Μυστικά επιτυχίας για να φτάσεις την κορυφή

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
οκ εγινε ερχομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Φίλε Αχιλλέα,

για μένα όποιος στερήθηκε όλα αυτά για να βγάλει 19900 είναι μεγάλος λακαμάς, πολύ μεγάλος!


Φυσικά, υπάρχουν και εξαιρέσεις.


Στέλιος
Στελιο περιμενα τουλαχιστον απο εσενα περισσοτερη γνωση και υπευθυνοτητα. Κατ'αρχας κανεις δε παει στις πανελληνιες με σκοπο να βγαλει 19900,αλλα με σκοπο να γραψει οσο καλυτερα γινεται και να πιασει τη σχολη που επιθυμει. Απο την αλλη, βολτες κλπ δε στερουνται μονο οσοι βγαζουν 19900 αλλα και αλλα παιδια με 17000 και οχι μονο. Αλλωστε το αν δε θα πας για βολτα δε σημαινει απαραιτητως οτι θα βγαλεις τοσα μορια-δεν ειναι αναγκαια προυποθεση-.
Φιλικα,
Αυτό που φτάνει η αλεπού φιλαράκι είναι αυτό που τη βάζει στη σχολή που θέλει. Εμένα με βάζει κι από τους πρώτους, αν μη τι άλλο το "όσα δεν φτάνει η αλεπού" δε μπορείς να το πεις σε μένα, έλεος, 19100 έβγαλα. Απλά, δεν πρόκειται να το κάνω θέμα, δεν έχω τέτοια κόμπλεξ, η ματαιοδοξία μου δεν αγγίζει τέτοια επίπεδα, ούτε θεωρώ πως έκανα κάνει ΤΟΣΟ σημαντικό, ούτε έχω την ψευδαίσθηση ότι "θυσίασα 9 μήνες για να απολαύσω τις επόμενες δεκαετίες", μια αίσθηση της πραγματικότητας την έχω. Δεν πρόκειται ν'απολαύσει κανένας τίποτα όταν βάζει τέτοια κριτήρια, αυτό είναι το μόνο βέβαιο. ;)
Εντάξει, από κει και πέρα είσαι ο τελευταίος που θα κρίνει τη δική μου Έκθεση. Στη λογική του μορίου δε μπαίνω, δεν σε αφορά κιόλας πόσο έγραψα, αλλά εντάξει, σαφώς στο συγκεκριμένο μάθημα ξεπέρασα τον εαυτό μου.
Από κει και πέρα, όταν βλέπω άτομα ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ να βγάζουν 19500 (τα γνωρίζω, δε μιλάω θεωρητικά), δεν έχει καμία ισχύ ο ισχυρισμός σου, σιγά μη δώσουμε νόμπελ ή βραβείο ευφυίας σε όποιον έβγαλε 19500.
Η δική μου πρόταση, αυτό που κάνω κι εγώ, είναι ν'ασχοληθεί ο καθένας με τη σχολή που θα περάσει, τα υπόλοιπα είναι τελείως άσχετα με το ζητούμενο, εκτός κι αν το ζητούμενο είναι η ικανοποίηση της προσωπικής ανασφάλειας.
Σε παρακαλω να εισαι λιγο περισσοτερο σχολαστικος οταν διαβαζεις τα κειμενα μου τουλαχιστο γιατι αλλιως δε βγαζουμε ακρη.
Φυσικα συμφωνω με το οτι στοχος ειναι η σχολη παντα και οχι τα μορια,αλιμονο!Αλλα δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να μιλας απαξιωτικα γιαυτα τα παιδια( "Εντάξει, είπαμε, δε θα γίνουμε και φυτάκια, έχουμε κι άλλα ενδιαφέροντα").Αναδεικνυει συμπλεγματα...
Δε διαβασες προσεκτικα το μηνυμα μου και σταθηκες μονο στο σχολιο μου για την ευφυια. Προφανως αυτες οι εξετασεις δεν ειναι δεικτης ευφυιας αλλα εαν καποιος εχει υψηλη ευφυια τον βοηθαει να παει ψηλα,ελπιζω να καταλαβαινεις τη διαφορα ευθεως και αντιστροφου.
Παροτι αρνεισαι να δημοσιευσεις τους βαθμους σου (δε καταλαβαινω γιατι-ντρεπεσαι; ) για να εβγαλες τοσο φανταζομαι θα πηγες πολυ καλα αλλα οχι τελεια. Φανταζομαι σε μερικα μαθηματα ισως να εγραψες 19, κατι 18,κατι ίσως να εκανες και καποιος λαθος πολλαπλης επιλογης. Ας κανουμε την υποθεση οτι ειχαν ολα παει καλα (παραγοντες τυχη,παρατηρητικοτητα,ψυχραιμια δεν ξερω ποιος απο τους 3 μπορει και οι 3). Τοτε δε θα ειχες φτασει και συ στα 19 500; Πιστευω πως ναι. Αρα θα ησουν και συ "φυτακι",δε θα ειχες αλλες ασχολιες; Οχι. Αυτο που εγραψα δηλαδη και στο 1ο μηνυμα μου: Οι διαφορες σε τοσο υψηλες βαθμολογιες κρινονται σε λεπτομερειες και οχι στο διαβασμα-το διαβασμα σε παει με μια σχετικη σιγουρια στο 18,5 απο κει και περα ολα παιζονται.

