Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω
Σκεφτομαι να κάνω 10% για χημικό Ιωαννίνων, εαν περάσω εκεί θα μπορούσα να πάρω μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη λόγο τριτεκνιας και τόπου διαμονής?εχω ηδη παρει μια μετεγγραφη φετος με το 90%
εγω ξερω οτι με το 10% δεν μπορεις να παρεις μεταγραφη.... καλυτερα ψαξε το
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Μπορείς 100% να πάρεις μεταγγραφή γιατί ανήκω σε αυτήν την κατηγορία..Εγώ μπήκα με το 10% στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και μόλις πήρα μεταγγραφή για την Γεωπονική σχολή της Θεσσαλονίκης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BIG_DIMIS

Νεοφερμένος

Ο BIG_DIMIS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά ανήκω σε οικογένεια τριτέκνων και είμαι ο μικρότερος της οικογενειας...ο μεγάλος μου αδερφός έχει παντρευτεί και κανένας από τους δυο δεν έχει σπουδάσει σε πανεπιστήμιο η κάποιο τει...εγώ δικαιούμαι την μεταγγραφή λόγω τριτεκνίας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Αν ο μεγάλος σου αδερφός είναι πάνω από 26 ετών, δεν δικαιούσαι μετεγγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μπορείς 100% να πάρεις μεταγγραφή γιατί ανήκω σε αυτήν την κατηγορία..Εγώ μπήκα με το 10% στο Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και μόλις πήρα μεταγγραφή για την Γεωπονική σχολή της Θεσσαλονίκης...






Απ όσο μου είπαν μπορώ τελικά να πάρω μετεγγραφή ενώ είμαι με 10%
Ευχαριστώ πολύ φίλε μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι γίνεται με τις μετεγγραφές στο ΕΚΠΑ??? Έχει κανείς ενημέρωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra1992

Νεοφερμένος

Η dimitra1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδιά ξέρει κανείς αν βγήκαν οι μεττεγγραφές για το ΕΜΠ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Swanilda

Νεοφερμένος

Η Swanilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές για το τμήμα νομικής του ΕΚΠΑ έχουν βγεί, μόνο όμως ορισμένες κατηγορίες (προφανώς όσοι ήταν χωρίς ποσοτικό κριτήριο).
https://www.law.uoa.gr/proboli-anakoinwshs/meteggrafes-panepisthmiakoy-etoys-2010-2011.html

Για τις κατηγορίες με ποσοτικό περιορισμό, δυστυχώς ακόμα περιμένουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Οι μετεγγραφές για το τμήμα νομικής του ΕΚΠΑ έχουν βγεί, μόνο όμως ορισμένες κατηγορίες (προφανώς όσοι ήταν χωρίς ποσοτικό κριτήριο).
https://www.law.uoa.gr/proboli-anakoinwshs/meteggrafes-panepisthmiakoy-etoys-2010-2011.html

Για τις κατηγορίες με ποσοτικό περιορισμό, δυστυχώς ακόμα περιμένουμε....




Ναι όντως χθες βγήκε η ανακοίνωση. Εμείς να δούμε τι θα κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Swanilda

Νεοφερμένος

Η Swanilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι όντως χθες βγήκε η ανακοίνωση. Εμείς να δούμε τι θα κάνουμε...


Σε ποιά κατηγορία είσαι; Εγώ είμαι στο 1% λόγω αναπηρίας γονέα και από ότι καταλαβαίνεις έχω τρελή αγωνία τόσο καιρό... (κ εγώ Θεσ/νίκη έχω περάσει...!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Σε ποιά κατηγορία είσαι; Εγώ είμαι στο 1% λόγω αναπηρίας γονέα και από ότι καταλαβαίνεις έχω τρελή αγωνία τόσο καιρό... (κ εγώ Θεσ/νίκη έχω περάσει...!)



Είμαι στην κατηγορία για οικονομικούς λόγους +ότι ο αδερφός μου σπουδάζει Αθήνα ενώ η μόνιμη κατοικία των γονέων μου είναι στην Λακωνία.
Ρε συ, δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά. Εγώ παρακολουθώ εδώ στην ΑΘήνα μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και παράλληλα διαβάζω από τα βιβλία που πήρα από την Θεσ/νικη. Αλλά η ουσία είναι ότι πλησιάζει η εξεταστική κι ακόμα δεν ξέρουν ΠΟΤΕ και ΑΝ θα αποφασίσουν... Εσύ παρακολουθείς κανονικά Θεσ/νικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Swanilda

