Μου αρέσει ο καθηγητής μου

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα, παιδιά!
Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο, λόγω κοβιντ, θανάτων, πολέμων κτλ, όμως δεν χάνουμε τον εαυτό μας. Λοιπόν, θέλω με κάποιον να μοιραστώ τις σκέψεις μου και να με συμβουλεύσετε.
Το Σεπτέμβριο, λοιπόν, ξεκίνησα το φροντιστήριο, μέσω Διαδικτύου. Γνωρίσαμε τους καθηγητές που θα έχουμε, είπαμε τα κενά που έχουμε στα διδάσκοντα μαθήματα και γενικότερα επικρατούσε ένα ωραίο κλίμα. Έλα, όμως, που ο κύριος των Αρχαίων είναι γλυκούλης κι όμορφος! Ως γνωστών, είμαι λάτρης της σειράς "Θα βρεις το δάσκαλό σου" ε και μπορείτε να πείτε ότι συνάδουν λίγο οι ιστορίες μας. Στο θέμα μας! Με τον καιρό άρχισα να έχω όλο και πιο πολύ επικοινωνία μαζί του, στα πλαίσια του μαθήματος. Αφήστε και το άλλο! Μας είχε πει πως θέλει να μας γνωρίσει από κοντά κι εμένα άρχιζε να τρεμοπαίζει η καρδιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, με τον καιρό άρχισε να μου αρέσει και να αναπτύσσεται κάτι παραπάνω, από μεριάς μου φυσικά. Τυχαίνει να μου αρέσουν πολύ και τα αρχαία και να είμαι και σε ένα άριστο επίπεδο, με αποτέλεσμα να μου λέει συνέχεια γλυκόλογα και κομπλιμέντα. Χθες, ειδα στον ύπνο μου πως ήμασταν μαζί και ανταλασσαμε μηνύματα. Παίζει να τον έχω και του χρόνου. Το ελπίζω δηλαδή. Είναι τόσο καλός και σαν άνθρωπος και σαν καθηγητής. Σας φαίνομαι υπερβολική ίσως, αλλά όσοι το έχετε αισθανθεί αυτό το συναίσθημα, καταλαβαίνετε. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Καλησπέρα, παιδιά!
Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο, λόγω κοβιντ, θανάτων, πολέμων κτλ, όμως δεν χάνουμε τον εαυτό μας. Λοιπόν, θέλω με κάποιον να μοιραστώ τις σκέψεις μου και να με συμβουλεύσετε.
Το Σεπτέμβριο, λοιπόν, ξεκίνησα το φροντιστήριο, μέσω Διαδικτύου. Γνωρίσαμε τους καθηγητές που θα έχουμε, είπαμε τα κενά που έχουμε στα διδάσκοντα μαθήματα και γενικότερα επικρατούσε ένα ωραίο κλίμα. Έλα, όμως, που ο κύριος των Αρχαίων είναι γλυκούλης κι όμορφος! Ως γνωστών, είμαι λάτρης της σειράς "Θα βρεις το δάσκαλό σου" ε και μπορείτε να πείτε ότι συνάδουν λίγο οι ιστορίες μας. Στο θέμα μας! Με τον καιρό άρχισα να έχω όλο και πιο πολύ επικοινωνία μαζί του, στα πλαίσια του μαθήματος. Αφήστε και το άλλο! Μας είχε πει πως θέλει να μας γνωρίσει από κοντά κι εμένα άρχιζε να τρεμοπαίζει η καρδιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, με τον καιρό άρχισε να μου αρέσει και να αναπτύσσεται κάτι παραπάνω, από μεριάς μου φυσικά. Τυχαίνει να μου αρέσουν πολύ και τα αρχαία και να είμαι και σε ένα άριστο επίπεδο, με αποτέλεσμα να μου λέει συνέχεια γλυκόλογα και κομπλιμέντα. Χθες, ειδα στον ύπνο μου πως ήμασταν μαζί και ανταλασσαμε μηνύματα. Παίζει να τον έχω και του χρόνου. Το ελπίζω δηλαδή. Είναι τόσο καλός και σαν άνθρωπος και σαν καθηγητής. Σας φαίνομαι υπερβολική ίσως, αλλά όσοι το έχετε αισθανθεί αυτό το συναίσθημα, καταλαβαίνετε. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;;
Είσαι τρίτη γυμνασίου δηλαδή 15 ή 21???
 

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αυτό που σου συμβαίνει είναι εντελώς πρωτότυπο και σπάνιο. Συμβαίνει μόνο στο 90% των μαθητριών του Γυμνασίου.

