Μουράτες σχολές

Ποια πιστεύετε ότι είναι η πιο "μουράτη" σχολή;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 1,016)
  • Νομική

    Ψήφοι: 133 13.1%
  • Ιατρική

    Ψήφοι: 299 29.4%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 213 21.0%
  • Άλλη σχολή (πείτε ποια)

    Ψήφοι: 47 4.6%
  • Στρατιωτικές - αστυνομία

    Ψήφοι: 40 3.9%
  • Φιλολογία

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Σχολές θετικών επιστημών (μαθηματικά, φυσική, χημεία, βιολογία)

    Ψήφοι: 71 7.0%
  • Οικονομικές - Επιχειρησιακές

    Ψήφοι: 62 6.1%
  • Σχολή πιλότων (ή Ικάρων)

    Ψήφοι: 55 5.4%
  • Σχολή Καλών Τεχνών

    Ψήφοι: 34 3.3%
  • Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 6 0.6%
  • Ιστορία

    Ψήφοι: 9 0.9%
  • Δεν υπάρχουν "μουράτες" σχολές

    Ψήφοι: 11 1.1%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 0.2%

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ιστορία της τέχνης έκαναν όλοι αυτοί που είχαν λεφτά και στην ουσία το έκαναν για να λένε ότι έχουν ένα πτυχίο! :P
Δεν θα διαφωνίσω δυστυχώς.Αλλα σαν επιστήμη είναι ενδιαφέρουσα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Στη Νομική πουλάς τόση μούρη που το πρόσωπό σου βγαίνει σε μετοχές στο χρηματιστήριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,905 μηνύματα.
Όχι, όχι, δεν με κατάλαβες! Δεν το είπα υποτιμητικά, ότι είναι εύκολο!Ίσα ίσα! Απλά ακούγεται πολύ...εντυπωσιακό!! Και όλη η καλή κοινωνία τα κονέ που αναφέρεις τα είχε!!

π.χ. Παύλος Γερουλάνος :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Μουράτη ορίζεται η σχολή εκείνη στην οποία είναι εγγεγραμμένος ο Chuck Norris. Όλα τα άλλα είναι φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ΣΤΗ ΝΟΜΙΚΗ ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΣΗ ΜΟΥΡΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΗΣΤΗΡΙΟ!...
...και μετά (εξ)αγοράζεις τους παρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ace of Spades

Νεοφερμένος

Η Ace of Spades αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Τα μουράτα και ξεμουράτα ίσχυαν στην Ελλάδα προ κρίσης, όταν γινόταν το μεγάλο φαγοπότι και κάποιοι ακόμα σπουδάζανε για να λένε οτι έχουν ένα... χαρτί. Πάνε αυτά τώρα...

Δεν υπάρχουν μουράτες σχολές, ο καθένας προσδιορίζεται βάση της ικανότητάς του πάνω στον τομέα του, όποιος και αν είναι αυτός. Όλα τα άλλα είναι τρίχες.
Αν δε χρεωκοπήσουμε αύριο, την πελατεία, το ιατρείο και τα κονέ για τη θέση στο δημόσιο/ιδιωτικό μια χαρά τα κληροδοτούν οι μπαμπάδες, μίστερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
ΣΤΗ ΝΟΜΙΚΗ ΠΟΥΛΑΣ ΤΟΣΗ ΜΟΥΡΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΣΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΕ ΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΗΣΤΗΡΙΟ!

Το πολυ το κομεντυ λαμπ.... :P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε μαθηματικοτετοιοι :P πειτε καμια ιδεα κ για μας που ειμαστε 1 μηνα απο τις πανελληνιες κ ακομα δεν ξερουμε τι να επιλεξουμε! :P

