Μετεγγραφές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ace OnFire

Νεοφερμένος

Ο Ace OnFire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
παιδια εχει κανενας ιδεα τι θα γινει φετος με το 10%???


ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΘΕΜΑ ΦΙΛΕ ... , Ισχυει οτι και για το 90% .. οπως παντα.. !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
παιδια αυτο
Έγγραφο δημόσιας αρχής ή υπηρεσίας ή λογαριασμός οργανισμού κοινής ωφελείας, από το οποίο προκύπτει ο τόπος κατοικίας του αιτούντος ή του προσώπου σε σχέση με το οποίο στοιχειοθετείται το δικαίωμα μετεγγραφής.
Ειναι ενα πλο χαρτι της ΔΕΗ κτλ?
Επιπλεον εγω στην αιτηση εβαλα οτι ειμαστε 3 τέκνα [3 αδρεφια ],οπου μπορω να παρω ετσι μετεγγραφή αλλα ειπα οτι εχω και αδερφο στην Αθηνα και εβαλα την σχολη του.Στα δικαιολογητικα γραφει οτι πρεπει να δωσω και αυτο
Βεβαίωση του τμήματος από την οποία προκύπτει η φοιτητική ή σπουδαστική ιδιότητα του αδελφού ή της αδελφής, εφόσον στοιχειοθετείται δικαίωμα μετεγγραφής σε σχέση με τον αδελφό ή αδελφή που φοιτά σε Πανεπιστήμιο ή Τ.Ε.Ι.
Να το δωσω ή δεν χρειαζετε καθως παίρνω μετεγγραφη και λογω οτι ειμαστε 3 παιδια[τεκνα]?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

h0cket

Νεοφερμένος

Ο h0cket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
σε ενα ερωτημα μου στο minedu.gr μου ειπαν οτι στην στ κατηγορια που ανηκω δεν παω στην κοντινοτερη πολη απο την μονιμη κατοικια μου αλλα μονο στην κοντινοτερη πολη απο την πολη της αδελφης μου....πραγμα παραξενο..βλακιες μου ειπε αυτος η ετσι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rex

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αναστάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χαϊδάρι (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
σε ενα ερωτημα μου στο minedu.gr μου ειπαν οτι στην στ κατηγορια που ανηκω δεν παω στην κοντινοτερη πολη απο την μονιμη κατοικια μου αλλα μονο στην κοντινοτερη πολη απο την πολη της αδελφης μου....πραγμα παραξενο..βλακιες μου ειπε αυτος η ετσι ειναι?
Όχι έτσι είναι... άσε που αν αυτός είπε βλακείες που είναι Ο υπεύθηνος, ποιός θα πεί αλήθειες?

άλλο οι ελεύθερες μετεγγραφές λόγω αδερφού/ής (όπου το παίρνεις σίγουρα και πας κοντά στον αδερφό/ή) ,
και άλλο λόγω οικονομικής κατάστασης (όπου έχει ποσοτικό περιορισμό αλλά διαλέγεις κοντά στο σπίτι ή κοντά στον αδερφό/ή).