Και μια παρατηρηση:Φετος τα θεματα ηταν ομολογουμενως ευκολα. Σε αντιθεση με αλλες χρονιες δεν υπηρχε ενα μαθημα που να εγινε το "μπαμ" εκτος απο βιο κατ. αλλα και κει πολλοι το γραψαν εκεινο το ερωτημα.Τα μαθηματικα ηταν βατα,η φυσικη βατη,κλπ Ενας μετριος μαθητης λοιπον με λιγη τυχη εφτανε ανετα στο 19. Στην πολη μου παρα πολλα παιδια γραψαν πανω απο 19 και αυτο εγινε και πανελλαδικα απο ο,τι φανερωνουν τα στατιστικα.Επισης εχω δει τρελα νουμερα:ενω συνηθως ο πρωτος καθε χρονια φτανει με δυσκολια τα 19900 φετος ειδαμε 19960 και πολλα παιδια πανω απτο φραγμα αυτο.
Επομενως πιστευω φετος το 19100 ισως ειναι 18700 σε αλλες χρονιες το 19500,19 300 κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
ελεος...δεν εχετε τι να κανετε και αναλυετε τα 18700,τα 19100 και τα 17000???εχετε γραψει τελεια και συγκρινετε βαθμους?ή απλα σας αρεσει να λετε το ποσο βγαλατε?απολαυστε το καλοκαιρακι...αφου γραψατε καλα,τι το ψαχνετε.αν ανεβουν οι βασεις στα ουρανια (γιατι απο οτι καταλαβα οι περισσοτεροι εγραψαν αριστα,εκτος και αν κατα ενα παραξενο τροπο ολοι οι αριστουχοι εχουν μαζευτοι εδω) θα το δουμε τον αυγουστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στελιο περιμενα τουλαχιστον απο εσενα περισσοτερη γνωση και υπευθυνοτητα. Κατ'αρχας κανεις δε παει στις πανελληνιες με σκοπο να βγαλει 19900,αλλα με σκοπο να γραψει οσο καλυτερα γινεται και να πιασει τη σχολη που επιθυμει. Απο την αλλη, βολτες κλπ δε στερουνται μονο οσοι βγαζουν 19900 αλλα και αλλα παιδια με 17000 και οχι μονο. Αλλωστε το αν δε θα πας για βολτα δε σημαινει απαραιτητως οτι θα βγαλεις τοσα μορια-δεν ειναι αναγκαια προυποθεση-.
Φιλικα,

