Μου αρέσει ο καθηγητής μου

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,685 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως,όλα τα επιστημονικά πεδία είναι ενδιαφέροντα και το καθένα με τη δική του γοητεία!(Όσοι περάσαμε και από τις θετικές σπουδές και τις ''θεωρητικές'' τώρα -Νευροψυχολογία-γνωρίζουμε τη γλύκα).Τα χιουμοράκια περί κλάδων κτλπ.,τα γέλια(του Ευκλείδη) σε post μου σε ανάλογα θέματα,όταν γράφει μια κοπελίτσα στην τρυφερή συναισθηματική ηλικία των 15 ετών,δεν ωφελούν. Όπως και νά'χει, σχέσεις και ραντεβού με τους καθηγητές μας μόνο σε ηλικίες πάνω από 25-30 έκαστος.Και πολλή προσοχή γιατί κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις για τις διαστροφές τους.Θέλω να πιστεύω λίγοι. Να περνάτε όλοι όμορφα με ό,τι κι αν κάνετε!
απαγορευεται να γελασουμε δηλαδη?μα για μαθημα πηγαινες ή για να κανεις σχεση?με αυτο γελαω.το θεωρω πολυ αστειο ολο αυτο και πειτε με υπερβολικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αξιοποίησε τα συναισθήματά σου για να είσαι καλή στο μάθημα του και να διαβάζεις. Μέχρι εκεί, κάποια στιγμή θα βρεις κάποιον στην ηλικία σου και θα σου περάσει. :P
ο σκανταλ τα ειπε ολα σε 2 φρασεις.το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,595 μηνύματα.
απαγορευεται να γελασουμε δηλαδη?μα για μαθημα πηγαινες ή για να κανεις σχεση?με αυτο γελαω.το θεωρω πολυ αστειο ολο αυτο και πειτε με υπερβολικο.
Εσυ μαρεσεις γιατι οτι σου λενε δεν στραβωνεις
Κοιτα για μαθημα παει το παιδι αλλα τα θεματα καρδιας δεν κοντρολαρονται με την λογικη.
Και εγω στα 16 μου ειμουν ερωτευμενος με την φιλολογα και διαβαζα του κερατα αρχαια ,κατι που δεν μου αρεσε ,ετσι να δειχνω συνεπης , ε μετα περασε μοναχο του
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,685 μηνύματα.
Εσυ μαρεσεις γιατι οτι σου λενε δεν στραβωνεις
Κοιτα για μαθημα παει το παιδι αλλα τα θεματα καρδιας δεν κοντρολαρονται με την λογικη.
Και εγω στα 16 μου ειμουν ερωτευμενος με την φιλολογα και διαβαζα του κερατα αρχαια ,κατι που δεν μου αρεσε ,ετσι να δειχνω συνεπης , ε μετα περασε μοναχο του
τι να σου πω αλλα θεωρω καποιος που χει στοχοπροσηλωση δεν πεφτει ποτε σε τετοια λουμπα.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εκπλήσσομαι που πολλοί θεωρείτε ασυνήθιστη μια σχέση κοριτσιού 15 με αγόρι 21 και μάλιστα καθηγητή. Δεν λέω ότι το εγκρίνω όμως δεν είναι και τόσο σπάνιο. Ειδικά φοιτητές που παραδίδουν ιδιαίτερα σε κοριτσάκια, συχνά έχουν τα ...τυχερά τους. Και μάλιστα αρκετές φορές τα κορίτσια "τους την πέφτουν" και αυτοί ...ενδίδουν. Σκεφτείτε από ποια ηλικία "τα είχε" ο πιλότος με την Καρολάιν...

1647971684530.png
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,287 μηνύματα.
@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε

Ποτέ δεν κατάλαβα που τους βρίσκανε αυτούς τους ηθοποιούς στην συγκεκριμένη σειρά. Οι διάλογοι αλλά και το ύφος τους στην πράξη είναι σαν google translate από διάλογους σε speaking του lower :hehe: .

Επί του θέματος though,συμφωνώ με τους προηγούμενους. Είναι ένας κλασσικός εφηβικός έρωτας που συμβαίνει αρκετά συχνά σε αυτή την ηλικία. Εάν και δεν πρόκειται(και εννοείται πως δεν πρέπει) να προχωρήσει, enjoy it, και μέχρι εκεί.

