Ναρκωτικά

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραία, οπότε:

Το τσιγάρο είναι άκρως εθιστικό και έχει χίλιες μύριες βλαβερές ουσίες.
Το αλκοόλ δημιουργεί επίσης προβλήματα υγείας και μπορεί να σε φέρει σε κατάσταση στην οποία δεν ελέγχεις και πολύ τι κάνεις, ούτε επικοινωνείς ιδιαίτερα με το περιβάλλον.

Η μαριχουάνα δεν είναι εθιστική αλλά έχει κι αυτή χίλιες μύριες βλαβερές ουσίες (πιο τοξική απο το τσιγάρο είναι).
LSD, μανιτάρια και λοιπές ουσίες δεν είναι εθιστικές, ούτε τοξικές αλλά σε φέρνουν κι αυτά σε κατάσταση παρόμοια με το αλκοόλ.

Γιατί τα πρώτα δυο είναι νόμιμα ενώ τα δεύτερα δυο όχι;

Συγνώμη,αλλά τελικά έχεις δίκιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
καλα τα λετε περι νομιμοποιησης, αλλα αν το δεις ρεαλιστικα, κανενας δεν εχει τα κοτσια να παρει μια τετοια αποφαση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι τίθεται τετοιο θεμα , ορισμενοι πολιτικοι εχουν ηδη στηριξει καμπάνιες υπερ της νομιμοποιησης της μαριχουανανας.
Η ουσιαστικη ρήξη εγκειται στις αποψεις των οικονομολογων για τις οικονομικες επιπτωσεις του συγκεκριμενου νομου.Ορισμενοι ειναι της αποψης οτι η φορολογηση της θα διεγειρει την οικονομια ( πχ 8 δισεκατομμύρια δολαρια ξοδευει καθε χρονο η κυβερνηση των ΗΠΑ για την εφαρμογη νομων κατα της κατοχης της μαριχουανας).Στον αντιποδα , αλλοι οικονομολογοι υποστηριζουνε οτι θα επιδρασει αρνητικα στην οικονομια , λογο της πιθανης αυξησης της καταρχησης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Βασικά νομίζω, πως το χασίς δεν είναι ναρκωτικό...Η κάνω λάθος?:hmm:Δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irida1973

