Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gio92

Νεοφερμένος

Ο gio92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγω διαβασα οτι ισχυουν οι μετεγγραφες για εμας που εχουμε περασει σε μια σχολη πριν ψηφιστει η νεα εγκυκλιος.
αρκει να πληρεις καποια κριτηρια.

προφανως και ζηταω καποιο παραθυρακι γτ δεν μπορω να παρακολουθησω την σχολη μου και στην αθηνα αυτο μπορει να γινει μιας και τα εξοδα θα ειναι μηδενικα αφου δεν θα πληρωνω ενοικιο ρευμα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι αλήθεια ότι καταργούνται οι μεταγραφές; Δηλαδή εκείνος που σπουδάζει ας πούμε Ιατρική στη Βουλγαρία δεν μπορεί να πάρει μεταγραφή για Ιατρική Θεσσαλονίκης; Ο φοιτητής των Ιωαννίνων μπορεί να πάει στην Πάτρα αν έχει υψηλή βαθμολογία; Προσπαθώ να βρω κάποιο νόμο-εγκύκλιο αλλά δε βρίσκω τίποτα σχετικό, παρά μόνο για πολύτεκνους κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Βασικα κι εγω περασα γιαννενα ιατρικη αλλα ειναι μεγαλη αναγκη να παω στη θεσσαλονικη. Δεν με ενδιαφερει η πολη, ουτε να λεω οτι τελειωσα στη θεσσαλονικη. Εχω δικο μου σπιτι εκει και τα εξοδα ειναι σχεδον μηδενικα γιατι ανηκει στη γιαγια μου ( ασχετα που δεν μενει εκει). Επισης ο αδερφος μου του χρονου το πιο πιθανο ειναι να περασει θεσσαλονικη ( δεν θελει υψηλη σχολη) και καπου διαβασα οτι γινεται να κανεις μετεγγραφη αν σε μια οικογενεια υπαρχουν τρια η περισσοτερα σπιτια ( μονιμη κατοικια, κατοικια αδελφου 1, κατοικια αδελφου 2 κλπ). Γινεται τιποτα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδια και εγω συνεχεια ακουω για μετεγγραφες....ισχυει τιποτα τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ξέρει κανένας τίποτα για τις μετεγγραφές; :(
Ίσιδα, θα είσαι συμφοιτήτρια με μια φίλη μου, η οποία πέρασε πρώτη στη σχολή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αλήθεια? με 18300 και κατι ψηλα???
ωραια!!! συγχαρητηρια για σενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

floritaki

Νεοφερμένος

Η floritaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Επειδή και εγώ ψάχνω για μεταγραφή και έχω πάρει και στα δύο πανεπιστήμια (και εκεί που πέρασα και εκεί που θέλω να πάω) μου είπαν ότι πρέπει να περιμένω να έρθει η εγκύκλιος! Πάντως αν μάθει κάποιος το οτιδήποτε ας μας ενημερώσει....
Αυτή είναι η περσινή εγκύκλιος https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-...egkyklios-metagrafvn-foithtvn-esvterikoy.htmlhttps://edu.klimaka.gr/tritobathmia-...egkyklios-metagrafvn-foithtvn-esvterikoy.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αλήθεια? με 18300 και κατι ψηλα???
ωραια!!! συγχαρητηρια για σενα!

ω ναι, για αυτή λέω! ;)
ευχαριστώ! Συγχαρητήρια!

Πήρα τηλ. το υπουργείο παιδείας και είπε ότι... καταργούνται όλες οι μετεγγραφές. :/: Από πέρσι δηλαδή είχαν καταργηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

souzana

Δραστήριο μέλος

Η souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ισχύει ότι αν περάσει ας πούμε η αδερφή μου που θα παει πατρα τα μαθήματα του εξαμήνου όλα μπορεί να έρθει αθήνα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
ισχύει ότι αν περάσει ας πούμε η αδερφή μου που θα παει πατρα τα μαθήματα του εξαμήνου όλα μπορεί να έρθει αθήνα;;
Naι. Πρέπει να περάσει όλα τα μαθήματα του έτους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
epeidi kai egw psaxnw gia metagrafi kai exw parei kai sta duo panepistimia (kai ekei pou perasa kai ekei pou thelw na paw) mou eipan oti prepei na perimenw na erthei i ekguklios! pantws an mathei kapoios to otidipote as mas enimerwsei....
autin einai i persini egkuklios https://edu.klimaka.gr/tritobathmia-...egkyklios-metagrafvn-foithtvn-esvterikoy.html

πήρες πέρσι μετεγγραφή?!?!?!?!??!?!?
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

btw no greeklish please
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Naι. Πρέπει να περάσει όλα τα μαθήματα του έτους.
αυτο ισχυει για τους πολυτεκνους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
αυτο ισχυει για τους πολυτεκνους;
Εγώ ξέρω πως ισχύει γι'αυτούς που έχουν αδερφό/ή που σπουδάζει ήδη σε άλλη πόλη. Περισσότερα δεν γνωρίζω δυστυχώς:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Έχει πάρει τηλέφωνο εννοεί.

α! τρόμαξα!

πάντως εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι αν επανέλθουν θα είναι για πάρα πολύ ειδικές κατηγορίες. όσες δεν καλύπτονται από τις επιπλέον θέσεις που άρχισαν να δίνονται από πέρσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
α! τρόμαξα!

πάντως εγώ το μόνο που ξέρω είναι ότι αν επανέλθουν θα είναι για πάρα πολύ ειδικές κατηγορίες. όσες δεν καλύπτονται από τις επιπλέον θέσεις που άρχισαν να δίνονται από πέρσι.
Αν είναι να επανέλθουν, τότε αυτό θα ισχύει για όλους. Με το ΑΝ δεν γράφεται όμως ιστορία:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είναι αλήθεια ότι καταργούνται οι μεταγραφές; Δηλαδή εκείνος που σπουδάζει ας πούμε Ιατρική στη Βουλγαρία δεν μπορεί να πάρει μεταγραφή για Ιατρική Θεσσαλονίκης; Ο φοιτητής των Ιωαννίνων μπορεί να πάει στην Πάτρα αν έχει υψηλή βαθμολογία; Προσπαθώ να βρω κάποιο νόμο-εγκύκλιο αλλά δε βρίσκω τίποτα σχετικό, παρά μόνο για πολύτεκνους κλπ.

Τίποτε απολύτως.
Το γράφει και η εγκύκλιος των ειδικών κατηγοριών ότι αντικατέστησαν τις μετεγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peniwise

Νεοφερμένος

Ο peniwise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
οι μεταγραφες σε 3ο και 5ο εξαμηνο εφοσον εχεις περασει ολα τα μαθηματα καταργηθηκαν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannasterg

Νεοφερμένος

Η iwannasterg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Naι. Πρέπει να περάσει όλα τα μαθήματα του έτους.

μπορει αληθεια να γινει αυτο? νμζα πως ειχε καταργηθει.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FLY 31

Νεοφερμένος

Η FLY 31 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ρε παιδια ξερει κανεις να μου πει τι θα γινει με τις μετεγγραφες φετος?αυτο που λενε οτι μπορεις να μετεγγραφεις αν εχεις περασει τα μαθηματα του πρωτου ετους ισχυει? σχετικα με αυτο
https://www.infospoudes.gr/index.php...&catid=24621:foititika-akadimaika&Itemid=1039
γνωριζει κανεις κατι νεοτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top