Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
παιδια ετοιμαστείτε την ερχόμενη εβδομάδα λογικά θα έχουμε τα αποτελέσματα :-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Billakos1995

Νεοφερμένος

Ο Billakos1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια τωρα πλεον κατα 99% την ερχομενη εβδομαδα βγαινουν τα αποτελεσματα των μεταγραφων. Θα ηθελα να σας ρωτησα εαν εχω πιθανοτητες να περασω με 4.600 κατακεφαλην εισοδημα στο τει νοσηλευτικης της Λαμιας (2η επιλογη) 1η επιλγη εχω βαλει Αθηνα και ειμαι πρωτοετης. Τ ι λετε εχω πιθανοτητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Παιδια τωρα πλεον κατα 99% την ερχομενη εβδομαδα βγαινουν τα αποτελεσματα των μεταγραφων. Θα ηθελα να σας ρωτησα εαν εχω πιθανοτητες να περασω με 4.600 κατακεφαλην εισοδημα στο τει νοσηλευτικης της Λαμιας (2η επιλογη) 1η επιλγη εχω βαλει Αθηνα και ειμαι πρωτοετης. Τ ι λετε εχω πιθανοτητες;

Για Αθήνα δε ξέρω, αλλά για Λαμία 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εγω με 3000κατι κατακεφαλην παιζει να μου δωσουν την μετεγγραφη για εκπα πολτικης επιστιμης και διοικησης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ευα18

Νεοφερμένος

Η ευα18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδια χθες μια φιλη μ πηρε τηλεφωνο στο υπουργειο και της ειπαν οτι οι αιτησεις βρισκονται ακομη στο υπουργειο οικονομικων. Σημερα ακουσα στο ραδιοφωνο οτο επαινευει ο υπουργος παιδειας για τα αποτελασματα και κατα πασα πιθανοτητα θα βγουν στα μεσα της ερχομενης εβδομαδας.
https://www.dikaiologitika.gr/201403...ta-meteggrafon-foithton-2014/menu-id-232.html
Ας ελπισουμε να ισχυει. Καλη επιτυχια ;-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Στα μέσα της επόμενης εβδομάδας θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα των Μετεγγραφών όπως δήλωσε ο Γενικός Γραμματέας του Υπ. Παιδείας στο «Πρωινό ΑΝΤ1» του Γ. Παπαδάκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Ειναι παρα πολλη αργα αν σκεφτει κανεις οτι τι εξαμηνο εχει αρχισει εδω και αρκετες ημερες σε ολα τα τμηματα στην ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ας ακούσω και απο εδώ μια γνώμη...
Έχω πολύ ψηλό κατα κεφαλήν (κατω απο 9000 ,αλλα αρκέτα υψηλό συγκριτικά με αυτά που ακούω πχ 3000,1300,4500 κλπ :P )
Το ερώτημα είναι...
Ας πούμε οτι έχω κατα κεφαλήν (8999 ευρω) και εσύ (1000 ευρω) έχουμε ως πρώτη και ως δευτερη επιλογή την ίδια σχολή,αλλά εγώ εχω αδερφή στην πόλη που δήλωσα στον πρώτο κύκλο σπουδών και είμαι πολύτεκνος ,ενώ εσύ απο τα κριτήρια έχεις μόνο το εισόδημα...
Ποιον θα προτιμήσουν?
έμενα με το υψηλό κατα κεφαλήν αλλά πολύτεκνος και αδερφή στον 1ο κύκλο σπουδών ή εσένα που απλά έχεις χαμηλότερο κατα κεφαλήν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Ας ακούσω και απο εδώ μια γνώμη...
Έχω πολύ ψηλό κατα κεφαλήν (κατω απο 9000 ,αλλα αρκέτα υψηλό συγκριτικά με αυτά που ακούω πχ 3000,1300,4500 κλπ :P )
Το ερώτημα είναι...
Ας πούμε οτι έχω κατα κεφαλήν (8999 ευρω) και εσύ (1000 ευρω) έχουμε ως πρώτη και ως δευτερη επιλογή την ίδια σχολή,αλλά εγώ εχω αδερφή στην πόλη που δήλωσα στον πρώτο κύκλο σπουδών και είμαι πολύτεκνος ,ενώ εσύ απο τα κριτήρια έχεις μόνο το εισόδημα...
Ποιον θα προτιμήσουν?
έμενα με το υψηλό κατα κεφαλήν αλλά πολύτεκνος και αδερφή στον 1ο κύκλο σπουδών ή εσένα που απλά έχεις χαμηλότερο κατα κεφαλήν?

