Μου αρέσει ένα αγόρι στο σχολείο, τι να κάνω;

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Οι σχέσεις σου με αυτό τον φίλο του ?
Μπορείς ας πούμε να βρεθείς στην ίδια παρέα όταν ειναι και αυτος εκεί ?
δεν εχω καμια επαφη με κανεναν απο τους φιλους του δηλαδη απλα ειμαστε στην ιδια ταξη μερικες ωρες την εβδομαδα αυτο δεν εχουμε μιλησει ποτε ουτε με τον φιλο του
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Μου αρεσει ενα αγορι απο το σχολειο που ειμαστε στην ιδια ταξη αλλα σε διαφορετικο τμημα.Με τ παιδι δν εχουμε μιλησει ποτε .........
Σε στιγμή που είναι μόνος και ήρεμος πας κοντά του.
ΕΣΥ: Γεια σου, με συγχωρείς, να σου πω κάτι;
ΑΥΤΟΣ: Εεεεε;
ΕΣΥ: Είναι χαζό αλλά αφού ήσουν μέσα πρέπει να στο πώ.
ΑΥΤΟΣ: Τιιι; Δεν καταλαβαίνω.
ΕΣΥ: Να μωρέ, χθες βράδυ σε είδα στο όνειρό μου.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα! Από πού και ως πού; Και τι έκανα;
ΕΣΥ: Χα χα χα! Μπήκα λέει στην τάξη και καθόσουν στην κιμωλιοθήκη του πίνακα.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα χα! Δεν γίνεται αυτό, δεν χωράω.
ΕΣΥ: Χα χα! Στα όνειρα όλα γίνονται. Ήταν πολύ φαρδιά η κιμωλιοθήκη και χωρούσες.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα χα!!!
ΕΣΥ: Χα χα χα! Γεια σου τώρα.

Φεύγεις. Την άλλη μέρα όμως, αφού έχετε γνωριστεί πλέον, του χαμογελάς και στο ανταποδίδει. Την τρίτη μέρα λέτε "καλημέρα". Την επόμενη αρχίζετε την κουβέντα. Από εκεί και πέρα η συνέχεια δική σου.
Υ.Γ.1. Μου το έχουν κάνει και πέτυχε.
Υ.Γ.2. Να εύχεσαι να μην διαβάζει ischool γιατί τότε θα σου πει "Τις βλακείες του Δία μου πουλάς;".


1633526819082.png
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Σε στιγμή που είναι μόνος και ήρεμος πας κοντά του.
ΕΣΥ: Γεια σου, με συγχωρείς, να σου πω κάτι;
ΑΥΤΟΣ: Εεεεε;
ΕΣΥ: Είναι χαζό αλλά αφού ήσουν μέσα πρέπει να στο πώ.
ΑΥΤΟΣ: Τιιι; Δεν καταλαβαίνω.
ΕΣΥ: Να μωρέ, χθες βράδυ σε είδα στο όνειρό μου.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα! Από πού και ως πού; Και τι έκανα;
ΕΣΥ: Χα χα χα! Μπήκα λέει στην τάξη και καθόσουν στην κιμωλιοθήκη του πίνακα.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα χα! Δεν γίνεται αυτό, δεν χωράω.
ΕΣΥ: Χα χα! Στα όνειρα όλα γίνονται. Ήταν πολύ φαρδιά η κιμωλιοθήκη και χωρούσες.
ΑΥΤΟΣ: Χα χα χα!!!
ΕΣΥ: Χα χα χα! Γεια σου τώρα.

Φεύγεις. Την άλλη μέρα όμως, αφού έχετε γνωριστεί πλέον, του χαμογελάς και στο ανταποδίδει. Την τρίτη μέρα λέτε "καλημέρα". Την επόμενη αρχίζετε την κουβέντα. Από εκεί και πέρα η συνέχεια δική σου.
Υ.Γ.1. Μου το έχουν κάνει και πέτυχε.
Υ.Γ.2. Να εύχεσαι να μην διαβάζει ischool γιατί τότε θα σου πει "Τις βλακείες του Δία μου πουλάς;".


Χαχαχα θα με περασει για τρεληη επισης δεν εχουμε κιμωλιες πλεον μαρκαδορους εχουμε χαχα
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δεν εχω καμια επαφη με κανεναν απο τους φιλους του δηλαδη απλα ειμαστε στην ιδια ταξη μερικες ωρες την εβδομαδα αυτο δεν εχουμε μιλησει ποτε ουτε με τον φιλο του
Ξεκινα από κάπου και βρες τρόπο να προσεγγίσεις τουλάχιστον ένα από τους φιλους του που είστε στην ίδια τάξη.
Βρες μια αφορμή όταν είναι μαζί του στο διάλειμμα ας πούμε ,να πας στην παρέα τους και να ρωτήσεις το παιδι που είστε στο ίδιο τμήμα κάτι από το μάθημα σας .Κάποιες σημειώσεις ίσως που δεν τις έχει κανένας φίλος σου, κάτι που δεν κατάλαβες και θέλεις βοήθεια που μπορεί αυτός αν σου προσφέρει ,γενικά οτιδήποτε που έχει σχέση με το μάθημα σας και επί της ευκαιρίας μπορείς να συστηθείς ..
Μια ερώτηση όταν σας συστήσουν σε ποια κατεύθυνση είναι γιατί δεν τον έχεις ξαναδεί ή οτιδήποτε άλλο είναι μια καλή ευκαιρία για μια πρώτη υποτίθεται ,"τυχαία " γνωριμία χωρίς να καρφωθείς 😉
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ξεκινα από κάπου και βρες τρόπο να προσεγγίσεις τουλάχιστον ένα από τους φιλους του που είστε στην ίδια τάξη.
Βρες μια αφορμή όταν είναι μαζί του στο διάλειμμα ας πούμε ,να πας στην παρέα τους και να ρωτήσεις το παιδι που είστε στο ίδιο τμήμα κάτι από το μάθημα σας .Κάποιες σημειώσεις ίσως που δεν τις έχει κανένας φίλος σου, κάτι που δεν κατάλαβες και θέλεις βοήθεια που μπορεί αυτός αν σου προσφέρει ,γενικά οτιδήποτε που έχει σχέση με το μάθημα σας και επί της ευκαιρίας μπορείς να συστηθείς ..
Μια ερώτηση όταν σας συστήσουν σε ποια κατεύθυνση είναι γιατί δεν τον έχεις ξαναδεί ή οτιδήποτε άλλο είναι μια καλή ευκαιρία για μια πρώτη υποτίθεται ,"τυχαία " γνωριμία χωρίς να καρφωθείς 😉
Καλη ιδεα ευχαριστω πολυυ😃😃
 

gewrgia0298

Νεοφερμένος

Η gewrgia0298 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top