1647899881160.png

Έχεις δει "το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο";
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Αυτό που σου συμβαίνει είναι εντελώς πρωτότυπο και σπάνιο. Συμβαίνει μόνο στο 90% των μαθητριών του Γυμνασίου.

View attachment 99270
Έχεις δει "το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο";
Υπέροχη ταινία.

Αυτη κι άλλες παρόμοιες επηρεάζουν τον τρόπο σκέψης των κοριτσιών .
 

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Αυτά συμβαίνουν σε αυτήν την ηλικία . Σε πολλούς έχει τύχει . Είναι όμορφο και χαριτωμένο αλλά δεν πρέπει να προχωρήσει διότι είσαι ανήλικ
Αυτό που σου συμβαίνει είναι εντελώς πρωτότυπο και σπάνιο. Συμβαίνει μόνο στο 90% των μαθητριών του Γυμνασίου.

View attachment 99270
Έχεις δει "το ξύλο βγήκε απ' τον παράδεισο";
Αχαχα! Ήθελα να το μοιραστώ με κάποιον! Αγαπημένη ταινια, παντως!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Ελα αυτά τα θέματα έχουμε συνηθίσει να ανεβαίνουν στο στέκι.
Πφ, τώρα δε θα διαβάσω τις τρομερές συμβουλές των στεκιτων, γιατί μου το έκανες αυτό; :hehe:

Αυτό που σου συμβαίνει είναι εντελώς πρωτότυπο και σπάνιο. Συμβαίνει μόνο στο 90% των μαθητριών του Γυμνασίου
Εξαρτάται και από το γυμνάσιο που πας, εκτός και αν παραεχεις daddy issues, οπότε σου κάνουν όλα, μιας και τότε ολα έχουν "υλικό" που σε ενδιαφέρει:rolleyes:

(πάντως δηλώνω οτι ανηκα στο 10% :giveup:)
 
Τελευταία επεξεργασία:

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Έτυχε και σ'εμένα όταν πήγα στο φροντιστήριο για τη 2η σχολή μου.Ελεύθεροι και οι δυο αλλά άλλες ηλικίες.Εγώ 28 στα 29 και εκείνος 44 στα 45.Κι εκείνος Αρχαία μού έκανε(Γνωστό)!(Και όχι δεν έχει να κάνει πάντα με daddy issues).Η κατάληξη:φλερτ τρελό,ραντεβού κλτπ. Αν ήσουν 21(όπως είδα στο προφ.σου),ίσως να ήταν αλλιώς τα πράγματα,αλλά στη Γ'γυμνασίου λίγο δύσκολα.Ίσως απλά τον έχεις εξιδανικεύσει.Όπως και νά'χει μη στεναχωριέσαι για τίποτα και ''μη σκας''.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Έτυχε και σ'εμένα όταν πήγα στο φροντιστήριο για τη 2η σχολή μου.Ελεύθεροι και οι δυο αλλά άλλες ηλικίες.Εγώ 28 στα 29 και εκείνος 44 στα 45.Κι εκείνος Αρχαία μού έκανε(Γνωστό)!(Και όχι δεν έχει να κάνει πάντα με daddy issues).Η κατάληξη:φλερτ τρελό,ραντεβού κλτπ. Αν ήσουν 21(όπως είδα στο προφ.σου),ίσως να ήταν αλλιώς τα πράγματα,αλλά στη Γ'γυμνασίου λίγο δύσκολα.Ίσως απλά τον έχεις εξιδανικεύσει.Όπως και νά'χει μη στεναχωριέσαι για τίποτα και ''μη σκας''.
κτλπ προχωρησε δηλαδη?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,470 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
κτλπ προχωρησε δηλαδη?
(Ναι,αλλά όχι με το πιο αίσιο τέλος.Αντιδραστικοί γαρ και έντονες προσωπικότητες.Όπως και να'χει αξέχαστες εμπειρίες.Είναι και γνωστός,γενικά,στη συγγραφή και στο θέατρο πέρα από τα μαθήματα,οπότε ως εκεί).[[ Για τη γράφουσα,πάντως,να προσέχει,γιατί υπάρχουν και καθηγητές που εκμεταλλεύονται καταστάσεις και ανήλικα παιδιά,την αθωότητά τους και τον όποιο θαυμασμό.Τόσα ακούμε καθημερινά.
 

