Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Η εγκυκλιος θα αναφερει την ημερομηνια που θα υπαρχει για την αιτηση ε πιστευω οταν τελειωσουν οι αιτησεις μεσα σε λιγες μερες θα βγουν τα αποτελεσματα. Στην ουσια απο νοεμβριο τα αποτελεσματα. :)
την χρονια μου παντως εκανα αιτηση δεκεμβρη και βγηκαν μαρτιο. δεν ειναι τοσο ευκολο θα περασει καιρος το λιγοτερο μηνας υποθετω. πρεπει να διασταυρωσουν τα στοιχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδια οσοι παρακολουθειτε εκει που θελετε μετεγγραφη δεν εχετε δει και αλλα παιδια που περιμενουν και αυτα να υπολογισετε περιπου τα μορια τους και τα δικα σας..στο περιπου θα ξερετεωποσοι κάνουν αίτηση και ποσους θα παρει η σχολη....Να μου πειςθα ειναι και πολλοι που θα ερθουν αργοτερα μετα τις αιτησεις αλλά οι περισσότεροι την εχουν τοση αναγκη και παρακολουθουν εκει που θελουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Φίλης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Φίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
σημερα πηρα παλι τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρωτα θα βγει η εγκυκλιος και μετα θα ξεκινησουν οι αιτησεις,ρωτησα ποτε θα βγει η εγκυλιος και μου ειπαν το τελευταιο δεκαημερο

Ξεχασα να γραψω τα τηλεφωνα ,οποιος θελει να ρωτησει κατι

Για μετεγγραφές επικοινωνήστε με τη Διεύθυνση Οργανωτικής και ΑκαδημαϊκήςΑνάπτυξης, Τμήμα Δ-Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών. Τηλ: 2103442754, 2103442404, 2103443468, 2103443469,2103443229.
ωρες 07:30π.μ.- 15:30μ.μ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
σημερα πηρα παλι τηλεφωνο και μου ειπαν οτι πρωτα θα βγει η εγκυκλιος και μετα θα ξεκινησουν οι αιτησεις,ρωτησα ποτε θα βγει η εγκυλιος και μου ειπαν το τελευταιο δεκαημερο

Ξεχασα να γραψω τα τηλεφωνα ,οποιος θελει να ρωτησει κατι

Για μετεγγραφές επικοινωνήστε με τη Διεύθυνση Οργανωτικής και ΑκαδημαϊκήςΑνάπτυξης, Τμήμα Δ-Φοιτητικών Θεμάτων και Υποτροφιών. Τηλ: 2103442754, 2103442404, 2103443468, 2103443469,2103443229.
ωρες 07:30π.μ.- 15:30μ.μ.

Οταν βγει η εγκυκλιος σου αναφερει οτι εχεις προθεσμια ηλεκτρονικης αιτησης μεχρι καποια μερα. Θεωρω οτι την αλλη βδομαδα θα βγει η εγκυκλιος και θα δοθει προθεσμια περιπου μια βδομαδα οπως και περυσι. Υποθετω επισης οτι φετος οταν τελειωσουν οι αιτησεις μεσα σε λιγες μερες θα ξερουμε ελπιζω μεχρι αρχες νοεμβρη να ειναι ολα ετοιμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος Φίλης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Φίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Μακαρι να γινει ετσι οπως λες ,καλη επιτυχια σε ολους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παιδια οσοι παρακολουθειτε εκει που θελετε μετεγγραφη δεν εχετε δει και αλλα παιδια που περιμενουν και αυτα να υπολογισετε περιπου τα μορια τους και τα δικα σας..στο περιπου θα ξερετεωποσοι κάνουν αίτηση και ποσους θα παρει η σχολη....Να μου πειςθα ειναι και πολλοι που θα ερθουν αργοτερα μετα τις αιτησεις αλλά οι περισσότεροι την εχουν τοση αναγκη και παρακολουθουν εκει που θελουν

