Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

evdr

Νεοφερμένος

Η evdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγώ πάντως έκανα εγγραφή και πήρα κωδικούς χωρίς να τους έχω προσκομίσει ακόμη την βεβαίωση διαγραφής.Εγώ έκανα την αίτηση,απο εκεί και πέρα είναι στην διακριτική ευχέρεια της παλιάς γραμματείας.

μα εμας μας ζητανε διαγραφη στα δικαιολογητικα που πρεπει να τους παμε!τεσπα 8α δειξει :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
μα εμας μας ζητανε διαγραφη στα δικαιολογητικα που πρεπει να τους παμε!τεσπα 8α δειξει :worry:

Ναι,σε κάθε νεα εγγραφή ζητάνε διαγραφή απο την παλιά σχολή,ετσι το ορίζει ο νόμος.Απλώς για να μην περιμένουμε μέχρι να βγει η εγγραφή,σε εμάς τουλάχιστον,μας γράφουν χωρίς να έχουμε προσκομίσει την βεβαίωση διαγραφής,αλλά έχουμε κάνει αίτηση.Και σου ξαναλέω,μπορεί εσύ να έχεις στείλει την αίτηση διαγραφής σήμερα,αλλά η γραμματεια μπορεί να απαντήσει σε 2-3-4 βδομάδες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evdr

Νεοφερμένος

Η evdr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ναι,σε κάθε νεα εγγραφή ζητάνε διαγραφή απο την παλιά σχολή,ετσι το ορίζει ο νόμος.Απλώς για να μην περιμένουμε μέχρι να βγει η εγγραφή,σε εμάς τουλάχιστον,μας γράφουν χωρίς να έχουμε προσκομίσει την βεβαίωση διαγραφής,αλλά έχουμε κάνει αίτηση.Και σου ξαναλέω,μπορεί εσύ να έχεις στείλει την αίτηση διαγραφής σήμερα,αλλά η γραμματεια μπορεί να απαντήσει σε 2-3-4 βδομάδες :P

αα τοσο καλα..!!φιλε σε ευχαριστω παντως πολυ για τις πληροφοριες.εσυ τι εγινε ενσωματωθηκες 8εσσαλονικη??ολα κομπλε?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ρε παιδια με τον ευδοξο τι γινεται? Δεν μπορουμε να παρουμε συγγραματα Α εξαμηνου? Αν ειναι δυνατον! Επισης για ενα Β εξαμηνου δηλωσα παραλαβη απο φοιτητη και αυτος το εδωσελεει κ απλα δεν το δηλωσε στο συστημα και θελει 5 μερες μεχρι να ακυρωθει η επιλογη αυτη και η δηλωση τελειωνει παρασκευη. ΕΛΕΟΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
μονο του β εξαμηνου μπορεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Τι μαλακια ειναι αυτο;; με ποια λογικη και εγω πως θα δωσω τα γαμωμαθηματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γιατι μαλακία ;Απο την στιγμη που τρέχει το θερινο εξαμηνο λογικο δεν ειναι να μπορεις να παρεις βιβλια μονο του θερινου ;Αν θέλεις καποιο βιβλιο απο το χειμερινο δανεισου το απο την βιβλιοθηκη αν οπωσδηποτε θες να δοσεις καποιο μαθημα που δεν εχεις διδακτη και κατεπεκταση δεν εχεις βιβλιο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια με τον ευδοξο τι γινεται? Δεν μπορουμε να παρουμε συγγραματα Α εξαμηνου? Αν ειναι δυνατον! Επισης για ενα Β εξαμηνου δηλωσα παραλαβη απο φοιτητη και αυτος το εδωσελεει κ απλα δεν το δηλωσε στο συστημα και θελει 5 μερες μεχρι να ακυρωθει η επιλογη αυτη και η δηλωση τελειωνει παρασκευη. ΕΛΕΟΣ!

