Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εγώ έχω παρακολουθήσει όλα τα εργαστήρια του γεωπονικού εδώ στην Αθήνα..Δηλαδή αν πάω Θεσσαλονική θα χάσω το πρώτο εξάμηνο?Με πια λογική θα γίνει όλο αυτό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Εγω μολις εμαθα οτι προσφατα ενας φιλος μου εκανε αμοιβαια μεταγγραφη :S
Δεν υποτιθεται οτι εχουν καταργηθει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
ναι εχουν καταργηθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Εγώ έχω παρακολουθήσει όλα τα εργαστήρια του γεωπονικού εδώ στην Αθήνα..Δηλαδή αν πάω Θεσσαλονική θα χάσω το πρώτο εξάμηνο?Με πια λογική θα γίνει όλο αυτό?
Εγώ πάντως που σπουδάζω στη Χαλκίδα Διοίκηση Επιχειρήσεων χάνω το ένα εργαστήριο που έχω στο πρώτο εξάμηνο και θα δώσω στην εξεταστική περίοδο μόνο τα θεωρητικά. Επίσης, και ο αδερφός μου που σπουδάζει Ηλεκτρολογία στο ΤΕΙ Πειραιά έχασε τα εργαστήρια του πρώτου εξαμήνου (πριν 5 χρόνια συνέβη αυτό :P).

Εγω μολις εμαθα οτι προσφατα ενας φιλος μου εκανε αμοιβαια μεταγγραφη :S
Δεν υποτιθεται οτι εχουν καταργηθει ;
Και εγώ αυτό ξέρω και πριν από μερικές μέρες είδα έξω από την γραμματεία χαρτί κολλημένο ότι ζητήται φοιτήτρια του τμήματος Λογιστικής από το Ηράκλειο για αμοιβαία μετεγγραφή στο ΤΕΙ Χαλκίδας. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Τι να πώ..Δεν μπορώ να βγάλω άκρη με όλα γίνονται..Καθυστερούν τόσο πολύ...
Και αν όντως ισχύουν οι μετεγγραφές με ανταλλαγή γιατί δεν μας ενημέρωσαν?
Ήδη θα είχε ψάξει ο καθένας και θα είχε βρει κάποιον ώστε αυτήν την στιγμή να ήταν στο τμήμα του..
Δεν έχω χάσει ούτε ένα εργαστήριο στο Γεωπονικό Αθηνών και μου λένε ότι θα χάσω το 6μηνο μου σε περίπτωση που πάρω την μετεγγραφή για τη Γεωπονική της Θεσσαλονίκης...Ξέρουν τι λένε ή θα συνεχίσουν για πολύ να μας κοροϊδεύουν και να κάνουν τους ανήξερους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~:PP~

Νεοφερμένος

Η ~:PP~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
τελικά γίνεται η αμοιβαία μεταγραφή ή όχι??:confused:

και κάτι άλλο,άκουσα ότι αν είσαι 3ο 6μηνο δικαιούσαι μεταγραφή εφόσον έχεις περάσει όλα τα μαθήματα,μήπως ξέρετε αν ισχύει αυτό??:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως όχι... :hmm:

Εγώ πάντως θα ξαναδώσω πιθανότατα πανελλαδικές γιατί δεν την παλεύω με την Χαλκίδα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,783 μηνύματα.
Και αν τα μαθηματα ειναι ειναι αλυσιδα?? :Ο
Χάνετε και τις αλυσίδες.
Βρε δε φτάνει που πήρατε μετεγγραφή, αντί να πείτε ένα "ευχαριστώ" θέλετε ΚΑΙ να μη χάσετε τα εργαστήρια του εξαμήνου; ο_Ο


τελικά γίνεται η αμοιβαία μεταγραφή ή όχι??:confused:
Έχουν ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ. Οι "αγγελείες" περί "ζητείται άτομο για αμοιβαία μετεγγραφή" είναι από άτομα που δεν ξέρουν ότι δεν ισχύουν πλέον.

