Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
...τουλάχιστον τα 13χρονα έχουν το θάρρος της γνώμης τους και λένε αυτό που σκέφτονται. Μήπως έχουν αντιστραφεί οι ηλικίες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
...τουλάχιστον τα 13χρονα έχουν το θάρρος της γνώμης τους και λένε αυτό που σκέφτονται. Μήπως έχουν αντιστραφεί οι ηλικίες; :P

Ή ίσως απλά επειδή είναι 13χρονα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorg0s

Νεοφερμένος

Ο Giorg0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Nα αγιάσει το στόμα σου!!
Ήθελα να κάνω και εγώ τέτοιου στυλ σχόλιο, αλλά με πρόλαβες! :P
Λάθη κάνουμε όλοι ειδικά στις μικρές ηλικίες που είμαστε και περισσότερο αφελής! Μην κάνετε τους έξυπνους όμως σε μια μικρή κοπέλα που σας εκμυστηρεύεται κάποια πράγματα!
Στην κοπέλα θα πω απλά ότι είναι κάτι που θα περάσει χωρίς καν να το καταλάβει οπότε δεν χρειάζεται να στεναχωριέται ή να θυμώνει με αυτό το άτομο! Και να μην παίρνει τοις μετρητοίς όλα αυτά που λέει...Με μερικούς ανθρώπους πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα επιφυλακτικοί για το δικό μας καλό!
Σιγα ρε φιλε λες και τη σχολιαζαμε για κακο τη κοπελα! βγηκες αμεσως να το παιξεις σωτηρας!
Καταρχας υπαρχουν λαθη και λαθη αλλα τελος παντων σε μικρες ηλικιες κανεις μας δεν ειχε πολλη λογικη για να μην τα κανει. ολοι μαθαινουμε βεβαια...
Επισης λες οτι <<εκμυστηρευεται>> πραγματα... θα πρεπει να τονισω οτι δεν υπαρχει εκμυστηρευομαι στο ιντερνετ και οταν θετεις ενα προβλημα στον αερα το λιγοτερο που μπορεις να περιμενεις ειναι μερικες απαντησεις που δε θα σου αρεσουν!:(
Και στο κατω κατω συμβουλευεις και συ να προσεχει κατι παρομοιο με αυτο που ειπα και εγω! απλα δεν μπηκα στον κοπο να δωσω ψευδαισθησεις σε ξενους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Απλά είναι πιο ωραίο να λες αυτό που σκέφτεσαι, που νιώθεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Απλά είναι πιο ωραίο να λες αυτό που σκέφτεσαι, που νιώθεις.

Ε οκ δεν έχεις και την Ιουλιέτα να εξομολογείται τον έρωτα της για τον Ρωμαίο.
Είναι ένα εφηβικό χτυποκάρδι που θα τελειώσει σε λίγο καιρό (για να μην μιλήσουμε για το περιεχόμενο κι ρίξουμε το επίπεδο της συζήτησης :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
τι περιεχόμενο; :P
πότε ήταν υψηλό το επίπεδο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Που ξέρω γω της την έσπασε που μιλούσε με άλλα κορίτσια.
Wtf τι μόνο με αυτήν θα μιλάει; :P
Ούτε η μάνα μου δεν είχε τέτοιες απαιτήσεις!

Για το επίπεδο, έχεις δίκιο, νομίζω ότι τρολλάρω τον εαυτό μου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Yπάρχουν πολλές 20+ άρες, που για να πουν τι αισθάνονται ή γενικά να μιλήσουν χωρίς να χαχανίσουν αμήχανα και χωρίς αδυναμία άρθρωσης λόγου, βάζουν διαμεσολαβητές του ΟΗΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Σιγα ρε φιλε λες και τη σχολιαζαμε για κακο τη κοπελα! βγηκες αμεσως να το παιξεις σωτηρας!
Καταρχας υπαρχουν λαθη και λαθη αλλα τελος παντων σε μικρες ηλικιες κανεις μας δεν ειχε πολλη λογικη για να μην τα κανει. ολοι μαθαινουμε βεβαια...
Επισης λες οτι <<εκμυστηρευεται>> πραγματα... θα πρεπει να τονισω οτι δεν υπαρχει εκμυστηρευομαι στο ιντερνετ και οταν θετεις ενα προβλημα στον αερα το λιγοτερο που μπορεις να περιμενεις ειναι μερικες απαντησεις που δε θα σου αρεσουν!:(
Και στο κατω κατω συμβουλευεις και συ να προσεχει κατι παρομοιο με αυτο που ειπα και εγω! απλα δεν μπηκα στον κοπο να δωσω ψευδαισθησεις σε ξενους...

