Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Ιωαννίνων

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
γτ να μην δινουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν μπορεί κάποιος από τη στιγμή τουλάχιστον που δεν έχουν κατατεθεί τα μηχανογραφικά να βγάζει ακριβή μόρια για μία σχολή.

Για να μην πάμε off το thread : https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=48077&highlight=%EA%DC%F4%F3%E9%EA%E1%F2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Παιδιά πέρασα στο ΑΕΙ των Ιωαννίνων και θα ήθελα, αν μπορούσε κάποιος που είναι φοιτητής εκεί, να με ενημερώσει σχετικά με την οργάνωση και το επίπεδο της σχολής. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
καταρχην συγχαρητηρια που περασες!
Θα σου πω μερικα γενικα πραγματα και οτι παραπανω θες με ρωτας.Το κτιριο της πληροφορικης ειναι του 1993 οποτε οπως καταλαβαινεις ειναι καινουριο,εχει 2 μικρες αιθουσες και 1 μεγαλη,2 εργαστηρια υπολογιστων 2 (ψηφιακης) σχεδιασης και 2-3 ακομα που δεν τα γνωριζω λογω ετους και εχει και ενα αμφιθεατρο
Οι καθηγητες που ειχα ως τωρα ηταν προθυμοι να βοηθησουν και μεγαλο θετικο ειναι που ηταν νεοι σε ηλικια και ειχαν ορεξη για μαθημα,μεταδοτικοτητα κλπ.
Το επιπεδο της σχολης ηταν αρκετα υψηλο σε αυτο βοηθησε και το γεγονος οτι απο τους 140 περιπου που μπηκαμε στην σχολη,στο δευτερο εξαμηνο μειναμε περιπου 60 ατομα λογω μεταγραφων,δυσκολιας κλπ.Ετσι η πλειονοτητα των μαθηματων γινοταν με 30-40 ατομα και μπορουσες να παρακολουθησεις ευκολα.Φετος βεβαια αυτο θα αλλαξει αφου καταργηθηκαν οι μεταγραφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ φίλε! Να είσαι καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Σημερα εμαθα πως ειχε συνέλευση.. Τι εγινε τελικα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Σημερα εμαθα πως ειχε συνέλευση.. Τι εγινε τελικα????

η συνελευση αναβληθηκε και θα γινει την τεταρτη 12-10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis_92

Νεοφερμένος

Ο giannis_92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Και τι γινεται τωρα παιζει να γινει παλι καταληψη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
οχι συνεχιζεται κανονικα η εξεταστικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Παίδες κατά τι ώρα πρέπει να είμαστε την Δευτέρα στο πανεπιστήμιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bost

Νεοφερμένος

Ο X αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Παίδες κατά τι ώρα πρέπει να είμαστε την Δευτέρα στο πανεπιστήμιο;
9 ξεκινουν τα μαθηματα,οποτε 9 παρα να εισαι εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Συγγράματα:
Για Α εξάμηνο; Ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HarryH

Νεοφερμένος

Ο HarryH αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδια μπορει καποιος αν γνωριζει να μου πει ποια ειναι τα συγγραμματα για το Α εξαμηνο? Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Ιωάννινα). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Η βαση σε αυτη τη σχολη ποσο ειναι? και τι λετε φετος θα αναιβει και αν αναιβει ποσο λετε να παει....
Και υτο που θελω να ρωτησω ειναι:
ειναι καλο Πανεπιστημιο και οταν βγεις τι δικαιωματα εχεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
και τι λετε φετος θα αναιβει και αν αναιβει ποσο λετε να παει....
χμμ σιγουρα 18000 μόρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Η βαση σε αυτη τη σχολη ποσο ειναι? και τι λετε φετος θα αναιβει και αν αναιβει ποσο λετε να παει....
Και υτο που θελω να ρωτησω ειναι:
ειναι καλο Πανεπιστημιο και οταν βγεις τι δικαιωματα εχεις???

Ξέρω ότι έχει βγει απόφαση για να γίνει Πολυτεχνείο. Μηχανικών Υπολογιστών δηλαδή.
Ανάλογα τα θέματα, έτσι προσαρμόζονται οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris90

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Ιωάννινα). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
χμμ σιγουρα 18000 μόρια
μα τωρα εχει 13.500 περιπου δεν νομιζω να ανεβει τοσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Καλησπέρα Στην κοινότητα.
Είμαι 17 Ετών και πάω στην Β' Λυκείου.
Η Κατεύθυνση που θέλω να ακολουθήσω είναι προς κάποιο τμήμα πληροφορικής ώστε μέσω αυτού να βγώ Προγραμματιστής.
Πιο συγκεκριμένα θέλω να σπουδάσω στο τμήμα πληροφορικής Ιωαννίνων, όπως και λέει ο τίτλος.

Πάνω σε αυτό το θέμα έχω κάποιες φοβίες..
Γνωρίζω οτι η βάση εισαγωγής κυμαίνεται ανάμεσα στα 13.000 με 14.000 μόρια, κάτι το οποίο με φοβίζει...
Δεν πάω και ούτε πήγα ποτέ σε κάποιο φροντιστήριο ή σε ειδιαίτερα, πιστεύετε πως αυτό θα έχει κάποιες επιπτώσεις στα "όνειρα" μου; Είμαι της άποψης οτι αν θες κάτι πραγματικά θα το πετύχεις αλλά παρόλα αυτά την φοβία την έχω...

