Μυστικά επιτυχίας για να φτάσεις την κορυφή

ioannaki

Νεοφερμένος

Η ioannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θα μας δωσουν οι αποφοιτοι (κυριως) τη συνταγη επιτυχιας τους? Κοινα μυστικα που τους εκαναν να ''αγγιξουν την τελειοτητα''.:no1: Πως να μην αφησουμε κενα ρε παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τώρα που το σκέφτομαι νομίζω οτι ξέρω τι με έκανε να είμαι τόσο χαλαρός στις εξετάσεις: είχα εναλλακτική σε περίπτωση αποτυχίας. Λόγω γερμανίδας μητέρας θα μπορούσα άνετα να πάω σε γερμανικό πανεπιστήμιο όπου μετράει ο βαθμός του απολυτηρίου που προφανώς θα είναι πολύ καλύτερος του βαθμού των εξετάσεων.
Επομένως διάβαζα έτσι λιγουλάκι, έλυνα τις ασκησούλες μου, ούτε φροντιστήρια ούτε τίποτα και δεν είχα κανένα άγχος την ώρα των εξετάσεων.

Βέβαια το αν το οτι πέρασα εδώ τελικά είναι καλό είναι άλλο θέμα :p .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Πείτε όχι στο άγχος

Πείτε ναι στα πιτόγυρα που 'ναι άκρως χαλαρωτικά συνοδευμένα από μια κοκα-κόλα :P

Relax, but don't overdo it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Εννοείται όχι άγχος γιατί μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα... :)

Οργανώνουμε το διάβασμα και επιμένουμε κυρίως σε όσα μας μπερδεύουν και θέλουν περισσότερη προσοχή... :read:

Όχι συνεχόμενο διάβασμα, πχ. να μη σηκώνουμε κεφάλι επί ώρες...Κάνουμε πού και πού και κανά διαλειμματάκι για να ξελαμπικάρουμε γιατί αλλιώς θα νιώθουμε κουρασμένοι και ίσως μας πάρει και ο ύπνος με το βιβλίο για προσκέφαλο... :sleep:

Ναι σε χαλαρωτικά ντους... ;)

Επειδή για τις πανελλήνιες δεν μας ενδιαφέρουν οι δίαιτες, τρώμε καλά και επίσης φροντίζουμε να υπάρχει και καμιά σοκολατίτσα στο ψυγείο, κατά προτίμηση με αμύγδαλα (το συστήνουν και οι γιατροί) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Για να μην επαναλαμβάνομαι..
Λοιπόν πιστεύω ότι το πάν είναι η οργάνωση και η ποιότητα του διαβάσματος. Το να κάθεσαι να διαβάζεις 8 ώρες την μέρα απλά δεν αποδίδει. Για να καταλάβετε εγώ από τον Αύγουστο μέχρι τον απρίλη διάβαζα 2-3 ώρες maximum εκτός των φροντιστηρίων (θετική κατεύθυνση) και τελικά έβγαλα 19 και κάτι ψιλά, περνώντας στο πολυπόθητο για μένα πολυτεχνείο. Απλά βάλτε τάξη. Όταν έχει βόλτα, έχει βόλτα, τελεία. Αλλά όταν έχει διάβασμα έχει διάβασμα, δλδ τις ώρες που θα διαβάζετε δεν θα σας αποσπά τίποτα. Αν διαβάζετε καθημερινά το 2ωράκι σας (και γιορτές και σαβ/κα) θα πάτε πολύ πιο άνετα τον μάη οπότε και θα πρέπει να κάνετε τις τελικές επαναλήψεις.

Για την θετική κατά μάθημα έχω να προτείνω:
1. Έκθεση: Διάβασμα επιφυλλίδων από κυριακάτικες εφημερίδες που είναι πάντα επίκαιρες, και λίγη τύχη για τον διορθωτή (δική μου επίδοση:16,2)
2.Μαθηματικά: Διάβασμα και ασκήσεις-ασκήσεις-ασκήσεις... Όσες περισσότερες λύσετε, τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να χειριστείτε σωστά ένα παλούκι. (δική μου επίδοση:19)
3.Φυσική: Προσπαθήστε να καταλαβαίνετε αυτά που διαβάζετε και τα φυσικά φαινόμενα και όχι να μαθαίνετε παπαγαλία ασκήσεις. (δική μου επίδοση:20)
4.Χημεία: Διάβασμα θεωρίας + γράψιμο-γράψιμο-γράψιμο αντιδράσεων. Οι αντιδράσεις δεν μαθαίνονται αλλιώς, μόνο με μολύβι και χαρτί αποδεδειγμένα. (δική μου επίδοση:19,6)
5.Βιολογία: Κάθε φορά θα διαβάζετε το κομμάτι που έχετε, όταν τελειώνει κάθε κεφάλαιο να το λέτε μια φορά στον εαυτό σας και στο τέλος μια καλή επανάληψη και όλα θα πάνε καλά. (δική μου επίδοση:20)