Αρχικά δεν είμαι φίλος....είμαι θηλυκού γένους..αλλά μάλλον η βιασύνη σου να μου τη πεις δεν σε άφησαν να κοιτάξεις τις πληροφορίες κάτω από το avatar!:P
Η κοπέλα δε σε πρόσβαλλε με το πόστ της οπότε γιατί να την προσβάλλεις εσύ...(γενικά μιλάω).Το να μιλάς με ευγένεια και σεβασμό δεν δίνει στον άλλον καμία ψευδαίσθηση...απλά τον κάνεις να σε ακούσει!Αν μιλήσεις επιθετικά τότε μη περιμένεις από την κοπέλα να σε σεβαστεί και να λάβει υπόψιν της όλα όσα της λες! Όπως γίνεται και σε έναν διάλογο...αν φωνάξεις χάνεις το δίκιο σου!
Απλά εγώ και εσύ είπαμε το ίδιο πράγμα με διαφορετικά λόγια! Προσωπικά όμως προτιμώ να σεβαστώ τον άλλον παρά να τον προσβάλλω τη στιγμή που δεν μου έχει κάνει κάτι κακό και δε μου φταίει και σε τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Κάθε φορά που κάνω κλικ σε αυτό το τόπικ εκ παραδρομής, νομίζω ότι μπήκα σε ένα νηπιαγωγείο με πολλά παιδάκια να φωνάζουν γύρω γύρω και τον Κωστάκη να ζητά από την Ελενίτσα σε μία γωνία να τον παντρευτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Μια ατακα που πιανει με ολους τους αντρες ειναι "Γεια, με λενε Χ, θες να βγαλουμε τα ματια μας;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Εσύ στα 13 σου τι έκανες; Πυρηνική φυσική; :hehe:

εγώ στα 13 μου έπαιζα με τις κούκλες!
τα σημερινά παιδιά αυτής της ηλικίας έχουν ξεφύγει! (και μην μου πείτε ότι έχω άδικο!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Θα το δείξουν τα επόμενα χρόνια, αν τελικά ήταν καλό ή όχι, που οι σημερινές γενιές ζουν στον εικονικό "κόσμο" τους. Νομίζω ότι αν ρωτήσουμε μεγαλύτερους ανθρώπους για το πως έβλεπαν και εμάς...που ξαφνικά θυμηθήκαμε ότι ήμασταν αγνά παιζάκια έναντι των "απελευθερωμένων" σημερινών παιδιών, θα είχαν την ίδια άποψη που έχουμε και εμείς για τους ηλικιακά μικρότερους. Υπάρχει το χάσμα γενεών stacey.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stacey_af

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stacey_af αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Θα το δείξουν τα επόμενα χρόνια, αν τελικά ήταν καλό ή όχι, που οι σημερινές γενιές ζουν στον εικονικό "κόσμο" τους. Νομίζω ότι αν ρωτήσουμε μεγαλύτερους ανθρώπους για το πως έβλεπαν και εμάς...που ξαφνικά θυμηθήκαμε ότι ήμασταν αγνά παιζάκια έναντι των "απελευθερωμένων" σημερινών παιδιών, θα είχαν την ίδια άποψη που έχουμε και εμείς για τους ηλικιακά μικρότερους. Υπάρχει το χάσμα γενεών stacey.

απλά παλαιότερα η μετάβαση από τη μία γενιά στην άλλη ήταν πιο ομαλή και φυσιολογική χωρίς να υπάρχει τόσο τραγική αλλαγή όπως υπάρχει σήμερα (άποψη!)
αλλά ας μην το αναλύσουμε άλλο γιατί είμαστε off topic
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε οκ δεν έχεις και την Ιουλιέτα να εξομολογείται τον έρωτα της για τον Ρωμαίο.
Είναι ένα εφηβικό χτυποκάρδι που θα τελειώσει σε λίγο καιρό (για να μην μιλήσουμε για το περιεχόμενο κι ρίξουμε το επίπεδο της συζήτησης :P).

Εδώ που τα λέμε, ηλικιακά είναι ίσα με την Ιουλιέτα :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
εγώ στα 13 μου έπαιζα με τις κούκλες!
τα σημερινά παιδιά αυτής της ηλικίας έχουν ξεφύγει! (και μην μου πείτε ότι έχω άδικο!)

Ehh δε διάβασα τίποτα φευγάτο στο κείμενο του παιδιού. (πέρα από τη φευγάτη ορθογραφία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
απλά παλαιότερα η μετάβαση από τη μία γενιά στην άλλη ήταν πιο ομαλή και φυσιολογική χωρίς να υπάρχει τόσο τραγική αλλαγή όπως υπάρχει σήμερα (άποψη!)
αλλά ας μην το αναλύσουμε άλλο γιατί είμαστε off topic

Ενδεχόμενα υπήρχε μια ομαλή εξέλιξη επειδή τα βιώματα και οι εικόνες από τη ζωή ήταν λιγάκι κοινά. Με την έκρηξη της καταναλωτικής τεχνολογίας, οι νέες γενιές ενσωμάτωσαν τη ζωή τους σ' αυτή. Λογικό είναι τα βιώματά τους να περιορίζονται στο χώρο του διαδικτύου. Αυτό έχει μια ευρύτερη συνέπεια και στον τρόπο αντίληψης των πραγμάτων, την αξία της ζωής,...κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εδώ που τα λέμε, ηλικιακά είναι ίσα με την Ιουλιέτα :redface: :P

Βέβαια:
Ιουλιέτα <=> Σαίξπηρ
13χρονη Ελληνίδα <=> Δημουλίδου
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βέβαια:
Ιουλιέτα <=> Σαίξπηρ
13χρονη Ελληνίδα <=> Δημουλίδου
:P

Δημουλίδου! :worship: :hehe: Η σύγκριση είναι σπουδαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κάθε φορά που κάνω κλικ σε αυτό το τόπικ εκ παραδρομής, νομίζω ότι μπήκα σε ένα νηπιαγωγείο με πολλά παιδάκια να φωνάζουν γύρω γύρω και τον Κωστάκη να ζητά από την Ελενίτσα σε μία γωνία να τον παντρευτεί.

Το πιο ουσιαστικό σχόλιο που έχω διαβάσει εδώ μέσα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top