Σε παρακαλω να εισαι λιγο περισσοτερο σχολαστικος οταν διαβαζεις τα κειμενα μου τουλαχιστο γιατι αλλιως δε βγαζουμε ακρη.
Φυσικα συμφωνω με το οτι στοχος ειναι η σχολη παντα και οχι τα μορια,αλιμονο!Αλλα δε καταλαβαινω γιατι πρεπει να μιλας απαξιωτικα γιαυτα τα παιδια( "Εντάξει, είπαμε, δε θα γίνουμε και φυτάκια, έχουμε κι άλλα ενδιαφέροντα").Αναδεικνυει συμπλεγματα...
Δε διαβασες προσεκτικα το μηνυμα μου και σταθηκες μονο στο σχολιο μου για την ευφυια. Προφανως αυτες οι εξετασεις δεν ειναι δεικτης ευφυιας αλλα εαν καποιος εχει υψηλη ευφυια τον βοηθαει να παει ψηλα,ελπιζω να καταλαβαινεις τη διαφορα ευθεως και αντιστροφου.
Παροτι αρνεισαι να δημοσιευσεις τους βαθμους σου (δε καταλαβαινω γιατι-ντρεπεσαι; ) για να εβγαλες τοσο φανταζομαι θα πηγες πολυ καλα αλλα οχι τελεια. Φανταζομαι σε μερικα μαθηματα ισως να εγραψες 19, κατι 18,κατι ίσως να εκανες και καποιος λαθος πολλαπλης επιλογης. Ας κανουμε την υποθεση οτι ειχαν ολα παει καλα (παραγοντες τυχη,παρατηρητικοτητα,ψυχραιμια δεν ξερω ποιος απο τους 3 μπορει και οι 3). Τοτε δε θα ειχες φτασει και συ στα 19 500; Πιστευω πως ναι. Αρα θα ησουν και συ "φυτακι",δε θα ειχες αλλες ασχολιες; Οχι. Αυτο που εγραψα δηλαδη και στο 1ο μηνυμα μου: Οι διαφορες σε τοσο υψηλες βαθμολογιες κρινονται σε λεπτομερειες και οχι στο διαβασμα-το διαβασμα σε παει με μια σχετικη σιγουρια στο 18,5 απο κει και περα ολα παιζονται.

Και μια παρατηρηση:Φετος τα θεματα ηταν ομολογουμενως ευκολα. Σε αντιθεση με αλλες χρονιες δεν υπηρχε ενα μαθημα που να εγινε το "μπαμ" εκτος απο βιο κατ. αλλα και κει πολλοι το γραψαν εκεινο το ερωτημα.Τα μαθηματικα ηταν βατα,η φυσικη βατη,κλπ Ενας μετριος μαθητης λοιπον με λιγη τυχη εφτανε ανετα στο 19. Στην πολη μου παρα πολλα παιδια γραψαν πανω απο 19 και αυτο εγινε και πανελλαδικα απο ο,τι φανερωνουν τα στατιστικα.Επισης εχω δει τρελα νουμερα:ενω συνηθως ο πρωτος καθε χρονια φτανει με δυσκολια τα 19900 φετος ειδαμε 19960 και πολλα παιδια πανω απτο φραγμα αυτο.
Επομενως πιστευω φετος το 19100 ισως ειναι 18700 σε αλλες χρονιες το 19500,19 300 κοκ.

Οι βαθμοί μου είναι ούτως ή άλλως τέλειοι, όπως και τα μόριά μου, ο λόγος που δεν είμαι "υπεραριστούχος" (με σοβαρά κριτήρια είμαι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) δεν έχει να κάνει με τίποτα από αυτά που λες, ούτε καν με την Έκθεση. Αυτά που πρέπει να ξέρεις τα λέω, μην ανησυχείς. Τα συμπλέγματα, δυστυχώς γι'αυτούς, τα έχουν άλλοι. Από κει και πέρα, οι επιδόσεις μου είναι προσωπικό δεδομένο και δημοσιοποιώ όποιες θέλω και αν γουστάρω, να κοιτάς τη δουλίτσα σου λοιπόν μικρέ περίεργε. Μιλάς σοβαρά ότι έκατσες κι έψαξες αν έχω δημοσιοποιήσει αναλυτική βαθμολογία; Είσαι για λύπηση... Τα 19100 είναι 19100 είτε σου αρέσει, είτε όχι φίλε μου, άλλωστε η μείωση 400 μορίων που ρίχνεις σε μένα και η μόλις 200 που ρίχνεις στα δικά σου μόρια είναι κομπλεξική, αναίτια και για τόσο "προοδευτικός" που περνιέσαι, δε σου πάει. Δε μ'ενδιαφέρουν όλα αυτά που λες, btw, στη σχολή που θέλω περνάω, τέλος, δεν ισχύει τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. ;)

Christina, ναι, σαφώς κι έχουν μαζευτει οι αριστούχοι εδώ μέσα, δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα οι βαθμοί που λένε τα παιδάκια εδώ. Αν θέλεις να μάθεις πως κυμάνθηκαν οι βαθμολογίες, καλύτερα να πας σε ένα μέσο δημόσιο σχολείο να δεις τις αναρτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paganini666

