Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Με αυτήν την έννοια θα πρέπει να δίνει 2 και στους τριτεκνους και σε φοιτητές που έχουν αδέρφια που σπουδάζει.Οι περισσότεροι πολυτεκνοι που γνωρίζω αν και σε επαρχιακή πόλη είναι ματσωμενοι.

Μας δουλευεις? Παλια υπηρχαν παραπονα που οι πολυτεκνοι επαιρναν ελευθερες μετεγγραφες το βγαλανε αυτο τωρα δινουν παραπανω μορια παλι παραπονα. Ειναι δυνατον? Εστω μια πολυτεκνη οικογενεια με 6 παιδια ειναι να σπουδασουν την ιδια χρονια ή και την επομενη το ενα παιδι. Ειναι δυνατον το ενα να σπουδαζει πχ κρητη και το αλλο θεσσαλονικη? Και απο πισω να εχουν και ακομα 4 παιδια που θα εχουν ακομα πιο πολλα εξοδα για σχολεια φροντιστηρια και το οτιδηποτε. Πως θα ζησουν δηλαδη μου λες? Ειναι λοιπον δυνατον να συγκρινεις μια οικογενεια πολυτεκνη με μια οικογενεια που ειχε 1 2 παιδια να σπουδασει? Σαφως και ειναι δικαιος ο νομος. Και υπαρχει και νομος περι προστασιας των πολυτεκνων αν ειναι να χαντακωνουν ετσι τους πολυτεκνους ποιοι μετα θα θελουν πολλα παιδια εφοσον δε θα μπορουν να τους παρεχουν σπουδες κτλπ? Δικαιως οι πολυτεκνοι να παρουν παραπανω μορια γιατι σαφως εχουν περισσοτερα εξοδα οπως σου ειπα. Δηλαδη δεν ειναι δυνατον να περνουν τα ιδια μορια μια οικογενεια με 1 παιδι που θα σπουδασει με μια πολυτεκνη οικογενεια που εχει και απο πισω ποσα αλλα παιδια ελεος δηλαδη ημαρτων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panosz3

Νεοφερμένος

Ο Panosz3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ρε σεις για λυστε μου μια απορια οποιος ξερει..εστω οτι κανω τα χαρτια μου για μεταγραφη και γινομαι δεκτος..μπορω να αποφασισω αν θα παω ή αν θελω να συνεχισω εκει που περασα κανονικα ή ειμαι υποχρεωμενος να παω στην πολη που εγινα δεκτος?[/QUO
Αποφάσισε που θες να πας γιατί μπορεί να πάρεις τη θέση ενός άλλου παιδιού που την έχει ανάγκη.
Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά που ρωτάς. Δεν είσαι μόνος σου στον κόσμο υπάρχουν και άλλοι γύρω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis_07

Νεοφερμένος

Ο antonis_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ρε σεις για λυστε μου μια απορια οποιος ξερει..εστω οτι κανω τα χαρτια μου για μεταγραφη και γινομαι δεκτος..μπορω να αποφασισω αν θα παω ή αν θελω να συνεχισω εκει που περασα κανονικα ή ειμαι υποχρεωμενος να παω στην πολη που εγινα δεκτος?[/QUO
Αποφάσισε που θες να πας γιατί μπορεί να πάρεις τη θέση ενός άλλου παιδιού που την έχει ανάγκη.
Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά που ρωτάς. Δεν είσαι μόνος σου στον κόσμο υπάρχουν και άλλοι γύρω σου.
Αλλο ρωτησα φιλος, και τα μαθηματα ηθικης δε χρειαζονται, προφανως δε θα ρωταγα αν ηταν για σχολη και πολη που υπαρχει μεγαλη ζητηση..σκεφτειτε λιγο μερικοι μερικοι οτι μαλλον και οι γυρω σας εχουν την ικανοτητα να σκεφτονται πριν αρχισετε να το παιζετε πολεμιοι του αμοραλισμου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάλεσα τελικά στο 2103443229 και μου είπαν ότι μάλλον οι κατ'εξαίρεση μετεγγραφές περιλαμβάνουν τις κατηγορίες χωρίς μοριοδότηση,αλλά να περιμένω καλύτερα μέχρι την άλλη βδομάδα να βγει η εγκύκλιος που θα διευκρινίζει πράγματα.Δεν έχει πάτο το βαρέλι σ'αυτή τη χώρα...

Δες την αριθμ. 379 ανάρτησή μου για να σου λυθεί η απορία. Είπαμε το μυαλό και το προσωπικό μας ψάξιμο εμπιστευόμαστε! Μόνο και μόνο αυτό το "μάλλον" που σου είπαν δηλώνει ότι δεν ήξεραν τι τους γίνεται! Λάβε επίσης υπόψη σου ότι στην παράγραφο 2 του άρθρου 4 της τελευταίας υπουργικής απόφασης που δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ 2011 τ.Β΄/16-9-2015 αναφέρει ότι οι μετεγγραφόμενοι χωρίς μοριοδότηση υποβάλλουν ηλεκτρονική αίτηση εντός της ίδιας προθεσμίας με τις άλλες κατηγορίες.΄Αρα το θέμα είναι ξεκάθαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε σεις για λυστε μου μια απορια οποιος ξερει..εστω οτι κανω τα χαρτια μου για μεταγραφη και γινομαι δεκτος..μπορω να αποφασισω αν θα παω ή αν θελω να συνεχισω εκει που περασα κανονικα ή ειμαι υποχρεωμενος να παω στην πολη που εγινα δεκτος?

