Katerinadylide

Νεοφερμένος

Η Katerinadylide αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εδώ και μια ωρα κοντεύω να βάλω τα κλάματα επειδή μου βγάζει εσφαλμένα στοιχεία.
Μήπως γνωρίζεις ποτε θα ανοίξει και για τους υποψηφιους ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,659 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Εδώ και μια ωρα κοντεύω να βάλω τα κλάματα επειδή μου βγάζει εσφαλμένα στοιχεία.
Μήπως γνωρίζεις ποτε θα ανοίξει και για τους υποψηφιους ?
Πολοι την πατησαν , οχι δεν ξερω , αλλα μετα την ανακοινωση ΜΟ και ΕΒΕ. Η μακρινη προθεσμια ειναι την παρασκευη και η κοντινη δευτερα. Κανε και μια φανουροπιτα.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
ισως απο τα θεματα αλλα αν δεν δουμε τα στατιστικα του υπουργειου τιποτα δεν ειναι σιγουρο
Κι άλλες χρονιες ήταν εύκολα τα θέματα αλλα δεν αρίστευσαν όλοι. Οκ τα φετινά ήταν πιο εύκολα σε σχέση με αυτά που είχαν πέσει τα τελευταία χρονια. Αλλα οκ δεν είναι ότι έπεσαν τα πιο εύκολα θέματα που έχουν πέσει ποτε
 

Mary Jane

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστημών της Εκπαίδευσης & Κοινωνικής Εργασίας Πατρών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,
το μηχανογραφικό θα το κάνετε μόνοι σας οι θα ζητήσετε βοήθεια από κάποιον καθηγητή / ειδικό;
 

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Έχει φοβηθεί το μάτι μου με όλα αυτά που διαβάζω. Μερικοί ισχυρίζονται ότι οι επιδόσεις ήταν απίστευτες φέτος. Από πού το συμπέραναν αυτό δεν ξέρω...
Και το 2016 λέγανε οτι τα θέματα ήταν εύκολα αλλά πατωσαμε 😂
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Καλο θα ηταν να επιβλέπει και κάποιος αλλος την διαδικασία καθώς λάθη γίνονται.
Δεν ειναι ανάγκη να ειναι καθηγητής, οποιοσδήποτε.

Τωρα αν εννοείς για επαγγελματικό προσανατολισμό εκει καλύτερα θα στα πουν στο φορουμ παρα ο " επαγγελματίας" .

Εγω πάντα αυτο που λεω στα παιδιά πλεον ειναι να βρίσκουν φοιτητές.
Με το ίντερνετ ειναι παρα πολύ εύκολο να πάρεις παρα πολλες γνωμες.

Θες ιστορικό; μπες στην ομαδα ιστορικού και ρωτα.

Εχω κοπέλα στην σχολή μου που ήθελε διεθνών και μιλώντας με φοιτητές συνειδητοποίησε οτι δεν ειναι καθόλου ετσι οπως τα είχε φανταστεί.

Μη δηλώνετε σχολες στην τύχη, στο άγνωστο με βαρκα την ελπιδα.

Θελει παρα πολυ επισταμένη σκέψη.
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Ξερει κανείς ποτε ανοίγει η πλατφόρμα για το μηχανογραφικό;
 

Than003

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Than003 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,
το μηχανογραφικό θα το κάνετε μόνοι σας οι θα ζητήσετε βοήθεια από κάποιον καθηγητή / ειδικό;
Καλύτερα να ζητήσεις την γνώμη κάποιου ειδικού γιατί το μηχανογραφικό κρύβει αρκετές παγίδες...Για παράδειγμα, υπάρχουν σχολές από τις οποίες δεν δικαιούσαι μετεγγραφή και άλλες που δεν σου εξασφαλίζουν τα αντίστοιχα επαγγελματικά δκκαιώματα.Οπότε καλύτερα να ρωτήσεις ή να το ψάξεις αρκετά (και μόνη σου εννοείται).
Τώρα αναφορικά με το περιεχόμενο των σπουδών ,όπως ειπώθηκε και παραπάνω, καλύτερα να συζητήσεις με φοιτητές που θα σου πουν εκ των έσω πως έχουν τα πράγματα.
 

