Μηχανογραφικό 2010 (90%). Τί δηλώσαμε τελικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
1. Πληροφορική & Τηλ/νιων Αθηνα
2. Πληροφορικη ΟΠΑ
3. Πληροφορική Πειραιά

Εγω αυτες τις 3 μοναχα, με την ιδια σειρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
19001 στο 5ο και 18900κατι στο 2ο-4ο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasianna45400

Νεοφερμένος

Η vasianna45400 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ελα σιβιλαρα πατεντες!!! Παιδια εγω 1η επιλογη φυσικο αθηνας και θα χαρω πολυ να βρω καποιον εδω μεσα που δηλωσε το ιδιο ( γτ δεν βρισκω!! )

εγώ δήλωσα 1η επιλογή φαρμακευτικη αθηνας (που πρεπει να πεσει 270 μόρια για να την πιασω δηλ αδύνατον ) και 2η φυσικο αθηνας (ποθ το πιανω ο,τι και να γίνει ) οποτε μαλλον θα ειμαστε συμφοιτητες :)

ΜΟΡΙΑ :
2ο-4ο : 17854
3ο: 18661
5ο: 18774

και δηλωσα....
1) Φαρμακευτική Αθ.
2) Φυσικο Αθ.
3) ΣΕΜΦΕ
4) Επιστήμης διατροφής και διαιτολογίας χαροκοπειου
5) Βιολογίας Αθ.

και αλλες 20 σχολές. :) Μαλλον στο φυσικό με βλέπω (το οποίο ειναι και η μεγάλη μου λατρεία ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Anastassis

Νεοφερμένος

Ο Anastassis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ΜΟΡΙΑ :
2ο-4ο :17.220

1)HMMY ΕΜΠ
2)ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑΣ
3)ceid ΠΑΤΡΑΣ
4)ΤΜΗΥΤΔ ΒΟΛΟΣ
5)ΗΜΜΥ ΧΑΝΙΑ
6)Πληροφορική ΟΠΑ
7)Πληροφορική Πειραιά
8)Μαθηματικό Αθήνας
9)ΤΕΙ Πληροφορικής Αθήνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgi@dg

Νεοφερμένος

Η olga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
γεια...τι γινεται....???εγω δηλωσα διοικηση επιχειρησεων κ μαλλον περναω στη κομοτηνη....κανεις που πηγαινει προς τα εκει.......???αν κ θα κανω τα αδυνατα δυνατα να παω θεσ/νικη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

despoina_92

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Γεια σας!! Με 18916 σε 2ο-4ο δηλωσα ..
1) ΗΜΜΥ ΕΜΠ
2) ΗΜΜΥ ΑΠΘ
3) ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑ
4) ΗΜΜΥ ΞΑΝΘΗ
5) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΜΠ
6) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΑΠΘ
7)ΜΗΧ/ΚΩΝ ΤΗΛ/ΩΝ & ΔΙΚΤΥΩΝ ΒΟΛΟΣ
8) ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΒΟΛΟΣ
9) ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Η/Υ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑΣ
10) ΗΜΜΥ ΧΑΝΙΑ

Δηλωσα κι αλλες φυσικα αλλα ελπιζω πως θα περασω σε καποια απ αυτες! Με τις περσινες βασεις περναω ΗΜΤΥ ΠΑΤΡΑ..Βεβαια ευχομαι να πεσουν οι βασεις στη Θεσσαλονικη γιατι ονειρο μου ειναι να περασω εκει! ..Παρ'ολα αυτα... Κανεις για Πατρα??? ;) Και ειδικα για ΗΜΤΥ......???


5.ΗΜΜΥ ΞΑΝΘΗ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas1992

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ τα δικά μου...

Με 19.057 μόρια στο 2ο/4ο και 19.063 στο 5ο:

1)Μαθηματικό Θεσ/νικης
2)Οικονομικό ΠΑΜΑΚ
3)Οικονομικό ΑΠΘ
4)Οργάνωση και διοίκηση επιχειρήσεων ΠΑΜΑΚ
5)Λογιστικής και χρηματοοικονομικής ΠΑΜΑΚ
6)Πληροφορική Θεσ/νικης
7)Παιδαγωγικό δημοτικής εκπαίδευσης Θεσ/νικης
8)Κινηματογράφου Θεσ/νικης
9)Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και φυσικών επιστημών ΕΜΠ
10)Εφαρμοσμένης πληροφορικής ΠΑΜΑΚ
11)Τεχνολογίας αλιείας-Υδατοκαλλιεργιών Μουδανιά

Παιρνάω σίγουρα στην πρώτη μου επιλογή:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

molkoway

Νεοφερμένος

Η molkoway αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
18753 μορια χωρις ειδικο, 22.093 μορια με αγγλικα ειδικο μαθημα :)

1. αγγλικη φιλολογια θεσσαλονικης
2. αγγλικη αθηνας
3. φιλολογια θεσσαλονικης
4. ιστορικο -αρχαιολογικο θεσσαλονικης
5. ψυχολογια θεσσαλονικης
6. δημοσιογραφια θεσσαλονικης

:) κανενας συναδελφος? xD

κι εγω εβγαλα 18682 κ με το ειδικο μαθημα 21800. αγγλικη θεσσαλονικης εβαλα πρωτα κ μετα αθηνας κ μετα ψυχολογια θεσσαλονικης.σιγουρα ειμαστε συμφοιτητριες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gourlis

Νεοφερμένος

Ο gourlis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Φιλική συμβουλή προς τους επιτυχόντες φοιτητές/σπουδαστές πλέον :

Δηλώστε στο Μηχανογραφικό ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ τις σχολές και τα τμήματα που σας ενδιαφέρουν και αγαπάτε.

