδα...:redface:
Δεν μου απάντησες όμως σε αυτό που σε ρώτησα για τον προσηλυτισμό...:redface:
δεν ειδα κατι σε παλιοτερη απαντηση για προσυλιτισμο,αλλα μιας και το ανεφερες,για να δεις πως οταν καποιος δεν ειναι αμορφωτος,δεν την παταει.Πρεπει να ταν πριν καμια βδομαδα,οταν πηγα με τα ποδια στο κεντρο να πληρωσω κατι λογαριασμους.Φοραγα την μπλουζα της ομαδας που ειμαι γκολκιπερ και μια βερμουδα,αξυριστος,με παντοφλιτσα,απο πανω μεχρι κατω στον ιδρωτα,και γενικα ημουν κατι κοντινοτερο στον νεαντερταλ απο οτι στο χομο σαπιενς.Οπως προχωραγα λοιπον,ερχονται δυο καλοντυμενοι τυποι με κουστουμακια.Λενε καλησπερα:)Λεω καλησπερα.Λεει κανουμε μια ερευνα σχετικα με μια εφημεριδα,μη φευγετε θα σας απασχολησουμε για δυο λεπτακια.Τι γνωμη εχετε για την οικονομικη κριση?Τους λεω ολα παιδια ειναι αμερικανικα,το πιασατε?Γενικα οτι εχει αμερικανικο εφευρετη ειναι ΠΑΝΤΑ προβλημα.αυταααααα.Κοιταζονται μεταξυ τους για ενα λεπτο ετσι:worry:λεει εμ ναι ισως φταιει κατι απεξω.Εδω εχουμε ενα περιοδικο επι ευκαιριας."οικονομικη κριση-συμβουλες"λεω οχι παιδια ευχαριστω γεια σας.Το λοιπον της ιστοριας.Οι τυποι δεν ηταν δημοσιογραφοι,ηταν μαρτυρες του Ιεχωβα.Αυτη η αιρεση,ξεκινησε απο εναν εμπορο,αμερικανο υπηκοο(εκει πηγαινε η σποντα μου)και το περιοδικο που θελαν να μου μοιρασουν,ηταν το γνωστο "Ξυπνα!",καθαρο περιοδικο προπαγανδας.Η συγκεκριμενη αιρεση εχει επαφες παντου,διευκοληνει τους οπαδους της οπου μπορει (πχ αν εχει καποιον στο δημοσιο) και ΠΡΟΣΥΛΗΤΙΖΕΙ συνεχως.Με βρηκαν σαν τον απολιτιστο στο δρομο και εμφανιστηκαν σαν να ηταν σωτηρες μου.Αλλα ακριβως επειδη ημουν προετοιμασμενος,δεν τους εβρισα,αλλα ειπα παιδια,ευχαριστω.Οταν δε θελεις κατι,λες οχι,ευχαριστω.Ασε που κανενας δε θα σε πιασει με το στανιο να γινεις Χριστιανη και δε θα σου μοιρασει βιβλιαρακια.

Η Ιταλία μετά δεν είχε καμία σχέση γιατί το αποφάσισε το Ευρωπαϊκό Δικαστήριο Ανθρωπίνων Δικαιωμάτων..:redface:
ας παραπεμθουν εκει οι πολιτικοι εγκληματιες κι οσοι εχουν διαπραξει σκανδαλα,κι αν τιμωρηθουν,εγω βγαζω τα συμβολα.αν μιλαμε για δικαστηρια δικαιωματων,να παιζουμε με ισους ορους,οχι να καταδικαζουμε οτι δεν μπορει να μιλησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Με χαρά σου προτείνω να δημοσιεύσεις την ιστορία σου εδώ:
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=12374
:redface:
Ο αφηγηματικός σου τόνος έδωσε μία ευχάριστη νότα στην μουντή μέρα μου!:P

Ναι, οκ. Αλλά δεν είναι όλοι μορφωμένοι, όπως εσύ και εγώ.
Για τους υπόλοιπους τι θα γίνει?? Δεν θα έχουν στον ήλιο μοίρα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δυστυχως οι πολλοι την πατανε... Ρωτησε οποιον θες... Ακομη και τον ιδιο σου τον εαυτο... Αν δεν ηταν οι γονεις σου Χριστιανοι Ορθοδοξοι εσυ θα ησουν??? Ειμαι περιεργος να μαθω ποσα πραγματικα ναι θα παρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Με χαρά σου προτείνω να δημοσιεύσεις την ιστορία σου εδώ:
https://www.e-steki.gr/showthread.php?t=12374
:redface:
Ο αφηγηματικός σου τόνος έδωσε μία ευχάριστη νότα στην μουντή μέρα μου!:P

Ναι, οκ. Αλλά δεν είναι όλοι μορφωμένοι, όπως εσύ και εγώ.
Για τους υπόλοιπους τι θα γίνει?? Δεν θα έχουν στον ήλιο μοίρα??
χαχα κανε copy-paste αν θελεις.Για τους υπολοιπους,ειναι καθηκον ενος κρατους προνοιας να προστατευει κοσμο απο τον προσυλητισμο,κι οχι να του στερει την επαφη με τη θρησκεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ας παραπεμθουν εκει οι πολιτικοι εγκληματιες κι οσοι εχουν διαπραξει σκανδαλα,κι αν τιμωρηθουν,εγω βγαζω τα συμβολα.αν μιλαμε για δικαστηρια δικαιωματων,να παιζουμε με ισους ορους,οχι να καταδικαζουμε οτι δεν μπορει να μιλησει