Νεοφερμένος

Η Renia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μηλιές (Μαγνησία). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Παιδία ποιος ο λόγος ν νομιμοποιηθεί κάποια ναρκωτική ουσία??????????? ΚΑΝΕΙΣ!!!! Αρκετά προβλήματα έχουμε είδη!!!!!!!!!Ετσι κ αλλιώς όπως πολύ σωστά προαναφέρθηκε (χίλια συγγνώμη αλλά δν θυμάμαι απ ποιόν:'()ακόμα και η μαριχουάνα περιέχει επιβλαβής κ τοξικές ουσίες!!!!!!!!! So????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
...does alcohol and tobacco.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
δεν συμφερει να αποπινικοποιηθεί πρωτον τους εμπορους,δεύτερον το κράτος[ασχετα αν δεν το ξέρουμε]διότι τα 40% του κρατους ειναι μαυρο χρήμα δηλ ναρκωτικα και λοιπα,και τρίτον παλι τους εμπορους γιατι λένε στο παιδακι που εχει εθιστει οτι δεν υπαρχει αλο χασις στην αγορα, το παιδακι δεν ειναι υπαψιασμένο οτι αυτό ειναι ψέμα και οτι θα το ψισει μετα να παρει κοκα....ετσι αντι να βγαζει τα χριματα απο την μαριχουανα δηλ 5 ευρω βγαζεζι 100 τωρα απο την κοκαινη. Καπος ετσι ειναι το κολπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Παιδία ποιος ο λόγος ν νομιμοποιηθεί κάποια ναρκωτική ουσία??????????? ΚΑΝΕΙΣ!!!! Αρκετά προβλήματα έχουμε είδη!!!!!!!!!Ετσι κ αλλιώς όπως πολύ σωστά προαναφέρθηκε (χίλια συγγνώμη αλλά δν θυμάμαι απ ποιόν:'()ακόμα και η μαριχουάνα περιέχει επιβλαβής κ τοξικές ουσίες!!!!!!!!! So????
Χμμ ενα περιεργο πραγμα με τις λεγομενες "Τοξικες ουσιες" τις μαριχουανας ,ενω το 95 θεωρουσαμε οτι ειναι λιγοτερο τοξικη απ την καφεινη , το 2007 η κυβερνηση του καναδα (ενα ερευνητικο της κεντρο )βρηκε οτι ειναι αρκετα πιο τοξικη ακομα και απ το τσιγαρο (οταν το καπνιζεις μιλαμε , που παρεμπιπτοντως ειναι η πιο επικινδυνη μορφη καταναλωσης της ).
Αυτη ειναι η μοναδικη ερευνα που θεωρησε τη μαριχουανα αρκετα τοξικα , πιο πρασφατες μελετες δεν μπορουν να συνδεσουν μακροπροθεσμες αρνητικες επιδρασεις με την καταναλωση της.Εκτος απ μια που ειχε γινει με ατομα που καπνιζανε 5 τσιγαρα μαριχουανας την ημερα για πολλα χρονια , αυτοι ειχανε προβληματα καρδιας , αλλα και παλι δεν ητανε πολυ αξιοπιστη ερευνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
το χασίς δεν κάνει κάτι κακό τώρα πλέον το έχουν σαν έθιμο,όταν καποιος κανει χόρτο ειναι πρεζάκι κλπ.Οχι δεν κάνει κακο.Βασικα κανει σιγουρα λιγοτερο κακο απο το τσιγάρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
To xασις δεν ειναι τιποτε αλλο παρα ενα παρασκευασμα της μαριχουανας.
Η μαριχουανα βασικα ειναι μια λεξη με μονο νοημα οτι εχει καποια σχεση με την καταναλωση ινδικης κανναβης, σημερα απλα συγχέουμε αυτες τις δυο εννοιες και οι επιστημονες δεν μας διορθωνουνε διοτι οσο τους αναφορα η λεξη αυτη δεν σημαινει τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειμαι υπερ της νομιμοποιησης του χασις.



Θα σου πω αμεσως:
Γιατι δεν θα βγαζει ο καθε κατεστραμενος 50 ευρω πουλωντας ενα γραμμαριο ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ που κανεις δεν ελεγχει. Αν νομιμοποιηθει θα τρεξουν ολοι να δοκιμασουν και μετα there is balance.
Ολα τα αλλα νομιμα(αλκοολ, τσιγαρα) ειναι πιο επιβλαβη.
Ναι, ακριβώς όσο balance υπάρχει και στα τσιγάρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irida1973

Νεοφερμένος

Η Renia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μηλιές (Μαγνησία). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Χμμ ενα περιεργο πραγμα με τις λεγομενες "Τοξικες ουσιες" τις μαριχουανας ,ενω το 95 θεωρουσαμε οτι ειναι λιγοτερο τοξικη απ την καφεινη , το 2007 η κυβερνηση του καναδα (ενα ερευνητικο της κεντρο )βρηκε οτι ειναι αρκετα πιο τοξικη ακομα και απ το τσιγαρο (οταν το καπνιζεις μιλαμε , που παρεμπιπτοντως ειναι η πιο επικινδυνη μορφη καταναλωσης της ).
Αυτη ειναι η μοναδικη ερευνα που θεωρησε τη μαριχουανα αρκετα τοξικα , πιο πρασφατες μελετες δεν μπορουν να συνδεσουν μακροπροθεσμες αρνητικες επιδρασεις με την καταναλωση της.Εκτος απ μια που ειχε γινει με ατομα που καπνιζανε 5 τσιγαρα μαριχουανας την ημερα για πολλα χρονια , αυτοι ειχανε προβληματα καρδιας , αλλα και παλι δεν ητανε πολυ αξιοπιστη ερευνα.

