Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
χα,καλως ηρθες και καλη φοιτητικη ζωη [αν και ζορικη στους μηχανολογους θα ειναι γεματης γνωσεις τουλαχιστον]
παω δευτερο ετος!!!
το λινκ ειναι για οτι απορια εχεις στο φορουμ των μηχανολογων ,μην διστασεις να ρωτησεις οτιδηποτε ειτε εδω ειτε εκει!

https://www.e-polytexneio.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
να σε ρωτησω κάτι. τι είναι το mail της σχολής και πού μπορω να το βρω;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
θα το παρεις μολις γραφτεις μην ανησυχεις,θα εισαι κανονικος χρηστης στο φορουμ μεχρι τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Thanx!!!!

εχει πολλές κοπέλες αυτη η σχολή;;;;,
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

athatsi

Νεοφερμένος

Ο athatsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι ειναι απο τις πλεον ανδροκρατουμενες σχολες...Αλλα ενταξει εχει...Καλοσωρισες στην σχολη μας...Και εγω στο 2ο ετος ειμαι...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγω θα συστεγάζομαι μαζί σας, πέρασα ναυπηγός!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
έκανα σήμερα την εγγραφή αλλα είχα ξεχάσει την βεβαίωση πρόσβασης . μπορώ να την πάω κι μετά την έναρξη των μαθημάτων? Δεν μου έδωσαν αυτό το e-mail της σχολήσ θα μας το δώσουν στην έναρξη των μαθημάτων ????????Απαντήστε μου please!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Για την βεβαίωση πρόσβασης δεν σου είπαν στην γραμματεία πότε πρέπει να την πας? Καλό θα ήτανε να πάρεις ένα τηλέφωνο εκεί. Όσο για τα emails, πρέπει τα ονόματά σας να πάνε στο κτήριο υπολογιστών που βρίσκεται δίπλα από τη σχολή. Αυτό θα γίνει λίγο μετά την έναρξη των μαθημάτων μάλλον. Τότε θα μπορείτε να παραλάβετε το email μαζί με τον κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris7V

Νεοφερμένος

Ο Aris7V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλα θα περασετε παιδια .Απλα απο οτι μου εχουν ειναι λιγαααααακι δυσκολα τα πραγματα .ΤΕΛΟς ΣΠΑΝΤΩΝ καλες σπουδες συντομες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μια κοπελα εκεί μου είπε οτι δεν πειράζει αν την πάω και μετά την έναρξη των μαθημάτωνΕυχαριστώ πάντως!

Το πάσο ποτε το βγάζουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ το πάσο μου το είχα πάρει στην εγγραφή ...Ούτε αυτό δεν σας έδωσαν?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vanessaleo

Νεοφερμένος

Η Vanessaleo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
οχι δεν μου είπαν τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mple

Νεοφερμένος

Ο mple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Μηχανολόγοι + Ναυπηγοί

εδώ

https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=118&t=1036
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό με ενδιαφέρει αυτή η σχολή ( όχι η συγκεριμένη, γενικά οι μηχανολόγοι μηχανικοί ) και τελειώνωντας την 2α λυκείου έψαξα λίγο στα σαιτ της σχολών. Έτσι μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Στο πρόγραμμα σπουδών του ΕΜΠ λέει κάπου για κατεύθυνση '' ενεργειακού μηχανολόγου μηχανικού'', ωστόσο στην αρχική σελίδα, εκεί που λέει ''τομείς'' δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο. Είναι δηλαδη άλλο πράγμα η κατεύθυνση και άλλο ο τομέας ή παίζεται τίποτα άλλο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Weierstrass

Νεοφερμένος

Ο Σώτερ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Εδώ και αρκετό καιρό με ενδιαφέρει αυτή η σχολή ( όχι η συγκεριμένη, γενικά οι μηχανολόγοι μηχανικοί ) και τελειώνωντας την 2α λυκείου έψαξα λίγο στα σαιτ της σχολών. Έτσι μου δημιουργήθηκε η εξής απορία. Στο πρόγραμμα σπουδών του ΕΜΠ λέει κάπου για κατεύθυνση '' ενεργειακού μηχανολόγου μηχανικού'', ωστόσο στην αρχική σελίδα, εκεί που λέει ''τομείς'' δεν αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο. Είναι δηλαδη άλλο πράγμα η κατεύθυνση και άλλο ο τομέας ή παίζεται τίποτα άλλο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Καλησπέρα, ναι είναι διαφορετικά πράγματα η κατεύθυνση και ο τομέας. Κάθε κατεύθυνση έχει μαθηματα που εντάσσονται σε παραπάνω από 1 τομέα. Στην περίπτωση του ενεργειακού μηχανολόγου γίνονται μαθήματα από τον τομέα Ρευστών,Θερμότητας και Πυρηνικής Τεχνολογίας. Περαιτέρω για τα μαθήματα αυτά μην με ρωτήσεις γιατί είμαι ακόμα 2ο έτος :D. Σκοπεύω να κατευθυνθώ προς τα εκεί και γω όταν έρθει η ώρα να επιλέξω κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση πιθανέ συμφοιτητή :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danis-FCBM

Νεοφερμένος

Ο Danis-FCBM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Μήπως ξέρετε αν από την σχολη μηχανολόγων μηχ.ΕΜΠ μπορεί κανείς να πάρει κάποια υποτροφία σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού για μεταπτυχιακό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mple

Νεοφερμένος

Ο mple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά.Μήπως ξέρετε αν από την σχολη μηχανολόγων μηχ.ΕΜΠ μπορεί κανείς να πάρει κάποια υποτροφία σε πανεπιστήμιο του εξωτερικού για μεταπτυχιακό? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ναι, προφανώς. Αν έχεις καλό βαθμό εννοείται. Πάρα πολλοί απόφοιτοι της σχολής πηγαίνουν με υποτροφία είτε Αμερική είτε Ευρώπη.

Ρίξε μια ματιά εδώ: https://www.e-polytexneio.gr/viewtopic.php?f=114&t=313
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Γεια σας παιδια. Απευθυνομενος προς φοιτητες της συγκεκριμενης σχολης ρωτω ποιος ειναι ο καταλληλοτερος τομεας για να ασχηληθει καποιος με την Βιοιατρικη τεχνολογια. Παρατηρησα στο site της σχολης οτι το Εργαστηριο Βιορευστομηχανικης και Βιοιατρικης Τεχνολογιας ανηκει στον τομεα των ρευστων. Καθε αποψη δεκτη. Ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mple

Νεοφερμένος

Ο mple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Όταν λες τομέας? Προφανώς είναι ο Τομέας Ρευστών, το απάντησες και ο ίδιος.

Εννοείς κατεύθυνση? Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Αν θες να ασχοληθείς με Βιοϊατρική Τεχνολογία απλά πάρτο σαν μάθημα επιλογής και μετά βρες τον εν λόγω καθηγητή (Τσαγγάρης) να σου δώσει διπλωματική σ αυτό το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top