Σημείωση: Το μήνυμα προήλθε από το thread [Πανελλήνιες 2012] Ποια σχολή στοχεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
οι περισσοτεροι εδω μεσα ειστε μαθηματικοτετοιοι :P πειτε καμια ιδεα κ για μας που ειμαστε 1 μηνα απο τις πανελληνιες κ ακομα δεν ξερουμε τι να επιλεξουμε! :P
2.ασχετως κατευθυνσεις γραψε οσο καλυτερα μπορεις και μετα θα δεις για το που θα περασεις;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Oχι φιλε μου, δεν ειναι αυτη τακτικη!
Το σημαντικοτερο στην ζωη μας ειναι να θετουμε στοχους! Αυτη την στιγμη, η κοπελα παει στο βροντο! Αντι λοιπον να της λες πως ολα ειναι καλα, προβληματισε την και πεισε την να παει σε εναν συμβουλο επαγγελματικου προσανατολισμου! Πραγματικα πιστευω πως θα την βοηθουσε περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Oχι φιλε μου, δεν ειναι αυτη τακτικη!
Το σημαντικοτερο στην ζωη μας ειναι να θετουμε στοχους! Αυτη την στιγμη, η κοπελα παει στο βροντο! Αντι λοιπον να της λες πως ολα ειναι καλα, προβληματισε την και πεισε την να παει σε εναν συμβουλο επαγγελματικου προσανατολισμου! Πραγματικα πιστευω πως θα την βοηθουσε περισσοτερο!
διαφωνω ειμαι ανθρωπος που ποτε δεν αγχωνεται.δεν διαβαζεις για την σχολη,σε υποχρωνουν να τρως το ... στο κωλο απλα και μονο για να περασεις ετσι.Αυτη για εμενα ειναι η αληθεια δεν διαβαζα επειδη μου αρεσε,πηγα και εδωσα τον καλυτερο μου εαυτο και αναλογως θα εβλεπα που θα περναγα.Στοχο εχεις θεσει αλλωστε απο την αρχη της χρονιας τωρα επαναληψεις κανεις και γενικα τεστακια(για εμενα ειναι ΔΙΑΒΑΖΩ ΘΕΩΡΙΑ:P:P).
ΑΦΟΥ δωσεις και αναλογα με τα μορια σου τοτε πηγαινε σε κανα ΣΕΠ
Τελος,αφου το φτασαμε το μηχανογραφικο,δηλωσε πραμα πολυ εγω θα σου προτεινω να βαλεις απο 19999 μεχρι 10000 μορια οτι σχολη πιστευεις οτι εχει εστω και το ελαχιστο ενδιαφερον.Ακομα και εισαι στεναχωρημενη και πιστευεις οτι θα ξαναδωσεις πανελληνιες:
1.μπορει να περασεις στην σχολη που ιθες,shit happens
2. να εχεις καβαντζα μια σχολη διοτη ως αποφοιτη απλως και μονο πτυχιου δεν κανεις και πολλα(στατιστικα τουλαχιστον)
3.shit πολλα εγραψα παλι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Μα εγω δεν αγχωνομαι! Καθολου ομως! Ξερω τις δυνατοτητες μου και διαβαζω οσο μπορω!
Ομως ξερω που στοχευω και αυτο το θεωρω εγω καλο!
Και ναι, ευχαριστιεμαι να διαβαζω καποια μαθηματα, οπως για παραδειγμα την Χημεια γιατι ειναι το μαθημα που με ξεκουραζει νοητικα απο τα υπολοιπα. Δεν θεωρω πως το το καλυτερο ειναι να συμβουλευτει μετα τις πανελληνιες καποιον ειδικο!
Πιστευω πως θα επρεπε να το εχει κανει ηδη, να εχει ψαξει τα μαθηματα της σχολης , να εχει συζητησει με φοιτητες που βρισκονται ή βρισκονταν στην σχολη και πολλα αλλα! Οι σπουδες μας δεν πρεπει να ειναι αποφαση στιγμης!
Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω! Περιμενω και απο αλλους ανθρωπους τις γνωμες τους!
Παντως το σιγουρο ειναι πως δεν εχω επαναπαυτει και προσπαθω να δινω τον καλυτερο μου εαυτο καθημερινα!
Εγω διαβαζω για την σχολη! Ειναι το ονειρο μου να μπω και για αυτο καταβαλω μεγαλη προσπαθεια! Η κοπελα και η καθε κοπελα που δεν εχει στοχους αμφιβαλλω αν παρηγοριεται με τον τροπο που παρηγορουμε εγω, οτι δηλαδη σε 4 μηνες θα ειμαι στην σχολη των ονειρων μου γιατι για μενα εκει θα ειμαι!


Εχεις βαλει ενα παραπανω 0 στα μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
προφανως μπορει να υπαρχουν και ατομα που δεν ξερουν τι τους αρεσει ή δεν ξερουν καν ολες τις σχολες που υπαρχουν και μπορει να τους ενδιαφερουν :P

επισης στοχος ειναι να βγαλεις 18000 η 8000 μορια μονο και μονο για να δεις τισ δυνατοτητες σου ή ετσι για την καβλααα xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Παιδιά,να δηλώσετε ότι γουστάρετε πραγματικά.Δίχως να κοιτάτε μόρια και επαγγελματική αποκατάσταση.
Όλα τα επαγγέλματα είναι κορεσμένα πλέον.Είτε ΗΜΜΥ,είτε Ιατρική,είτε Νομική,είτε Φιλολογικά,είτε Οικονομικά.
Στο ΧΕΡΙ σας είναι να ξεχωρίσετε στον κλάδο που θα επιλέξετε να ασχοληθείτε (αρκεί να το αγαπάτε)!