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Έτυχε και σ'εμένα όταν πήγα στο φροντιστήριο για τη 2η σχολή μου.Ελεύθεροι και οι δυο αλλά άλλες ηλικίες.Εγώ 28 στα 29 και εκείνος 44 στα 45.Κι εκείνος Αρχαία μού έκανε(Γνωστό)!(Και όχι δεν έχει να κάνει πάντα με daddy issues).Η κατάληξη:φλερτ τρελό,ραντεβού κλτπ. Αν ήσουν 21(όπως είδα στο προφ.σου),ίσως να ήταν αλλιώς τα πράγματα,αλλά στη Γ'γυμνασίου λίγο δύσκολα.Ίσως απλά τον έχεις εξιδανικεύσει.Όπως και νά'χει μη στεναχωριέσαι για τίποτα και ''μη σκας''.
Ειμαι 15!!😂 Απλά ξέρεις, έβαλα αλλη ημερομηνία Γεννήσεως. Αχ, τι μας κάνουν αυτοι οι φιλόλογοι!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Υπέροχη ταινία.

Αυτη κι άλλες παρόμοιες επηρεάζουν τον τρόπο σκέψης των κοριτσιών .
Κοίτα, άμα σου αρέσουν κι οι ρομαντικές ταινιες, επηρεάζεσαι, όσο να πεις
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ελα αυτά τα θέματα έχουμε συνηθίσει να ανεβαίνουν στο στέκι.
Πφ, τώρα δε θα διαβάσω τις τρομερές συμβουλές των στεκιτων, γιατί μου το έκανες αυτό; :hehe:


Εξαρτάται και από το γυμνάσιο που πας, εκτός και αν παραεχεις daddy issues, οπότε σου κάνουν όλα, μιας και τότε ολα έχουν "υλικό" που σε ενδιαφέρει:rolleyes:

(πάντως δηλώνω οτι ανηκα στο 10% :giveup:)
Τι να σου πω! Δεν πιστεύω πως έχω daddy issues, αλλά ο ατιμος είναι πολύ ελκυστικός!! Παρ’όλα αυτά, δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει σ’αλλο στάδιο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

(Ναι,αλλά όχι με το πιο αίσιο τέλος.Αντιδραστικοί γαρ και έντονες προσωπικότητες.Όπως και να'χει αξέχαστες εμπειρίες.Είναι και γνωστός,γενικά,στη συγγραφή και στο θέατρο πέρα από τα μαθήματα,οπότε ως εκεί).[[ Για τη γράφουσα,πάντως,να προσέχει,γιατί υπάρχουν και καθηγητές που εκμεταλλεύονται καταστάσεις και ανήλικα παιδιά,την αθωότητά τους και τον όποιο θαυμασμό.Τόσα ακούμε καθημερινά.
Συμφωνώ σε όσα λες, αλλά ο συγκεκριμένος δεν μου φαίνεται για τέτοιος άνθρωπος. Προσπαθώ να είμαι συγκροτημένη! Πάντως, θέλει προσοχή και κυρίως σωστή διαχείρηση του όλου θέματος
 
Τελευταία επεξεργασία:

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
κτλπ προχωρησε δηλαδη?
κτλπ προχωρησε δηλαδη?
Έχεις μια τάση να γελάς με πράγματα που δεν είναι και τόσο αστεία ή επιλήψιμα.Ίσως κι εσύ,αν μετά από πορεία στον ίδιο κλάδο με τον δικό σου,αποφάσιζες να ξαναδώσεις πανελλαδικές από τη θετική στην θεωρητική πλέον κατεύθυνση,και περνούσες ψυχολογία απθ,να μην γέλαγες τόσο στη βίωση τέτοιων καταστάσεων.Όποιος είναι πάνω από 25 κάνει ό,τι θέλει σε ανάλογα με της γραφουσας θέματα.Άσε που σε δύσκολες ή πιεστικές στιγμές πολλά προκύπτουν και φαίνονται κ όμορφα χαρακτηριστικά των ανθρώπων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε

 

