Μου αρέσει ένα αγόρι, αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

manos90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο manos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Δηλαδή? Α, και σημαίνει κάτι που αμέσως έπαθε κάτι σαν ταραχή κ δεν συνέχισε την συζήτηση, αλλά μετά γύρισε κ μου χαμογέλασε?
Μαλλον ειναι πολυ ντροπαλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Δηλαδή? Α, και σημαίνει κάτι που αμέσως έπαθε κάτι σαν ταραχή κ δεν συνέχισε την συζήτηση, αλλά μετά γύρισε κ μου χαμογέλασε?
Να σου πω την αληθεια οχι δε σημαινει κατι. Του ειπες ωραιο κουρεμα ε λογικο ηταν να πει ευχαριστω και να χαμογελασει. Αν δεν ελεγε τιποτα ή σε εβριζε ξερω γω θα ηταν πολυ καφρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Α, και βασικά, δεν θέλω σόνι και καλά να τα 'φτιάξουμε', γιατί μπορεί όταν τον γνωρίσω να είναι διαφορετικά, απλά να είμαστε έστω και φίλοι...

Άμα τον ήθελες για φίλο, δεν θα έγραφες σ'αυτό το θέμα. ;) Τον γουστάρεις .- Δείξε κάτι και αν φας πόρτα, συνεχίζεις αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μαρινα καθησα και διαβασα το "προβλημα" σου.Ειμαστε σχεδον στην ιδια ηλικια και εχω να σου δωσω μερικες συμβουλες:
1)Οι φιλες σου οσο και ας μη το παραδεχονται ουτε αυτες ουτε εσυ σε ζηλευουν.Εδω οταν η κολητη μου ειχε αγορι ζηλευα λιγουλακι , καλοπροερετα μεν , αλλα ζηλευα.Οποτε γνωμη μου ειναι να μη τις πολυδινεις σημασια , σε αυτο τουλαχιστον το θεμα.Ετσι κι αλλιως σε αυτη την ηλικια πραγματικη φιλια ειναι δυσκολο να υπαρξει.Οποτε οτι και να σου πουν για το αγορι που σου αρεσει μη τις λογαριαζεις :)
2) Μακαρι να εισαι πραγματικα ερωτευμενη με το αγορι αλλα μη ξεχνας οτι σε αυτη την ηλικια καταβαλομαστε πολλες φορες απο ερωτοφανεια.Νομιζουμε οτι ειμαστε ερωτευμενοι με καποιον ενω στην ουσια δεν ειμαστε.Εγω προσωπικα για να ερωτευτω καποιον θα πρεπει να τον εχω γνωρισει πρωτα σαν ανθρωπο , σα χαρακτηρα.Το οτι σου αρεσει εξωτερικα ειναι πολυ καλο απλα κρατα μια πισινη καλου κακου.Επισης , πες το δικο μου κουσουρι , ποτε δε μου αρεζε ο ωραιος της ταξης.Πολλοι απο αυτους δε ψαχνουν κατι ουσιοδες αλλα μια γλαστρα ωστε να ακουστει το ονομα τους.Και τονιζω ,πολλοι απο αυτους οχι ολοι , μη πατρεξηγιθω κιολας :P
3)Με βαση τη παραπανω συμβουλη καλυτερα θα ηταν οπως ειπε και ο Νικος να του πιασεις κουβεντα για θεματα που επισης ανεφερε ο Νικος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δε μπορώ να καταλάβω τη λογική των κοριτσιών -και τη δική μου φυσικά :P- να προσπαθούμε να αποκρυπτογραφήσουμε την κάθε κίνηση, το παραμικρό ώστε να βγάλουμε το ένα και μοναδικό, το επιθυμητό συμπέρασμα: "του αρέσω, αλλά...!!"

Γιατί έξυσε το φρύδι του;
Και γιατί πετάρισε το μάτι του 3 φορές;
Και γιατί το ένα του ρουθούνι βρισκόταν πιο ψηλά από το άλλο;
Τι σκατά να σημαίνουν όλα αυτά;
Χμμ βρισκόταν σε αμηχανία σίγουρα, χα επειδή του αρέσω ντρέπεται να μου μιλήσει και τα χάνει!!
Ναι σίγουρα!!

