Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alexkwn10

Νεοφερμένος

Ο alexkwn10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας στις μεταγραφες γιατι την τριτη 7 ιανουαριου τελειωνει η προθεσμεια. Εγω ειμαι απο την αθηνα και εχω περασει στην καβαλα ηλεκτρολογων μηχανικων και δεν εκανα μεταγραφη, ο αδερφος μου περασε περυσι στα γιαννενα και εκανε αμεσως μεταγραφη και ακομα δεν εχει βγει η αποφαση αν ειναι δεκτη ή οχι και τωρα θελω να κανω και εγω μεταγραφη στην αθηνα δλδ θελουμε να ερθουμε και οι δυο. Θελω να σας ρωτησω αν υπαρχουν πιθανοτητες να παρουμε και οι δυο την μεταγραφη και οτι αν κανω εγω τωρα την αιτηση για μεταγραφη θα επηρεασω την δικια του και στο τελος δεν θα γινει καμια... Και κατι αλλο μηπως γινεται να κανει αυτος μεταγραφη στην αθηνα και εγω να κανω μεταγραφη π.χ. στην χαλκιδα. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
θα σε παρουν τηλέφωνο απο τη διεύθυνση δευτεροβάθμιας της περιοχής σου, για να πας να τα καταθέσεις. Τουλάχιστον έτσι έκαναν πέρσι

δεν έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο μέχρι στιγμής
δεν πρέπει να τα παραδόσω εγώ ο ίδιος τα χαρτιά κάπου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skel

Νεοφερμένος

Ο skel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
δεν έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο μέχρι στιγμής
πρέπει να τα παραδόσω εγώ ο ίδιος τα χαρτιά κάπου ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teaser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 141 μηνύματα.
δεν έχουν πάρει κάποιο τηλέφωνο μέχρι στιγμής
πρέπει να τα παραδόσω εγώ ο ίδιος τα χαρτιά κάπου ?

Και ουτε προκειται,τα χαρτια θα τα καταθεσεις στη σχολη που θα πας εφοσον εγκριθει η μεταγραφη σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
ανάμεσα σε εκπα και παντειο τι να είναι η πρωτη επιλογή?

μαλλον μιλας για ψυχολογια που υπαρχει και στις 2 σχολες. εχω ακουσει οτι εκπα ειναι καλυτερο συγκριτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Billakos1995

Νεοφερμένος

Ο Billakos1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια σημερα τελειωσαν οι υποβολες για τις αιτησεις των μεταγραφων. Μπορειτε να μου πειτε ποτε περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα; Και αν εχω ελπιδες να παρω την μεταγραφη με 4.600 εισοδημα κατα κεφαλιν; Σπουδαζω στον εβρο και θελω να παρω μεταγραφη για τα τει της Αθηνας (αθηνα ειναι μονιμη κατοικια) και δευτερη επιλογη Λαμια.Τι λετε θα μπορεσω; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

daria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η daria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν γίνεται μετεγγραφή από πανεπιστήμιο του εξωτερικού??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babymonzor

Νεοφερμένος

Ο babymonzor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γνωρίζει κανείς πότε περίπου και πως θα γνωστοποιηθούν τα αποτελέσματα ; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna3kc

Νεοφερμένος

Η ioanna3kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς πότε περίπου και πως θα γνωστοποιηθούν τα αποτελέσματα ; :hmm:

Λένε για τέλη Φλεβάρη - άντε αρχές Μάρτη αλλά κράτα και τις επιφυλάξεις σου! Δλδ οι επιτυχόντες θα γραφτούν στο εαρινό εξάμηνο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Παιδιά από που θα ενημερωθούμε για τα αποτελέσματα των μετεγγραφών;
Δήλωσα:
1. Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών-ΕΚΠΑ
2. Πληροφορικής-ΟΠΑ
Τι λέτε; έχω ελπίδες; Εδώ στην Τρίπολη το 80% των φοιτητών που έκαναν αίτηση για μετεγγραφή έβαλαν τις παραπάνω σχολές και την Πληροφορική του Πα.Πει. και μερικοί το αντίστοιχο τμήμα του Χαροκόπειου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Παιδιά από που θα ενημερωθούμε για τα αποτελέσματα των μετεγγραφών;
Δήλωσα:
1. Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών-ΕΚΠΑ
2. Πληροφορικής-ΟΠΑ
Τι λέτε; έχω ελπίδες; Εδώ στην Τρίπολη το 80% των φοιτητών που έκαναν αίτηση για μετεγγραφή έβαλαν τις παραπάνω σχολές και την Πληροφορική του Πα.Πει. και μερικοί το αντίστοιχο τμήμα του Χαροκόπειου
απο την ιστοσελιδα του υπουργειου .Αν εχεις παρα πολλη χαμηλο εισοδημα μαλλον εχεις
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
τα αποτελεσματα ειναι σιγουρο οτι θα βγουνε μεσα στο φλεβαρη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς αν γίνεται μετεγγραφή από πανεπιστήμιο του εξωτερικού??


