Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ούτε ραβασάκια ούτε τίποτα να του κάνει αυτή κατανοητό ότι της αρέσει ώστε να του δώσει το πράσινο φως και από εκεί και πέρα αυτός σαν αγόρι ξέρει πως θα κινηθεί..

Δηλαδή? Αν εννοείς παιχνίδι με τα μάτια, αυτό συμβαίνει εδώ και αρκετό καιρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άκου τη γνώμη μου σαν αγόρι: Στη συντριπτική πλειοψηφία εμείς τα αγόρια όπως είναι γνωστό θέλουμε να κάνουμε την πρώτη κίνηση. Οπότε αφού έχεις ενδείξεις ότι του αρέσεις δεν έχεις παρά να του δείξεις πως σου αρέσει και εσένα ώστε να πάρει το "ελεύθερο" και έτσι να ξεκινήσει η ιστορία. Δεν εννοώ απλά να κοιτιέστε, να βρίσκεις επίτηδες αιτίες και να του μιλάς π.χ. και τέτοια. Συνήθως για να κάνουμε την πρώτη κίνηση θέλουμε να ξέρουμε αν αρέσουμε στην κοπέλα που μας ενδιαφέρει γιατί γενικά δεν είναι και τόσο απλό όσο φαίνεται να κάνεις την πρώτη κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Άκου τη γνώμη μου σαν αγόρι: Στη συντριπτική πλειοψηφία εμείς τα αγόρια όπως είναι γνωστό θέλουμε να κάνουμε την πρώτη κίνηση. Οπότε αφού έχεις ενδείξεις ότι του αρέσεις δεν έχεις παρά να του δείξεις πως σου αρέσει και εσένα ώστε να πάρει το "ελεύθερο" και έτσι να ξεκινήσει η ιστορία. Δεν εννοώ απλά να κοιτιέστε, να βρίσκεις επίτηδες αιτίες και να του μιλάς π.χ. και τέτοια. Συνήθως για να κάνουμε την πρώτη κίνηση θέλουμε να ξέρουμε αν αρέσουμε στην κοπέλα που μας ενδιαφέρει γιατί γενικά δεν είναι και τόσο απλό όσο φαίνεται να κάνεις την πρώτη κίνηση.

Αρα, να μην πάω κ να του μιλήσω? Βασικά, είμαι κάπως αρκετά αντικοινωνική, με αποτέλεσμα να μου φαίνεται δύσκολο να βρίσκω αιτίες για να του μιλάω... Μέχρι στιγμής αυτός βρισκει τις πιο ανουσιες αιτιες...:redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Όταν δεις ότι σε κοιτάει επίμονα πήγαινε και πες του με γλυκό και ναζιάρικο ύφος:γιατί με κοιτάς;
Αυτός θα νιώσει αμήχανα αλλά θα σου απαντήσει καμιά μπαρούφα.Από εκεί ανάλογα πιάσε συζήτηση ή αν δεν γουστάρεις πες: Χμμ οκ :)
Το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το ξέρω ότι είναι ένα κάπως "χαζό" και χιλιοειπωμένο θέμα, αλλά πραγματικά βρίσκομαι λιγάκι σε απόγνωση. Μου αρέσει κάποιος και, παρ'όλο που δεν είμαι σίγουρη για το αν νιώθει και αυτός το ίδιο, θέλω να του το πω, καθώς δεν μπορώ να κρατάω τα συναισθήματά μου μέσα μου. Το θέμα είναι πως ποτέ δεν μπορώ να τον βρω μόνο του. Πάντα είναι παρέα. Πώς να το κάνω???!!!!!

Σημείωση: Τα μηνύματα 150-154 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πώς να τον προσεγγίσω?

Λοιπον.Καταρχην,θα τον βρεις μια στιγμη που θα ειναι μονος.Δεν γινεται να ειναι ολο με την παρεα του.Το πολυ πολυ να πας εξω απο την τουαλετα των αγοριων και να τον μαγκωσεις.Θα τον πιασεις απο το χερι,αυτος θα κανει ελιγμους ωστε αν σε αποφυγει επειδη τον καλει η παρεα του.Εσυ θα του το σφιξεις(στο χερι ειμαστε ακομη) και θα τον φερεις κοντα σου.Θα του πεις

''Αντωνη(το ονομα του παιδιου),μην μου τραβας το χερι για να φυγεις,χθες επαθα τενοντιτιδα...θα με πονεσεις.:redface:
Αυτος θα πει τι θες?

