Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
κι α μη τι αλλο μιλαμε για μια ΕΠΙΣΤΉΜΗ.


Αμα το παμε ετσι κύρος έχει κι το να ξέρει κάποιος καρπα( πρώτες βοήθειες)

Εχει σωθει παρα πολυς κοσμος έτσι.
[/QUOTE

Όπως έχω ξαναπεί, στην οικογένειά μου μπαίνει άτομο στο 5ο έτος της Ιατρικής, έχει αγωνία γιατί ξεκινάει κλινικές τον Οκτώβριο, δεν νοιάζεται ούτε για ιό, γιατί πηγαίνει οικιοθελώς και συμπαραστέκεται στο νοσοκομείο σε παιδιά με καρκίνο κλπ, αγωνιά να προσφέρει και δεν σκέφτεται τα χρήματα, καθώς μπορεί να έχει οικονομική βοήθεια για ιδιωτικό ιατρείο και ενώ οι υπόλοιποι προσπαθούμε να την ενθαρρύνουμε σε ειδικότητες με καλύτερες οικονομικές προοπτικές... αυτό στα μάτια μου της προσδίδει κύρος ...
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Ο άλλος θέλει να περάσει αστυνομία για να 'χει κύρος και μετά καθόμαστε και αναρωτιόμαστε για ποιο λόγο πέφτουν οι μπάτσοι με τα μηχανάκια πάνω στα μπλοκ στις πορείες. Και να δείτε που θα έχει περάσει και τα ψυχομετρικά...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ο άλλος θέλει να περάσει αστυνομία για να 'χει κύρος και μετά καθόμαστε και αναρωτιόμαστε για ποιο λόγο πέφτουν οι μπάτσοι με τα μηχανάκια πάνω στα μπλοκ στις πορείες. Και να δείτε που θα έχει περάσει και τα ψυχομετρικά...

Οχι ο αλλος ειναι απλα ενας απελπισμενος φιλόλογος που κατα βαθος δε θελει να το κάνει αυτό κι προσπαθεί να πείσει ολοοοο το φόρουμ οτι ειναι η τοπ δουλειά μπας κι πείσει κι τον εαυτό του.


ps: εχει πει σε αλλο ποστ οτι ειναι άδικο που οι γυναίκες μπαίνουν στα γραφεία-που όντως ειναι- γιατι ο ίδιος ειναι ευαίσθητος κι θα ηθελε κι αυτός να ειναι στα γραφεία απλα "αναγκάζεται" να παει αστυνομία.
μαλλον θα τρέχει απο την ανάποδη στις πορείες, σιγα μη πέφτει στα μπλοκ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Είναι άθλιο να ειρωνεύεσαι κάποιον που προσπαθεί να βρει λύσεις σε μια ρημαγμένη χώρα. Μια χώρα που την κατέστρεψαν ακόμη και άτομα του δικού σας κύκλου, που σίγουρα κάποιοι ήταν πρασινοφρουροί. Γιατί το 50% ψήφιζε πασοκ για μια δεκαπενταετία. Άμα δεν την κατέστρεφαν τώρα δε θα ανοίγαμε καν συζήτηση για σχολες κλπ. Οπότε σταματήστε τις ειρωνείες και κοιτάξτε τη δουλειά σας.
@Alizoula2 εγώ ποτέ δεν σε προσέβαλα...ψάξε όποια συζήτηση θες. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοιο μένος εναντίον μου; όπως και να χει αν σε πείραξα ή αν σε προσέβαλα σε κάτι και θίχτηκες τόσο σου ζητάω συγγνώμη. Ειλικρινά.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Πάντως υπάρχουν και γιατροί που πεινάνε. Πείτε μου καμία ιδέα να τους δώσω πως να βγάζουν 1500-2000 ευρώ από εφημερίες για να μπορέσουν να βγάλουν τα έξοδα συγκοινωνίας μέχρι το νοσοκομείο. Η Ελλάδα νομίζω έχει κορεστεί στη συγκεκριμένη επιστήμη και οι περισσότεροι την πατάνε τη σανίδα λόγω του προσωπικού εγωισμού "εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους". Μπορεί να προσφέρει προοπτικές αλλά η Ελληνική οικονομία όχι.
 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Είχα συμμαθήτρια που ήθελε σαν τρελή μαθηματικό και η μαμά της ήθελε να την δει ντε και καλά γιατρό. Η κοπέλα το είχε τρομερά με τα μαθηματικά. Εν τέλει, η μάνα της την σταμάτησε από το φροντιστήριο μαθηματικών για να αφοσιωθεί στην μελέτη για ιατρική. Πέρασε κτηνιατρική, που μέχρι πρότινος έβλεπε σκυλάκι και άλλαζε πεζοδρόμιο.

