Μηχανογραφικό 2021

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

pantium

Νεοφερμένος

Η pantium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό ισχύει
Εγώ είπα ότι δεν έχει σημασία η σειρά που δηλώνεις από την εξής άποψη:
Αν για παράδειγμα δύο υποψήφιοι έχουν 18.000 και 18.100 μόρια και για την ίδια σχολή υπάρχει μόνο μία κενή θέση τότε την θέση θα την πάρει ο μαθητής με τα 18.100 ανεξάρτητα αν ο μαθητής με τα 18.000 την δήλωσε 1η και ο άλλος 10η
Αααααα. Τωρα καταλαβα. Ναι, φυσικα γιατι το συστημα ξεκινα απο αυτον με τα περισσοτερα μορια και καταληγει σε αυτον με τα λιγοτερα. Δεν ξεκινα απο τις προτιμησεις, ισχυει
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Αυτο που λες δεν ισχυει. Δηλαδη αν ο υποψηφιος με τα λιγοτερα μορια εχει πιο υψηλα στις προτιμησεις του την εν λογω σχολη και εφοσον φυσικα υπαρχει κενη θεση, θα περασει αυτος κι οχι ο υποψηφιος με τα 18.100
Κοίτα αν και δεν είμαι απόλυτος (ενδεχομένως να κάνω όντως λάθος) το σύστημα τοποθετεί τους υποψηφίους με την σειρά των μορίων τους οπότε πρώτα θα βάλει σε σχολή τον μαθητή με τα περισσότερα μόρια και μετά θα πάει παρακάτω
Αλλά επαναλαμβάνω έτσι μου έχουν πει καθηγητές και τι να πω μπορεί όντως να μην ισχύει και να έχεις εσύ δίκιο
 

pantium

Νεοφερμένος

Η pantium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Κοίτα αν και δεν είμαι απόλυτος (ενδεχομένως να κάνω όντως λάθος) το σύστημα τοποθετεί τους υποψηφίους με την σειρά των μορίων τους οπότε πρώτα θα βάλει σε σχολή τον μαθητή με τα περισσότερα μόρια και μετά θα πάει παρακάτω
Αλλά επαναλαμβάνω έτσι μου έχουν πει καθηγητές και τι να πω μπορεί όντως να μην ισχύει και να έχεις εσύ δίκιο
οχι οχι καταλαβα πως το λες. Νομιζω δικιο εχεις, το διαβασα λιγο γρηγορα στην αρχη :)

βεβαια αν αυτος με τα 18.100 εχει βαλει ως 9η σχολη μια που ειναι πιο υψηλη απο την 10η τοτε θα περασει εν τελει στην 9η και αυτος με τα 18000 θα περασει στην 1η του επιλογη. Τελοσπαντων ειναι πολυπαραγοντικο δεν ειμαι και εγω σιγουρη :dizzy2:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
ναι αυτό εννοώ... είναι και σε εσας 3,5 και 1,5?
Υπολογισμος μοριων επαλ
Μαθηματικα βαθμος x 150
Γλωσσα Βαθμος x 150
ειδικοτητα 1 Βαθμος x 350
ειδικοτητα2 Βαθμος x 350
--------------------------------
συνολο

Υπολογισμος μοριων γελ
Γλωσσα βαθμος x 200
Μαθημα 3 Βαθμος x 200
Μαθημα 2 Βαθμος x 270
Μαθημα 1 Βαθμος x 330
----------------------------
συνολο
 

Xristosdimitra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristosdimitra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Παιδιά Καλησπερα,ανακοίνωσαν κάτι για το μηχανογραφικό;
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ;
Γιατί δουλεύω και σεζόν και είμαι λίγο χαμένη!
Ευχαριστω
 

panosveki

Νεοφερμένος

Ο panosveki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
ΠΑΙΔΙΑ ΒΓΗΚΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΤΕ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΑ;
Γιατί δουλεύω και σεζόν και είμαι λίγο χαμένη!
Ευχαριστω
Οχι ακομα, τριτη τεταρτη ειπε η κυρια. Σημερα θα εχουμε ΜΟ και ΕΒΕ.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.

lelos2003

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Οχι ακομα, τριτη τεταρτη ειπε η κυρια. Σημερα θα εχουμε ΜΟ και ΕΒΕ.
Γνωριζετε αν αυτο ισχυει για ολους? Εχω μπερδευτει λιγο γιατι το φροντιστηριο στο οποιο πηγαινω μου εκλεισε ραντεβου απο την παρασκευη για σημερα να παω να υποβαλω μηχανογραφικο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,655 μηνύματα.
δεν εισαι αλοδαπη? ενταξει να υποβαλεις οχι αλλα να σχεδιασεις μπορεις.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Υποβολή μηχανογραφικού δελτίου (Μ.Δ.) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και παράλληλου μηχανογραφικού δελτίου (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή στα ΔΙΕΚ, έτους 2021

 

penelopet

Νεοφερμένος

Η penelopet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 3ο πεδίο αυτή την στιγμή κοιτάω το μηχανογραφικό μου και έχω σκαλωσει 😂 ενώ δεν έχω τα μόρια μου έχει ιατρική στα Ιωάννινα μπορεί κάποιος να εξηγήσει περιληπτικά τι γίνεται με την ΕΒΕ;
 

Eri0611

Νεοφερμένος

Η Eri0611 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Πρώτη επιλογή οικονομικό απθ ή οδε παμακ; Βοήθεια 😏😏
 

NeferYoustie

Νεοφερμένος

Η Γιουστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 3ο πεδίο αυτή την στιγμή κοιτάω το μηχανογραφικό μου και έχω σκαλωσει 😂 ενώ δεν έχω τα μόρια μου έχει ιατρική στα Ιωάννινα μπορεί κάποιος να εξηγήσει περιληπτικά τι γίνεται με την ΕΒΕ;
Απλα η ιατρικη ιωαννινων εχει συντελεστη 0.8 επι του μεσου ορου, γι'αυτο στη βγαζει. Μπορει να τη δηλωσουν 3000 ατομα πχ αλλα εχει μονο 110 διαθεσιμες θεσεις. Απο τα 3000 ατομα θα μπουν οι 110 με τα υψηλοτερα μορια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top