Εμάς στην θετική μην πω πως ήταν οι καθηγήτριες κατά μ.ο. :bleh: . Και στο πανεπιστήμιο ,it's always a trap. Όσο πιο ωραία είναι αυτή που κάνει, είτε καθηγήτρια είτε 407 είτε δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, τόσο πιο πολύ μαστίγιο θα ρίχνει. Είναι πιο πιθανό να μισήσεις παρά να καψουρευτείς :hehe: .
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,685 μηνύματα.
Ποτέ δεν κατάλαβα που τους βρίσκανε αυτούς τους ηθοποιούς στην συγκεκριμένη σειρά. Οι διάλογοι αλλά και το ύφος τους στην πράξη είναι σαν google translate από διάλογους σε speaking του lower :hehe: .

Επί του θέματος though,συμφωνώ με τους προηγούμενους. Είναι ένας κλασσικός εφηβικός έρωτας που συμβαίνει αρκετά συχνά σε αυτή την ηλικία. Εάν και δεν πρόκειται(και εννοείται πως δεν πρέπει) να προχωρήσει, enjoy it, και μέχρι εκεί.

Εμάς στην θετική μην πω πως ήταν οι καθηγήτριες κατά μ.ο. :bleh: . Και στο πανεπιστήμιο ,it's always a trap. Όσο πιο ωραία είναι αυτή που κάνει, είτε καθηγήτρια είτε 407 είτε δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, τόσο πιο πολύ μαστίγιο θα ρίχνει. Είναι πιο πιθανό να μισήσεις παρά να καψουρευτείς :hehe: .
μιλας για σειρα με ηθοποιους κομπαρσους σε οποιαδηποτε αλλη σειρα........τεραστιο ταλεντο
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
τι να σου πω αλλα θεωρω καποιος που χει στοχοπροσηλωση δεν πεφτει ποτε σε τετοια λουμπα.
Kάποια,λοιπόν,που είχε στοχοπροσήλωση κατάφερε,ταυτόχρονα με τον καθηγητή,να περάσει σε υψηλόβαθμη σχολή (Ψυχολογία) ούσα ήδη κάποτε απόφοιτη θετικής κ/θνσης!Και όμως,Ευκλείδη,για μάθημα πήγαινα και ήρθε ξαφνικό.Πάντα απρόσμενα έρχονται αυτά!Και η στοχοπροσήλωση στον 28άρη-30άρη όπως και η ισορροπία σε μια ερωτική σχέση είναι διαφορετικές από του 16χρονου.Με πειθαρχία,λοιπόν,και τσαμπουκά όλα έγιναν.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ρε @eukleidhs1821 το να ερωτευθεις καποιον σημαινει οτι δεν εχεις προσηλωση στον στοχο σου.. αυτα τα πραγματα μπορουν να διμιουργηθουν ευκολα (και καλως ή κακως δεν ειναι του χεριου σου να τα αποτρεψεις) με την καθημερινη τριβη με καποιον ανθρωπο αλλα και απευθειας .. με μια ματιά που λεμε .Το συγκεκριμενο φαινομενο ειναι πολυ συχνο.. αντιστοιχα καποιο αγορι μπορει να ερωτευτει την καθηγητρια του ειδικα οταν ειναι σε εφηβικη ηλικια που οι ορμονες εκεινη την στιγμη κανουν παρτυ
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
απαγορευεται να γελασουμε δηλαδη?μα για μαθημα πηγαινες ή για να κανεις σχεση?με αυτο γελαω.το θεωρω πολυ αστειο ολο αυτο και πειτε με υπερβολικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ο σκανταλ τα ειπε ολα σε 2 φρασεις.το λακωνιζειν εστι φιλοσοφειν!
Φυσικά και δεν απαγορεύεται το γέλιο ή οτιδήποτε.Όμως,φαίνεται ότι δε διαβάζεις προσεκτικά τα όσα γράφονται.Έγραψα,λοιπόν,ότι πηγαίνοντας στα 28 μου(!) από τα Ιατρικά και τη θετική για Νευροψυχολογία(θεωρητική και ούσα άσχετη από αυτήν) για να πραγματοποιήσω αυτό το όνειρο ζωής,γιατί αλλιώς δεν αποφασίζεις να κάνεις τέτοιο αγώνα...,έτυχε ξαφνικά το φλερτ και ο έρωτας με τον άνθρωπο.Το ''πήγαινα για σχέση'',λοιπόν,είναι τελείως άκυρο,αφού για μάθημα πήγαινα όπως και αποδείχθηκε από την επιτυχία.Και τολμώ να πω ότι σε αυτή την ώριμη σχετικά ηλικία των 28 η κατάσταση αυτή όχι μόνο δεν με αποπροσανατόλισε αλλά με boostαρε κιόλας. Θεωρείς αστεία πράγματα που μπορεί να συμβούν στην καθημερινή ζωή??Άνετα με εκείνον θα μπορούσαμε να έχουμε γνωριστεί σε άλλους κοινούς χώρους που συχνάζουμε.Ακόμη,καθώς μόνο εκείνος έκανε το Γνωστό(οι άλλοι 3 μού 'εκαναν γραμματική,συντακτικό και άγνωστο!),και νά'θελα να το αποφύγω δεν είχα εναλλακτική. Άρα,συμπεραίνουμε ότι κανένα αστείο δεν υπάρχει εδώ παρά μόνο κάτι σαν αγκύλωση σκέψης,κάτι που δεν κολακεύει έναν επιστήμονα. Φιλικά.Και σόρρυ αν υπήρξα απότομη. Να ζείτε το κάθετι στο έπακρο.(Αυτό πάει και στη γράφουσα).
 

