Μου αρέσει ένα αγόρι στο σχολείο, τι να κάνω;

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μου αρεσει ενα αγορι απο το σχολειο που ειμαστε στην ιδια ταξη αλλα σε διαφορετικο τμημα.Με τ παιδι δν εχουμε μιλησει ποτε και ουτε καν ειχα προσεξει τοσα χρονια οτι υπηρχε στο σχολειο και δεν ειναι καινουργιος , απλα ειναι απο τ παιδια που κανουν παρεα με 2-3 ατομα και δν κανουν βλακεις κλπ.. Δεν ξερω πως να τον προσεγγισω η τι να του πω Γιατι δεν εχουμε μιλησει ποτε τι να κανω??????
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η ζωή είναι μικρή πήγαινε και πες του μου αρέσεις και αν σου αρέσω κι εσένα θέλω να βγούμε.
Κυριολεκτώ
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η ζωή είναι μικρή πήγαινε και πες του μου αρέσεις και αν σου αρέσω κι εσένα θέλω να βγούμε.
Κυριολεκτώ
Δεν ξερω εχω φαει μεγαλο σκαλωμα μαζι του κ γενικα δεν κολλαω καθολου ευκολα με αγορια , πραγματικα δεν θα μπορουσα να παω να το πω αυτο δεν το χω κ πολυ και πιστευω θα φαω ακυρο
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
το εχεις κανει αυτο ποτε εσυ και πετυχε?

Για άμεσα αποτελέσματα ναι το κάνεις και δεν το σκέφτεσαι καθόλου γιατι απλά δεν θα το κάνεις.
και δεν πρόκειται και αυτός να σε προσέξει ποτέ και μετά θα ασχολείσαι για κανά αιώνα.

σκας μπροστά του, με χαμόγελο και του λές "να σου πω λίγο?" πάτε πιο δίπλα αν εχει κόσμο και
του λες "μου αρέσεις..."

ή θα το εκτιμήσει και θα δείξει ενδιαφέρον ή θα φας χυλόπιτα με διάφορες δικαιολογίες.Αν διάλεξες
μλκ..τότε ναι παίζει να το πάρει πάνω του με ολες τις αρνητικές συνέπειες που μπορείς να φανταστείς!!
(εσύ ξέρεις τι άτομο είναι).

γενικότερα βλέπεσαι έτσι??

αν δεν βλέπεσαι και τόσο και δεν είσαι και γενναία, προχωράς plan B δηλαδή τον γυροφέρνεις μήπως
και σε προσέξει και αν σε λογικό χρονικό διάστημα δεν κάνει κίνηση, ή το αφήνεις ή προχωράς στο plan Α.

(και όσοι/ες δεν βλέπονται και τόσο έχουν δικαίωμα στον έρωτα και πρέπει να τολμούν που και που, άρα δεν το αφήνεις :happy:).

μου έχει γίνει 1-2 φορές στην ζωή μου απο κοπέλα και το εκτίμησα πολύ, είναι "δώρο απο τον ουρανό"
που λένε, γιατί τις περισσότερες φορές είμαι και ντροπαλός και δεν μπορεί η άλλη να περιμένει πότε
εγώ θα νιώθω αυτοπεποίθηση για να κάνω το βήμα.

μπορεί να μην γίνει ποτέ, λέγεται αναβλητικότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 896561

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά μόνο τρελά πράγματα κάνω.
Να όπου ναναι κάποιος θα σκάσει μύτη να σου πεί πως είμαι το κακό παράδειγμα. :)
Έχεις εξελιχθεί σε μετρ στο να καλλιεργείς προφίλ αντιήρωα (αντιηρωίδας, στην περίπτωσή σου) :)
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Για άμεσα αποτελέσματα ναι το κάνεις και δεν το σκέφτεσαι καθόλου γιατι απλά δεν θα το κάνεις.
και δεν πρόκειται και αυτός να σε προσέξει ποτέ και μετά θα ασχολείσαι για κανά αιώνα.

σκας μπροστά του, με χαμόγελο και του λές "να σου πω λίγο?" πάτε πιο δίπλα αν εχει κόσμο και
του λες "μου αρέσεις..."

ή θα το εκτιμήσει και θα δείξει ενδιαφέρον ή θα φας χυλόπιτα με διάφορες δικαιολογίες.Αν διάλεξες
μλκ..τότε ναι παίζει να το πάρει πάνω του με ολες τις αρνητικές συνέπειες που μπορείς να φανταστείς!!
(εσύ ξέρεις τι άτομο είναι).

γενικότερα βλέπεσαι έτσι??

αν δεν βλέπεσαι και τόσο και δεν είσαι και γενναία, προχωράς plan B δηλαδή τον γυροφέρνεις μήπως
και σε προσέξει και αν σε λογικό χρονικό διάστημα δεν κάνει κίνηση, ή το αφήνεις ή προχωράς στο plan Α.

(και όσοι/ες δεν βλέπονται και τόσο έχουν δικαίωμα στον έρωτα και πρέπει να τολμούν που και που, άρα δεν το αφήνεις :happy:).