Αυτόν με τα 1000 κατα κεφαλήν. Το πρώτο κριτήριο είναι το εισοδηματικό. Τα άλλα κριτήρια (πολύτεκνος, αδερφό φοιτητή) είναι σε περίπτωση που έχετε το ίδιο εισόδημα κατα κεφαλήν και οι δύο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αυτόν με τα 1000 κατα κεφαλήν. Το πρώτο κριτήριο είναι το εισοδηματικό. Τα άλλα κριτήρια (πολύτεκνος, αδερφό φοιτητή) είναι σε περίπτωση που έχετε το ίδιο εισόδημα κατα κεφαλήν και οι δύο :)
Να μπω στον κόπο να ρωτήσω πως το ξέρεις? Οχι οτι δεν σε πιστεύω,απλά επειδή δεν διευκρινίζεται κάπου και σε άλλες χρονιές ήταν αλλιώς (πχ οι πολύτεκνοι μπαίναν πάντα σε αντιστοιχο τμήμα στην πόλη μόνιμης κατοικίας τους ή στην πόλη που σπούδαζε αδερφός/αδερφή.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.
Να μπω στον κόπο να ρωτήσω πως το ξέρεις? Οχι οτι δεν σε πιστεύω,απλά επειδή δεν διευκρινίζεται κάπου και σε άλλες χρονιές ήταν αλλιώς (πχ οι πολύτεκνοι μπαίναν πάντα σε αντιστοιχο τμήμα στην πόλη μόνιμης κατοικίας τους ή στην πόλη που σπούδαζε αδερφός/αδερφή.)

Διάβασε το ΦΕΚ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Παιδιά σε πολύ λίγες ώρες θα ξέρουμε... Επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
που ειναιι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,421 μηνύματα.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
ναι ξερω που μπαινουμε. εννοω μας υποχρεωσαν Η εφαρμογή θα είναι διαθέσιμη στις 12 Μαρτίου, μετά τις 12:00 μμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Δεν την πηρα τελικα. Θα βγούνε καταστάσεις από τις σχολές για το ποιοιί πήραν την μετεγγραφή; Περιέργεια έχω να δω ποιοί ήταν οι τυχεροί! Να ναι καλά το μέσον, η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν την πηρα τελικα. Θα βγούνε καταστάσεις από τις σχολές για το ποιοιί πήραν την μετεγγραφή; Περιέργεια έχω να δω ποιοί ήταν οι τυχεροί! Να ναι καλά το μέσον, η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει
Γιατι οποιος περνει μεταγραφη πρεπει να εχει βαλει μεσον;και στην τελικη αν πιστευεις κατι τετοιο και εχει και στοιχεια μπορεις να κανεις προσφηγη κατα της αποφασης .Αν παλι δεν εχεις καλο ειναι να εισαι ποιο προσεκτικος σε αυτα που γραφεις γιατι προσβαλεις ατομα που πηραν μεταγραφη .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Γιατι οποιος περνει μεταγραφη πρεπει να εχει βαλει μεσον;και στην τελικη αν πιστευεις κατι τετοιο και εχει και στοιχεια μπορεις να κανεις προσφηγη κατα της αποφασης .Αν παλι δεν εχεις καλο ειναι να εισαι ποιο προσεκτικος σε αυτα που γραφεις γιατι προσβαλεις ατομα που πηραν μεταγραφη .
Φυσικά και δεν μιλάω για όλους, μιλάω για μεμονωμένες περιπτώσεις που ξέρω. Και εννοείται πως θα κάνω προσφυγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εκπα εκπα εκπααα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Φυσικά και δεν μιλάω για όλους, μιλάω για μεμονωμένες περιπτώσεις που ξέρω. Και εννοείται πως θα κάνω προσφυγή
Λογικο ειναι να μιλας για μεμονωμενα ατομα αλλα αν εχεις στο μυαλο σου ατομα που δεν καταθετουν φορολογικη δηλωση και βαλαν ψευδος οτι δεν συμπεριλαμβανονται σαν προστατευομενα μελη απο τους γονεις τους τοτε θα τους απορηψη η γραμματεια του εκαστοτε τμηματος.Τωρα αν αναφερεσε και η δηλωση των γονιων τους ειναι ψευτικη πιασε το αυγο και κουρευτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top