Το ότι μια σχολή έχει από μόνο της "όνομα" δεν καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να αποτελεί αποκλειστικό κριτήριο για να την ακολουθήσει κανείς.
Όσο για το κύρος, η σχολή από μόνη της σίγουρα δεν το εγγυάται. Τόσα και τόσα έχουμε δει.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
1597306739021.png


Μιας και γράφουμε για την Ιατρική...
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Ας γινονταν οι ιδιοι γιατροι. Τι μανια αυτη να θελουν με το ζορι να κανουν τα παιδια τους γιατρους με καθε κοστος...κολλημενα μυαλα. Λες και αλλοι δρομοι δεν υπάρχουν στη ζωη..
 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Δυστυχώς είναι πολλοί αυτοί οι γονείς που φορτώνουν στα παιδιά τα δικά τους απωθημένα.
Χίλιες φορές σε σχολή "μη μουράτη" που όμως με γεμίζει και έχω μεράκι να ασχοληθώ παρά σε μια μουράτη που θα είμαι μια της σειράς.
Εννοείται ότι αναφέρομαι σε αυτούς που έχουν αγάπη για αυτές πχ ιατρική, και θα προσπαθήσουν να κάνουν το καλύτερο..
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
@luisnazariodelima τι εννοεις;

Στην αρχή ήσουνα φιλόλογος κι μετα εγινες 17χρονο που ειναι σε δίλλημα νομική η σώματα γιατί περνάει κι στα δύο.

Μετά κατα καιρούς έγραφες διαφορά ψέματα , του τυπου ξερω 3 ατομα να θέλουν σώματα με το παλιο με πανω απο 19000.
Ενω 4 ατομα έγραψαν αυτο το βαθμό ...απο ολη την Ελλάδα.

Αυτα μπορεί να τα βρει ο καθένας και στα εχω επισημάνει , αλλα απλα εξαφανίστηκες κι μετα καθε φορά εμφανίζεσαι ξανά κι λες ποσο τοπ σχολή είναι τα σώματα συγκρίνοντας τα μαλιστα κι με την ιατρική.

Φυσικα κι δεν εχω θέμα με όποιον θελει απλα να παει σώματα επειδή του αρεσουν η τελοπαντων για να λυσει το θεμα της ανεργίας, εχω κι φίλους που πηγαν στα σώματα😅

Εγω νευρίαζω με το γεγονός οτι προσπάθεις να πείσεις ενα ολόκληρο φορουμ οτι ειναι η τοπ σχολή, πραγμα που σε αναγκαζει συνέχεια να λες ανυπόστατα πραγματα κι να πέφτεις σε αντιφάσεις.

Τοσοι και τοσοι θέλουν σώματα απο εδω ειδες κανεναν να εκνευρίστηκε;

Το θεμα ειναι να μπορείς να στηρίξεις την επιλογή σου χωρίς να σε νοιάζει τι πιστεύουν οι άλλοι για αυτήν.

Τελος, φυσικά κι ειναι σχολές που αυξήθηκε η ζήτηση λόγω της κατάστασης.
Αυτο όμως δε σημαίνει οτι τα παιδια που πανε δε το θέλουν.

