Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. τα δικαιολογητικα γνωριζεις ποια ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Απ οτι ξερω ειναι τα ιδια με αυτα οταν εκανες μηχανογραφικο! Επικυρωμενο απολυτηριο λυκειου, επικυρωμενο το χαρτι με τον βαθμο προσβασης και επικυρωμενη η αστυνομικη ταυτοτητα! Ισως χρειαστει και καποια βεβαιωση αν σπουδαζεισ σ καποιο τμημα αλλα δεν το γνωριζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 13

Νεοφερμένος

Ο John 13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια σε ολους.Γραφτηκα σε αυτο το site για να ενημερωθω για θεματα που εχουν να κανουν με τη μετεγγραφη σε καποια σχολη που βρισκεται σε αλλη πολη.
Συγκεκριμενα δινω φετος πανελληνιες και θελω να ασχοληθω με την πληροφορικη.Εχω κοιταξει τις αντιστοιχιες των σχολων οχι ομως για τα ΤΕΙ αφου δεν τις βρισκω πουθενα.( https://www.ekp.gr/?module=other&id=metagrafes )
Με ενδιαφερει το ΤΕΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ στον ΠΕΙΡΑΙΑ αν και πρωτη μου επιλογη ειναι ενα ΑΕΙ αλλα μου χαλαν τα σχεδια τα μορια :whistle:...
Οποιος γνωριζει ποια ΤΕΙ πληροφορικης ειναι αντιστοιχα με αυτο του πειραια παρακαλω να με ενημερωσει.
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
https://www.mixanografiko.gr/ εδω θα βρεις οτι θες φιλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John 13

Νεοφερμένος

Ο John 13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ φιλε τα βρηκα! :)
Απ'οτι καταλαβα πρεπει να γραψω πανω απο 15.000 ! Θα δειξει,ευχαριστω πολυ παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Υπήρχε κάνεις η κάποιος που να ξέρετε που να μην πήρε μεταγραφή? Για τις μικρότερες κατηγορίες κυρίως με εισόδημα. Πρώτα προηγήθηκαν οι άλλοι και μετά πήραν οι μικρότερες κατηγορίες? Αυτό που έλεγαν ότι τα τμήματα που βρίσκονταν στον νόμο αττικής δεν θα δέχονταν μεταγραφές σύμφωνα με τους προέδρους τελικά εφαρμόστηκε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Είμαι πρωτοετής Κτηνιατρική Καρδίτσας ,
παιρναει φέτος η αδελφή μου θεσσαλονικη....
η μόνιμη κατοικία μου είναι σε νησι.......
Αν θα κάνω αίτηση μεταγραφής το 2011-12 , τι λέτε θα εγκριθεί???
Οικογενειακό εισόδημα περίπου 10.000€......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Γράφει : «Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών» του Αθηνών, «Πληροφορικής» του Αριστοτελείου, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Πειραιώς, του Ιωαννίνων και του Ιονίου Πανεπιστημίου, «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας Οικονομικών και Κοινωνικών Επιστημών, «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης, «Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου και «Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική» του Παν. Στερεάς Ελλάδος.

Δηλαδή αν περάσεις σε κάποιο από αυτά μπορείς να μεταγραφείς (αν έχεις τις προϋποθέσεις) σε άλλο πανεπιστήμιο από τα παραπάνω;
Συγκεκριμένα βέβαια με ενδιαφέρει το Πληροφορικό του ΑΠΘ.

Είμαι παιδί πολύτεκνης οικογένειας. Ισχύει το δικαίωμα τις μεταγραφής και φέτος, έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Γράφει : «Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών» του Αθηνών, «Πληροφορικής» του Αριστοτελείου, του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών, του Πειραιώς, του Ιωαννίνων και του Ιονίου Πανεπιστημίου, «Εφαρμοσμένης Πληροφορικής» του Πανεπιστημίου Μακεδονίας Οικονομικών και Κοινωνικών Επιστημών, «Επιστήμης Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Κρήτης, «Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών» του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου και «Πληροφορικής με Εφαρμογές στη Βιοϊατρική» του Παν. Στερεάς Ελλάδος.

Δηλαδή αν περάσεις σε κάποιο από αυτά μπορείς να μεταγραφείς (αν έχεις τις προϋποθέσεις) σε άλλο πανεπιστήμιο από τα παραπάνω;
Συγκεκριμένα βέβαια με ενδιαφέρει το Πληροφορικό του ΑΠΘ.

Είμαι παιδί πολύτεκνης οικογένειας. Ισχύει το δικαίωμα τις μεταγραφής και φέτος, έτσι δεν είναι;

Ναι ισχυει,επισης και για το τμημα Πληροφορικης και Τηλεματικης στο Χαροκοπειο το οποιο ειναι σχετικα καινουργιο τμημα (2006) και εχει αντιστοιχια με τις παραπανω σχολες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε!

Ε, δε παίζει όλο και κάπου θα περάσω..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs18

Νεοφερμένος

Ο gianhs18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Παιδιά εγώ πέρασα ιατρική πάτρας και θέλω του χρόνου να περάσω αθήνα.είμαι τρίτεκνος αλλά το ένα παιδί ίναι από άλλη μητέρα.ξέρετε αν δικαιούμαι;επίσης αν βάλουν ποσοτικό περιορισμό σε τρίτεκνους θα συγκριθούν τα μόρια μου με τους φετινούς;οτιδήποτε ξέρετε παιδιά πείτε το....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
θα πρέπει να γινει DNA του τριτου παιδιου.
εάν τα απουελεσματα οτι πράγματι ειναι από τον ίδιο πατέρα, θα καταθέσεις την παραπάνω εξέταση στην γραμματεία των Αθηνών και η μεταγραφή σου θα γίνει δεκτή !!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs18

Νεοφερμένος

Ο gianhs18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
οντως ή ούτε καν?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι γίνεται με τις μεταγραφες. Ανήκω στην κατηγορία τριτέκνων και δίνω φέτος. Έχω ακούσει πολλά και διάφορα οπότε αν η πηγή σας είναι η θειά σας η Μαριγώ μην απαντήσετε. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τι γίνεται με τις μεταγραφες. Ανήκω στην κατηγορία τριτέκνων και δίνω φέτος. Έχω ακούσει πολλά και διάφορα οπότε αν η πηγή σας είναι η θειά σας η Μαριγώ μην απαντήσετε. Ευχαριστώ.
Η εγκύκλιος για τις μετεγγραφές θα βγει κατά τον Σεπτέμβρη, λογικά, ή Οκτώβρη.