Τι να πω???????Έχεις ψαξει ακετά επιχειρήματα για να στηρίξεις τν αποψή σ τν οποία και σέβομαι!!!!!!!! τν σέβομαι αλλά δν τν ασπάζομαι!!!!!!Δ είμαι υπερ καμίας νομιμοποιήσης ΚΑΜΙΑΣ ναρκωτικής ουσίας είτε αυτή λέγεται μαριχουάνα είτε ηρωίνη................:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Τι να πω???????Έχεις ψαξει ακετά επιχειρήματα για να στηρίξεις τν αποψή σ τν οποία και σέβομαι!!!!!!!! τν σέβομαι αλλά δν τν ασπάζομαι!!!!!!Δ είμαι υπερ καμίας νομιμοποιήσης ΚΑΜΙΑΣ ναρκωτικής ουσίας είτε αυτή λέγεται μαριχουάνα είτε ηρωίνη................:thanks:

Να το θέσω αλλιώς. Με ποιο δικαίωμα μας απαγορεύεις να κάνουμε χόρτο; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το χόρτο, γιατί μου το στερείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Να το θέσω αλλιώς. Με ποιο δικαίωμα μας απαγορεύεις να κάνουμε χόρτο; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το χόρτο, γιατί μου το στερείς;

Και με βάζεις και φυλακή όταν το καλλιεργώ ο ίδιος για μένα και δεν προμηθεύω κανέναν άλλον άνθρωπο. (συμπληρώνω αν επιτρέπεται :zilia:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Γιατί σε προφυλάσσω από το να καταστρεψεις τον εαυτό σου και επιπλέον κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν το προμηθεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Γιατί σε προφυλάσσω από το να καταστρεψεις τον εαυτό σου και επιπλέον κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν το προμηθεύεις.
Στο δευτερο σκελος συμφωνω. Αλλα αμα εγω γουσταρω να αυτοκαταστρεφομαι, τι λογος του πεφτει του κρατους; :P Αλλα κι αλλα ξερει να τα επιτρεπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Να το θέσω αλλιώς. Με ποιο δικαίωμα μας απαγορεύεις να κάνουμε χόρτο; Εμένα μου αρέσει πάρα πολύ το χόρτο, γιατί μου το στερείς;
φίλε μου με κάλυψες απόλυτα...:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Γιατί σε προφυλάσσω από το να καταστρεψεις τον εαυτό σου και επιπλέον κανείς δεν μου εγγυάται ότι δεν το προμηθεύεις.
Αντε παλι κυκλους θα κανει η συζητηση ,εκτος του οτι το τι θα κανω με τον εαυτο μου ειναι καθαρα δικο μου θεμα και το με σταματασεις ειναι φασιστικη ρηση , δεν καταστρεφεται τιποτα μακροπροθεσμα ειπαμε (εκτος απο εξαλη καταχρηση [σημειωνουμε εδω οτι αυτο δεν ειναι απ τοσο αξιοπιστη πηγη] καθημερινα πολλες φορες για πολλα χρονια).
Επισης οταν κανουμε λογο για νομιμοποιηση εννοειται πως θα προμηθεύεται απ τα φαρμακεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Με κάλυψε ο beautiful loser.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irida1973

Νεοφερμένος

Η Renia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Μηλιές (Μαγνησία). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Tέσπα ο καθένας ας κάνει ό,τι θέλει! Ας δέσει και μαι πέτρα στ λαιμό τ κ ας πάει ν πνιγεί.Ασ επιτρέψουμε στους εφήβους ν πήγαίνουν στ φαρμακεία ν παίρνουν τν οποιαδήποτε ναρκωτική ουσία. Ας τ ισοπεδώσουμε όλα.Αυριο μεθαύριο στ παιδία σς δώστε ό,τι τοξικό σκουπίδι θέλετε κ ασ αφήσουμε τν καθένα ν γίνει προμηθευτής τ κάθε σκουπιδιού.Ας πάμε κατά διαόλου.Όποιος γουστάρει ν καταστρέφει τν εαυτό τ κατά τ γνώμη μ θεωρείτε ατομο ψυχικά διαταραγμένος.Ακούγονται πολλές γνώμες στν συζήτηση αλλά απ λίγους βλέπω ν κάνουν τν κόπο ν σεβαστούν κ αυτές π είναι αντίθετες μ τσ δικέσ τσ.Ασ ικανοποιήσουμε λοιπόν τν φιλιοδοξία μερικών (αλλά κ τν αναισθησία τσ) κ ας τς βοηθήσουμε ν βγάλουν περισσότερα χρήματα πατώντας στν κυριολεξία ίσως επί πτωμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top