Penny80

Νεοφερμένος

Η Penny80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο κωδικός ασφαλείας της σχολικής χρονιάς που απαιτείται για το μηχανογραφικό; Στο σάιτ του μηχανογραφικού λέει πως πρέπει μαζί με τον επταψήφιο της σχολικής μονάδας χρειάζεται και αυτός, αλλά δεν καταλαβαίνω ποιος είναι.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς ποιος είναι ο κωδικός ασφαλείας της σχολικής χρονιάς που απαιτείται για το μηχανογραφικό; Στο σάιτ του μηχανογραφικού λέει πως πρέπει μαζί με τον επταψήφιο της σχολικής μονάδας χρειάζεται και αυτός, αλλά δεν καταλαβαίνω ποιος είναι.
«Οι υποψήφιοι (ΓΕΛ – ΕΠΑΛ) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. ή και Π.Μ.Δ. θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους από την Παρασκευή 25 Ιουνίου μέχρι και την Τετάρτη 30 Ιουνίου για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).»
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για το μηχανογραφικο θα μπεις εδω https://exams.it.minedu.gov.gr/ οταν η πλατφόρμα ανοίξει
Η σελιδα που βλεπεις (https://school.it.minedu.gov.gr/Login) ειναι μαλλον για τον λυκειαρχη και θελει 7ψηφιο κωδικο σχολειου και το δικο του password.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Penny80, αν μέχρι την προθεσμία (30/06) δεν πήγες να δημιουργήσεις κωδικό ασφάλειας σε κάποια σχολική μονάδα, πώς θα κάνεις μηχανογραφικό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.
«Οι υποψήφιοι (ΓΕΛ – ΕΠΑΛ) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. ή και Π.Μ.Δ. θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους από την Παρασκευή 25 Ιουνίου μέχρι και την Τετάρτη 30 Ιουνίου για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).»
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Penny80, αν μέχρι την προθεσμία (30/06) δεν πήγες να δημιουργήσεις κωδικό ασφάλειας σε κάποια σχολική μονάδα, πώς θα κάνεις μηχανογραφικό;
Είπαν πως μπορούσαν να φτιάξουν κ την Παρασκευή όσοι δεν είχαν φτιάξει που ανακοινώθηκαν οι βαθμοί. Οποτε δεν ξέρω ίσως μπορεί κι από βδομάδα να παει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,659 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά,
το μηχανογραφικό θα το κάνετε μόνοι σας οι θα ζητήσετε βοήθεια από κάποιον καθηγητή / ειδικό;
ειναι λαθος να κανεται μηχανογραφικο μονοι σας . αλλα δεν ξερω ποιος μπορει να σας βοηθησει και να ασχοληθει μια εβδομαδα με εσας
 

Penny80

Νεοφερμένος

Η Penny80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
«Οι υποψήφιοι (ΓΕΛ – ΕΠΑΛ) που ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μ.Δ. ή και Π.Μ.Δ. θα μπορούν να απευθύνονται στο Λύκειό τους από την Παρασκευή 25 Ιουνίου μέχρι και την Τετάρτη 30 Ιουνίου για να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).»
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Penny80, αν μέχρι την προθεσμία (30/06) δεν πήγες να δημιουργήσεις κωδικό ασφάλειας σε κάποια σχολική μονάδα, πώς θα κάνεις μηχανογραφικό;
Έχω πάρει από το σχολείο μου επταψήφιο κωδικό στην προθεσμία που είχαν δώσει. Απλώς έγραφε στη σελίδα που μπήκα και για έναν άλλον ζητούσε δύο κωδικούς.
 

H|M

Διάσημο μέλος

Ο H|M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,465 μηνύματα.
Έχω πάρει από το σχολείο μου επταψήφιο κωδικό στην προθεσμία που είχαν δώσει. Απλώς έγραφε στη σελίδα που μπήκα και για έναν άλλον ζητούσε δύο κωδικούς.
Για το μηχανογραφικό θα μπεις εδώ https://exams.it.minedu.gov.gr, όταν η πλατφόρμα ανοίξει.
 

anastasia papa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η anastasia papa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 300 μηνύματα.

AnnaVrt12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AnnaVrt12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Λογικά μόλις βγουν και τα στατιστικά των βαθμών και η διαμόρφωση των εβε, μέσα στις επόμενες μέρες
 

Nikkkpat

Νεοφερμένος

Ο Nikkkpat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Συγγνώμη τα μηχανογραφικα έχουν ανοίξει ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top