Οταν γράφεις πράγματα του στυλ γιατί οι γυναίκες να βολεύονται σε γραφεία ενω υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι που αναγκάζονται να επιλέξουν αυτη τη Σχολή , τι περιμένεις να σου πουνε;
Η οτι η αστυνομία πρεπει να έχει το ίδιο κυρος με την ιατρική γιατί κι οι δυο σώζουν ζωές;

Εγω πάντως σε μια πορεία απο την αλλη θα έτρεχα , δε το ειπα για να προσβάλλω.
Δεν κάνουν όλοι για ολα .

Τουλάχιστον σκέψου το για λιμενικό που είναι πολύ πιο εύκολα απο οτι στην αστυνομία .

Δε διαλέγουμε μια σχολή σαν την αστυνομία επειδή "δεν εχει μεταθέσεις."

Anyway , δε θα σου πω εγω τι να κάνεις με τη ζωη εσυ ξέρεις .
Απλα μεχρι σημερα εχεις δώσεις την εντύπωση οτι πραγματικά αναγκάζεσαι να πας και ειναι λιγο σαντ αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ας γινονταν οι ιδιοι γιατροι. Τι μανια αυτη να θελουν με το ζορι να κανουν τα παιδια τους γιατρους με καθε κοστος...κολλημενα μυαλα. Λες και αλλοι δρομοι δεν υπάρχουν στη ζωη..
O ιατρός τόσα χρόνια έχει χτίσει μια μπίσνα. Αν δεν γίνει ένα από τα παιδιά του ιατρός όλα αυτά θα πάνε χαμένα. Αυτό συμβαίνει σε όλους τους επιχειρηματίες/επιστήμονες.
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
O ιατρός τόσα χρόνια έχει χτίσει μια μπίσνα. Αν δεν γίνει ένα από τα παιδιά του ιατρός όλα αυτά θα πάνε χαμένα. Αυτό συμβαίνει σε όλους τους επιχειρηματίες/επιστήμονες.
Εμ για αυτο ολοι οι μεγαλογιατροι στελνουν τα παιδια τους Ρουμανιες Βουλγαριες να σπουδασουν παρα τη θεληση τους. Μην τυχον και ζοριστουν λιγο να περασουν μεσω πανελληνιων. Μετα απορουμε πως εχουμε τους περισσοτερους γιατρους στην Ευρωπη με διαφορα απο τον 2ο παρα τους λιγοτερους αποφοιτους ενδοχωριων ιατρικων σχολων.
 

luisnazariodelima

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο luisnazariodelima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
@luisnazariodelima τι εννοεις;

Στην αρχή ήσουνα φιλόλογος κι μετα εγινες 17χρονο που ειναι σε δίλλημα νομική η σώματα γιατί περνάει κι στα δύο.

Μετά κατα καιρούς έγραφες διαφορά ψέματα , του τυπου ξερω 3 ατομα να θέλουν σώματα με το παλιο με πανω απο 19000.
Ενω 4 ατομα έγραψαν αυτο το βαθμό ...απο ολη την Ελλάδα.

Αυτα μπορεί να τα βρει ο καθένας και στα εχω επισημάνει , αλλα απλα εξαφανίστηκες κι μετα καθε φορά εμφανίζεσαι ξανά κι λες ποσο τοπ σχολή είναι τα σώματα συγκρίνοντας τα μαλιστα κι με την ιατρική.

Φυσικα κι δεν εχω θέμα με όποιον θελει απλα να παει σώματα επειδή του αρεσουν η τελοπαντων για να λυσει το θεμα της ανεργίας, εχω κι φίλους που πηγαν στα σώματα😅

Εγω νευρίαζω με το γεγονός οτι προσπάθεις να πείσεις ενα ολόκληρο φορουμ οτι ειναι η τοπ σχολή, πραγμα που σε αναγκαζει συνέχεια να λες ανυπόστατα πραγματα κι να πέφτεις σε αντιφάσεις.