Σας παραθέτω και το τι έγραψα εγώ για να κρίνεται το αν πιάνουν τα όσα λέω. Πέρα απʼ όλα όμως σας τονίζω ότι η κούραση παιδιά πραγματικά αξίζει τον κόπο! Φοιτητική ζωή =άλλη φάση!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Philip007

Νεοφερμένος

Ο Φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
αυτη την αντιληψη εχω και εγωΓια να μην επαναλαμβάνομαι..
Παράθεση:
Λοιπόν πιστεύω ότι το πάν είναι η οργάνωση και η ποιότητα του διαβάσματος. Το να κάθεσαι να διαβάζεις 8 ώρες την μέρα απλά δεν αποδίδει. Για να καταλάβετε εγώ από τον Αύγουστο μέχρι τον απρίλη διάβαζα 2-3 ώρες maximum εκτός των φροντιστηρίων (θετική κατεύθυνση) και τελικά έβγαλα 19 και κάτι ψιλά, περνώντας στο πολυπόθητο για μένα πολυτεχνείο. Απλά βάλτε τάξη. Όταν έχει βόλτα, έχει βόλτα, τελεία. Αλλά όταν έχει διάβασμα έχει διάβασμα, δλδ τις ώρες που θα διαβάζετε δεν θα σας αποσπά τίποτα. Αν διαβάζετε καθημερινά το 2ωράκι σας (και γιορτές και σαβ/κα) θα πάτε πολύ πιο άνετα τον μάη οπότε και θα πρέπει να κάνετε τις τελικές επαναλήψεις.

Για την θετική κατά μάθημα έχω να προτείνω:
1. Έκθεση: Διάβασμα επιφυλλίδων από κυριακάτικες εφημερίδες που είναι πάντα επίκαιρες, και λίγη τύχη για τον διορθωτή (δική μου επίδοση:16,2)
2.Μαθηματικά: Διάβασμα και ασκήσεις-ασκήσεις-ασκήσεις... Όσες περισσότερες λύσετε, τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να χειριστείτε σωστά ένα παλούκι. (δική μου επίδοση:19)
3.Φυσική: Προσπαθήστε να καταλαβαίνετε αυτά που διαβάζετε και τα φυσικά φαινόμενα και όχι να μαθαίνετε παπαγαλία ασκήσεις. (δική μου επίδοση:20)
4.Χημεία: Διάβασμα θεωρίας + γράψιμο-γράψιμο-γράψιμο αντιδράσεων. Οι αντιδράσεις δεν μαθαίνονται αλλιώς, μόνο με μολύβι και χαρτί αποδεδειγμένα. (δική μου επίδοση:19,6)
5.Βιολογία: Κάθε φορά θα διαβάζετε το κομμάτι που έχετε, όταν τελειώνει κάθε κεφάλαιο να το λέτε μια φορά στον εαυτό σας και στο τέλος μια καλή επανάληψη και όλα θα πάνε καλά. (δική μου επίδοση:20)

Σας παραθέτω και το τι έγραψα εγώ για να κρίνεται το αν πιάνουν τα όσα λέω. Πέρα απʼ όλα όμως σας τονίζω ότι η κούραση παιδιά πραγματικά αξίζει τον κόπο! Φοιτητική ζωή =άλλη φάση!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
1. Έκθεση: Διάβασμα επιφυλλίδων από κυριακάτικες εφημερίδες που είναι πάντα επίκαιρες, και λίγη τύχη για τον διορθωτή (δική μου επίδοση:16,2)
2.Μαθηματικά: Διάβασμα και ασκήσεις-ασκήσεις-ασκήσεις... Όσες περισσότερες λύσετε, τόσο μεγαλύτερες πιθανότητες να χειριστείτε σωστά ένα παλούκι. (δική μου επίδοση:19)
3.Φυσική: Προσπαθήστε να καταλαβαίνετε αυτά που διαβάζετε και τα φυσικά φαινόμενα και όχι να μαθαίνετε παπαγαλία ασκήσεις. (δική μου επίδοση:20)
4.Χημεία: Διάβασμα θεωρίας + γράψιμο-γράψιμο-γράψιμο αντιδράσεων. Οι αντιδράσεις δεν μαθαίνονται αλλιώς, μόνο με μολύβι και χαρτί αποδεδειγμένα. (δική μου επίδοση:19,6)
5.Βιολογία: Κάθε φορά θα διαβάζετε το κομμάτι που έχετε, όταν τελειώνει κάθε κεφάλαιο να το λέτε μια φορά στον εαυτό σας και στο τέλος μια καλή επανάληψη και όλα θα πάνε καλά. (δική μου επίδοση:20)
οκ αλλα αλλο γυμνασιο και αλλο λυκειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Πείτε όχι στο άγχος

Πείτε ναι στα πιτόγυρα που 'ναι άκρως χαλαρωτικά συνοδευμένα από μια κοκα-κόλα :P

Relax, but don't overdo it.

