Γενικό - Με τι βαθμό τελειώσατε τη τάξη;

AgGeliCo0zZz

Νεοφερμένος

Η Αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εγω τελειωσα την πρωτη γυμνασιου με 18 και 8/11 !!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ismini!

Νεοφερμένος

Η ισμηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
εγω τελειωσα την πρωτη με 18(σκετο)!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
20 παρα ω1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα με 20 την Γ Γυμνασίου...Είχα την τύχη στο Γυμνάσιο να τελειώσω με 20 και τα τρια αυτα χρόνια....Να δούμε τώρα στο Λύκειο!! Ας ελπίσω οτι θα κρατήσω μια βάση γιατι αυτο μετράει και οχι το 20...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα με 20 την Γ Γυμνασίου...Είχα την τύχη στο Γυμνάσιο να τελειώσω με 20 και τα τρια αυτα χρόνια....Να δούμε τώρα στο Λύκειο!! Ας ελπίσω οτι θα κρατήσω μια βάση γιατι αυτο μετράει και οχι το 20...
και εγω και τς 3 ταξεις με 20..στο λυκειο παιζονται ολα ομως..στη τελευταια χρονια κυριως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ τελείωσα την πρώτη με 19 και 12/13 και την δευτέρα με 20...βασικά δεν πιστεύω ότι ένας μαθητής του 12 μπορεί να διαβάσει ξαφνικά στην τριτη λυκείου και να περασει .....ιατρικη!!!καταρχάς θα έχει σίγουρα κενά τα οποία είνα πολύ δύσκολο να συμπληρωθούν..(γιατι μαζί με αυτά πρέπει να καλυφθεί και η ύλη της τάξης...!!δεν μιλάω γενικά και αόριστα...το έχω ζήσει το πράγμα με τον αδερφό μου που ο καθηγητης που του έκανε ιδι'αιτερα στην τριτη λυκείου έβρισκε κενα που ε'ιχε ο αδερφός μου από την τρίτη γυμνασίου..!!πάντως πιστεύω ακράδαντα ότι το σύστημα αξιολόγησης των μαθητών ως προς το γενικό έπίπεδο της παιδείας στην Ελλάδα ειναι αξιοθρήνητο γιατι όχι μόνο οδηγεί τα παιδιά προσ την απληστία(καθώσ δεν μαθαίνουν να εκτιμούν αυτό που έχουν) αλλα και τα υποβιβάζει γιατί τα συγκρίνει με έναν αριθμό (είτε αυτός είναι το 20 είτε το 15)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
και εγω και τς 3 ταξεις με 20..στο λυκειο παιζονται ολα ομως..στη τελευταια χρονια κυριως

Επαναλαμβάνεσαι το έχεις πει πολλές φορές και καταντάει σπαστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Επαναλαμβάνεσαι το έχεις πει πολλές φορές και καταντάει σπαστικό.
250 θεματα με την ιδια ερωτηση ειπα να απαντησω σε ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Εγώ στο ίδιο θέμα λέω. :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.
μμε τι βαθμο τελιωσατε τη ά γυμνασιου .Ανθέλετε απαντάτε



πωωω...
τι μου θυμίζεις τώρα...
19.9/13:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixas!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mixas!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 290 μηνύματα.
18.2 τοτε...τωρα.....:(
αντε να με δω φετος που δινω τ θα κανω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εγώ τελείωσα την πρώτη με 19 και 12/13 και την δευτέρα με 20...βασικά δεν πιστεύω ότι ένας μαθητής του 12 μπορεί να διαβάσει ξαφνικά στην τριτη λυκείου και να περασει .....ιατρικη!!!καταρχάς θα έχει σίγουρα κενά τα οποία είνα πολύ δύσκολο να συμπληρωθούν..(γιατι μαζί με αυτά πρέπει να καλυφθεί και η ύλη της τάξης...!!δεν μιλάω γενικά και αόριστα...το έχω ζήσει το πράγμα με τον αδερφό μου που ο καθηγητης που του έκανε ιδι'αιτερα στην τριτη λυκείου έβρισκε κενα που ε'ιχε ο αδερφός μου από την τρίτη γυμνασίου..!!πάντως πιστεύω ακράδαντα ότι το σύστημα αξιολόγησης των μαθητών ως προς το γενικό έπίπεδο της παιδείας στην Ελλάδα ειναι αξιοθρήνητο γιατι όχι μόνο οδηγεί τα παιδιά προσ την απληστία(καθώσ δεν μαθαίνουν να εκτιμούν αυτό που έχουν) αλλα και τα υποβιβάζει γιατί τα συγκρίνει με έναν αριθμό (είτε αυτός είναι το 20 είτε το 15)!!!