Τοσοι και τοσοι θέλουν σώματα απο εδω ειδες κανεναν να εκνευρίστηκε;

Το θεμα ειναι να μπορείς να στηρίξεις την επιλογή σου χωρίς να σε νοιάζει τι πιστεύουν οι άλλοι για αυτήν.

Τελος, φυσικά κι ειναι σχολές που αυξήθηκε η ζήτηση λόγω της κατάστασης.
Αυτο όμως δε σημαίνει οτι τα παιδια που πανε δε το θέλουν.

Οταν γράφεις πράγματα του στυλ γιατί οι γυναίκες να βολεύονται σε γραφεία ενω υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι που αναγκάζονται να επιλέξουν αυτη τη Σχολή , τι περιμένεις να σου πουνε;
Η οτι η αστυνομία πρεπει να έχει το ίδιο κυρος με την ιατρική γιατί κι οι δυο σώζουν ζωές;

Εγω πάντως σε μια πορεία απο την αλλη θα έτρεχα , δε το ειπα για να προσβάλλω.
Δεν κάνουν όλοι για ολα .

Τουλάχιστον σκέψου το για λιμενικό που είναι πολύ πιο εύκολα απο οτι στην αστυνομία .

Δε διαλέγουμε μια σχολή σαν την αστυνομία επειδή "δεν εχει μεταθέσεις."

Anyway , δε θα σου πω εγω τι να κάνεις με τη ζωη εσυ ξέρεις .
Απλα μεχρι σημερα εχεις δώσεις την εντύπωση οτι πραγματικά αναγκάζεσαι να πας και ειναι λιγο σαντ αυτό.
αν θεωρείς ότι οι μεταθέσεις είναι κάτι απλό πάω πάσο. Πάντως αν ρωτήσεις στρατιωτικούς που εχουν οικογενεια το 80% θα σου πουν ότι μετάνιωσαν που επέλεξαν αυτή τ δουλειά και μόνο λόγω των μεταθέσεων.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εμ για αυτο ολοι οι μεγαλογιατροι στελνουν τα παιδια τους Ρουμανιες Βουλγαριες να σπουδασουν παρα τη θεληση τους. Μην τυχον και ζοριστουν λιγο να περασουν μεσω πανελληνιων. Μετα απορουμε πως εχουμε τους περισσοτερους γιατρους στην Ευρωπη με διαφορα απο τον 2ο παρα τους λιγοτερους αποφοιτους ενδοχωριων ιατρικων σχολων.
Κανείς δεν πάει να σπουδάσει παρά τη θέληση του. Μπορεί το παιδί να μην τραβάει και όσες φορές να προσπαθήσει να μην μπορεί να γράψει >18500 στις πανελλαδικές για να περάσει ιατρική.

Αφού υπάρχει τρόπος να γίνει ιατρός στο εξωτερικό εφόσον το σύστημα δεν τον αφήνει εσωτερικά, γιατί να μην το εκμεταλλευτεί.
 
Τελευταία επεξεργασία:

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Εγω εχω μια απορια γιατι σχολες οπως της αστυνομιας γινεται η εισαγωγη μεσω πανελληνιων δηλ οταν θα κηνυγας τον κλεφτη θα χρειαστει να γνωριζεις το θεωρημα bolzano

Απλά το έχουν κάνει έτσι ώστε να είναι δίκαια η εισαγωγή των υποψηφίων. Παλιά μπαίνανε με βύσμα μόνο. Επίσης επειδή ανέφερες τις στρατιωτικές πιο κάτω , όλες οι ειδικότητες εκτός πεζικού και τεθωρακισμένων χρειάζονται γνώσεις μαθηματικών και φυσικής σίγουρα (Συμπεριλαμβάνω Ναυτικό και Αεροπορία εδώ).
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Τ
@luisnazariodelima τι εννοεις;

Στην αρχή ήσουνα φιλόλογος κι μετα εγινες 17χρονο που ειναι σε δίλλημα νομική η σώματα γιατί περνάει κι στα δύο.