Νεοφερμένος

Η Swanilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παρακολουθούσα από την αρχή Αθήνα, γιατί μένω στην Χαλκίδα όποτε είναι πιο κοντά και δεν θα χρειαστεί να βρω σπίτι μέχρι να εγκριθεί αυτή η μετεγγραφή.... Έχω δηλώσει κανονικά τα μαθήματα στο ΑΠΘ, συγγράμματα όμως όχι, γιατί η προθεσμία λήγει στις 10 Ιανουαρίου. Και μέχρι να μπορέσουμε και εμείς να γραφτούμε, διαβάζω από σημειώσεις, φωτοτυπίες που έχω από τα συγγράμματα και από κάποια βιβλία των γονιών μου, επειδή και οι δύο έχουν τελειώσει τη νομική.
Και εγώ έχω αρκετό άγχος για το τί θα γίνει με το θέμα της εξεταστικής...
Εντωμεταξύ είχα πάρει τηλέφωνο πριν μιάμισι βδόμαδα την γραμματεία και μου είχαν πει ότι έχει συνεδριάσει το Πρυτανικό Συμβούλιο του ΕΚΠΑ για τις μετεγγραφές, απλώς, λέει, πρέπει να συνεδριάσει και το Διοικητικό Συμβούλιο της σχολής, 15-17 Δεκέμβρη, και μετά θα ανακοινωθούν... Ξαναπήρα χθες την γραμματεία και ρώτησα εφόσον βγήκαν εκείνων που έκαναν ηλεκτρονική αίτηση, πότε θα ανακοινωθούν και οι υπόλοιπες. Και είπαν ότι ''Θα ακολουθήσουν κι άλλες ανακοινώσεις...''.
Ελπίζω σύντομα να τακτοποιηθούμε και εμείς, για να λάβει τέλος αυτή η αβεβαιότητα...Να ξέρουμε σε ποιό πανεπιστήμιο εν τέλει θα παρακολουθούμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παρακολουθούσα από την αρχή Αθήνα, γιατί μένω στην Χαλκίδα όποτε είναι πιο κοντά και δεν θα χρειαστεί να βρω σπίτι μέχρι να εγκριθεί αυτή η μετεγγραφή.... Έχω δηλώσει κανονικά τα μαθήματα στο ΑΠΘ, συγγράμματα όμως όχι, γιατί η προθεσμία λήγει στις 10 Ιανουαρίου. Και μέχρι να μπορέσουμε και εμείς να γραφτούμε, διαβάζω από σημειώσεις, φωτοτυπίες που έχω από τα συγγράμματα και από κάποια βιβλία των γονιών μου, επειδή και οι δύο έχουν τελειώσει τη νομική.
Και εγώ έχω αρκετό άγχος για το τί θα γίνει με το θέμα της εξεταστικής...
Εντωμεταξύ είχα πάρει τηλέφωνο πριν μιάμισι βδόμαδα την γραμματεία και μου είχαν πει ότι έχει συνεδριάσει το Πρυτανικό Συμβούλιο του ΕΚΠΑ για τις μετεγγραφές, απλώς, λέει, πρέπει να συνεδριάσει και το Διοικητικό Συμβούλιο της σχολής, 15-17 Δεκέμβρη, και μετά θα ανακοινωθούν... Ξαναπήρα χθες την γραμματεία και ρώτησα εφόσον βγήκαν εκείνων που έκαναν ηλεκτρονική αίτηση, πότε θα ανακοινωθούν και οι υπόλοιπες. Και είπαν ότι ''Θα ακολουθήσουν κι άλλες ανακοινώσεις...''.
Ελπίζω σύντομα να τακτοποιηθούμε και εμείς, για να λάβει τέλος αυτή η αβεβαιότητα...Να ξέρουμε σε ποιό πανεπιστήμιο εν τέλει θα παρακολουθούμε...
στο δικο μας το τμημα (παιδαγωγικό) ανακοινωθηκαν οι μεταγραφες με ποσοτικό περιορισμό σε εσας ακομα οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Swanilda

Νεοφερμένος

Η Swanilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και σε άλλες σχολές του ΕΚΠΑ επίσης...Στη νομική ακόμα όχι δυστυχώς....και δεν μπορώ να καταλάβω σε τί οφείλεται αυτή η καθυστέρηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Απ' ό,τι μου έχουν πει χρειάζονται χρήματα για το Συμβούλιο που θα κάνουν προκειμένου να εξετάσουν τις αιτήσεις και το Υπουργείο δεν τους τα δίνει. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο ισχύει αυτό, εφόσον σε άλλα τμήματα του ΕΚΠΑ αλλά και στο ΑΠΘ οι μετεγγραφές με ποσοτικό περιορισμό έχδουν ήδη ανακοινωθεί....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
τα συγγραμματα για τους μεταγραφέντες μεχρι 30 Ιανουαριου μπορουν να δηλωθουν ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται από την ανακοίνωση της κάθε γραμματείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianhs18

Νεοφερμένος

Ο gianhs18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
παιδια οποιος εχει οποιαδηποτε πληροφορια(εγκυρη αν γινεται) σχετικα με το 10% για το 2011 μπορει να τη δημοσιευσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

askos

Νεοφερμένος

Ο askos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
απο οσο ξερω φιλε γιαννη δεν εχει ανακοινωθει κατι γιατι και εμενα με ενδιαφερει πολυ. ξερει καποιος τη διαδικασια που πρεπει να ακολουθησεις για να εχεις το δικαιομα του 10%? καποια αιτηση η κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CITCOC

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kωνσταντίνος Κελέσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 272 μηνύματα.
Οπως ξερετε απο περσυ δικαιωμα 10% εχουν δικαιωμα οι υποψηφιοι που εχουν αποφοιτησει τις τελευταιες 2 χρονιες απο τ λυκειο!!! Ο υποψηφιος που κανει 10% και ενδιαφερεται για Α.Ε.Ι και Τ.Ε.Ι δεν κανει καποια δηλωση τον φλεβαρη αλλα παει κατευθειαν στην καταθεση μηχανογραφικων με τα απαραιτητα δικαιολογητικα! Ο υποψηφιος ομως που ενδιαφερεται για ΤΕΦΑΑ στρατιωτικες ακαδημιες και σχολες εμπορικου ναυτικου πρεπει να κανει ειδικη δηλωση συμμετοχης τον φλεβαρη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top