Μηχανογραφικό 2010 (90%). Τί δηλώσαμε τελικά;

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ανεξάρτητα αν η ανεργία είναι στο κόκκινο αν θές να γίνεις μηχανολόγος μηχανικός δεν πας να γίνεις γιατρός.. εκτός αν το θές κι αυτό.. ελπίζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Για μενα λογικο ειναι να κοιταξω και την αποκατασταση.Φυσικα,ειχα αυτες τις 2 σχολες στο μυαλο.
Αλλα,με την τωρινη προοπτικη στο επαγγελμα των μηχ μηχανικων,θα αντιμετωπιζα περισσοτερο προβλημα.
Ασχετα αν μου αρεσει πολυ περισσοτερο εχοντας φυσικη-μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
18.153 για 2ο και 4ο πεδίο... ( :( )
Δήλωσα:
1. Τμήμα Φυσικής Πανεπιστημίου Κρήτης
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Λοιπόν
18.48 και δήλωσα
1) φιλολογία (θεσσαλονίκη + λοιπές πόλεις)
2) ψυχολογία ( θεσσαλονίκη, αθήνα + κρήτη)
3) αγγλ. φιλολογία (αθήνα + θεσσαλονίκη)

Και μπορώ να πω ότι από εχθές που κατέθεσα το μηχανογραφικό μου σκέφτομαι αν έκανα τη σωστή επιλογή, γιατί ήμουν πολύ αναποφάσιστη τον τελευταίο καιρό. Αλλά η φιλολογία ήταν ο στόχος μου από τότε που μπήκα στο λύκειο (δλδ εδώ και 3 χρόνια τουλάχιστον) και αυτός ο λόγος ήταν αρκετός για να πάρω αυτή την απόφαση. Ας ελπίσω να μην το μετανιώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xdf21

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xdf21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 191 μηνύματα.
με 17.249 δηλωσα τις παρακατω
1)Πληροφορικη Οικ.Παν/μιου Αθηνων
2)Πληροφορικη Πειραια
3)Πληροφορικη κ Τηλεματικη Χαροκοπειου Αθηνα
Λογικα μπαινω στην πρωτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mts_

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μαραθώνας (Αττική). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
1) ΣΜΑ
2)Αξ/κών ΕΛ.ΑΣ
3)Σ.Ι Ε.Α
4)ΗΜ.ΜΥ ΕΜΠ
5)ΗΜ.ΜΥ ΑΠΘ
6)ΗΜ.ΤΥ ΠΠ
7)ΗΜ.ΜΥ ΔΠΘ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
1) ΣΜΑ
2)Αξ/κών ΕΛ.ΑΣ
3)Σ.Ι Ε.Α
4)ΗΜ.ΜΥ ΕΜΠ
5)ΗΜ.ΜΥ ΑΠΘ
6)ΗΜ.ΤΥ ΠΠ
7)ΗΜ.ΜΥ ΔΠΘ

Ποιά είναι αυτή η σχολή φίλε μου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
19511 στο 3,19600 περιπου στο 4 τα μορια
1.Ιατρικη θεσ/νικης
2.Ιατρικη λαρισας
3.Ιατρικη ιωαννινων
4.Ιατρικη αλεξανδρουπολης
5.Ημμυ απθ
6.Φαρμακευτικη απθ
7.Μηχ.μηχανικοι απθ.
Γυρω στα 800 μορια απο την τελευταια.Η οποια ηλπιζα να ναι 1 αλλα η ανεργια ειναι στο κοκκινο.
Θεωρώ ότι είναι λίγο οξύμωρο να απορρίπτεις τους Μηχανολόγους λόγω ανεργίας και από την άλλη να δηλώνεις πρώτη επιλογη την Ιατρική, στην οποία η επαγγελματική αποκατάσταση είναι επιεικώς τρισάθλια..

Blacksheep, εσύ είσαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
γειά σαϛ καινούριοϛ εδω.εγκω δηλωσα φιλολογια πάτραϛ πρώτη επιλογη.εβγαλα 16659 μορια.και το τμημα αυτό έχει 16445.κανειϛ άλλοϛ η άλλη που οδεωυει για πατρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Παιδιά.
Ξέρετε μήπως αν μπορούμε μέχρι τις 20 του μήνα,ενώ έχουμε καταθέσει μηχανογραφικό,να αλλάξουμε τις επιλογές μας?

