Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εμείς πήραμε χθες να ρωτήσουμε για τη αδελφή μου στην γραμματεία και μας είπαν δεν ισχύει αν περάσεις όλα τα μαθήματα
Τι σκατά γίνεται ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FLY 31

Νεοφερμένος

Η FLY 31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
με τις γραμματειες δεν βγαζεις ακρη!παρολα αυτα ,επικοινωνησα με το υπουργειο παιδειας και απαντησαν και αυτοι αρνητικα.ομως δεν γινεται τετοια απρονοησια σαν κρατος..οικογενειες με 2 παιδια σε διαφορετικα μερη,χωρις οικονομικη ανεση τι θα κανουν?η θα πεθανουν οι γονεις η δε θα σπουδασουν τα παιδια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
με τις γραμματειες δεν βγαζεις ακρη!παρολα αυτα ,επικοινωνησα με το υπουργειο παιδειας και απαντησαν και αυτοι αρνητικα.ομως δεν γινεται τετοια απρονοησια σαν κρατος..οικογενειες με 2 παιδια σε διαφορετικα μερη,χωρις οικονομικη ανεση τι θα κανουν?η θα πεθανουν οι γονεις η δε θα σπουδασουν τα παιδια?

Ξαναδίνουν για να περάσουν στην πόλη τους :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FLY 31

Νεοφερμένος

Η FLY 31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ενας ο οποιος εχει λεφτα για δευτερη χρονια σε καλυτερα φροντιστηρια βεβαια και ξαναδινει :) ενας ομως που δεν εχει αγωνιζεται να συνδυασει πανεπιστημιο και δουλεια για να μπορει να μην τα παρατησει και στερειται πολλα πραγματα.υπαρχει και αυτη η πλευρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natili1

Νεοφερμένος

Η natili1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
αυτο που λες με τοση ανεση να ξαναδωσει εξαρταται απο πολλουσ παραγοντες κ ο πιο σημαντικος ειναι αμα η οικογενεια εχει την οικονομικη δυνατοτητα να τον στηριξει για δευτερη χρονια...και τ αλλο με τη σχολη κ τν δουλεια πολλα παιδια το κανουν και φυσικα κατι θα στερειθεις μην τα θελουμε ολα δικα μας...κ μια αποροια γτ να καταργησουν τις μεταγραφες, τους στοιχιζουν τιποτα?? ισα ισα βοηθανε οικογενειεσ που εχουν 2ή περισσοτερα παιδια που σπουδαζουν σε διαφορετικη πολη να τ πανε σε μια κ να ειναι λιγοτερα τ εξοδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Διάβασα αυτό το άρθρο (https://news247.gr/eidiseis/koinonia/paideia/spoydes_sthn_idia_polh_gia_aderfia.1978488.html) και θέλω την βοήθεια σας.. Η αδερφή μου σπουδάζει Θεσσαλονίκη.. Ενδιαφέρομαι για προγραμματισμό και από ότι ξέρω και μου έχετε πει στην Θεσσαλονίκη υπάρχει το Τμήμα Πληροφορικής ΑΠΘ (16300), ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. (18314)... μόνο αυτά τα 2

Πως μπορώ να χρησιμοποιήσω την νέα ρύθμιση για να περάσω σε μια από αυτές τις σχολές? Δηλαδή θέλω να πω που είναι το χαμηλότερο τμήμα πληροφορικής ή ΗΜΜΥ? να γραφα ας πούμε 12.000 να πέρναγα ηράκλειο κ να πέρναγα θεσσαλονίκη με την ρύθμιση.. σωστά δεν τα λέω?

EDIT.. Ασ πούμε για το ΗΜΜΥ.. περνάω εδώ (223 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΡΑΚΗΣ(ΞΑΝΘΗ) ΗΜ. 16520 ) άρα περνάω εδώ με την ρύθμιση? (219 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. 18314) ?