Δυστυχώς δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Δυστυχώς δεν γίνεται.

Ευτυχώς * θες να πεις. Φαντάσου να πήγαινε ο κάθε τυχαίος με "ελεύθερη" είσοδο σε πανεπιστήμια της Ρουμανίας ή της Βουλγαρίας και να ερχόταν εδώ σε τμήματα που απαιτούν 17.000 + μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroweby

Νεοφερμένος

Ο spyroweby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους,

Ονομάζομαι Σπύρος και είμαι φοιτητής στο 2ο ετος στο ΤΕΙ Θεσσαλίας στο Τμήμα Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών.

Οπως πολλά παιδιά ετσι και εγω φέτος εκανα αίτηση για μεταφορά της θέσης μου στο αντίστοιχο τμήμα στην Αθήνα για οικονομικούς λόγους, ομως εδω έρχεται το μεγάλο ερώτημα, πιο είναι αυτό ;;;

Στην σελίδα των μεταγγραφώ αυτό το οποίο μου εβγαλε διαθέσιμο (και στο οποίο δηλωσα μεταγγραφή) ειναι το τμήμα
"Μηχανικών πληροφορικής ΤΕ" στο ΤΕΙ Αθήνας, το θέμα ειναι οτι δεν το βρίσκω πουθενά το συγκεκριμένο τμημα (και για να ειαι και ειλικρινής ουτε οταν εκανα το μηχανογραφικό μου πριν 2 χρόνια είχα βρει το συγκεκριμένο τμήμα)

Θα ηθελα να ρωτήσω λοιπόν, το παραπάνω τμημα ειναι το Τμήμα Πληροφορικής στο ΤΕΙ Αθήνας ;
Επίσης μετά απο κάποιες συζητήσεις με καθηγητές που ασχολούνται με το θέμα των μεταγγραφών και το παρακολουθούν μου είπαν πως με 5.769€ κατα κεφαλήν εισόδημα που εχω να θεωρήσω την μετταγραφή μου δεδομένη (το τμημα πέρυσι είχε 13 θέσεις για μεταγγραφή και μονο ενα άτομο εκανε αίτηση και η βάση διαμορφόηθκε στα 6.767€)

Ποια είναι η δική σας άποψη ;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και συγγνώμη εαν σας κούρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτήσω κάτι? Μήπως γνωρίζετε ποτε βγαίνουν τ αποτέλεσματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Παιδια να σας ρωτήσω κάτι? Μήπως γνωρίζετε ποτε βγαίνουν τ αποτέλεσματα???
Λένε στο τελευταίο δεκαήμερο του φλεβάρη...Άντε να δούμε ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angela1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αγγελικη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Αααχχ αντε να δουμε :P ευχαριστώ πολύυ :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Πολύ αργούν τα αποτελέσματα έχω να πω και δεν μπορούμε να κανονίσουμε τις εγγραφές μας στα εργαστήρια εν τω μεταξύ γιατί πολλοί έχουν κάνει αίτηση για μετεγγραφή και δεν ξέρουν αν θα είναι στη σχολή και δεν μπορούμε να κανονιστούμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Τελη φλεβαρη θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα παιδια.Ξερει κανεις αν θα ισχυσουν για το 2ο εξαμηνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Αααχχ αντε να δουμε :P ευχαριστώ πολύυ :-D
Παρακαλώ...:D

Πολύ αργούν τα αποτελέσματα έχω να πω και δεν μπορούμε να κανονίσουμε τις εγγραφές μας στα εργαστήρια εν τω μεταξύ γιατί πολλοί έχουν κάνει αίτηση για μετεγγραφή και δεν ξέρουν αν θα είναι στη σχολή και δεν μπορούμε να κανονιστούμε :P
Μα πραγματικά τι θα γίνει με το 2ο εξάμηνο?
Τελη φλεβαρη θα ανακοινωθουν τα αποτελεσματα παιδια.Ξερει κανεις αν θα ισχυσουν για το 2ο εξαμηνο;
Αν μάθεις,πες και σε εμάς... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top