Βασικά όντως υπάρχουν και αυτά τα άτομα αλλά είναι πολύ, πάρα πολύ λίγα, ναι να να είναι όντως ντροπαλά κτλ κτλ που να σε βλέπουν και να κρύβονται και άλλα τέτοια. (έχω έναν τέτοιον στο μυαλό μου τώρα) αλλά αυτό είναι άλλο πράγμα. :P

Αν πραγματικά του αρέσεις και έχεις δείξει κι εσύ μια "συμπάθεια" ας πούμε, θα κάνει αυτός κάτι παραπάνω και μετά εσύ κάτι παραπάνω κτλ κτλ κτλ
και όπου βγει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimz

Νεοφερμένος

Ο Dimz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Μαρίνα διάβασα την ''ιστορία'' σου και πιστεύω πως του αρέσεις αλλά ντρέπεται να σου το εκφράσει! Ωστόσο στέλνει μπερδεμένα μηνύματα καθώς σήμερα που του έπιασες κουβέντα μπορούσε να εκμεταλλευτεί την ευκαιρία και να την συνεχίσει, όμως αυτός προχώρησε και μετά γύρισε και σου χαμολέγαγε! Τώρα που έκανες το πρώτο βήμα περίμενε να δεις πως θα αντιδράσει στη συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λοιπόν, σήμερα με κοιτούσε όλη μα όλη την ώρα συνεχώς και οι φίλοι του, αλλά δεν έκανε τίποτα. Πραγματικά δεν μπορώ να τον καταλάβω. Απλώς σε ένα διάλλειμα κάθισα μαζί με τη φίλη μου δίπλα του σε κάτι σκαλάκια και αυτός με κοιτούσε, σχεδόν χαμογελαστά, όμως πάνω από μερικά δευτερόλεπτα δεν μπορούσα και γυρνούσα το κεφάλι μου απότομα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Μην χάνεις άλλο χρόνο κοπελιά... Εμείς τα αγοράκια γουστάρουμε τον αυθορμητισμό και τις ντόμπρες κουβέντες... Πήγαινε πες του ότι ξέρεις κάτι σε γουστάρω ρε... Δεν αντέχω άλλο να κοιτιόμαστε μου αρέσεις πάρα πολύ και θέλω να κάνουμε κάτι μαζί... Στην τελική και όχι να σου πει που δεν νομίζω γιατί από ότι κατάλαβα σε γουστάρει και αυτός δεν τρέχει και τίποτα... Αγόρια υπάρχουν πολλά... Δεν χάνεσαι... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Strawhauls

Νεοφερμένος

Η Strawhauls αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν Μαρίνα διάβασα όλο το θέμα και έχω να σου πω αυτό: ή θα μείνεις στην κατάσταση που είσαι τώρα και με την απορία ή θα αρχίσεις να τον προσεγγίζεις.Προς Θεού μην πας και του πεις ωμά Γιώργο μ αρέσεις(δεν είσαι στο δημοτικό εξάλλου) αλλά κάνε μια προσπάθεια να μιλήσετε παραπάνω από 2 δευτερόλεπτα!Να δεις λίγο και αν ταιριάζετε,αν έχετε κοινά ενδιαφέροντα,αν μπορεί να κρατηθεί μια συζήτηση μεταξύ σας βρε παιδάκι μου.Έστω και για φίλοι μόνο πώς αλλιώς χωρίς συζήτηση?
Την είχα πατήσει και εγώ άσχημα από πρώτη γυμνασίου μέχρι δευτέρα Λυκείου(άκου τώρα)με ένα παιδί το οποίο και ποτέ δεν προσέγγισα και έτσι έμενε πάντα στο μυαλό η ιδέα χωρίς να προχωράει.Επίσης όταν ήμουν στην ηλικία σου έτρεφα αυταπάτες ότι μπορεί και να με γουστάρει!Τελικά αποδείχθηκε πως όχι μόνο δεν γούσταρε εμένα αλλά την κολλητή μου η οποία και έκανε κάτι μαζί του!
Πράξε λοιπόν :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Λοιπόν Μαρίνα διάβασα όλο το θέμα και έχω να σου πω αυτό: ή θα μείνεις στην κατάσταση που είσαι τώρα και με την απορία ή θα αρχίσεις να τον προσεγγίζεις.Προς Θεού μην πας και του πεις ωμά Γιώργο μ αρέσεις(δεν είσαι στο δημοτικό εξάλλου) αλλά κάνε μια προσπάθεια να μιλήσετε παραπάνω από 2 δευτερόλεπτα!Να δεις λίγο και αν ταιριάζετε,αν έχετε κοινά ενδιαφέροντα,αν μπορεί να κρατηθεί μια συζήτηση μεταξύ σας βρε παιδάκι μου.Έστω και για φίλοι μόνο πώς αλλιώς χωρίς συζήτηση?
Την είχα πατήσει και εγώ άσχημα από πρώτη γυμνασίου μέχρι δευτέρα Λυκείου(άκου τώρα)με ένα παιδί το οποίο και ποτέ δεν προσέγγισα και έτσι έμενε πάντα στο μυαλό η ιδέα χωρίς να προχωράει.Επίσης όταν ήμουν στην ηλικία σου έτρεφα αυταπάτες ότι μπορεί και να με γουστάρει!Τελικά αποδείχθηκε πως όχι μόνο δεν γούσταρε εμένα αλλά την κολλητή μου η οποία και έκανε κάτι μαζί του!
Πράξε λοιπόν :)