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παρεμπιπτόντως,όλα τα επιστημονικά πεδία είναι ενδιαφέροντα και το καθένα με τη δική του γοητεία!(Όσοι περάσαμε και από τις θετικές σπουδές και τις ''θεωρητικές'' τώρα -Νευροψυχολογία-γνωρίζουμε τη γλύκα).Τα χιουμοράκια περί κλάδων κτλπ.,τα γέλια(του Ευκλείδη) σε post μου σε ανάλογα θέματα,όταν γράφει μια κοπελίτσα στην τρυφερή συναισθηματική ηλικία των 15 ετών,δεν ωφελούν. Όπως και νά'χει, σχέσεις και ραντεβού με τους καθηγητές μας μόνο σε ηλικίες πάνω από 25-30 έκαστος.Και πολλή προσοχή γιατί κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις για τις διαστροφές τους.Θέλω να πιστεύω λίγοι. Να περνάτε όλοι όμορφα με ό,τι κι αν κάνετ
τι να σου πω αλλα θεωρω καποιος που χει στοχοπροσηλωση δεν πεφτει ποτε σε τετοια λουμπα.
Εσύ, δηλαδή, πιστεύεις πως το να ερωτευτείς κάποιον είναι κακό; Στη ζωή μου έχω στόχους, ονειρα, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχω πέσει σε λούμπα.. Θα μπορούσε να συμβεί στον καθένα μας
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε


@Ryuzaki , @Nick890 , @eukleidhs1821

Στη γερμανική τηλεόραση παίζουν:

- Ποιός θέλει να γίνει εκατομμυριούχος
- The Voice
- Master Chef
- αθλητικές εκπομπές με παράθυρα

... και Οικογενειακές Ιστορίες με την μέση γερμανίδα της διπλανής πόρτας που θέλει να γνωρίσει την κοπέλα της στους γονείς της, όπως και το Κάτι Ψήνεται με ένα ζευγάρι gay, o Franz (32 ετών μηχανικός) και ο Daniel (67 ετών, συνταξιούχος) που οργανώνουν δείπνο γνωριμίας-γευσιγνωσίας σε γερμανούς: στο ζευγάρι Τούρκων Feizal-Samira με μαντήλα, στην γερμανίδα Claudia (27 ετών, υπάλληλο αλυσίδας), στον γερμανό Jonas (22 ετών, φοιτητής). Ο Feizal πάει στην κουζίνα και τους φέρνει καταϊφι με μπόλικο σιρόπι και οι γερμανοί λένε: geil, es so toll geschmeckt. :shifty: Εννοείται ότι παίζει και μουσική υπόκρουση σαπουνοπερέ.