nimbus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nimbus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωπονίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Καλησπέρα, παιδιά!
Διανύουμε μια δύσκολη περίοδο, λόγω κοβιντ, θανάτων, πολέμων κτλ, όμως δεν χάνουμε τον εαυτό μας. Λοιπόν, θέλω με κάποιον να μοιραστώ τις σκέψεις μου και να με συμβουλεύσετε.
Το Σεπτέμβριο, λοιπόν, ξεκίνησα το φροντιστήριο, μέσω Διαδικτύου. Γνωρίσαμε τους καθηγητές που θα έχουμε, είπαμε τα κενά που έχουμε στα διδάσκοντα μαθήματα και γενικότερα επικρατούσε ένα ωραίο κλίμα. Έλα, όμως, που ο κύριος των Αρχαίων είναι γλυκούλης κι όμορφος! Ως γνωστών, είμαι λάτρης της σειράς "Θα βρεις το δάσκαλό σου" ε και μπορείτε να πείτε ότι συνάδουν λίγο οι ιστορίες μας. Στο θέμα μας! Με τον καιρό άρχισα να έχω όλο και πιο πολύ επικοινωνία μαζί του, στα πλαίσια του μαθήματος. Αφήστε και το άλλο! Μας είχε πει πως θέλει να μας γνωρίσει από κοντά κι εμένα άρχιζε να τρεμοπαίζει η καρδιά μου. Για να μην τα πολυλογώ, με τον καιρό άρχισε να μου αρέσει και να αναπτύσσεται κάτι παραπάνω, από μεριάς μου φυσικά. Τυχαίνει να μου αρέσουν πολύ και τα αρχαία και να είμαι και σε ένα άριστο επίπεδο, με αποτέλεσμα να μου λέει συνέχεια γλυκόλογα και κομπλιμέντα. Χθες, ειδα στον ύπνο μου πως ήμασταν μαζί και ανταλασσαμε μηνύματα. Παίζει να τον έχω και του χρόνου. Το ελπίζω δηλαδή. Είναι τόσο καλός και σαν άνθρωπος και σαν καθηγητής. Σας φαίνομαι υπερβολική ίσως, αλλά όσοι το έχετε αισθανθεί αυτό το συναίσθημα, καταλαβαίνετε. Τι με συμβουλεύετε να κάνω;;
Ένα μεγάλο όχι σε οτιδήποτε και να σκέφτεσαι.
Εσένα μπορεί να σου αρέσει γιατί δεν γνωρίζω όμως, αλλά δεν μας ενδιαφέρει κιόλας.
Αυτός είναι 21χρόνος και πρέπει να σκεφτείς ότι αν σε θέλει ΓΙΑΤΙ να θέλει ένα παιδί? Μην αφήσεις τα αισθήματα σου να σε βάλουν σε μία δύσκολη και επικίνδυνη κατάσταση!!!!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,852 μηνύματα.
Αξιοποίησε τα συναισθήματά σου για να είσαι καλή στο μάθημα του και να διαβάζεις. Μέχρι εκεί, κάποια στιγμή θα βρεις κάποιον στην ηλικία σου και θα σου περάσει. :P
 

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ας ελπίσουμε ότι η οποιαδήποτε συμπεριφορά του καθηγητή θα συμβαδίσει με την ηλικία του, την ηλικία σου και την σχέση μαθητή- καθηγητή.
 

Alexandra Chatzin

Νεοφερμένος

Η Alexandra Chatzin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε

Ενταξει, ειπαμε!! Δεν ειμαι κι έτσι! Ούτε εκείνος φυσικά!
Ένα μεγάλο όχι σε οτιδήποτε και να σκέφτεσαι.
Εσένα μπορεί να σου αρέσει γιατί δεν γνωρίζω όμως, αλλά δεν μας ενδιαφέρει κιόλας.
Αυτός είναι 21χρόνος και πρέπει να σκεφτείς ότι αν σε θέλει ΓΙΑΤΙ να θέλει ένα παιδί? Μην αφήσεις τα αισθήματα σου να σε βάλουν σε μία δύσκολη και επικίνδυνη κατάσταση!!!!
Ειναι κάτι πολυ αθώο, αλλά σίγουρα δεν θα προχωρήσει! Δεν τρέχει κάτι απο μεριάς του! Παντως, ευχαριστώ για τη συμβουλή!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Αξιοποίησε τα συναισθήματά σου για να είσαι καλή στο μάθημα του και να διαβάζεις. Μέχρι εκεί, κάποια στιγμή θα βρεις κάποιον στην ηλικία σου και θα σου περάσει. :P
Έχετε δίκιο! Ευχαριστώ πολύ!!
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
@nPb

Λάθος επιστημονικό πεδίο διάλεξες φίλε

Παρεμπιπτόντως,όλα τα επιστημονικά πεδία είναι ενδιαφέροντα και το καθένα με τη δική του γοητεία!(Όσοι περάσαμε και από τις θετικές σπουδές και τις ''θεωρητικές'' τώρα -Νευροψυχολογία-γνωρίζουμε τη γλύκα).Τα χιουμοράκια περί κλάδων κτλπ.,τα γέλια(του Ευκλείδη) σε post μου σε ανάλογα θέματα,όταν γράφει μια κοπελίτσα στην τρυφερή συναισθηματική ηλικία των 15 ετών,δεν ωφελούν. Όπως και νά'χει, σχέσεις και ραντεβού με τους καθηγητές μας μόνο σε ηλικίες πάνω από 25-30 έκαστος.Και πολλή προσοχή γιατί κάποιοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις για τις διαστροφές τους.Θέλω να πιστεύω λίγοι. Να περνάτε όλοι όμορφα με ό,τι κι αν κάνετε!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top