Nαι, απλώς δεν έχω ιδέα για τι άλλο θα μπορούσα να του πω...και άλλο κοπλιμέντο?..θα καταντήσω αηδία. Καμμιά ιδέα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Nαι, απλώς δεν έχω ιδέα για τι άλλο θα μπορούσα να του πω...και άλλο κοπλιμέντο?..θα καταντήσω αηδία. Καμμιά ιδέα?

Εύκολο... Πες του ότι μπορεί να του προξενήσει ενδιαφέρον... Τι τύπος αγοριού είναι ; Άμα είναι ποδοσφαιρόφιλος πες του για την νίκη της Μπιλμπάο εκτός έδρας... Εάν πάλι είναι ποζέρι λέγε του τι ωραία μάτια που έχει... Τι ωραίο γυμνασμένο σώμα... Τι γαμάτα μαλλιά... Αλλά πάντα να το παίζεις χαλαρή... Αλλιώς:

1) Θα σε πάρει για λυσσάρα ή

2) Θα σε πάρει για λυσσάρα

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Εύκολο... Πες του ότι μπορεί να του προξενήσει ενδιαφέρον... Τι τύπος αγοριού είναι ; Άμα είναι ποδοσφαιρόφιλος πες του για την νίκη της Μπιλμπάο εκτός έδρας... Εάν πάλι είναι ποζέρι λέγε του τι ωραία μάτια που έχει... Τι ωραίο γυμνασμένο σώμα... Τι γαμάτα μαλλιά... Αλλά πάντα να το παίζεις χαλαρή... Αλλιώς:

1) Θα σε πάρει για λυσσάρα ή

2) Θα σε πάρει για λυσσάρα

:P

Εεμ...είναι ποδοσφαιρόφιλος, απλώς εγώ δεν έχω ιδεα από ποδόσφαιρο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εεμ...είναι ποδοσφαιρόφιλος, απλώς εγώ δεν έχω ιδεα από ποδόσφαιρο!:P

Ε ψάξε το λίγο να του κάνεις εντύπωση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Ε ψάξε το λίγο να του κάνεις εντύπωση... :P
ααα..μου φαίνεται πως θα πω βλακείες...:Pδεν μπορείς να φανταστείς πόσο άσχετη είμαι! Δεν έχω την παραμικρή ιδέα για το τι θα μπορούσε να τον εντυπωσιάσει.....:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Ε ψάξε το λίγο να του κάνεις εντύπωση... :P

Εεμ...είναι ποδοσφαιρόφιλος, απλώς εγώ δεν έχω ιδεα από ποδόσφαιρο!:P
Άμα είναι να πρέπει να ξέρει πόσο ήρθαν οι Young Boys για να της κάτσει ο γκόμενος,άστα βράστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Άμα είναι να πρέπει να ξέρει πόσο ήρθαν οι Young Boys για να της κάτσει ο γκόμενος,άστα βράστα!

Μπορεί να είναι βιτσιόζος ο τυπάς... Δείξε λίγο κατανόηση... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Μπορεί να είναι βιτσιόζος ο τυπάς... Δείξε λίγο κατανόηση... :P

Κάτι άλλο που θα μπορούσα να κάνω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σεβαστή-Μαρία

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεβαστή-Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Βασικά , δείξε προσσιτή σε αυτόν . Άρπαξε την ευκαιρία να του μιλήσεις όταν έρχεται δίπλα σου, αν το κάνει για να έρθετε πιο κοντά θα το καταλάβεις άμεσα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Βασικά , δείξε προσσιτή σε αυτόν . Άρπαξε την ευκαιρία να του μιλήσεις όταν έρχεται δίπλα σου, αν το κάνει για να έρθετε πιο κοντά θα το καταλάβεις άμεσα .

Βασικά, τι θα μπορούσα να του πω? Δεν ανοίγω εύκολα συζήτηση, και ιδιαίτερα σε αυτόν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top