Φαντάζεσαι όλοι όσοι έχουν αδέρφια φοιτητές να πηγαίνανε σπίτια τους τι θα γινόταν στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη :clapup:...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδια sos.Οποιος ξερει να απαντησει.Εχω περασει σε σχολη που ειναι στην λαρισσα και επειδη ειμαι τρετεκνος ζηταω μετεγγραφη.Οταν δηλωσα την ηλεκτρονικη αιτηση μου ελεγε να επιλεξω πειραια ή χαλικδα.Μιας και ειμαι Αθηνα εβαλα Πειραια σαν πρωτη επιλογη και σαν δευτερη χαλκιδα.Ειδα καπου οτι αυτοι αποφασιζουν που θα σε πανε γιατι η χαλκιδα ειναι προαστιο της Αθηνας-Πειραια.Αληθευει αυτο?Αν ναι με ποια κριτηρια γινετε αυτο?Με βαζει τις αιτησεις που εχουν γινει για μετεγγραφη για αυτη την σχολη και με βαση μοριων ,ή με κατι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι, αληθεύει δυστυχώς.
Λογικά, το κριτήριο για το που θα μας στείλουν, είναι τα μόρια. Για παράδειγμα, αν μια σχολή στο ΤΕΙ Αθήνας έχει 13.000 μόρια και έχουμε δύο μαθητές που έχουν ζητήσει μετεγγραφή για το ΤΕΙ Αθήνας, και ο ένας έβγαλε 12.000 μόρια και ο άλλος 5.000 μόρια, το πιο πιθανό είναι τον δεύτερο να τον στείλουν στην Χαλκίδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν ξερω ποτε ξεκινανε να βλεπουν τα μορια.Δηλαδη θα το πανε με βαση τα μορια απο την στιγμη που θα υπαρχουν παρα πολλες αιτησεις ή οπως και να εχει θα το κανουν αυτο με τα μορια ,ανεξαρτήτος αμα υπαρχει χωρος στα τει που θελω να παω?Αυτο δεν ξερω.Αμα το πανε πρωτα με τις αιτησεις και δουν οτι ειμαστε πολλα ατομα και ετσι το κανουν με τα μορια ειναι οκ[γιατι ποσοι θα ειναι εκεινοι που θα θελουν να παρουμε μετεγγραφη για την ιδια σχολη]αλλα αν το πανε μονο με τα μορια ειναι λιγο αδικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantapo

Νεοφερμένος

Ο pantapo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχει κανείς πληροφορίες για τις αμοιβαίες μετεγγραφές φοιτητών 2010/2011;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν ξερω ποτε ξεκινανε να βλεπουν τα μορια.Δηλαδη θα το πανε με βαση τα μορια απο την στιγμη που θα υπαρχουν παρα πολλες αιτησεις ή οπως και να εχει θα το κανουν αυτο με τα μορια ,ανεξαρτήτος αμα υπαρχει χωρος στα τει που θελω να παω?Αυτο δεν ξερω.Αμα το πανε πρωτα με τις αιτησεις και δουν οτι ειμαστε πολλα ατομα και ετσι το κανουν με τα μορια ειναι οκ[γιατι ποσοι θα ειναι εκεινοι που θα θελουν να παρουμε μετεγγραφη για την ιδια σχολη]αλλα αν το πανε μονο με τα μορια ειναι λιγο αδικο.
Νομίζω ότι από την αρχή βλέπουνε τα μόρια.
Υπομονή, σε λίγες μέρες θα μάθουμε που θα μας στείλουν. :P

Έχει κανείς πληροφορίες για τις αμοιβαίες μετεγγραφές φοιτητών 2010/2011;
Δεν ισχύουν πλέον οι αμοιβαίες μετεγγραφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

h0cket

Νεοφερμένος

Ο h0cket αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Όχι έτσι είναι... άσε που αν αυτός είπε βλακείες που είναι Ο υπεύθηνος, ποιός θα πεί αλήθειες?

άλλο οι ελεύθερες μετεγγραφές λόγω αδερφού/ής (όπου το παίρνεις σίγουρα και πας κοντά στον αδερφό/ή) ,
και άλλο λόγω οικονομικής κατάστασης (όπου έχει ποσοτικό περιορισμό αλλά διαλέγεις κοντά στο σπίτι ή κοντά στον αδερφό/ή).