Κι όμως μπορεί να συμβεί ! "Τα πάντα ρει και ουδέν μένει" !
Ο φίλος μου έβγαλε γ'γυμνασίου 12.8 ... α'λυκείου 15.6 και φέτος που έδωσε πανελλήνιες
2o/4o πεδίο : 19540
3o πεδίο : 19646 5o πεδίο : 19672

Μαθηματικά Κατεύθυνσης -> 18,8
Φυσική Κατεύθυνσης -> 19,4
Χημεία Κατεύθυνσης -> 20
Βιολογία Κατεύθυνσης -> 19,7
Έκθεση -> 17,9
Μαθηματικά Γενικής Παιδείας -> 20
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας -> 20

*ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ (ΧΙΧΙ) !
Άνοιξε 3 και 5ο Πεδίο και φυσικά πρώτη επιλογή ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ (που ήταν όνειρό του ... και ενω όλοι οι καθηγητές "γέλαγαν" όταν τους το έλεγε , αφου το παιδί ίσα-ισα πέρναγε τη τάξη πώς θα γίνει γιατρός {έλεγαν} Μέχρι και τη α'λυκειου γινόταν αυτό! Το έβαλε γερό πείσμα , κιόμως , με φροντιστηρια - ιδιαίτερα - και πολυ διάβασμα , κατάφερε το στόχο του και όλοι το "μούγκωσαν"!
So , ποτε μην λές ποτέ ! Και δέν υπάρχει το δέν μπορώ αλλά το δεν θέλω!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Adamsdoor

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,189 μηνύματα.
Κι όμως μπορεί να συμβεί ! "Τα πάντα ρει και ουδέν μένει" !
Ο φίλος μου έβγαλε γ'γυμνασίου 12.8 ... α'λυκείου 15.6 και φέτος που έδωσε πανελλήνιες
2o/4o πεδίο : 19540 3o πεδίο : 19646 5o πεδίο : 19672

Μαθηματικά Κατεύθυνσης -> 18,8
Φυσική Κατεύθυνσης -> 19,4
Χημεία Κατεύθυνσης -> 20
Βιολογία Κατεύθυνσης -> 19,7
Έκθεση -> 17,9
Μαθηματικά Γενικής Παιδείας -> 20
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας -> 20

*ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ (ΧΙΧΙ) !
Άνοιξε 3 και 5ο Πεδίο και φυσικά πρώτη επιλογή ΙΑΤΡΙΚΗ ΑΘΗΝΑΣ (που ήταν όνειρό του ... και ενω όλοι οι καθηγητές "γέλαγαν" όταν τους το έλεγε , αφου το παιδί ίσα-ισα πέρναγε τη τάξη πώς θα γίνει γιατρός {έλεγαν} Μέχρι και τη α'λυκειου γινόταν αυτό! Το έβαλε γερό πείσμα , κιόμως , με φροντιστηρια - ιδιαίτερα - και πολυ διάβασμα , κατάφερε το στόχο του και όλοι το "μούγκωσαν"!
So , ποτε μην λές ποτέ ! Και δέν υπάρχει το δέν μπορώ αλλά το δεν θέλω!


