Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,420 μηνύματα.
Δεν την πήρα, και δεν έχω πρόβλημα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ούτε και εγώ την πήρα :(

Αποτυχία, λόγω κάλυψης του προβλεπόμενου ποσοστού

του χρόνου πάλι ,τι να κάνουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Γεια σας

πηρα και εγω την μεταγγραφη.Ξερει κανεις τι γινεται με τις εγγραφες στα νεα τμηματα?Θα βγαλουν οι γραμματιες τους ανακοινωσεις;
Απο οτι εχω ακουσει θα μπουμε στο εαρινο εξαμηνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεια σας

πηρα και εγω την μεταγγραφη.Ξερει κανεις τι γινεται με τις εγγραφες στα νεα τμηματα?Θα βγαλουν οι γραμματιες τους ανακοινωσεις;
Απο οτι εχω ακουσει θα μπουμε στο εαρινο εξαμηνο

Απο δευτερα αρχιζουν οι εγγραφες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Είμαι φοιτητής ιατρικής Αλεξανδρούπολης και πήρα μετεγγραφή για την ιατρική της Πάτρας. Το θέμα είναι ότι είμαι στο 4ο εξάμηνο και έχω περάσει σχεδόν όλα τα μαθήματα με ικανοποιητικούς βαθμούς και δεν ξέρω αν τα μαθήματα που πέρασα θα μου δικαιολογηθούν στην Πάτρα και με τους ίδιους βαθμούς ή θα με ρίξουν. Όποιος ξέρει κάτι σας παρακαλώ ας βοηθήσει.

Σημειωση συντονιστη: Τα μηνυματα 94-105 προηλθαν απο αλλο νημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αρχικά,γίνεται σύσταση επιτροπής απο το εκάστοτε Πανεπιστήμιο η οποία σου αναγνωρίζει ή οχι μαθήματα.Εσύ μόλις πας στην γραμματεία ρώτα πως μπορείς να υποβάλλεις αίτηση για αναγνώριση μαθημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ναι αλλά μπορώ να ξέρω πριν γραφτώ στην σχολή? γτ μετά ίσως χρειαστεί να αναθεωρήσω την μετεγγραφή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Όχι.Μπορείς μόνο υποθετικά,ρίχνοντας μια ματιά στο πρόγραμμα σπουδών,και βλέποντας άμα υπάρχουν κοινά.

Η μεταγραφή μπορεί να ''αναθεωρηθει'',να χαθεί το δικαίωμα μεταφοράς σου δηλαδή, μόνο άμα δεν κάνεις εγγραφή εμπρόθεσμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Είμαι φοιτητής ιατρικής Αλεξανδρούπολης και πήρα μετεγγραφή για την ιατρική της Πάτρας. Το θέμα είναι ότι είμαι στο 4ο εξάμηνο και έχω περάσει σχεδόν όλα τα μαθήματα με ικανοποιητικούς βαθμούς και δεν ξέρω αν τα μαθήματα που πέρασα θα μου δικαιολογηθούν στην Πάτρα και με τους ίδιους βαθμούς ή θα με ρίξουν. Όποιος ξέρει κάτι σας παρακαλώ ας βοηθήσει.

Γενικοτερα μην περιμενεις οτι θα κρατισεις τους βαθμου σου μια απλη απαλλαγη δινουν απο τα μαθηματα που εχεις περασει δηλαδη κατι πολλη αδικο για αυτους που μοχθησανε να εχουν ενα καλο μεσο οσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Όταν λες απαλλαγή; έμαθα από άλλα παιδιά που έκαναν μια αντίστοιχη μετεγγραφή πως έχεις 3 επιλογές: είτε να περάσεις με 5 είτε να πάρεις απαλλαγή και να μην μετράει το μάθημα στο πτυχίο έιτε μένει στην έδρα ότι έχεις περάσει το μάθημα και δεν το στέλνουν στην γραμματεία με σκοπό να το ξαναδώσεις όποτε θες αν θες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Εγώ ξέρω πως σε κάποιους έχουν αναγνωριστεί ορισμένα,είναι μια 4ή επιλογη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
χαχαχα σίγουρα η καλύτερη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εμενα με εδωσαν απαλαγη απο τα μαθηματα χωρις πολλες σαλτσες και επιλογες και αρχισα χωρις μεσο ορο το β ετος (δεχονται οτι περασα τα μαθηματα αλλα δεν θα μετργσουν για τον μο του πτυχειου).τωρα οτι απο τα παραπανω που λες αν ισχυει στη πατρα κατε με ειναι ξενερα οπως και η δικη μου αντιμετοπησει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

j.b.