Φαντάζεσαι όλοι όσοι έχουν αδέρφια φοιτητές να πηγαίνανε σπίτια τους τι θα γινόταν στην Αθήνα και τη Θεσσαλονίκη :clapup:...
ναι και στην σχολη μου εχουμε μια υπευθηνη για τις μεταγραφεσ αλλα οπως αποδηχτηκε μου ελεγε βλακιες........η εστω ενας απο τουσ δυο μου λεει.....γιατι εγω δεν μιλαω για αθηνα η θεσσ αλλα για κρητη.....δεν ξερω τεσπα θα δουμε...λιγες μερεσ ακομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΡΙΣΤΙ

Νεοφερμένος

Η ΚΡΙΣΤΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
παιδια λυστε μου μια απορια...
στα δικαιολογητικα που πρεπει να καταθεσουμε μετα την αιτηση αναφερεται η βεβαιωση εγγραφης στο τμημα προελευσης ομως εμενα μου δωσανε απο τη γραμματεια της σχολης πιστοποιητικο.μπορω να δωσω το πιστοποιητικο στη θεση της βεβαιωσης ή δεν θα το δεχτουν???:worry:ξερει κανεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander13

Νεοφερμένος

Ο alexander13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας παιδια...θα ηθελα να κανω μια ερωτηση...εχω κανει κανονικα την ηλεκτρονικη αιτηση για μετεγγραφη στο τει της πατρας στο τμημα λογιστικης απο το αντιστοιχο του μεσολογγιου λογω τριτεκνιας...η προθεσμια των ηλεκτρονικων αιτησεων ληγει στις 20 του μηνα...μετα οταν λεει οτι μεσα στο διαστημα των επομενων 7 ημερων θα ειδοποιηθουμε ενννοει οτι θα μας σταλει καποιο e-mail που θα μας λεει οτι εχει γινει επιτυχημενα η καταχωρηση της αιτησης???και τα δικαιολογητικα που πρεπει να δωσω στο τμημα υποδοχης ποτε θα τα δωσω???γιατι λεει οτι πρεπει να τα δωσουμε μεσα σε 10 μερες απο την ληξη της προθεσμιας των ηλεκτρονικων αιτησεων...ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OHTO

Νεοφερμένος

Ο OHTO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Για να καταλάβω επειδή εγώ έχω κάτι φίλους που θέλουν να έρθουν πάτρα με μετεγγραφή. Στις 27 του μηνός που βγαίνουν τα αποτελέσματα για το αν η μετεγγραφή έγινε δεκτή ή όχι πάνε οι υπο μεταγραφή φοιτητές καταθέτουν τα δικαιολογητικά και κάνουν κανονικά την εγγραφή και τέλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Και εγω αυτο εχω καταλαβει.Ας πειο καποιος τι ισχυει.Δηλαδη εχουμε κανει ηλεκτρονικη αιτηση,στις 20 τα εξεταζουν και μεσα σε μια εβδομαδα σου εχουν πει αν εγινες δεκτο,και αμα γινεις δεκτος δινεις τα δικαιολητικα στο αντίστοιχο τμημα που περασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Και εγω αυτο εχω καταλαβει.Ας πειο καποιος τι ισχυει.Δηλαδη εχουμε κανει ηλεκτρονικη αιτηση,στις 20 τα εξεταζουν και μεσα σε μια εβδομαδα σου εχουν πει αν εγινες δεκτο,και αμα γινεις δεκτος δινεις τα δικαιολητικα στο αντίστοιχο τμημα που περασες?
Ακριβώς αυτό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander13

Νεοφερμένος

Ο alexander13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αν ειναι σιγουρα ετσι οπως τα λετε...η ενημερωση των φοιτητων για το αν ειναι δεκτοι ή οχι θα γινει μεσω αποστολης e-mail ή sms???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greel

Νεοφερμένος

Ο greel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αν ειναι σιγουρα ετσι οπως τα λετε...η ενημερωση των φοιτητων για το αν ειναι δεκτοι ή οχι θα γινει μεσω αποστολης e-mail ή sms???

και με τα 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexander13

Νεοφερμένος

Ο alexander13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ααα ωραια...να ειστε καλα ρε παιδια για την βοηθεια...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socratis

Νεοφερμένος

Ο Socratis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αν ομως ενημερωθουμε στις 27 ,θα εχουμε μονο 3 μερες να τα παμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MONTA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MONTA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Στις 27 θα ανακοινωθουν?η απο 20 μεχρι 27?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top