Θα ήθελα να δω μια τέτοια εικόνα στην Ελλάδα. :laugh:

@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε


Η κοπέλα αυτή γιατί μιλάει έτσι; Ειδικά όταν πάνε για μπαλαμούτι; :shifty:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ρε @eukleidhs1821 το να ερωτευθεις καποιον σημαινει οτι δεν εχεις προσηλωση στον στοχο σου

Για στοχοπροσήλωση είπε, όχι για απλή προσήλωση. Εσύ είχες στοχοπροσήλωση στα 16 σου; :laugh: Εμάς οι καθηγήτριες είχαν μουστάκι και τα πουκάμισα που φορούσαν έσταζαν ιδρώτα στις μασχάλες. Ήταν απόλυτα διαχειρίσιμο. :wacko:
 
Τελευταία επεξεργασία:

georgia1213

Δραστήριο μέλος

Η georgia1213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 510 μηνύματα.
axax μονο εμενα οι καθηγητες μου ηταν σαψαλα;
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
@Ryuzaki , @Nick890 , @eukleidhs1821

Στη γερμανική τηλεόραση παίζουν:

- Ποιός θέλει να γίνει εκατομμυριούχος
- The Voice
- Master Chef
- αθλητικές εκπομπές με παράθυρα

... και Οικογενειακές Ιστορίες με την μέση γερμανίδα της διπλανής πόρτας που θέλει να γνωρίσει την κοπέλα της στους γονείς της, όπως και το Κάτι Ψήνεται με ένα ζευγάρι gay, o Franz (32 ετών μηχανικός) και ο Daniel (67 ετών, συνταξιούχος) που οργανώνουν δείπνο γνωριμίας-γευσιγνωσίας σε γερμανούς: στο ζευγάρι Τούρκων Feizal-Samira με μαντήλα, στην γερμανίδα Claudia (27 ετών, υπάλληλο αλυσίδας), στον γερμανό Jonas (22 ετών, φοιτητής). Ο Feizal πάει στην κουζίνα και τους φέρνει καταϊφι με μπόλικο σιρόπι και οι γερμανοί λένε: geil, es so toll geschmeckt. :shifty: Εννοείται ότι παίζει και μουσική υπόκρουση σαπουνοπερέ.

Θα ήθελα να δω μια τέτοια εικόνα στην Ελλάδα. :laugh:



Η κοπέλα αυτή γιατί μιλάει έτσι; Ειδικά όταν πάνε για μπαλαμούτι; :shifty:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Για στοχοπροσήλωση είπε, όχι για απλή προσήλωση. Εσύ είχες στοχοπροσήλωση στα 16 σου; :laugh: Εμάς οι καθηγήτριες είχαν μουστάκι και τα πουκάμισα που φορούσαν έσταζαν ιδρώτα στις μασχάλες. Ήταν απόλυτα διαχειρίσιμο. :wacko:
Την απάντηση για στοχοπροσήλωση την έδωσε σ'εμένα.Ετών 28 στο φροντιστήριο με τον καθηγητή μου,τώρα 30 εντός εβδομάδων.Αριστούχος και στη Θετική κατεύθυνση κάποτε(το πάλαι ποτέ) και τώρα στη θεωρητική.Άμα θες, όλα διαχειρίσιμα είναι..!Υπάρχουν και παιδιά στην ηλικία των 16 με στοχοπροσήλωση καλύτερη κι από 26άρη.Όλα σχετικά είναι,μαθαίνουμε από τις επιστήμες μας...!Τα άλλα είναι νά'χαμε να λέγαμε.
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Στη Γ γυμνασίου και στην Α λυκείου, συχνά τα αγόρια "ερωτεύονται" μια καθηγήτριά τους, συνήθως χωρίς ανταπόκριση. Πάντως υπήρξε και στην Ελλάδα περίπτωση που Φιλόλογος αποπλάνησε το 13χρονο μαθητή της - Τα "ιδιαίτερα" στο σπίτι και το ξενοδοχείο (infokids.gr)

Αυτά τα γεγονότα είναι τραγικά έως εξευτελιστικά. Φυσικά και με το καθηγητή που αναφέρω δεν γίνονται αυτά. Καλά κάνετε, ομως, και τα ανεβάζετε… Έχω μείνει άναυδη
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καθηγητές φροντιστηρίου ΟΤΚ.
Και μενα μ άρεσε ο φυσικός μ κι ας ήταν 52.
Μια φαση είναι, θα περάσει.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top