και κάτι άλλο,άκουσα ότι αν είσαι 3ο 6μηνο δικαιούσαι μεταγραφή εφόσον έχεις περάσει όλα τα μαθήματα,μήπως ξέρετε αν ισχύει αυτό??:/:
Νομίζω ναι. Έχει βγει η εγκύκλιος, γιατί δεν κάθεσαι να την διαβάσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~:PP~

Νεοφερμένος

Η ~:PP~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
μηπως μπορεις να μ βαλεις λινκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicolayyy

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Γεια, φετος εδινα πανελληνιες.
Περασα στο τμημα αγροτικης αναπτυξης στην Ορεστιαδα και απο εκει εμαθα οτι μπορω να κανω αιτηση για μετεγγραφη στην Γεωπονικη στο ΑΠΘ.
Ειμαι στην κατηγορια με ποσοτικο περιορισμο για οικονομικους λογους.
Αρχικα ποσο πιστευεται οτι πρεπει να ειναι το ετησιο εισοδημα ωστε να εισαι σιγουρος πως θα παρεις την μετεγγραφη;
και κατα δευτερον σε περιπτωση που παρω την μετεγγραφη εχω ακουσει πως λογω των πολλων εργαστηριων της γεωπονικης υπαρχει φοβος να χασω το 6μηνο + οτι απο οτι εχω ακουσει αν και η γεωπονικη εχει 10 6μηνα ο μεσος ορος αποφοιτησης ειναι τα 7,5 χρονια. :/
Απο την σχολη μου ειπαν πως θα πρεπει να περιμενω μεχρι 15 νοεμβριου για τα αποτελεσματα των μετεγγραφων αλλα εδω και 2 μερες δν μπορω να πιασω τηλεφωνο. Και την μια φορα που επιασα χθες μου ειπαν να ξαναπαρω σημερα οπου παλι δεν το σηκωναν (λογω 17ης νοεμβριου να υποθεσω..)
Ελπιζω να γινει δεκτη αλλιως θα αναγκαστω να ξαναπερασω απο το μαρτυριο που λεγεται πανελληνιες -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

c.k

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εχει κανεις κανενα νεο για τις μεταγραφες...αρχες Δεκεμβριου τις περιμενουμε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο ΑΕΙ που έχει ήδη ανακοινώσει τα αποτελέσματα των μετεγγραφών με ποσοτικό περιορισμό????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicolayyy

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
στην γεωπονικη του αριστοτελειου μου ειπαν να παρω τηλεφωνο αυριο γιατι θα εχουν βγει τα αποτελεσματα.
τι να πω αμα το αναβαλουν και παλι...

τελικα την πηρα την μετεγγραφη :)
πηρα τηλεφωνο σημερα στην γραμματια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

alice27

Νεοφερμένος

Η alice27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
τελικα την πηρα την μετεγγραφη :)
πηρα τηλεφωνο σημερα στην γραμματια.


τυχερέεε!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
τελικα την πηρα την μετεγγραφη :)
πηρα τηλεφωνο σημερα στην γραμματια.

Ωραιος...Και εγω μια απ τα ιδια...Θα ειμαστε δηλαδη στην ιδια σχολη...Να μην σχολιασω το οτι ειμαστε και οι 2 Χαλκιδικιώτεςς..>!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicolayyy

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ωραιος...Και εγω μια απ τα ιδια...Θα ειμαστε δηλαδη στην ιδια σχολη...Να μην σχολιασω το οτι ειμαστε και οι 2 Χαλκιδικιώτεςς..>!!!!:)


:clapup:
συγχαρητηρια.
ναι,αν και εγω το βλεπω να τελειωνω με την μετακομιση μετα τα χριστουγεννα :/:

Υ.Γ: τωρα που το παρατηρω ειμαστε και συνονοματοι :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Χαχαχα...Και εγω τωρα που βγηκε,τετοια εποχη δηλαδη τι να πω...χλωμο το βλεπω για επιπλωση μεχρι πριν τα χριστουγεννα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TaSsa

Νεοφερμένος

Η TaSsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω
Σκεφτομαι να κάνω 10% για χημικό Ιωαννίνων, εαν περάσω εκεί θα μπορούσα να πάρω μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη λόγο τριτεκνιας και τόπου διαμονής?εχω ηδη παρει μια μετεγγραφη φετος με το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicolayyy

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω το παρακάτω
Σκεφτομαι να κάνω 10% για χημικό Ιωαννίνων, εαν περάσω εκεί θα μπορούσα να πάρω μετεγγραφή για Θεσσαλονίκη λόγο τριτεκνιας και τόπου διαμονής?εχω ηδη παρει μια μετεγγραφη φετος με το 90%

εφοσων περασεις στο χημικο ιωαννινων και εισαι χωρις ποσοτικο περιορισμο μην ανυσηχεις.
η βαση στο χημικο ιωαννινων με το 10% ποσο ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top