Καλύτερα να μην το διακινδυνεύσεις.΄Οπως αναφέρεται στην παράγραφο 1 του άρθρου 4 της πρόσφατης υπουργικής απόφασης, οι δικαιούχοι μετεγγραφής δεσμεύονται να υποβάλλουν τα δικαιολογητικά που αποδεικνύουν τα δηλωθέντα κριτήρια μοριοδότησης και Η ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΙΤΗΣΗ ΕΠΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ κατά την έννοια και με τις συνέπειες του Ν.1599/86 (Α΄75).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά για να καταλάβω μπορούμε εμείς που έχουμε οικονομικά κριτήρια και αδέλφια που σπουδάζουν σε άλλη πόλη να κάνουμε τα χαρτιά μας για κατ εξαίρεση μετεγγραφές ή θα περιμένουμε για τις απλές μετεγγραφές ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά για να καταλάβω μπορούμε εμείς που έχουμε οικονομικά κριτήρια και αδέλφια που σπουδάζουν σε άλλη πόλη να κάνουμε τα χαρτιά μας για κατ εξαίρεση μετεγγραφές ή θα περιμένουμε για τις απλές μετεγγραφές ????

Εννοείται ότι θα περιμένεις τις απλές μετεγγραφές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξερω για εσας αλλα εγω εχω κουραστεί ! :redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά δεν ξερω για εσας αλλα εγω εχω κουραστεί ! :redface::(

Και εγω απο οτι λενε μετα τα χριστουγεννα θα βγουν τα αποτελεσματα των μετεγγραφων:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Και εγω απο οτι λενε μετα τα χριστουγεννα θα βγουν τα αποτελεσματα των μετεγγραφων:(

ναι και εγω το εμαθα αλλα ελπιζω να γίνει κανα θαυμα και να τα μαθουμε νωρίτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Οποιος πιστευει παντως οτι θα βγει εγκυκλιος αυτην την εβδομαδα εχει αυταπατες.Εγω νομιζω θα βγει 2 νοεμβριου η εγκυκλιος η την παρασκευη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Οποιος πιστευει παντως οτι θα βγει εγκυκλιος αυτην την εβδομαδα εχει αυταπατες.Εγω νομιζω θα βγει 2 νοεμβριου η εγκυκλιος η την παρασκευη.

Μπα πιστευω οτι η εγκυκλιος θα βγει αυτην την εβδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Μπα πιστευω οτι η εγκυκλιος θα βγει αυτην την εβδομαδα

Πεμπτη η παρασκευη λογω επειδη ειναι εορταστικη αυτη η εβδομαδα και εχουν αλλες αρμοδιοτητες να κατεβασουν τα κλαρινα στο συνταγμα για να χωρεψει τσαμικα ο καμμενος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Πεμπτη η παρασκευη λογω επειδη ειναι εορταστικη αυτη η εβδομαδα και εχουν αλλες αρμοδιοτητες να κατεβασουν τα κλαρινα στο συνταγμα για να χωρεψει τσαμικα ο καμμενος.

Δεν ξερω προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη ( διοτι δεν ειμαι απο την φύση μου ) αλλα αυτη η αναμονή με εχει τσακίσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια πλησιαζουν εκλογες μεχρι το Γεναρη θα πεσει η ψεκασμενη κυβερνηση.Γι αυτο πιστευω οτι μπορουν να δωσουν πανω απο 15%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Οσο και να δωσουν δεν νομιζω να τους ψηφίσει κανενας.....εγω προσωπικα οθτε τους ψηφισα ουτε θα τους ψηφίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123Βουλα

Νεοφερμένος

Η 123Βουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ρ Ε ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ κουραστει με το ποτε θα βγει η εγκυκλιος και ποτε θα γινουν οι μετεγγραφες και ποτε θα βγουν τα αποτελεσματαΜενω ΑΘΗΝΑ περασα ΣΑΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ 6 ΜΟΡΙΑ ,ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ ΓΙΑ πατρα,ΝΑ ΔΟΥΜΕ.αΠΛΑ ΕΙΝΑΙ τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο που συμβαινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ρ Ε ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ κουραστει με το ποτε θα βγει η εγκυκλιος και ποτε θα γινουν οι μετεγγραφες και ποτε θα βγουν τα αποτελεσματαΜενω ΑΘΗΝΑ περασα ΣΑΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ 6 ΜΟΡΙΑ ,ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΗ ΜΕΤΕΓΓΡΑΦΗ ΓΙΑ πατρα,ΝΑ ΔΟΥΜΕ.αΠΛΑ ΕΙΝΑΙ τοσο ψυχοφθορο ολο αυτο που συμβαινει.

Και εσύ Σάμο πέρασες τι τμήμα ; πιστεύω οτι εχεις αρκετες πιθανότητες πιστευω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Και εσύ Σάμο πέρασες τι τμήμα ; πιστεύω οτι εχεις αρκετες πιθανότητες πιστευω :)

Ελσα πηρα τηλεφωνο το ψεκασμενο υπουργειο παιδειας και μου ειπαν στα μεσα της εβδομαδας η εγκυκλιος οποτε καταλαβαινεις την πεμπτη θα βγει.Να ερθουν εκλογες θα φυγουν κλωτσιδον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Ελσα πηρα τηλεφωνο το ψεκασμενο υπουργειο παιδειας και μου ειπαν στα μεσα της εβδομαδας η εγκυκλιος οποτε καταλαβαινεις την πεμπτη θα βγει.Να ερθουν εκλογες θα φυγουν κλωτσιδον.

Ρώτησες πότε θα βγουν τα αποτελέσματα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top