Μετά κατα καιρούς έγραφες διαφορά ψέματα , του τυπου ξερω 3 ατομα να θέλουν σώματα με το παλιο με πανω απο 19000.
Ενω 4 ατομα έγραψαν αυτο το βαθμό ...απο ολη την Ελλάδα.

Αυτα μπορεί να τα βρει ο καθένας και στα εχω επισημάνει , αλλα απλα εξαφανίστηκες κι μετα καθε φορά εμφανίζεσαι ξανά κι λες ποσο τοπ σχολή είναι τα σώματα συγκρίνοντας τα μαλιστα κι με την ιατρική.

Φυσικα κι δεν εχω θέμα με όποιον θελει απλα να παει σώματα επειδή του αρεσουν η τελοπαντων για να λυσει το θεμα της ανεργίας, εχω κι φίλους που πηγαν στα σώματα😅

Εγω νευρίαζω με το γεγονός οτι προσπάθεις να πείσεις ενα ολόκληρο φορουμ οτι ειναι η τοπ σχολή, πραγμα που σε αναγκαζει συνέχεια να λες ανυπόστατα πραγματα κι να πέφτεις σε αντιφάσεις.

Τοσοι και τοσοι θέλουν σώματα απο εδω ειδες κανεναν να εκνευρίστηκε;

Το θεμα ειναι να μπορείς να στηρίξεις την επιλογή σου χωρίς να σε νοιάζει τι πιστεύουν οι άλλοι για αυτήν.

Τελος, φυσικά κι ειναι σχολές που αυξήθηκε η ζήτηση λόγω της κατάστασης.
Αυτο όμως δε σημαίνει οτι τα παιδια που πανε δε το θέλουν.

Οταν γράφεις πράγματα του στυλ γιατί οι γυναίκες να βολεύονται σε γραφεία ενω υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι που αναγκάζονται να επιλέξουν αυτη τη Σχολή , τι περιμένεις να σου πουνε;
Η οτι η αστυνομία πρεπει να έχει το ίδιο κυρος με την ιατρική γιατί κι οι δυο σώζουν ζωές;

Εγω πάντως σε μια πορεία απο την αλλη θα έτρεχα , δε το ειπα για να προσβάλλω.
Δεν κάνουν όλοι για ολα .

Τουλάχιστον σκέψου το για λιμενικό που είναι πολύ πιο εύκολα απο οτι στην αστυνομία .

Δε διαλέγουμε μια σχολή σαν την αστυνομία επειδή "δεν εχει μεταθέσεις."

Anyway , δε θα σου πω εγω τι να κάνεις με τη ζωη εσυ ξέρεις .
Απλα μεχρι σημερα εχεις δώσεις την εντύπωση οτι πραγματικά αναγκάζεσαι να πας και ειναι λιγο σαντ αυτό.
Απορώ τι ασχολείσαι ακόμη ...δείξε λίγη κατανόηση ...
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
αν θεωρείς ότι οι μεταθέσεις είναι κάτι απλό πάω πάσο. Πάντως αν ρωτήσεις στρατιωτικούς που εχουν οικογενεια το 80% θα σου πουν ότι μετάνιωσαν που επέλεξαν αυτή τ δουλειά και μόνο λόγω των μεταθέσεων.

Τωρα αν εσυ κατάλαβες απο ολο αυτο καταλάβες οτι οι μεταθέσεις ειναι ανευ σημασίας για την επιλογή επαγγέλματος τι να σου πω .
congrats.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τ

Απορώ τι ασχολείσαι ακόμη ...δείξε λίγη κατανόηση ...


Έχεις τα δίκια σου , μιλαμε για περίπτωση ! !
 