Στον εύδοξο δηλώνουμε πάντα συγγράμματα του εξαμήνου στο οποίο βρισκόμαστε (χειμερινό ή εαρινό). Εσύ που είσαι από μετεγγραφή, την επόμενη ακαδημαική χρονιά στο χειμερινό εξάμηνο θα δηλώσεις εκτός από τα συγγράμματα του Γ εξαμήνου και του Α. Τώρα αν θες να διαβάσεις μόνη σου και να δώσεις το Σεπτέμβριο κάποια από τα μαθήματα του Α εξαμήνου μπορείς να δανειστείς τα βιβλία από συμφοιτητές σου ή να τα πάρεις από τη βιβλιοθήκη. Για το θέμα του βιβλίου του Β εξαμήνου που αναφέρεις καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στην υπηρεσία εξυπηρέτησης χρηστών του εύδοξου (210-7722100) να σου πουν τι να κάνεις πριν λήξει η προθεσμία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
απο την στιγμη που υπαρχουν διπλες εξεταστικες επρεπε να περνουμε για ολα τα εξαμηνα! Το ιδιο μου ειπαν κ στην γραμματεια..επιπλεον τρεχει κ ενα στεγαστικο επιδομα που πρεπει να εχεις περασει συγκεκριμενα μαθηματα! Δεν καταλαβαινω γτι μετα απο τοσο κοπο να μπουμε στη σχολη τραβαμε τετοια ταλαιπωρια. Και οχι η βιβλιοθηκη μου δεν τα δανειζει! Δεν μου περισσευουν ουτε να τα αγορασω ουτε για να,βγαλω 1000 φωτοτυπιες. Αλλα στην Ελλαδα ζουμε δεν περιμενα κατι καλυτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαιρη812

Νεοφερμένος

Η Μαιρη812 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σας παιδια,
ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος μπορει να παρει μετεγγραφη απο το πρωτο κιολας εξαμηνο η αναγκαστικα χανει το πρωτο εξαμηνο;
Δινω φετος πανελληνιες και εχω διδυμο αδερφο που και αυτος δινει φετος οποτε ανηκουν στην καποτε "ειδικες κατηγοριες" και δικαιουμαστε μετεγγραφη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RatGod

Νεοφερμένος

Ο RatGod αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ένα σύντομο update στο νήμα μπάς και το δεί κάποιος που γνωρίζει για τις ελεύθερες μεταγραφές και θέλει να μας διαφωτίσει και μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια θελω να κανω μια ερωτηση ελπιζω να μην ειναι βλακεια αλλα δεν μπορω να βρω στο ιντερνετ για να καταλαβω τι παιζει... εδωσα το 2013, περασα μαρκετινγκ & επικοινωνιας ΟΠΑ, θελω να κανω 10% και να δω αν μπορω να περασω σε καποια σχολη πληροφορικης [που και παλι δεν ειμαι σιγουρη αν θα παω τελικα...δεν ειναι ομως αυτο το θεμα], σκεφτομουν, επειδη πχ εγραψα στο 2ο+4ο πεδιο 14266, δεν επιασα το παπει με λιγα λογια, μηπως θα γινοταν να κανω κατι με τις μετεγγραφες δηλαδη να δηλωσω ξερω γω πατρα η κατι τετοιο και να με φερουν αθηνα... αλλα δεν ξερω ουτε ποια ειναι τα κριτηρια για να μπορεσω να κανω μετεγγραφη ουτε ποσο σιγουρο ειναι [δηλαδη ποσο ψηλα να βαλω την σχολη εκτος αθηνας στο μηχανογραφικο] ουτε σε ποιο τμημα απο ολα θα με φερουν.... στο λινκ που ειχατε δωσει στην αρχη του θεματος ειδα αυτο:

<<«Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών» του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών και του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου, «Πληροφορικής» του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Πανεπιστημίου Πειραιώς, του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, του Ιονίου Πανεπιστημίου, «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας, «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης, «Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική» του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, και «Πληροφορικής και Τηλεματικής» του Χαροκοπείου Πανεπιστημίου.>>
αυτο που με ενδιαφερει ειναι ομως αν εχω και τα κριτηρια και αν γινεται γενικα αυτο που λεω.. αν μπορει καποιος να μου πει θα το εκτιμησω ιδιαιτερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 402311