:!::!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Γίνεται αλλά είναι σπάνιο
Δεν γίνεται κάποιος/α που όλες τις χρονιές δεν "τραβάει" και δεν διαβάζει καθόλου ξαφνικά να τελειώσει με 19 και πιο πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DIMOS FOITHTHS

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλκηδόνα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Συμφωνω αχ αυτη η γυμναστικη μας κατεσρεψε. Τριτη γυμνασιου, γ' τριμηνο, ολα 20 εκτος απο τη γυμναστικη 19!!. Το ιδιο και στο απολυτηριο! Ποσο εβρισα την γυμναστρια... Δεν λεγεται!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Με 19 την ειχα τελειωσει την Α' Γυμνασιου. Παλιες καλες εποχες... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
19,7/13
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

amalfi

Δραστήριο μέλος

Ο amalfi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Συμφωνω αχ αυτη η γυμναστικη μας κατεσρεψε. Τριτη γυμνασιου, γ' τριμηνο, ολα 20 εκτος απο τη γυμναστικη 19!!. Το ιδιο και στο απολυτηριο! Ποσο εβρισα την γυμναστρια... Δεν λεγεται!!!
αχ.... τι μου θυμισες

...γ γυμνασιου (ειχα βγαλει καπου 19 και 1 -το μεγαλυτερο της ταξης)

ο ζωγραφος με επαιρνε συχνα απ' τα μαθηματα (λιγες μερες πριν απο εκδηλωσεις) και μου ανεθετε να κανω ζωγραφιες (θυμαμαι ειχα κανει κατι πορτρετα του Ρηγα και του Σολωμου :D)

μια φορα δεν ειχα φερει το μπλοκ στο μαθημα των καλλιτεχνικων (και αλλοι μαθητες επισης) (εκνευριστηκε και σημειωσε ονοματα)

ολα αυτα στο τελευταιο τριμηνο (στα πρωτα ειχα 20)

μου εβαλε 12 (!!) (στους περισσοτερους απο 18 και πανω - ακομα και σε καποιους που δεν εφερναν συστηματικα το μπλοκ)

το ειχα παρει κατακαρδα....

[ηταν και αφασια ο τυπος {Φραγκοπουλος}.. μαλλον δε θα ξερε το ονομα μου - ή ισως το κανε για να μου δειξει οτι δεν εχουν σημασια οι βαθμοι.. ποτε δε θα μαθω]

αχχ

:P

(το εχω ξεπερασει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
κάτι παρόμοιο έπαθα και εγώ και η κολλητή μου στη γυμναστική!! η κολλητή μου ειναι μαθήτρια του 20 αλλα είχε την ατυχια στο πρώτο τρίμηνο να σπάσει το πόδι της...το κράτησε λοιπόν σε γυψο για ενάμιση μήνα περίπου και αναγκαστικά δεν έκανε γυμναστική...η γυμνάστρια το ήξερε βέβαια αλλά φαίνεται ότι το ξέχασε την ημέρα της βαθμολογίας όπου έβαλε στην κολλητή μου 17..και η καημένη τα είχε όλα 20 εκτός από αυτό το 17 που της χαλούσε ο Μ.Ο. !! μόλις είδαν οι γονείς της το 17 στη γυμναστική άρχισαν να φωνάζουν και να ρωτάνε όλους τους καθηγητές που είναι η γυμνάστρια..τελικά την βρήκαν και άρχισαν τον εξάψαλμο που τόλμησε και έβαλε 17 στην κόρη τους που είναι μαθήτρια του 20..!!η γυμνάστρια εκνευρίστηκε και άρχισε να φονάζει και αυτή και έγινε χαμός...!!μέσα σε αυτό το θέατρο του παραλόγου με είδε και έμενα η γυμνάστρια να είμαι δίπλα στην κολλτή μου και τους γονείς της που φόναζαν και νόμιζε ότι είχα και εγώ παραπονο από τον βαθμο μου (μου είχε βάλει 19)και έτσι στο επόμενο τρίμηνο μου έβαλε εμένα 17 (και όπως και στην κολλτή μου έτσι και σε εμένα μου χάλασε το Μ.Ο. ενώ είχα σε όλα τα άλλα μαθήματα 20)..όταν είδα το 17 αντί να βρίζω τη γυμνάστρια έβριζα την κολλητή μου που με έμπλεξε και εμένα..αλλά τώρα που βγάλαμε και οι 2 μας 20 απλά τα θυμόμαστε και γελάμε!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top