Δραστήριο μέλος

Ο Ίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 468 μηνύματα.
Οι βαθμοί μου είναι ούτως ή άλλως τέλειοι, όπως και τα μόριά μου, ο λόγος που δεν είμαι "υπεραριστούχος" (με σοβαρά κριτήρια είμαι, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα) δεν έχει να κάνει με τίποτα από αυτά που λες, ούτε καν με την Έκθεση. Αυτά που πρέπει να ξέρεις τα λέω, μην ανησυχείς. Τα συμπλέγματα, δυστυχώς γι'αυτούς, τα έχουν άλλοι. Από κει και πέρα, οι επιδόσεις μου είναι προσωπικό δεδομένο και δημοσιοποιώ όποιες θέλω και αν γουστάρω, να κοιτάς τη δουλίτσα σου λοιπόν μικρέ περίεργε. Μιλάς σοβαρά ότι έκατσες κι έψαξες αν έχω δημοσιοποιήσει αναλυτική βαθμολογία; Είσαι για λύπηση... Τα 19100 είναι 19100 είτε σου αρέσει, είτε όχι φίλε μου, άλλωστε η μείωση 400 μορίων που ρίχνεις σε μένα και η μόλις 200 που ρίχνεις στα δικά σου μόρια είναι κομπλεξική, αναίτια και για τόσο "προοδευτικός" που περνιέσαι, δε σου πάει. Δε μ'ενδιαφέρουν όλα αυτά που λες, btw, στη σχολή που θέλω περνάω, τέλος, δεν ισχύει τίποτα λιγότερο, τίποτα περισσότερο. ;)

Christina, ναι, σαφώς κι έχουν μαζευτει οι αριστούχοι εδώ μέσα, δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα οι βαθμοί που λένε τα παιδάκια εδώ. Αν θέλεις να μάθεις πως κυμάνθηκαν οι βαθμολογίες, καλύτερα να πας σε ένα μέσο δημόσιο σχολείο να δεις τις αναρτήσεις.
Μα καλα διαβαζεις σωστα; Ειπα εγω οτι εχω ψαξει αν εχεις δημοσιοποιησει τους βαθμους σου; Στα ... μου.
Βεβαια επειδη παρακολουθω τη συγκεκριμενη συζητηση ειδα οτι μονο στο ΑΟΔΕ δεν πηγες καλα και συγχαρητηρια τοτε. Αλλα αυτο ισχυροποιει ακομα περισσοτερο τα λεγομενα μου: Δεν εγραψες αριστα σε ενα ομολογουμενως ευκολο μαθημα,ατυχια,επιπολαιοτητα δεν ξερω τι ηταν.Ανετα θα μπορουσες να ειχες γραψει και σαυτο και να πας στα 19500. Αρα εισαι και συ "φυτακι";
Ειδες ποσο ευκολο ειναι να γραψει κανεις 19500 ,δε χρειαζεται να βγαλει ριζες .
Ελεος βρε παιδακι μου,τα νουμερα ηταν τυχαια.:jumpy:
Παντως αν το σκεφτει κανεις τα ευκολα θεματα ευνοουν περισσοτερο τους μαθητες του 17 απ'οτι του 20. Αυτοι που ειναι να γραψουν 19,5 θα τα γραψουν υπο οποιεσδηποτε συνθηκες συνθηκες-αλλωστε ποσο πιο ψηλα να πανε-,ετσι νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spystou