Μην ξεχωρίσετε αν είναι ΑΕΙ η ΤΕΙ, αλλά να εισαχθείτε και να σπουδάσετε στο αντικείμενο που σας ενδιαφέρει και μόνο αυτό.

Σπουδάζουμε, επειδή μας ενδιαφέρει ένας επιστημονικός τομέας, ένα αντικείμενο και θέλουμε να λάβουμε βαθειά γνώση και εξειδίκευση επάνω σε αυτό. Τώρα το αν αυτό ταυτιστει και με την επαγγελματική καριέρα, είναι άλλο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Ποτε μην λεει ποτε κανένας.... αν δεν υπάρξει μια σωστη εκτίμηση των φετινών βάσεων που θα συνυπολογίζει και τις δηλώσεις του Μηχανγραφικού.....
όσες εκτιμήσεις έχουν γίνει μέχρι τώρα ειναι μπούρδες και επιστημονικά αβάσιμες....
γίνονται μονο και μόνο για να "πουλάμε"......
π.χ. αν μια σχολη παιρνει 120 και βάσει μηχανογραφικού μαζέψει μόνο 100, αυτή η σχιολή δεν θα πάει και 2 και 3 χιλιάδες μόρια κατω?????
ή και το αντίθετο
αν μια σχολή την δηλωσουν α' προτίμηση 500 υποψήφιοι με μόρια όλοι άνω των 19.000 αυτή η Σχολή... δεν θα εκτιναχθεί στα ύψη?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Ποτε μην λεει ποτε κανένας.... αν δεν υπάρξει μια σωστη εκτίμηση των φετινών βάσεων που θα συνυπολογίζει και τις δηλώσεις του Μηχανγραφικού.....
όσες εκτιμήσεις έχουν γίνει μέχρι τώρα ειναι μπούρδες και επιστημονικά αβάσιμες....
γίνονται μονο και μόνο για να "πουλάμε"......
π.χ. αν μια σχολη παιρνει 120 και βάσει μηχανογραφικού μαζέψει μόνο 100, αυτή η σχιολή δεν θα πάει και 2 και 3 χιλιάδες μόρια κατω?????
ή και το αντίθετο
αν μια σχολή την δηλωσουν α' προτίμηση 500 υποψήφιοι με μόρια όλοι άνω των 19.000 αυτή η Σχολή... δεν θα εκτιναχθεί στα ύψη?????

Πόλυ δυσκολο να συμβουν δραστικες μεταβολες στις βασεις λογω προτημισεων.Οι προτημισεις δεν μπορουν να διαφοροποιηθουν τρομερα με βαση τις περσινες.Και να συμβει δεν θα ξεπερνα τον αριθμο των 2 τμηματων.Π.χ ξερουμε οτι ΗΜΜΥ,Νομικης παιδαγωγικο και αλλες θα ειναι οσο ηταν το 2009.Το μαθηματικο γυρω στα 17000 και παει λεγοντας.Αυτο συμβαινει για πολλους λογους.Ο σημαντικοτερος ειναι οτι οι μαθητες κοιτανε τις βασεις δηλ αυτο που κανει η μαζα.Αρα για να συμβει αυτο που λες δεν γινεται.Δεν εγινε τοσα χρονια.Δηλαδη καποιος μαθητης να βγαλει 19500 μορια και να μην προτιμησει ιατρικη αλλα τει φυσικοθεραπειας ξερω εγω ακομα και αν του αρεσει περισσοτερο η δευτερη.Υπαρχουν και εξαιρεσεις δεν λεω αλλα δεν επηρεαζουν το αποτελεσμα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis1992

Νεοφερμένος

Ο apostolis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Έχω τη χαρά να κάνω την πρώτη μου δημοσίευση στο συγκεκριμένο forum, το οποίο βρίσκω και αρκετα ενδιαφέρον. Καλώς σας βρήκα λοιπόν.
Στο θέμα μας τώρα.
Τα μόρια μου ειναι 19398 και πρώτη επιλογή έβαλα μαθηματικό θεσσαλονίκης.
Θα χαρώ ιδιαίτερα να βρω συνforumιστές με κοινή πρώτη επιλογή. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
αγαπάς τα μαθηματικά, ελπίζω να σ' αγαπήσουν κι αυτά και να μην μπλέξεις με τίποτα κομπλεξικούς καθηγητές που κόβουν για να κόβουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis1992

Νεοφερμένος

Ο apostolis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αγαπάς τα μαθηματικά, ελπίζω να σ' αγαπήσουν κι αυτά και να μην μπλέξεις με τίποτα κομπλεξικούς καθηγητές που κόβουν για να κόβουν.