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ρώτησα και ένα άλλο παιδί που πήρε μετεγγραφή και μου είπε ακριβώς το ίδιο. απλά δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. και τι επιπτώσεις θα έχει αργότερα.

θα ήθελα να ρωτήσω και αν είναι υποχρεωτικές οι μετεγγραφές? αν δεν τις δεχτούμε υπάρχει κίνδυνος να χάσουμε την προηγούμενη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Οχι αν θες καθεσε στη τωρινη.Το θεμα ειναι οτι και να επιλεξεις η σου επιβαλουν απο τα παραπανω βγενεις χαμενος αν λες ειχες και καλο μο .γιατι αν θα τα κρατησεις ολα τα μαθηματα με 5 ο μο ορος δυσκολα θα φτασει σε ψιλο επιπεδο.αν ξανα δοσεις ολα απο την αρχη ειναι σαν να διαγραφεις 2 χρονια δουλεια και να ξανα αρχιζεις απο το μηδεν.τωρα οι επιπτωσοις που φοβαμε εγω ειναι αν δεν φενονται τα μαθηματα πουθενα ισως εχω καπια θεματα στις αιτησοις για μεταπτυχειακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ρε παιδιά ποια ακριβως ειναι η διαδικασία? στο ed4u λενε οτι πρεπει να πας στη σχολη τα χαρτια της μετεγγραφης να τα ελεγξουν μεχρι 31 και μετα θα βγει νεα ανακοινωση για εγγραφη. στη σχολη που μπηκα βγηκε ανακοινωση οτι μεχρι 31 θα γινονται εγγραφες τι γινεται τλκ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδιά ποια ακριβως ειναι η διαδικασία? στο ed4u λενε οτι πρεπει να πας στη σχολη τα χαρτια της μετεγγραφης να τα ελεγξουν μεχρι 31 και μετα θα βγει νεα ανακοινωση για εγγραφη. στη σχολη που μπηκα βγηκε ανακοινωση οτι μεχρι 31 θα γινονται εγγραφες τι γινεται τλκ??

Πάρε τηλέφωνο στη γραμματεία ή καλύτερα πέρασε από εκεί για να μάθεις σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rafael52

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω πηρα μεταγραφη,αλλα το θεμα ειναι οτι εχασα το 1ο εξαμηνο επειδη περιμενα να γινει η διαδικασια.Ξερει κανεις κατι για το τι θα γινει με τετοιες περιπτωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγω πηρα μεταγραφη,αλλα το θεμα ειναι οτι εχασα το 1ο εξαμηνο επειδη περιμενα να γινει η διαδικασια.Ξερει κανεις κατι για το τι θα γινει με τετοιες περιπτωσεις?
Παρακολουθείς τα μαθήματα του 2ου εξαμήνου κανονικά και τα δίνεις τον Ιούνιο. Παράλληλα παίρνεις τα βιβλία του 1ου εξαμήνου καθώς και τις σημειώσεις που τυχόν έχουν δώσει οι καθηγητές. Ζητάς από τους συμφοιτητές σου τις σημειώσεις τους. Μπαίνεις στο "η-τάξη" και τσεκάρεις τα διαθέσιμα μαθήματα. Ξεσκίζεσαι το καλοκαίρι και τα δίνεις στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου. Από σένα εξαρτάται να καλύψεις το εξάμηνο που έχασες. Δεν υπάρχει καμία άλλη πρόβλεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

rafael52

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Α,ωραια.Και καλα δεν θα χανοταν ετσι το εξαμηνο και θα δινοταν λυση απο τον υπουργο.Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top