Και εσυ,θα του επιτεθεις επιχειρηματολογικα με τα παρακατω λογια-->

:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφοπλιστική η επιχειρηματολογία του Χάουζ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Σήμερα, βρηκα το θάρρος και του το είπα, ενώ έφευγε.. Με το του το είπα με κοίταξε στα μάτια, αλλά επειδή είχε χτυπήσει το κουδούνι για μέσα, μου είπε ότι θα μου απαντήσει αύριο... Εγώ προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για αυτό που με περιμένει και δεν μπορώ να ησυχάσω λεπτό.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Σήμερα, βρηκα το θάρρος και του το είπα, ενώ έφευγε.. Με το του το είπα με κοίταξε στα μάτια, αλλά επειδή είχε χτυπήσει το κουδούνι για μέσα, μου είπε ότι θα μου απαντήσει αύριο... Εγώ προσπαθώ να προετοιμαστώ ψυχολογικά για αυτό που με περιμένει και δεν μπορώ να ησυχάσω λεπτό.......
Aντε,καλα αποτελεσματα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα έδειξαν υψηλή χοληστερόλη :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
πολύ ψυχοφθόρο να περιμένεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Σήμερα, μετά τη γιορτή, τον πλησίασα και του είπα πως πρέπει να μου απαντήσει. Τότε αυτός με ρωτάει αν τον έπαιρνα τηλέφωνο χθες και μετά με έγραφε κανονικά και έφυγε. Τι σημαίνουν όλα αυτά????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Σήμερα, μετά τη γιορτή, τον πλησίασα και του είπα πως πρέπει να μου απαντήσει. Τότε αυτός με ρωτάει αν τον έπαιρνα τηλέφωνο χθες και μετά με έγραφε κανονικά και έφυγε. Τι σημαίνουν όλα αυτά????????
Ότι το μυαλό σας μόνο στην γιορτή δεν το είχατε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρω μήπως ψιλοκόμπλαρε ο τύπος..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ότι το μυαλό σας μόνο στην γιορτή δεν το είχατε.:P

Για την ακρίβεια, μέσα στην αίθουσα, συνεχώς ρίχναμε κλεφτές ματιές ο ένας στον άλλο....:P:P
Αλλά μετά δεν κατάλαβα γιατί με απέφευγε...!!!!! Εντωμεταξύ, επειδή έπρεπε να πάω για την κατάθεση στεφάνων, δεν μπόρεσα να τον ακολουθήσω στο δρόμο......Δεν ξέρω τι να υποθέσω...............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Για την ακρίβεια, μέσα στην αίθουσα, συνεχώς ρίχναμε κλεφτές ματιές ο ένας στον άλλο....:P:P
Αλλά μετά δεν κατάλαβα γιατί με απέφευγε...!!!!! Εντωμεταξύ, επειδή έπρεπε να πάω για την κατάθεση στεφάνων, δεν μπόρεσα να τον ακολουθήσω στο δρόμο......Δεν ξέρω τι να υποθέσω...............
Ή ντράπηκε πάρα πολύ ή θέλει να το αποφύγει. Διάλεξε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ή ντράπηκε πάρα πολύ ή θέλει να το αποφύγει. Διάλεξε.:P

Μα γιατί να ντραπεί? Και αν ήθελε να το αποφύγει, γιατί δεν μου έλεγε στα ίσια δεν σε θέλω κοπέλα μου???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Προφανως εφαγες ακυρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπααα.. αν δεν την ήθελε δεν θα έκανε όλα αυτά που λέει και θα της το έλεγε στα ίσια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Μα γιατί να ντραπεί? Και αν ήθελε να το αποφύγει, γιατί δεν μου έλεγε στα ίσια δεν σε θέλω κοπέλα μου???
ΕΕΕ, ορισμένα άτομα ντρέπονται περισσότερο απο το κανονικό. Ρώτα τον , να ησυχάσεις κι εσύ.:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Άκυρο έφαγες.

Awkward. :hmm:

Άντε από πορτοκαλιές άλλο τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top