Μουσική

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μου ειπε η φιλη μο που με εμαθε,να ξεκινησω με ενα ευκολο τραγουδι.εγω το κοιταξα στο internet και βρηκα το paint it black των rolling stones.ηταν κι αλλα τραγουδια αλλα επειδη δενε χω και πολυ χρονο να ψαξω περισσοετρο,ειναι το μονο που ξερω πώς παει.ειναι οντως ευκολο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο εύκολο το τραγούδι για έναν τελείως αρχάριο κατά τη γνώμη μου.
Θα σου πρότεινα να μάθεις συγχορδίες και να εξασκηθείς πάνω σε αυτές λίγο καιρό και μετά να πιάσεις τα τραγούδια αφού δε μπορείς(αν κ μόνο δε θέλω υπάρχει..:D) να κάνεις μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ναι,και πώς θα τις μαθω?γιατι χτες ετυχε που διναμε αγγλικα!τωρα ομως δινουμε πιο δυσκολα μαθηματα!καμια βοηθεια? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hey Joy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hey Joy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
https://chordfind.com/
Χωρίς κιθάρα είναι λίγο δύσκολο βέβαια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.

Vandal

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μου ειπε η φιλη μο που με εμαθε,να ξεκινησω με ενα ευκολο τραγουδι.εγω το κοιταξα στο internet και βρηκα το paint it black των rolling stones.ηταν κι αλλα τραγουδια αλλα επειδη δενε χω και πολυ χρονο να ψαξω περισσοετρο,ειναι το μονο που ξερω πώς παει.ειναι οντως ευκολο?

Το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι κατάλληλο για κάποιον αρχάριο.. Θα 'σου πρότεινα το "Smoke on the water" των Deep Purple,το "Stairway to heaven" των Led Zeppelin ή το "Street Spirit" των Radiohead...:)Και μην το βάζεις κάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Το συγκεκριμένο τραγούδι δεν είναι κατάλληλο για κάποιον αρχάριο.. Θα 'σου πρότεινα το "Smoke on the water" των Deep Purple,το "Stairway to heaven" των Led Zeppelin ή το "Street Spirit" των Radiohead...:)Και μην το βάζεις κάτω!


ευχαριστω!!!:xixi::thanks:

Hey Joe αυτες ειναι οι συγχορδιες που χρειαζεσαι για τα chords σε καθε τραγουδι?ειμαι και λιγακι ασχετη βλεπεις...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Ναι, ακριβώς αυτό είναι:iagree:

Όταν δε θα ξέρεις πως παίζεται κάποια, θα τη βρίσκεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
ααααα μαλιστα!!!αλλα συνηθως σου δειχνει και στο site που βρισκεις τα ακορντα πώς ειναι η καθε συγχορδια,αλλα οκ,ειναι πολυ χρησιμο!!!!ευχαριστω πολυ παιδια! :'( :D ;) :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σε ενα μηνα θα παρω κιθαρα!!!βρηκα ενα μαγαζι με κατι πολυ ωραιες.ποσο ομως να κανει?αλλοι λενε με 250 ευρωπουλα και αλλοι με 80-100... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
σε ενα μηνα θα παρω κιθαρα!!!βρηκα ενα μαγαζι με κατι πολυ ωραιες.ποσο ομως να κανει?αλλοι λενε με 250 ευρωπουλα και αλλοι με 80-100... :hmm:

Αναλόγως τη μάρκα που θα πάρεις . Αν θές ρίξε μία ματιά σε κάποια ηλεκτρονικά καταστήματα για τιμές και υπολόγισε οτι θα είναι λίγο πιο ακριβή σε μαγαζί. Δες εδω: www.musicorama.gr , www.nakas.gr . Εγω ειχα πάρει μια απο το Musicorama και μου φάνηκε καλό μαγαζί .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Αν δεν έχεις πρόβλημα να ψωνίσεις από ηλεκτρονικά καταστήματα του εξωτερικού, θα διαπιστώσεις πως οικονομικά συμφέρει πολύ περισσότερο συνήθως. Τσέκαρε τα www.thomann.de και https://guitare.playback-europe.com/index.php

Από το δεύτερο δεν έχω ψωνίσει ποτέ, από το Thomann ψώνισα αρκετές φορές και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Αν θέλετε tabs ή chords από κάποιο κομμάτι btw, τσεκάρετε και το www.911tabs.com το οποίο στην ουσία είναι μια συλλογή των περισσότερων tab/chord sites σε μια τοποθεσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
σκεφτομουν κατι εμσα απο την πολη... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
σκεφτομουν κατι εμσα απο την πολη... :D

Θες ηλεκτρική , κλασσική ή ακουστικη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
κλασικη δαγκωτο :) αν μπορεις να μου προτεινεις καποια μαρκα...ειμαι αυτοδιδακτη,δεν ειναι αναγκη να ειναι πολυ ακριβη γιατι,αφου θα ειναι η πρωτη μου,το βλεπω να τη λιωνω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Βασικά επειδή θα είναι η πρώτη σου κιθάρα θα σου πρότεινα να μην δώσεις πολλά χρήματα για πολλούς λόγους .

Νομίζω οτι μπορείς να βρείς και με 80-100 ευρώ μία απλή μέχρι να μάθεις και μετά αν ....πορωθείς αγοράζεις κάποια με καλύτερο ήχο κ πιο καλή κατασκευή..

Οσον αφορά τις μάρκες .. Συνήθως οτι είναι γνωστής μάρκας κοστίζει παραπάνω χωρίς να σου προσφέρει κατι ουσιαστικό εκτος απο το όνομα στο επίπεδο που βρίσκεσαι . Οπότε πήγαινε στο κατάστημα που μας είπες και ζήτα μια απλή(φτηνή) κλασσική κιθάρα για αρχάριο .

Υ.Γ Πολύ πιθανόν να χρειαστείς και κάποιο κουρδιστίρι γιατι δεν νομίζω να μπορείς να την κουρδίζεις με το αυτι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
μου ειχεν δωσει ενα site που ελεγε πως να την κουρδιζεις αλλα δεν το βρισκω!:'(δηλαδη αν ζητησω και κουρδιστηρι μαζι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos!

Νεοφερμένος

Ο Aggelos! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Νομίζω πως θα σου χρειαστεί . Κοστίζει γύρω στα 20-30 ? .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
μου ειχεν δωσει ενα site που ελεγε πως να την κουρδιζεις αλλα δεν το βρισκω!:'(δηλαδη αν ζητησω και κουρδιστηρι μαζι?

Αυτή όμως που σου άρεσε: https://www.thomann.de/gr/fender_gdo_200_om_tg.htm

δεν είναι κλασική, είναι ακουστική


Το έχω αυτό χρόνια τώρα και είναι πολύ καλό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top