Αυτος ειναι ο Στελιος! Ετσι!
Θα διαφωνησω ομως στην κοκα-κολα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
φιλε μου με τις ασκησουλες που εχει η βιολογια γενικης πως εκανες δουλεια;δουλεψες με βοηθημα η φροντιστηριο;ντακς δεν ειναι και τιποτα δυσκολες αλλα θελουν προσοχη.απο θεωρια οκ ειναι και λιγα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Καλά που το ήξερες ότι πήρα βιολογία γενικής ?

Τλσπαντων. Πρόσεξε πολύ τη βιολογία γενικής γιατί έτσι την πάτησα και εγώ, έγραψα κατεύθυνση 100 (που αντικειμενικά είναι πυκνογραμμένο παλούκι) και γενικής 89. Δώσε βάση στις λεπτομέρειες στη θεωρία. Μην ξεχνάς ότι ανταγωνίζεσαι άτομα και από θεωρητική που είναι πολύ καλοί παπαγάλοι και δεν ξεχνάνε ούτε ένα κόμμα.Για τις ασκήσεις, νομίζω ότι αν τα πάς καλά με την αριθμητική όλα θα είναι οκ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Καλά που το ήξερες ότι πήρα βιολογία γενικής ?

Τλσπαντων. Πρόσεξε πολύ τη βιολογία γενικής γιατί έτσι την πάτησα και εγώ, έγραψα κατεύθυνση 100 (που αντικειμενικά είναι πυκνογραμμένο παλούκι) και γενικής 89. Δώσε βάση στις λεπτομέρειες στη θεωρία. Μην ξεχνάς ότι ανταγωνίζεσαι άτομα και από θεωρητική που είναι πολύ καλοί παπαγάλοι και δεν ξεχνάνε ούτε ένα κόμμα.Για τις ασκήσεις, νομίζω ότι αν τα πάς καλά με την αριθμητική όλα θα είναι οκ...
θεωρητικη ειμαι και εγω....:what:
τεσπα σε συγχωρω για την κακια που ειπες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλά που το ήξερες ότι πήρα βιολογία γενικής ?

Τλσπαντων. Πρόσεξε πολύ τη βιολογία γενικής γιατί έτσι την πάτησα και εγώ, έγραψα κατεύθυνση 100 (που αντικειμενικά είναι πυκνογραμμένο παλούκι) και γενικής 89. Δώσε βάση στις λεπτομέρειες στη θεωρία. Μην ξεχνάς ότι ανταγωνίζεσαι άτομα και από θεωρητική που είναι πολύ καλοί παπαγάλοι και δεν ξεχνάνε ούτε ένα κόμμα.Για τις ασκήσεις, νομίζω ότι αν τα πάς καλά με την αριθμητική όλα θα είναι οκ...

Δεν ειπε και κανενα ψεμα το παιδι.......Η πλειονοτητα παπαγαλακια ειναι και μαλιστα με πτυχιο!:P
Οχι οτι φταινε αυτοι...Το συστημα τους διδασκει ετσι τα θεωρητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Δεν ειπε και κανενα ψεμα το παιδι.......Η πλειονοτητα παπαγαλακια ειναι και μαλιστα με πτυχιο!:P
Οχι οτι φταινε αυτοι...Το συστημα τους διδασκει ετσι τα θεωρητικα.
ε ενταξει μην πιασουμε τετοια συζητηση και καποιος θα σου πει οτι το επιχειρημα λενε αυτο οι τεχνολογικοθετικοι επειδη βαριουντε να διαβαζουν τα κατεβατα και τις 100 σελιδες της ιστοριας πχ οτι ειναι ψιλοτεμπελακοι.εκτος αυτου δεν νομιζω οτι οταν γραφεις αγνωστο κειμενο αρχαιων η στην εκθεση φτανει μια παπαγαλια:nono:θελει και κριση να εχεις και να σου κοβει γενικα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D|m|tr|