J.Cameron

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο J.Cameron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Παιδια, κακα τα ψεματα δεν θα θελαμε τα παιδια μας να πανε σε σχολες με σχεδον μηδενικη επαγγελματικη αποκατασταση( παιδαγωγικο, φιλοσοφικη), ειδικα για την περιοδο στην οποια διανυουμε.Ολοι οι γονεις θελουν το καλυτερο για τα παιδια τους.Ετσι δεν ειναι?Ολοι οι γονεις(σχεδον) ειναι στην ηλικια των 40 με των 50.Τι σημαινει αυτο?Οτι εχουν εμπειρια απο την αγορα εργασιας.Οσο και να λεμε την καραμελα οτι το παιδι,οπου και αν παει και ειναι καλο θα προοδευσει, κατι που δεν ισχυει σε καμια περιπτωση, τοσο θα πηγαινει σε αγνωστα "λημερια".Οταν το παιδι σου λεει:Ε μαμα θελω να γινω φιλολογος, δεν θα του εξηγησεις οτι πλεον ειναι παρα πολυ δυσκολο να βγαλεις λεφτα μεσω αυτου του επαγγελματος?Δεν θα το στρεψεις αλλου?Αυτο ειναι το φυσιολογικο.Οι γονεις δεν ειναι τιποτα τερατα.Ειναι ανθρωποι που θελουν το καλο μας.

Και ναι αν μου ελεγε το παιδι οτι θελει να περασει στην αστυνομια ή στην πυροσβεστικη δεν θα τον αφηνα που να σκασει.Σιγα μην αφηνα το παιδι μου να γραψει 18.000 και να παει να γινει αξιωματικος ή αστυφυλακας.Δεν παμε καθολου καλα...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Παιδια, κακα τα ψεματα δεν θα θελαμε τα παιδια μας να πανε σε σχολες με σχεδον μηδενικη επαγγελματικη αποκατασταση( παιδαγωγικο, φιλοσοφικη), ειδικα για την περιοδο στην οποια διανυουμε.Ολοι οι γονεις θελουν το καλυτερο για τα παιδια τους.Ετσι δεν ειναι?Ολοι οι γονεις(σχεδον) ειναι στην ηλικια των 40 με των 50.Τι σημαινει αυτο?Οτι εχουν εμπειρια απο την αγορα εργασιας.Οσο και να λεμε την καραμελα οτι το παιδι,οπου και αν παει και ειναι καλο θα προοδευσει, κατι που δεν ισχυει σε καμια περιπτωση, τοσο θα πηγαινει σε αγνωστα "λημερια".Οταν το παιδι σου λεει:Ε μαμα θελω να γινω φιλολογος, δεν θα του εξηγησεις οτι πλεον ειναι παρα πολυ δυσκολο να βγαλεις λεφτα μεσω αυτου του επαγγελματος?Δεν θα το στρεψεις αλλου?Αυτο ειναι το φυσιολογικο.Οι γονεις δεν ειναι τιποτα τερατα.Ειναι ανθρωποι που θελουν το καλο μας.

Και ναι αν μου ελεγε το παιδι οτι θελει να περασει στην αστυνομια ή στην πυροσβεστικη δεν θα τον αφηνα που να σκασει.Σιγα μην αφηνα το παιδι μου να γραψει 18.000 και να παει να γινει αξιωματικος ή αστυφυλακας.Δεν παμε καθολου καλα...
συνηθως οι γονεις απεχθανονται τα επαγγελματα της αστυνομιας και του στρατου επειδη ειναι μεγαλωμενοι τις εποχες της χουντας αρα δεν αγαπουν αυτα τα επαγγελματα.οποτε και μενα μου κανει εντυπωση η αγαπη του φιλου για τα σωματα ασφαλειας.η ελληνιδα μανα κομπλεξ με ιατρικη,νομικη εχει οχι να παει να γινει χωροφυλακας το παιδι της
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top