Είναι πολύ σημαντικό να ψάξετε και να βρείτε τι σας αρέσει.
Και όχι επειδή ακούτε κάτι απο εδω κάτι απο εκεί απο τους γονείς,φίλους,συγγενείς κτλπ!

Ναι,σίγουρα μπορεί να μην αγαπάτε κάτι,να είσαστε σε δίλλημα η οτιδήποτε άλλο.
Σίγουρα όμως θα έχετε κάτι στο νού σας,ένα επάγγελμα,ένα όνειρο!
Διαλέξτε κάτι που σας αρέσει και ΟΧΙ κάτι το οποίο αρέσει σε άλλους!
Φιλε Chris ωραια και συναισθηματικα αυτα που λες στα παιδια αλλα να εισαι σιγουρος οτι οσοι υποστηριζουν τετοιες ιδεολογιες τις αποχωριζονται γρηγορα, κυριως οταν ειναι να βγουν στην αγορα εργασιας. Εγω θα προτεινα στα παιδια που δινουν και δεν εχουν κατασταλαξει να σκεφτουν σχολες που ανοιγουν πολλες διεξοδους, στις οποιες η φοιτηση καποιου δεν συνεπαγεται ενα συγκεκριμενο επαγγελμα. Τετοιες πιστευω ειναι οι σχολες των μηχανικων , οι ιατρικες, οι νομικες και τα οικονομικα. Και κατι αλλο το οποιο ακουγεται και ειναι ιδιαιτερα παρεξηγημενο ειναι αυτο που ισχυριζονται πολλοι "Μην κοιτατε τα μορια , δεν σημαινουν τιποτα". Προς θεου δεν ειπα καποιος να περασει Ιατρικη επειδη του αρεσουν τα μορια, αλλα τα μορια σιγουρα κατι δειχνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η ψυχολογία είναι διαφορετική αν ξέρεις ότι αν γράψεις 17 περνάς και όχι 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Εκνευριζομαι με κατι τυπαδες που νομιζουν οτι με το ελαχιστο διαβασμα που εκαναν θα περασουν σε υψηλοβαθμες σχολες... Εχω χαρακτηριστικα παραδειγματα στο μυαλο μου. Η μια π.χ. διαβασε κατι λιγα,δεν ειναι εντελως ανιδεη δηλαδη, αλλα ονειρευεται νομικες και δε ξερω γω τι. Περνα μια αρχαιολογια εκει περα και να' σαι ευχαριστημενη. Ενας αλλος παλι ολη την χρονια στην κοσμαρα του μου θελει μεταφραση-διερμηνεια. Μετα το κορυφαιο μια αλλη που δεν ηξερε πως φαινονταν καν τα βιβλια ηθελε στην αρχη της χρονιας να περασει ιατρικη, ηταν ευκολο κατα τη γνωμη της με λιγο διαβασμα να το πετυχει. Τελικα, αποφασισε να ανοιξει το βιβλιο το τελευταιο μηνα μπας και περασει μια νοσηλευτικη. Δηλαδη, ελεος, εμεις ξεπατωνομαστε ολη τη χρονια,και αυτες οι "ιδιοφυιες" νομιζουν οτι η πανελληνιες ειναι ενα παιχνιδακι. Συγγνωμη κιολας αλλα που ζουν???

Αυτα τα ολιγα ... μπορει να φανηκα κακος σε ορισμενουες, αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
ΟΥΦΦΦΦ τα ειπα και ξελαφρωσα. Ολη την χρονια με βαραιναν αυτες οι σκεψεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εκνευριζομαι με κατι τυπαδες που νομιζουν οτι με το ελαχιστο διαβασμα που εκαναν θα περασουν σε υψηλοβαθμες σχολες... Εχω χαρακτηριστικα παραδειγματα στο μυαλο μου. Η μια π.χ. διαβασε κατι λιγα,δεν ειναι εντελως ανιδεη δηλαδη, αλλα ονειρευεται νομικες και δε ξερω γω τι. Περνα μια αρχαιολογια εκει περα και να' σαι ευχαριστημενη. Ενας αλλος παλι ολη την χρονια στην κοσμαρα του μου θελει μεταφραση-διερμηνεια. Μετα το κορυφαιο μια αλλη που δεν ηξερε πως φαινονταν καν τα βιβλια ηθελε στην αρχη της χρονιας να περασει ιατρικη, ηταν ευκολο κατα τη γνωμη της με λιγο διαβασμα να το πετυχει. Τελικα, αποφασισε να ανοιξει το βιβλιο το τελευταιο μηνα μπας και περασει μια νοσηλευτικη. Δηλαδη, ελεος, εμεις ξεπατωνομαστε ολη τη χρονια,και αυτες οι "ιδιοφυιες" νομιζουν οτι η πανελληνιες ειναι ενα παιχνιδακι. Συγγνωμη κιολας αλλα που ζουν???