Νεοφερμένος

Η spystou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Παρατήρηση: Δε ξέρεις τη τύχη του καθενός!!!!! Το ότι κάποιος έβγαλε κάτω από 10000 μόρια δεν είναι άχρηστος, ούτε αυτός που αρίστευσε είναι σίγουρο ότι όλα θα του πάνε δεξιά. Αυτό το λέω επειδή πολλοί αξιολογούν τους αλλούς με το πόσα μόρια έβγαλαν. Κανείς δε ξέρει πως θα του τα φέρει η ζωή!!! Επίσης το ότι κάποιος περνά σε κάποια σχολή δε σημαίνει τπτ. Χρειάζεται "τεράστια" προσπάθεια!!!! Και μετά αφού τελείωσεις έχει σημασία πως θα εκμεταλευτείς το πτυχίο σου....Είναι πολλά τα κόλπα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το να πιάσει την σχολή που θέλει κάποιος είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να την τελειώσει. Και γι αυτό θέλει πολύυυυυυυυυυ δουλειά. Οπότε όσοι κάνουν τους μάγκες με τα μόρια, θα τους δούμε μέσα τι θα κάνουν (δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά ή με υποννοούμενο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Το να πιάσει την σχολή που θέλει κάποιος είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να την τελειώσει. Και γι αυτό θέλει πολύυυυυυυυυυ δουλειά. Οπότε όσοι κάνουν τους μάγκες με τα μόρια, θα τους δούμε μέσα τι θα κάνουν (δεν αναφέρομαι σε κανέναν προσωπικά ή με υποννοούμενο).
Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου! Μία γνωστή μου πέρασε πρώτη στην οδοντιατρική και ένας συμφοιτητής της που πέρασε τελευταίος έχει τελειώσει τώρα, ενώ αυτή χρωστάει ακόμα μαθήματα(διψήφιο νούμερο :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Το να πιάσει την σχολή που θέλει κάποιος είναι το λιγότερο. Το θέμα είναι να την τελειώσει.

το θεμα ειναι να ανακαλυψει ποια σχολη θελει (αν θελει καποια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
το θεμα ειναι να ανακαλυψει ποια σχολη θελει (αν θελει καποια)

Σωστά. Υπάρχουν υποψήφιοι που δηλώνουν μια σχολή για το prestige και επειδή έβγαλαν πολλά μόρια χωρίς πραγματικά να το θέλουν ενώ άλλοι πάνε σε μία σχολή για το χατίρι των γονιών τους και δεν εξαιρώ τον γράφοντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
το θεμα ειναι να ανακαλυψει ποια σχολη θελει (αν θελει καποια)
Είναι κι αυτό. Πολλοί παρασύρονται από τα μόρια τους και δηλώνουν με το στανιό (είτε από πίεση του συγγενικού τους περιβάλλοντος,είτε από δική τους ματαιοδοξία) υψηλόβαθμη σχολή, ενώ μπορεί να μην είναι αυτή που τους ταιριάζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
καπως ετσι την "πατησα" κι εγω καποτε και μπηκα στην Ιατρικη

εφυγα εγκαιρα :)


αλλα δεν αναφερομουν μονο σε τετοιες περιπτωσεις

γενικοτερα ειναι δυσκολα τα πραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Εσείς κάνατε σωστή επιλογή(θέλω να πιστεύω). Άλλοι πληρώνουν ακόμα τα απωθημένα των γονιών τους (ή και του εαυτού τους).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Λοιπόν παιδάκια,για να ξεκαβαλήσετε λίγο όλοι σας,γτ νομίζετε ότι επειδή βγάλατε 19000 μόρια είστε τζιμάνια,πανέξυπνοι,έχετε κατακτήσει τον κόσμο.Ξέρω πόσα άτομα στη σχολή π βγάλαν περισσότερα μόρια απο σας και είναι 3ο έτος κ έχουν περάσει 2 μαθήματα...Το θέμα είναι να μπεις στη σχολή που θες, και να τη βγάλεις στην ώρα της και αν γίνεται με κάποιο βαθμό.Οι πανελλήνιες είναι απλά παπαγαλία και θέλουν άπειρο διάβασμα.Το θέμα είναι να μην τα παρατήσετε στη σχολή.Και συνήθως αυτό συμβαίνει με κάτι τέτοια παιδια που βγάζουν 19999,9999999999999999998*e^sqrt(π) μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Λοιπόν παιδάκια,για να ξεκαβαλήσετε λίγο όλοι σας,γτ νομίζετε ότι επειδή βγάλατε 19000 μόρια είστε τζιμάνια,πανέξυπνοι,έχετε κατακτήσει τον κόσμο.Ξέρω πόσα άτομα στη σχολή π βγάλαν περισσότερα μόρια απο σας και είναι 3ο έτος κ έχουν περάσει 2 μαθήματα...Το θέμα είναι να μπεις στη σχολή που θες, και να τη βγάλεις στην ώρα της και αν γίνεται με κάποιο βαθμό.Οι πανελλήνιες είναι απλά παπαγαλία και θέλουν άπειρο διάβασμα.Το θέμα είναι να μην τα παρατήσετε στη σχολή.Και συνήθως αυτό συμβαίνει με κάτι τέτοια παιδια που βγάζουν 19999,9999999999999999998*e^sqrt(π) μόρια.
Αυτο ηταν ειλικρινα το πιο σωστο ποστ που διαβασα σε αυτο το φορουμ τις τελευταιες μερες. Εχεις απολυτο δικιο , οι περισσοτεροι επαναπαυονται ομως στη σχολη ειναι το πραγματικο "αγγουρι" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ούτε καν εκεί...Το μεγαλύτερο είναι όταν βγεις για δουλειά μετά από 5, 10, 15 ή 20 χρόνια (το τελευταίο αφορά γιατρούς κυρίως). Αν δεν ξέρεις να κάνεις καλά τη δουλειά σου κι αν δεν ξέρεις να την πουλάς και όμορφα, αυτό που ονομάζεται "επιτυχία" δεν πρόκειται να σε αγγίξει ποτέ. Είτε με B.Sc., είτε με M.Sc., αν δεν ξέρεις να πουλάς αυτό που κάνεις, το πολύ πολύ να καταντήσεις υπαλληλάκος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hearts_alive