Σημείωση: Τα μηνύματα 45-58 προήλθαν από συγχώνευση με το θέμα Σπουδές στην ίδια πόλη για αδέρφια, επανέρχεται, βοηθήστε με λίγο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
και εγώ το είδα στην τηλεόραση!
εμένα η αδερφή μου μπήκε στην πάτρα ΄φετος, δηλαδή μπορεί να έρθει αθηνα που σπουδάζω εδώ; δεν ε΄χω καταλάβει και πολύ τι παίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
και εγώ το είδα στην τηλεόραση!
εμένα η αδερφή μου μπήκε στην πάτρα ΄φετος, δηλαδή μπορεί να έρθει αθηνα που σπουδάζω εδώ; δεν ε΄χω καταλάβει και πολύ τι παίζει

η ρύθμιση είναι λογικό δεν θα ισχύει για πέρσυ..θα ισχύει για όσους περάσουν το 2013 ( correct me if i am wrong )
απλώς είμαι με την απορία πως μπορώ να την χρησιμοποιήσω...

Κάποιος παιδιά να βοηθήσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Απ'ότι μου είπαν άτομα που εντόπισαν την είδηση θα ισχύσει για όσους έδωσαν πανελλήνιες την χρονιά 2011-2012. Επειδή δεν το άκουσα η ίδια, δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Εάν δεν υπάρχει ίδια σχολή τι γίνεται?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να απαντήσει αυτό?

Ας πούμε για το ΗΜΜΥ.. περνάω εδώ (223 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΡΑΚΗΣ(ΞΑΝΘΗ) ΗΜ. 16520 ) άρα περνάω εδώ με την ρύθμιση (219 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ/ΚΩΝ & ΜΗΧ/ΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ ΗΜ. 18314)

EDIT: Ξέχασα η αδερφή μου είναι ενεργός φοιτητής στην θεσσαλονίκη ( φιλολογία )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
εμενα που η αδερφη μου εδωσε το 2011 με πιανει η ρυθμηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δηλαδή θα μπαίνουν και με ειδική και θα πηγαίνουν σε άλλες πόλεις; :confused:
Νταφάκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
για μενα ισχυει που εδωσε η αδερφη μου το 2011?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Δηλαδή θα μπαίνουν και με ειδική και θα πηγαίνουν σε άλλες πόλεις; :confused:
Νταφάκ.

ti δαφαγ? μαλ***ς εξαρχής που το έβγαλαν..
εδώ δεν υπάρχει περίπτωση να βρεις εστία άμα δεν είσαι πολύτεκνος, νομίζεις πως στο ζόρι μπορούν οι γονείς να πληρώνουν 2 νοίκια?
όχι θα συζήσεις με την αδερφή/αδερφό σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Nαι δε διαφωνώ,αλλά όχι και ειδική κατηγορία ΚΑΙ ρύθμιση.Ένα από τα δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Nαι δε διαφωνώ,αλλά όχι και ειδική κατηγορία ΚΑΙ ρύθμιση.Ένα από τα δύο.

εγώ δεν ανοίκω σε κάποια ειδική κατηγορία.. μόνο στην ρύθμιση γιατί είμαι τυχερός και η αδερφή μου σπουδάζει στην πόλη που θέλω και γω να περάσω.. αν εννοείς γενικά ναι συμφωνώ θα είναι πολύ άδικο κάποιος να μπορεί να έχει και τα 2..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μα το να έχεις αδελφό σε άλλη πόλη σε βάζει στην ειδική κατηγορία "Κοινωνικά Κριτήρια " :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CityBong

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μα το να έχεις αδελφό σε άλλη πόλη σε βάζει στην ειδική κατηγορία "Κοινωνικά Κριτήρια " :confused:

Νομίζω κάνεις ένα λάθος.. τα κοινωνικά κριτήρια σου σώζουν περίπου 300 μόρια.. δεν έχουν καμοία σχέση με αυτήν την ρύθμιση..

θημήσου ότι η είδηση λέει , ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΑΙ η ρύθμιση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Δε κάνω κανένα λάθος αγαπητέ.2 Χρόνια έδωσα πανελλήνιες νομίζω κάτι ξέρω...


Αυτό ότι σώζουν 300 μόρια τι βλακεία είναι πάλι; :eek:

PS.Κάποτα όταν εξήγησα στον προπονητή μου τι είναι ειδικές κατηγορίες,άρχισε να αναρωτιέται τι φταίμε εμείς που κάποιοι δεν είχαν τηλεόραση. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top