μου έχει γίνει 1-2 φορές στην ζωή μου απο κοπέλα και το εκτίμησα πολύ, είναι "δώρο απο τον ουρανό"
που λένε, γιατί τις περισσότερες φορές είμαι και ντροπαλός και δεν μπορεί η άλλη να περιμένει πότε
εγώ θα νιώθω αυτοπεποίθηση για να κάνω το βήμα.

μπορεί να μην γίνει ποτέ, λέγεται αναβλητικότητα.
Και εγω αυτο θελω να πω οτι ειμαι ντροπαλη και ποτε δεν κανω πρωτη κινηση
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Και εγω αυτο θελω να πω οτι ειμαι ντροπαλη και ποτε δεν κανω πρωτη κινηση

τότε θα το έχεις να σε βασανίζει για καιρό.. τουλάχιστον προσπάθησε να τον γυροφέρνεις μήπως
και σε προσέξει και σκεφτεί να κάνει αυτός κάτι.

και αν μια φάση δεν τραβάει όπως θα θέλαμε, προσπαθούμε να προχωρήσουμε δεν μένουμε εκεί,
(τουλάχιστον αυτό λέει η κοινή λογική, τι κάνουμε είναι άλλο! :D).
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Μου αρεσει ενα αγορι απο το σχολειο που ειμαστε στην ιδια ταξη αλλα σε διαφορετικο τμημα.Με τ παιδι δν εχουμε μιλησει ποτε και ουτε καν ειχα προσεξει τοσα χρονια οτι υπηρχε στο σχολειο και δεν ειναι καινουργιος , απλα ειναι απο τ παιδια που κανουν παρεα με 2-3 ατομα και δν κανουν βλακεις κλπ.. Δεν ξερω πως να τον προσεγγισω η τι να του πω Γιατι δεν εχουμε μιλησει ποτε τι να κανω??????

Μη φοβάσαι να του πιάσεις κουβέντα, σίγουρα θα υπάρξει κάποια ευκαιρία. Εγώ είμαι κατά της τόσο έκδηλης προσέγγισης όπως λέει η Κριστιν αλλά πιστεύω πως όντως πρέπει να κάνεις κάτι για να σε προσέξει. Άνθρωπος είναι, δε δαγκώνει.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
απορώ σε ποιον αιώνα οι γυναίκες θα κάνουν το πρώτο βήμα...:ropalo:
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη φοβάσαι να του πιάσεις κουβέντα, σίγουρα θα υπάρξει κάποια ευκαιρία. Εγώ είμαι κατά της τόσο έκδηλης προσέγγισης όπως λέει η Κριστιν αλλά πιστεύω πως όντως πρέπει να κάνεις κάτι για να σε προσέξει. Άνθρωπος είναι, δε δαγκώνει.
Το ιδιο και εγω και δεδομενου κατα ποσο ενα ντροπαλό και συνάμα διστακτικό παιδι ,μπορει να διαχειριστει μια τετοια κατάσταση ωστε να μην το φρενάρει σε μετέπειτα αποφάσεις του .

Προσπάθησε μέσο παρεας να γινει η αρχική προσέγγιση ,στο ιδιο σχολειο είστε κάτι κοινό δεν υπάρχει ?
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Μη φοβάσαι να του πιάσεις κουβέντα, σίγουρα θα υπάρξει κάποια ευκαιρία. Εγώ είμαι κατά της τόσο έκδηλης προσέγγισης όπως λέει η Κριστιν αλλά πιστεύω πως όντως πρέπει να κάνεις κάτι για να σε προσέξει. Άνθρωπος είναι, δε δαγκώνει.
μεχρι τωρα δεν εχει υπαρξει καποια ευκαιρια αλλιως θα του επιανα τη κουβεντα δεν ειναι αυτο το θεμα μου το θεμα μου ειναι οτι δεν εχει υπαρξει ακομα και δν μπορωω να πααω ετσι στο ακυρο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το ιδιο και εγω και δεδομενου κατα ποσο ενα ντροπαλό και συνάμα διστακτικό παιδι ,μπορει να διαχειριστει μια τετοια κατάσταση ωστε να μην το φρενάρει σε μετέπειτα αποφάσεις του .

Προσπάθησε μέσο παρεας να γινει η αρχική προσέγγιση ,στο ιδιο σχολειο είστε κάτι κοινό δεν υπάρχει ?
το μονο κοινο ειναι οτι ειμαι στην ιδια κατευθυνση με εναν φιλο του
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
θα μπορουσες να τον κανεις add στα social; ειναι κι αυτο λιγο καπως στο ακυρο (αφου ειπες οτι πατε στο ιδιο σχολειο εδω και καιρο) αλλα μπορεις να κανεις κι αλλα ατομα add ετσι για ξεκαρφωμα λολ
δευτερη επιλογη, να πας να μιλησεις στον φιλο του που ειστε στην ιδια κατευθυνση κι ενω εισαι κοντα σε αυτον που σ αρεσει να ριξεις κανα βλεφαρο κανα χαμογελο κλπ και να δεις πως αντιδραει.. βασικα αυτο μπορεις να το κανεις ουτως ή αλλως :thumbsup: αν δεις κι υπαρχει εστω και λιγη ανταποκριση νομιζω θα σε τονωσει και ισως μπορεσεις πιο ευκολα να πας να του μιλησεις απο κοντα..
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top