Νεοφερμένος

Ο hearts_alive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Γενικώς είναι παπάρες που τέτοια περίοδο βγάζουν παιδιά - θύματα του συστήματος κι αυτά - που λένε κάτι του στυλ: "στερήθηκα εξόδους, δραστηριότητες άλλες, αφοσιώθηκα στο διάβασμα, ξέχασα πώς είναι οι γκόμενες" κλπ .. κι αυτά για ποιο λόγο; για να μπεις στη σχολή σου πρώτος; η μαγκιά είναι να μπεις στη σχολή σου τελευταίος και να κάνεις ζωή φυσιολογική. ΑΥΤΟΥΣ να βγάλουν στις εφημερίδες και να αφήσουν τις παπαρολογίες και "μεγαλολογίες". Έρχεται ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και δεν χρειάζεται να αγχώνεται κανείς. Έχουν καιρό να αγχωθούν οι μελλοντικοί υποψήφιοι ... ΑΜΑΝ ΠΙΑ !

Τώρα είναι ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ. Παραλία, μπικίνι, μοχίτο και άντε γεια !!


Στέλιος

quoted for truth

Αυτό με τα παιδιά που βγαίνουν στις τηλεοράσεις για να πουν αυτά που'χουμε ξανακούσει 10623487572105 φορές είναι ΑΝΟΥΣΙΟ, τίποτα άλλο, όπως έγραψα και κάμποσες σελίδες πιο πριν.

Παρ'όλο που μετέχω σε αρκετά fora και γνωρίζω ότι αντιτίθεται στους κανόνες το παρακάτω, θα ήθελα να επισημάνω για άλλη μια φορά ότι δεν έχω συναντήσει περισσότερο φιδέμπορα user απ'τον rollingstones σε άλλο forum. Ε, απ'το όνομα και μόνο δεν περίμενα τίποτα καλύτερο (τι υπερτιμημένο group...).

Λες και έχουμε όλοι απορία για το πώς είναι η φάτσα της miss 19960 μόρια. Ρε ουστ. Κλασική κακομοιριά των Ελλήνων, δεν θα'χουμε νερό να πιούμε σε λίγα χρόνια και ασχολούμαστε με το ποια χρονιά ήταν πιο εύκολα τα θέματα ... να γιατί θέλω να φύγω από'δω. Γιατί έχουν την εντύπωση μια ζωή οι Ελληνάρες ότι με το να βγάζεις 20 στην Α' Γυμνασίου, να βγάζεις 19999 μόρια στις Πανελλήνιες, να παίρνεις πτυχίο με 5.1 στα 10 χρόνια και να έχεις το μέσον για να βολευτείς σε μία θέση εργασίας έχεις πετύχει στη ζωή σου. ΑΠΕΛΑΣΗ ρε!


Και βέβαια όπως αναφέρθηκε ήδη, ο σκοπός της ζωής είτε έτσι είτε αλλιώς είναι η ευτυχία που για τον καθένα έχει διαφορετική έκφραση. Όποιος φτάσει σ'αυτήν είναι μάγκας. Όποιος ΝΟΜΙΖΕΙ ότι έχει φτάσει σ'αυτήν καλύτερα να το ξανασκεφτεί.