καλά τα λες. ευχαριστώ. και για σένα εύχομαι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Konstans29185

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ναντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πόλυ δυσκολο να συμβουν δραστικες μεταβολες στις βασεις λογω προτημισεων.Οι προτημισεις δεν μπορουν να διαφοροποιηθουν τρομερα με βαση τις περσινες.Και να συμβει δεν θα ξεπερνα τον αριθμο των 2 τμηματων.Π.χ ξερουμε οτι ΗΜΜΥ,Νομικης παιδαγωγικο και αλλες θα ειναι οσο ηταν το 2009.Το μαθηματικο γυρω στα 17000 και παει λεγοντας.Αυτο συμβαινει για πολλους λογους.Ο σημαντικοτερος ειναι οτι οι μαθητες κοιτανε τις βασεις δηλ αυτο που κανει η μαζα.Αρα για να συμβει αυτο που λες δεν γινεται.Δεν εγινε τοσα χρονια.Δηλαδη καποιος μαθητης να βγαλει 19500 μορια και να μην προτιμησει ιατρικη αλλα τει φυσικοθεραπειας ξερω εγω ακομα και αν του αρεσει περισσοτερο η δευτερη.Υπαρχουν και εξαιρεσεις δεν λεω αλλα δεν επηρεαζουν το αποτελεσμα;)


Ο φίλος μας δεν αναφέρεται μονάχα στις σχολές που συρρέουν τα πλήθη αλλά γενικά στο σύνολο των σχολών.επίσης καλό είναι να γνωρίζουμε ότι τελικά ΟΝΤΩΣ οι βάσεις διαμορφώνονται βάση των μηχανογραφικών!Άρα είναι αβάσιμες όλες οι προβλέψεις καθώς δεν είναι δυνατόν να έχει μελετηθεί το σύνολο τους ακόμα.για παράδειγμα η πρόβλεψη ότι επειδή έγραψαν πειρσσότεροι από 15-18 θα αυξηθούν και οι βάσεις των σχολών που κυμαίνονται σε αυτά τα επίπεδα είναι απλά ανόητη.Για παράδειγμα στο 3ο πεδίο πολλοί δικοί μου συμμαθητές και φίλοι επέλεξαν το ΤΕΙ νοσηλευτικής αντί του ΑΕΙ επειδή βρίσκεται στην πόλη μας.Αυτό άραγε το σκέφτηκαν οι εφημερίδες που το παίζουν ειδικοί;Κατά συνέπεια εάν μαζευτούν πολλοί με την ίδια λογική,θα αυξηθεί η βάση του ΤΕΙ και θα μειωθεί του ΑΕΙ.Όμως μέχρι στιγμής έχουμε ακούσει για πτώση βάσεων των ΤΕΙ λόγω της κατάργησης της βάσης του 10!Κουραφέξαλα!Μπορεί να υπάρχουν μάζες που προτιμούν τις υψηλόβαθμες παραμερίζοντας τις προτιμήσεις τους αλλά δε σκέφτονται όλοι έτσι!Ευτυχώς δηλαδή..γιατί την άλλη μέρα θα έχουμε γεμίσει γιατρούς και γενικότερα εργαζόμενους χωρίς καμία αγάπη για το έργο τους.Και όταν δεν αγαπάς αυτό που κάνεις έχει και κάποιες συνέπειες..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
αγαπάς τα μαθηματικά, ελπίζω να σ' αγαπήσουν κι αυτά και να μην μπλέξεις με τίποτα κομπλεξικούς καθηγητές που κόβουν για να κόβουν.

παντού συμβαίνει αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
17.826
1) Φυσικη Αθηνας
2) Πληροφορικης και τηλεπικοινωνιων (εκπα)
3) ΣΕΜΦΕ
4)Φυσικη θεσνικης
.
.
.
ε μαλλον στην 1η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
εγώ δήλωσα 1η επιλογή φαρμακευτικη αθηνας (που πρεπει να πεσει 270 μόρια για να την πιασω δηλ αδύνατον ) και 2η φυσικο αθηνας (ποθ το πιανω ο,τι και να γίνει ) οποτε μαλλον θα ειμαστε συμφοιτητες :)

ΜΟΡΙΑ :
2ο-4ο : 17854
3ο: 18661
5ο: 18774

και δηλωσα....
1) Φαρμακευτική Αθ.
2) Φυσικο Αθ.
3) ΣΕΜΦΕ
4) Επιστήμης διατροφής και διαιτολογίας χαροκοπειου
5) Βιολογίας Αθ.

και αλλες 20 σχολές. :) Μαλλον στο φυσικό με βλέπω (το οποίο ειναι και η μεγάλη μου λατρεία ) :)

Ευτυχως να και ενας !(μια:P) καλα ε απο συνοχη η σειρα που τα εχεις βαλει διχνει οτι θελεις να κανεις πολλα πραγματα . Σου ευχομαι να περασεις εκει που θες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nex.

Νεοφερμένος

Ο nex. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top