Αυτα τα ολιγα ... μπορει να φανηκα κακος σε ορισμενουες, αλλα αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
ΟΥΦΦΦΦ τα ειπα και ξελαφρωσα. Ολη την χρονια με βαραιναν αυτες οι σκεψεις :P

Μην εκνευρίζεσαι, όλα θα κριθούν την ώρα της εξέτασης. Μπορεί να είναι μάγκες και να περάσουν, μπράβο τους, αλλά το πιθανότερο είναι αν δεν έχουν διαβάσει, να αποτύχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Φιλε Chris ωραια και συναισθηματικα αυτα που λες στα παιδια αλλα να εισαι σιγουρος οτι οσοι υποστηριζουν τετοιες ιδεολογιες τις αποχωριζονται γρηγορα, κυριως οταν ειναι να βγουν στην αγορα εργασιας. Εγω θα προτεινα στα παιδια που δινουν και δεν εχουν κατασταλαξει να σκεφτουν σχολες που ανοιγουν πολλες διεξοδους, στις οποιες η φοιτηση καποιου δεν συνεπαγεται ενα συγκεκριμενο επαγγελμα. Τετοιες πιστευω ειναι οι σχολες των μηχανικων , οι ιατρικες, οι νομικες και τα οικονομικα. Και κατι αλλο το οποιο ακουγεται και ειναι ιδιαιτερα παρεξηγημενο ειναι αυτο που ισχυριζονται πολλοι "Μην κοιτατε τα μορια , δεν σημαινουν τιποτα". Προς θεου δεν ειπα καποιος να περασει Ιατρικη επειδη του αρεσουν τα μορια, αλλα τα μορια σιγουρα κατι δειχνουν.

Πως και δεν ειπες τις αστυνομικες?Πως...και βολεμα και ετοιμα λεφτα προσφερουν,αλιμονο.
Βεβαια,τι να πει κανεις για αυτα που εγραψες...αισχος.Προτρεπεις δηλαδη την νεολαια,να μην παλεψει για να πραγματοποιησει αυτο που θελει να κανει αλλα να βολευτει οπως καθε νεοελληνας σε ιατρικες και νομικες για να μπορει να γινει ενας αυριανος τεχνοκρατης κομφορμιστης και βολεψακιας...τι ωραια λογικη,ετσι σου ειπαν εσενα η μαμακα και ο μπαμπακας να κανεις οταν συμπληρωνες το μηχανογραφικο?
Ας γινουμε ολοι γιατροι και δικηγοροι...ετσι θα παει η κοινωνια μπροστα.
Ενα σου λεω...οταν θα καταληξουν περιπτεραδες με πτυχια νομικης και ΗΜΜΥ ελα να μου πεις ολα τα παραπανω.
(οχι οτι δεν εχει γινει,δεν το λεω τυχαια,τα παιδια κατω απο το σπιτι μου που εχουν περιπτερο αποφοιτοι πολυτεχνειου ειναι)

Α...και για πες μας...τι δειχουν τα μορια?Να σου θυμησω λιγο εποχες (πριν 20 χρονια) που οι νομικες ηταν χαμηλοτερα απο τις φιλολογιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Μην εκνευρίζεσαι, όλα θα κριθούν την ώρα της εξέτασης. Μπορεί να είναι μάγκες και να περάσουν, μπράβο τους, αλλά το πιθανότερο είναι αν δεν έχουν διαβάσει, να αποτύχουν.
ΜΑ ΠΟΣΗ ΚΩΛΟΦΑΡΔΙΑ ΠΙΑ ΡΕ.... αν περασουν πραγματικα θα πηδηξω απο κανα παραθυρο....
αυτο εκτος απο αδικια θα ειναι και η μεγιστη αποδειξη της σαθροτητας του εκπαιδευτικου μας συστηματος (αλλη μια αποδειξη δηλαδη, γιατι ως τωρα υπαρχουν απειρες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
τα μορια σιγουρα κατι δειχνουν.

Ναι, δείχνουν ότι υπάρχουν άτομα όπως εσύ που προτρέπουν τους αναποφάσιστους να μπουν σε σχολές που προανέφερες επειδή (πιστεύεται ότι) θα υπάρχει μια καλύτερη αποκατάσταση/περισσότερες διέξοδοι (και όχι λόγω ενδιαφέροντος αντικειμένου), και ότι (συνεπακόλουθα) υπάρχουν άτομα τα οποία κυνηγάνε μια τέτοια σχολή γι' αυτό το λόγο μόνο.

Η ένστασή μου είναι ότι παραπάνω ανέφερες τις επαγγελματικές διεξόδους ως ΜΟΝΑΔΙΚΟ επιχείρημα για κάποιες συγκεκριμένες σχολές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top