Cheers.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
quoted for truth

Αυτό με τα παιδιά που βγαίνουν στις τηλεοράσεις για να πουν αυτά που'χουμε ξανακούσει 10623487572105 φορές είναι ΑΝΟΥΣΙΟ, τίποτα άλλο, όπως έγραψα και κάμποσες σελίδες πιο πριν.

Παρ'όλο που μετέχω σε αρκετά fora και γνωρίζω ότι αντιτίθεται στους κανόνες το παρακάτω, θα ήθελα να επισημάνω για άλλη μια φορά ότι δεν έχω συναντήσει περισσότερο φιδέμπορα user απ'τον rollingstones σε άλλο forum. Ε, απ'το όνομα και μόνο δεν περίμενα τίποτα καλύτερο (τι υπερτιμημένο group...).

Λες και έχουμε όλοι απορία για το πώς είναι η φάτσα της miss 19960 μόρια. Ρε ουστ. Κλασική κακομοιριά των Ελλήνων, δεν θα'χουμε νερό να πιούμε σε λίγα χρόνια και ασχολούμαστε με το ποια χρονιά ήταν πιο εύκολα τα θέματα ... να γιατί θέλω να φύγω από'δω. Γιατί έχουν την εντύπωση μια ζωή οι Ελληνάρες ότι με το να βγάζεις 20 στην Α' Γυμνασίου, να βγάζεις 19999 μόρια στις Πανελλήνιες, να παίρνεις πτυχίο με 5.1 στα 10 χρόνια και να έχεις το μέσον για να βολευτείς σε μία θέση εργασίας έχεις πετύχει στη ζωή σου. ΑΠΕΛΑΣΗ ρε!


Και βέβαια όπως αναφέρθηκε ήδη, ο σκοπός της ζωής είτε έτσι είτε αλλιώς είναι η ευτυχία που για τον καθένα έχει διαφορετική έκφραση. Όποιος φτάσει σ'αυτήν είναι μάγκας. Όποιος ΝΟΜΙΖΕΙ ότι έχει φτάσει σ'αυτήν καλύτερα να το ξανασκεφτεί.

Cheers.


απλα φοβερος :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
θα ήθελα να επισημάνω για άλλη μια φορά ότι δεν έχω συναντήσει περισσότερο φιδέμπορα user απ'τον rollingstones σε άλλο forum.
ωραιος:lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Να σας δώ παιδιά αύριο μεθαύριο εσείς που βγάλατε μόρια οροφής όταν στις εξεταστικές περιόδους που θα βλέπετε τον συνάδελφό σας που ίσα που έπιασε τη βάση της σχολής να γράφει κάτι βαθμουλάρες και να παίρνει πτυχιάρα να δούμε τότε αν τα 19Κ+ μόρια θα τα θυμάται κανένας.(Δεν είναι βέβαια κανόνας αυτό αλλά συχνά γίνεται αυτό)
Σας μιλάω εκ πείρας που ενώ μπήκα στο Φυσικό της τότε εποχής παίρνοντας και ένα σεβαστό ποσό σαν πρωτεύσας, το βάρεσα στη συνέχεια και μ΄εφαγαν στη στροφή κάτι φιλααράκια που είχαν πιάσει τη βάση ή κάτι παραπάνω και που τώρα ο κολλητός μου είναι καθηγητής στο πανεπιστήμιο του Ohio!
Το ξέρετε το τραγούδι του Σάκη που λέει.Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα....;)

Και αφήστε επιτέλους ήσυχο τον rolingstones.Δεν είναι κακό παιδί.Τρυφερότητα χρειάζεται και θα στρώσει.Πάντως είχε δίκιιο που έλεγε γιά την ευκολία των θεμάτων αλλά κινδυνεύει να το χάσει με την εμμονή του.
Οι πραγματικά καλοί μαθητές όμως πρέπει να νοιώθουν αδικημένοι γιατί δεν τους δόθηκε η ευκαιρία να ξεχωρίσουν.Μαζεύτηκαν πολλοί στην κορυφή που σημαίνει ότι το ευτέλησαν λίγο με το επίπεδο των θεμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top