Η βάση εισαγωγής δεν είναιι υψηλή σχετικά αλλά πιστεύετε οτι ακόμα και χωρίς φροντιστήριο μπορώ να το πετύχω;
Σκέφτηκα το ενδεχόμενο να ξεκινήσω ειδιαίτερα στα μαθηματικά τεχ. κατ. τα οποία έχουν υψηλό συντελεστή.
Επί 3 χρόνια έχω τον ίδιο μαθηματικό και φυσικά και θα συνεχίσω να έχω και την νέα χρονία οπότε και σκέφτηκα να κάνω ειδιαίτερα με τον ίδιο καθηγητή...Θα κάνω λάθος με μια τέτοια κίνηση; Θα πρέπει ίσως να κάνω ειδιαίτερα με κάποιον άλλο, εξωσχολικό;
Με δεδομένο το γεγονός οτι μένω σε νησί και ο καθηγητής μένει πολύ μακριά από τον τόπο μου δυστιχώς τα ειδιαίτερα μπορούν να ξεκινήσουν μετά το καλοκαίρι, μέσα σεπτέμβρη, αρχές της νέας σχολικής χρονιάς δηλαδή. Κρίνετε πως είναι πολύ αργά για να βγάλω την ύλη μέσα σε 2 τετράμηνα μόνο; Πόσες ώρες την βδομάδα μπορούν να καλύψουν όλη την διδακτέα ύλη; 2-3-4 ;

Πέραν από όλες αυτές τις απορίες θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρώ(On-Line) καλά βοηθήματα οχι μόνο για τα μαθηματικά αλλά και για την φυσική τεχν. κατ. που είναι εξίσου δύσκολο μάθημα.

Φυσικά πέραν τα ειδιαίτερα θα κάνω και "μαθήματα" μόνος μου το καλοκαίρι ώστε να είμαι έτοιμος για τα ειδιαίτερα αλλά και την σχολική χρονιά..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Το site του υπουργειου study4exams θα σε βοηθησει αρκετα. Τωρα το με ποιον θα κανεις ιδιαιτερα ειναι δικο σου θεμα. Αφου θες Ιωαννινα με ενα 14 σε μαθηματικα και φυσικη και αξιοπρεπεις βαθμους στα υπολοιπα περνας. Φιλος μου περασε το 2012 πληροφορικη Ιωαννινων με μαθηματικα 16 και φυσικη 6..... οποτε μην αγχωνεσε... Τεσσερις ωρες την εβδομαδα μαθηματικα ιδιαιτερα νομιζω ειναι καλα. Τα φροντιστηρια κανουν γυρω στις 6... Δεν υπαρχει προβλημα να ξεκινησεις σεπτεμβρη αλλα μιλα με τον καθηγητη σου, να σου πει και τι παιρνει ( οι εποχες βλεπεις) αλλα και με καποιον αλλο καθηγητη στο νησι σου ( αληθεια ποιο ειναι?). Το καλοκαιρι σου προτεινω να πιασεις αοδε που δεν χρειαζεται φροντιστηριο απλα διαβασμα και αεππ που λογικα κατι θα ξερεις και θα μπορεις να το καταλαβεις μονος.. Ενας δυνατος βαθμος σε αυτα τα δυο θα σε βαλει σιγουρα στη σχολη.. Ψαξου και λιγο για εκθεση, να γραψεις πχ ενα 12-13.... Ζητα βοηθεια απο καθηγητες στο σχολειο, να σου δινουν ασκησεις, διαγωνισματα κλπ. Αν τους πεις οτι δεν κανεις φροντιστηριο αλλα εχεις στοχο θα χαρουν πολυ ( λογικα) να σε βοηθησουν... Εννοειται οτι χρειαζεται προσπαθεια. Μην νομιζεις οτι το φροντιστηριο κανει μονο του δουλεια. Πρεπει εσυ να προσπαθησεις ο,τι και να κανεις. Μαθηματικα και φυσικη καλυτερα να βρεις καποιον να στα εξηγησει πχ καθηγητης στο σχολειο η στον ιστοτοπο που σου εδωσα υπαρχουν βιντεο οπου καθηγητες εξηγουν- παραδιδουν το καθε μαθημα . Μονος θα δυσκολευτεις παρα πολυ... Ο,τι αλλο θες μη διστασεις ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Στην Αμοργό μένω, δυστυχώς :P
Ευχαριστώ πολύ για το σάιτ, θα το κοιτάξω αργότερα...
Ο φίλος σου έκανε φροντιστήριο ή ειδιαίτερα; Μου φαίνεται αρκετά δύσκολο να γράψει κάποιος τόσο υψηλό βαθμο στα μαθηματικά..Είναι πολύ μεγάλη η ύλη.
Ναι το Α.Ο.Δ.Ε είναι ένα ουσιαστηκά "βατό" μάθημα, ειδικά σε σχέση με τα υπόλοιπα. Πιστεύω σε αυτό και στα μαθηματικά Γεν. Παιδ. πας για 18 και άνω.
Σχετικά με το Α.Ε.Π.Π. τα πάω πολύ καλά...είναι ένα μάθημα που μου αρέσει πολύ. Δεν πιστεύω οτι χρειάζεται εκεί φροντιστήριο..Αν μπείς στο κλίμα θα τα πας πολύ καλά. Και εγώ ευτυχώς έχω ήδη μπει. Καθηγητής στο σχολείο μου έδωσε θέμα(4ο) πρόσφατων πανελληνίων και το έλυσα ολόσωστο..
Με την έκθεση δεν τα πάω πολύ καλά αλλά την βάση πάνω κάτω σίγουρα μπορώ να την πιάσω.
Βλέπω είσαι φοιτητής στα Ιωάννινα οπότε θα μπορούσες να μου παρουσιάσεις την φοιτητούπολη κάποια στιγμή, όταν θα το έχω σίγουρο πως θα μπώ στην σχολή. Καλή επιτυχία να έχεις και καλά κουράγια μιας και η Ιατρική είναι αρκετά δύσκολη. Ευχαριστώ πολύ επίσης για τις απαντήσεις σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top