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ορμύλια (Χαλκιδική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Να 'πω και 'γω ένα μυστικό; Κόψ'τε το internet.
Προσωπικά μου αποσπά την μεγαλύτερη προσοχή (και χρόνο) και είναι πολύ δύσκολο να το κόψω. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ε ενταξει μην πιασουμε τετοια συζητηση και καποιος θα σου πει οτι το επιχειρημα λενε αυτο οι τεχνολογικοθετικοι επειδη βαριουντε να διαβαζουν τα κατεβατα και τις 100 σελιδες της ιστοριας πχ οτι ειναι ψιλοτεμπελακοι.εκτος αυτου δεν νομιζω οτι οταν γραφεις αγνωστο κειμενο αρχαιων η στην εκθεση φτανει μια παπαγαλια:nono:θελει και κριση να εχεις και να σου κοβει γενικα.;)

Ενταξει, η επιλυση μιας ασκησης σε καμποσες σελιδες (μιλαω για φυσ. κατ κυριως...) δε νομιζω οτι ειναι τοσο τεμπελια...Τελος παντων ομως, δυστυχως στη θεωρητικη μονο το αγνωστο θελει λιγο σοβαρο διαβασμα. Τα αλλα ειναι απ'εξω και δυστυχως το εχω ζησει πολλες φορες και στο σπιτι μου και σε σπιτια κολλητων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmoud

Νεοφερμένος

Ο dmoud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ενταξει, η επιλυση μιας ασκησης σε καμποσες σελιδες (μιλαω για φυσ. κατ κυριως...) δε νομιζω οτι ειναι τοσο τεμπελια...Τελος παντων ομως, δυστυχως στη θεωρητικη μονο το αγνωστο θελει λιγο σοβαρο διαβασμα. Τα αλλα ειναι απ'εξω και δυστυχως το εχω ζησει πολλες φορες και στο σπιτι μου και σε σπιτια κολλητων...
Δεν ξέρω πόσο η παπαγαλία σε καλύπτει στη Λογοτεχνία και στο γνωστό των Αρχαίων. Αν ήταν έτσι Λογοτεχνία με τόσο μικρή ύλη θα έπρεπε να διαπρέπουν όλοι. Παρ'όλα αυτά συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο. Π.χ το 2005 έπεσε το "Ονειρο στο κύμα", από τα ευκολότερα κείμενα της ύλης. 55% των υποψηφίων κάτω από τη βάση. Δεν νομίζω ότι πάνω από τους μισούς υποψηφίους της Θεωρητικής δεν είχαν διαβάσει Λογοτεχνία. Είναι τέτοια τα ερωτήματα που αν δεν βάλεις το μυαλό σου να δουλέψει με βάση το κείμενο, χρησιμοποιώντας καθαρά ως εργαλεία τις όποιες σημειώσεις έχεις μελετήσει και αν δεν έχεις μια στοιχειωδώς καλή έκφραση στη νέα ελληνική, δεν γράφεις δυστυχώς. Σε μικρότερο βαθμό το ίδιο ισχύει και στη πηγή της Ιστορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αν και φανατικός λάτρης των φυσικομαθηματικών, θεωρώ ότι η πηγή της ιστορίας θα μπορούσε, αν διόρθωναν σωστά κι έβαζαν πιο ορθά ερωτήματα, θα μπορούσε να ήταν ένα πάρα πολύ ενδιαφέρον... project. Ακόμα και για θετικάριους / τεχνολογικάριους.


Όσον αφορά τη λογοτεχνία... well, όλο το μάθημα είναι λάθος κατ' εμέ. Αντί να αναπτύσσεις δικά σου πράγματα αντιγράφεις έτοιμες απόψεις άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ντακς μπορεις να γραψεις και δικες σου σκεψεις ειδικα στο παραλληλο κειμενο εκει μετραει η παρατηρικοτητα που εχεις και η κριση δεν ειναι ολα αποψεις αλλων....και το γνωστο αρχαιων καθε αλλο παρα ευκολο θεωρειται διοτι εχει να κανει με φιλοσοφικο λογο και εχει δυσκολους ορισμους και λεξεις.τα λατινικα ειναι ενα παρα πολυ ωραιο μαθημα να παρεις ενα πολυ καλο βαθμο τουλαχιστον 17:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Βασικα εγω θελω εναν τροπο να σταματησω να αγχωνομαι και να σταματησω τις σκεψεις "ειμαι χαζος/ηλιθιος/τουβλο" (οι οποιες αρχιζουν καθε φορα που βλεπω ασκηση μαθηματικων :p). Πολλες φορες με πιανουν κρισεις πανικου στο ασχετο και σκεφτομαι οτι αυτο που παω να κανω ειναι παρατολμο, βλακεια, οτι εγω δεν ειμαι για τετοια κλπ... Ολη αυτη η κατασταση με εμποδιζει να διαβασω οπως θελω.

Επισης σκεφτομαι να μην ξανα ανοιξω υπολογιστη και να μην ξαναβγω εξω απο το σπιτι μεχρι να τελειωσουν οι πανελληνιες! Το βρισκετε υπερβολικο; :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top