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
απο οσο ειδα δεν υπαρχουν εισοδηματικα κριτηρια για το 2014-2015 ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δες το θέμα " Ελεύθερες μετεγγραφές",
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pithikas

Νεοφερμένος

Ο Pithikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλησπερα
Φετος εγραφα πανελληνιες και εβγαλα 17862 και θελω να περασω ΗΜΜΥ στη Θεσσαλονικη. Σαν δευτερη επιλογη σκεφτομαι το ΗΜΤΥ στην Πατρα. Αμα περασω Πατρα θα εχω το δικαιωμα να κανω μετεγγραφη στη Θεσαλλονικη;
Υ.Γ ειμαι τριτεκνος οποτε δικαιουμαι ελευθερη μετεγγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Καλησπερα
Φετος εγραφα πανελληνιες και εβγαλα 17862 και θελω να περασω ΗΜΜΥ στη Θεσσαλονικη. Σαν δευτερη επιλογη σκεφτομαι το ΗΜΤΥ στην Πατρα. Αμα περασω Πατρα θα εχω το δικαιωμα να κανω μετεγγραφη στη Θεσαλλονικη;
Υ.Γ ειμαι τριτεκνος οποτε δικαιουμαι ελευθερη μετεγγραφη

Δε νομιζω γιατι δεν εχουν ακριβως το ίδιο ονομα ειναι κατι σαν τους μηχανολογους μηχανικους και τους μηχανικους παραγωγής και διοίκησης που αν και ιδιες σχολες δε μπορεις να παρεις μςταγραφη απο τη μια στην αλλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas-p

Νεοφερμένος

Ο (no way) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Δε νομιζω γιατι δεν εχουν ακριβως το ίδιο ονομα ειναι κατι σαν τους μηχανολογους μηχανικους και τους μηχανικους παραγωγής και διοίκησης που αν και ιδιες σχολες δε μπορεις να παρεις μςταγραφη απο τη μια στην αλλη
;
Ότι να ναι... Προφανώς και μπορείς να πάρεις μεταγγραφή. Ίδιες σχολές είναι. (Ρίχνουμε και καμιά ματιά στις αντιστοιχίες πριν πούμε κάτι...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπερα
Φετος εγραφα πανελληνιες και εβγαλα 17862 και θελω να περασω ΗΜΜΥ στη Θεσσαλονικη. Σαν δευτερη επιλογη σκεφτομαι το ΗΜΤΥ στην Πατρα. Αμα περασω Πατρα θα εχω το δικαιωμα να κανω μετεγγραφη στη Θεσαλλονικη;
Υ.Γ ειμαι τριτεκνος οποτε δικαιουμαι ελευθερη μετεγγραφη

https://www.slideshare.net/cc549831/antistoixies-panepisthmiwn-2014 στο νουμερο 30 λεει για αυτη την σχολή. έχουν αντιστοιχία οποτε ναι αν δικαιουσαι εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
η μεταγραφες φετος θα γινουν αμμεσος η θα πρεπει να παει και καποιο χρονικο διαστημα στο τμημα που περασε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

girly14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η girly14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
εγω που αν δεν ανεβουν οι βασεις μπορω να μπω ψυχολογια κρητης δικαιουμαι μεταγραφη λογω χαμηλου εισοδηματος ή θα προηγειθουν οι πολυτεκνοι οποτε παιζει να καλυφθει το ποσοστο του 10% ? ακομα αν αυτο δεν ισχυει, κριτηριο για μεταγραφες ειναι το εισοδημα? δηλαδη αν εγω εχω κατα κεφαλην εισοδημα 2000 ευρω, ενω ενας αλλος περισσοτερο εμενα θα προτιμησουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top