Με ίσους όρους δεν παίζουμε?
Διάβασες αυτό που πόσταρε ο τσαρατέτοιος (Σοβαρά Βούλη, ποιο δύσκολο όνομα δεν μπορούσες να βρεις???:P)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δυστυχως οι πολλοι την πατανε... Ρωτησε οποιον θες... Ακομη και τον ιδιο σου τον εαυτο... Αν δεν ηταν οι γονεις σου Χριστιανοι Ορθοδοξοι εσυ θα ησουν??? Ειμαι περιεργος να μαθω ποσα πραγματικα ναι θα παρεις...
εγω θα ημουν και δεν το λεω εκ του ασφαλους.Η μανα μου ξεματιαζει,και δε συμφωνω με αυτο.(δεν πληρωνεται ρε απλα το πιστευει:P)ακομη και να μου αποδειξει καποιος οτι ο Ιησους ηταν ανθρωπος,θα συνεχιζα να δηλωνω Χριστιανος,με εκφραζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
χαχα κανε copy-paste αν θελεις.Για τους υπολοιπους,ειναι καθηκον ενος κρατους προνοιας να προστατευει κοσμο απο τον προσυλητισμο,κι οχι να του στερει την επαφη με τη θρησκεια.

Αγαπητέ Γιάννη, νομίζω ότι πλέον κάνουμε κύκλους και μιλάμε μόνο για να αποδειχθούμε ετοιμόλογοι;). Έχουμε χάσει την ουσία της συζήτησης.:redface:
Όπως έχει προ-ειπωθεί η επαφή με την θρησκεία είναι:
α) καθαρά προσωπική υπόθεση
β) και μαζική ΜΟΝΟ όταν βρισκόμαστε στο χώρο λατρείας....
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Με ίσους όρους δεν παίζουμε?
Διάβασες αυτό που πόσταρε ο τσαρατέτοιος (Σοβαρά Βούλη, ποιο δύσκολο όνομα δεν μπορούσες να βρεις???:P)?
οχι δεν ειναι ισοι οι οροι,οταν κανενας πολιτικος δεν τιμωρειται,γιατι να καταδικαστει ενα συμβολο που δε βλαπτει οσο ο πρωτος?

Αγαπητέ Γιάννη, νομίζω ότι πλέον κάνουμε κύκλους και μιλάμε μόνο για να αποδειχθούμε ετοιμόλογοι;). Έχουμε χάσει την ουσία της συζήτησης.:redface:
Όπως έχει προ-ειπωθεί η επαφή με την θρησκεία είναι:
α) καθαρά προσωπική υπόθεση
β) και μαζική ΜΟΝΟ όταν βρισκόμαστε στο χώρο λατρείας....
:redface:
λαθος λαθος λαθος...τι θα πει χωρος λατρειας?Οπου εσυ εχεις την αναγκη ειναι χωρος λατρειας.Οι μουσουλμανοι γονατιζουν στο δρομο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Οτιδηποτε εχει σχεση με τη θρησκεια οφειλει να ειναι προαιρετικο.Εν ετη 2010 ειναι απαραδεκτη η κατασταση που επικρατει με την προσευχη,τις εικονες στις ταξεις και την υποχρεωτικη διδασκαλια θρησκευτικων απο την 3η Δημοτικου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οτιδηποτε εχει σχεση με τη θρησκεια οφειλει να ειναι προαιρετικο.Εν ετη 2010 ειναι απαραδεκτη η κατασταση που επικρατει με την προσευχη,τις εικονες στις ταξεις και την υποχρεωτικη διδασκαλια θρησκευτικων απο την 3η Δημοτικου.
προαιρετικο ναι,απαγορευσιμο δε συμφωνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τιμη σου και καμαρι σου... Ομως εσυ εισαι ενας... Μιλαμε για σταγονες στον ωκεανο αυτη την στιγμη... Το συνολο δεν αντιλαμβανεται ετσι τα πραγματα...

Και ενα κρατος προνοιας πραγματικα αυτα τα απλα βηματα που λεμε τωρα θα τα ειχε κανει...


(το ονοματακι Ζωη δεν το εβγαλα εγω... Μου το κολλησαν στο γυμνασιο... και το εχω μονιμο nick...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τιμη σου και καμαρι σου... Ομως εσυ εισαι ενας... Μιλαμε για σταγονες στον ωκεανο αυτη την στιγμη... Το συνολο δεν αντιλαμβανεται ετσι τα πραγματα...

Και ενα κρατος προνοιας πραγματικα αυτα τα απλα βηματα που λεμε τωρα θα τα ειχε κανει...


(το ονοματακι Ζωη δεν το εβγαλα εγω... Μου το κολλησαν στο γυμνασιο... και το εχω μονιμο nick...)
τιμη σου και καμαρι σου εσυ να θελεις να φυγει.δειξε μου στατιστικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
λαθος λαθος λαθος...τι θα πει χωρος λατρειας?Οπου εσυ εχεις την αναγκη ειναι χωρος λατρειας.Οι μουσουλμανοι γονατιζουν στο δρομο.

Ναι, αλλά εκεί γίνεται και πάλι σε προσωπικό επίπεδο.....:redface: Όποιος δεν είναι μουσουλμάνος δεν υποχρεώνεται να γονατίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
προαιρετικο ναι,απαγορευσιμο δε συμφωνω.
Το να απαγορευονταν τα παραπανω θα ηταν ακομα χειροτερο και απο το ισχυον συστημα, οποτε συμφωνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
οχι δεν ειναι ισοι οι οροι,οταν κανενας πολιτικος δεν τιμωρειται,γιατι να καταδικαστει ενα συμβολο που δε βλαπτει οσο ο πρωτος?

Ε οκ, αν ανοίξουμε την συζήτηση των πολιτικών δεν θα βγάλουμε ποτέ άκρη...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top