Το 2008 -που ήταν η πρώτη χρονιά που δεν μπορούσες να αλλάξεις το μηχανογραφικό σου- εγώ καταλάθος αντί να δηλώσω τα τμήματα Φυσικής, δήλωσα τα τμήματα Χημείας (ήταν ακριβώς από κάτω και μπερδεύτηκα...).
Εμένα μου το διόρθωσαν.
Πήγα, βέβαια, κυριολεκτικά τρέχοντας την ίδια μέρα...
Δε χάνεις τίποτα να πας στη β/βάθμια να τους το πεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά η ιατρική δεν πρέπει να διαλέγεται βασει της αποκατάστασης ( την οποία και δεν έχει πάντα) αλλά να είναι το όνειρο αυτού που θα την διαλέξει. Σε ένα τέτοιο επάγγελμα-λειτούργημα η επιθυμία για μέγιστη προσφορά στο συνάνθρωπο πρέπει να είναι το μέγιστο κριτήριο αλλιώς...:worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Empristis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Empristis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πω ρε παιδια πιανεστε απο μια λεξη που ειπα.Σαφως,και με ενδιαφερει η ιατρικη επειδη ειναι ανθρωπιστικη επιστημη που ειπα το αντιθετο?
Και εννοω ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΟΙ ΜΗΧ.ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΕΡΓΙΑ καθως εχω συγγενεις γιατρους που μπορουν να με καθοδηγησουν.Πιανεστε απο μια κουβεντα και την αναλυετε φιλοσοφικα


Και δεν θυμαμαι να ζητησα τη γνωμη κανενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blou-blou

Νεοφερμένος

Η blou-blou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Για αρχιτεκτονική Ξάνθης είναι κανείσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά η ιατρική δεν πρέπει να διαλέγεται βασει της αποκατάστασης ( την οποία και δεν έχει πάντα) αλλά να είναι το όνειρο αυτού που θα την διαλέξει.
Πιστεύω πως ισχύει για όλες τις σχολές αυτό.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Πιστεύω πως ισχύει για όλες τις σχολές αυτό.;)
Εννοείται πως πρέπει να ισχύει για όλες ;).. Απλά σε κάποιες ίσως είναι πιο απαραίτητο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kon.Saliaris

Νεοφερμένος

Ο Kon.Saliaris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Νικήτη (Χαλκιδική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θα σας πω τις σχολές που δήλωσα και μετά μια σκέψη που με βασανίζει:

1) Φυσική Κρήτης, Ηράκλειο
2) Επιστήμη Υπολογιστών Κρήτης, Ηράκλειο
3) ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης
4) ΤΕΙ Τοπογραφίας Αθήνας

Έβγαλα 16211, δηλαδή έχω 1043 μόρια πάνω από την πρώτη επιλογή σύμφωνα με τις περσυνές βάσεις και 1430 μόρια πάνω από την δεύτερη επιλογή μου. Θα ήταν συνετό να αρχίσω να ψάχνω από τώρα σπίτι στο Ηράκλειο ή λέτε να βρεθώ προ εκπλήξεων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Θα σας πω τις σχολές που δήλωσα και μετά μια σκέψη που με βασανίζει:

1) Φυσική Κρήτης, Ηράκλειο
2) Επιστήμη Υπολογιστών Κρήτης, Ηράκλειο
3) ΤΕΙ Πληροφορικής Θεσσαλονίκης
4) ΤΕΙ Τοπογραφίας Αθήνας

Έβγαλα 16211, δηλαδή έχω 1043 μόρια πάνω από την πρώτη επιλογή σύμφωνα με τις περσυνές βάσεις και 1430 μόρια πάνω από την δεύτερη επιλογή μου. Θα ήταν συνετό να αρχίσω να ψάχνω από τώρα σπίτι στο Ηράκλειο ή λέτε να βρεθώ προ εκπλήξεων;
Ξεκίνα να ψάχνεις κατά τη γνώμη μου:clapup:. Είσαι πλέον ΦΟΙΤΗΤΗΣ στο ΗΡΑΚΛΕΙΟ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
εννοειτε καλε περνασ με 1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pennyy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
ειναι κανεισ για ψυχολογια αθηνας ΄?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prion

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο prion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εννοείται πως πρέπει να ισχύει για όλες ;).. Απλά σε κάποιες ίσως είναι πιο απαραίτητο:)
Όχι.:):PΞεφύγετε από αυτή τη νοοτρπία.Κι εγώ ιατρική θέλω,αλλά είναι βλακεία αυτό που την παρουσιάζουμε σαν ανώτερη επιστήμη.Καθόλου ανώτερη δεν είναι.Δηλαδή,θέλετε να γίνετε γιατροί για να βοηθάτε κατώτερους ανθρώπους,με κατώτερα επαγγέλματα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top