Από 'κει και πέρα why so hasty; Θέλεις να ψάξεις τα ... παραθυράκια από τώρα; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Η εγκύκλιος για τις μετεγγραφές θα βγει κατά τον Σεπτέμβρη, λογικά, ή Οκτώβρη.

Από 'κει και πέρα why so hasty; Θέλεις να ψάξεις τα ... παραθυράκια από τώρα; :whistle:

Σεπτέμβρη? Πλάκα κάνεις! Δε νομίζω....αφού έχει μεγάλη σημασία το αν δικαιούσαι μεταγραφή οταν φτιάχνεις μηχανογραφικό....ασε που εγω θέλω ΣΕΜΦΕ ή Μαθηματικό το οποίο έχει αθήνα 17.300 και Σάμο 15.000... περσυ πριν τα μηχανογραφικά δεν είπαν για τις μεταγραφές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Σεπτέμβρη? Πλάκα κάνεις! Δε νομίζω....αφού έχει μεγάλη σημασία το αν δικαιούσαι μεταγραφή οταν φτιάχνεις μηχανογραφικό....ασε που εγω θέλω ΣΕΜΦΕ ή Μαθηματικό το οποίο έχει αθήνα 17.300 και Σάμο 15.000... περσυ πριν τα μηχανογραφικά δεν είπαν για τις μεταγραφές?
Αμέεε. :P
Ευκαιρία να ξαναπω τον πόνο μου. :P
Ο yozerehs πέρασε Διοίκηση Επιχειρήσεων στην Κοζάνη και εκεί που το είχε σίγουρο ότι θα ερχόταν στο ΤΕΙ της Αθήνας ή του Πειραία με μετεγγραφή λόγω τριτεκνίας, τον Σεμπτέμβριο αποφασίζει ξαφνικά (σκέτη παγίδα) το λατρεμένο υποργείο να εντάξει στο Νομό Αττικής και το ΤΕΙ Χαλκίδας. Και έτσι έγινε η κατανομή των φοιτητών ανάλογα με τα μόρια και κατέληξα στην Χαλκίδα, στον τόπο κατοικίας μου δηλαδή, μια χαρά. :lol::P
Και αναφέρω ότι είναι σκέτη παγίδα το μέτρο, γιατί αν το έκαναν αυτό πριν την συμπλήρωση των μηχανογραφικών δεν θα επέλεγα Διοίκηση Επιχειρήσεων, αλλά Εμπορίας και Διαφήμισης, που δεν έχει αντίστοιχο τμήμα στην Χαλκίδα. Και αναμφίβολα, πολλοί άλλοι φοιτητές θα έκαναν ό,τι θα έκανα και εγώ.
Συνεπώς, από το ΠΑΣΟΚ όλα να τα περιμένεις.
Φέτος, που ξαναδίνω Πανελλαδικές, είμαι προετοιμασμένος ψυχολογικά και για το πιο κουλό μέτρο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos.333

Νεοφερμένος

Ο panos.333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αμέεε. :P
Ευκαιρία να ξαναπω τον πόνο μου. :P
Ο yozerehs πέρασε Διοίκηση Επιχειρήσεων στην Κοζάνη και εκεί που το είχε σίγουρο ότι θα ερχόταν στο ΤΕΙ της Αθήνας ή του Πειραία με μετεγγραφή λόγω τριτεκνίας, τον Σεμπτέμβριο αποφασίζει ξαφνικά (σκέτη παγίδα) το λατρεμένο υποργείο να εντάξει στο Νομό Αττικής και το ΤΕΙ Χαλκίδας. Και έτσι έγινε η κατανομή των φοιτητών ανάλογα με τα μόρια και κατέληξα στην Χαλκίδα, στον τόπο κατοικίας μου δηλαδή, μια χαρά. :lol::P
Και αναφέρω ότι είναι σκέτη παγίδα το μέτρο, γιατί αν το έκαναν αυτό πριν την συμπλήρωση των μηχανογραφικών δεν θα επέλεγα Διοίκηση Επιχειρήσρων, αλλά Εμπορίας και Διαφήμισης, που δεν έχει αντίστοιχο τμήμα στην Χαλκίδα.
Συνεπώς, από το ΠΑΣΟΚ όλα να τα περιμένεις.
Φέτος, που ξαναδίνω Πανελλαδικές, είμαι προετοιμασμένος ψυχολογικά και για το πιο κουλό μέτρο. :P

Πωωω ρε πακέτο..:/: Πάντως δεν έχει ακουστεί τίποτα για να κοπεί η τριτεκνεία, έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν ακούστηκε κάτι ακόμη, αλλά τίποτα δεν θεωρείται πια σίγουρο, όπως αποδείχτηκε...
Αν και προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα το κάνουν γιατί θα υπάρξουν πολλές αντιδράσεις. Άντε, στην χειρότερη περίπτωση να βάλουν ποσοτικό περιορισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γιατί αν το δικαιούσε, να μην το χρησιμοποιήσεις ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top