Γνώρισα ενα κορίτσι που θελει επισης μεταγραφη για μαθηματικο απθ εχει 2 μορια και θεωρει οτι θα την παρει και εγω με 5 πιστεω οτι δεν θα την παρω πιστευω μεχρι να βγουν θα τρλαθώ απο το αγχος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Και εγω εχω 7 για αθηνα..εχω ακουσει για 2-3 κοριτσια ακομα αλλα δεν ξερω τιορια παιζουν...αλλα σιγουρα θ ειναι πιο λιγα τα ατομα απο περσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Και εγω εχω 7 για αθηνα..εχω ακουσει για 2-3 κοριτσια ακομα αλλα δεν ξερω τιορια παιζουν...αλλα σιγουρα θ ειναι πιο λιγα τα ατομα απο περσυ

Δεν ξερω οσο περνάει ο καιρος νιώθω οτι δεν θα παρω την μεταγραφη και οταν ειδα αυτην με 2 να ειναι σιγουρη οτι θα την αρει λεω απο μεσα μου χαζη ειναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Χαχα μημ αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε....κατι διαβσα στο ιντερνετ για την αλλη βδομαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Χαχα μημ αγχώνεσαι ολα καλα θα πανε....κατι διαβσα στο ιντερνετ για την αλλη βδομαδα

Τι διαβασες για την αλλη εβδομαδα ;;; Πως να μην αγχώνομαι πλεον πιστευω οτι δεν θα την παρω και οτι μονο ονειρα κανω :/: :redface: :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Ελπιζω να βγει η εγκυκλιος την τρεχουσα βδομαδα δηλαδη αυριο μεθαυριο. Παιδια μην αγχωνεστε αν και εγω αγχωνομαι δεν το κρυβω χαχα οτι πει ο θεος αισιοδοξια. Ελσα εχεις εξισου καλα μορια μη φοβασαι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εσυ ραφαηλ ποσα εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
για που θελεις?? ??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Εισαι ηδη μεσα...παντως στην αρχιτεκτονικη μπήκαν περισσοτερα παιδια με μετεγγραφη απο αυτα που ειχαν πει...πηραν και οσους ειχαν ισοψηφισει στα μορια...βεβαι η αρχιτεκτονικη εχασε και ενα χρον4 με τις βλακειες τους που δεν εγιναν μετεγγραφες....για ποιο τμημα θελεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
https://www.alfavita.gr/arthron/τι-θα-ισχύσει-φέτος-για-τις-μετεγγραφές-φοιτητών-η-υπουργική-απόφαση
Προσέξτε την παράγραφο ζ του άρθρου 3 της υπουργικής απόφασης που λέει ότι "μεταξύ του τόπου κατοικίας των γονέων και του τόπου σπουδών του αδελφού, προτεραιότητα για τη μετεγγραφή έχει ο τόπος που δεν είναι η πόλη της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νίκος Φίλης

Νεοφερμένος

Ο Νίκος Φίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 64 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ναι βεβαια λογικο ειναι,δεν γινεται να παιρνει το 1 μοριο λογω του αδερφου του για το ετσι θελω πχΜπορει να περασες στη Χιο αλλα εχεις ενα αδερφο που σπουδαζει στη πατρα ενω μονιμη κατοικια δηλωνεται Αθηνα ,σου λεει νομος για να παρεις το 1 μοριο θα πρεπει να πας στη πατρα αντι για Αθηνα.Ετσι η οικογενεια θα νοικιαζει ενα σπιτι και οχι δυο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραφαήλ234

Νεοφερμένος

Ο Ραφαήλ234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
https://www.alfavita.gr/arthron/τι-θα-ισχύσει-φέτος-για-τις-μετεγγραφές-φοιτητών-η-υπουργική-απόφαση
Προσέξτε την παράγραφο ζ του άρθρου 3 της υπουργικής απόφασης που λέει ότι "μεταξύ του τόπου κατοικίας των γονέων και του τόπου σπουδών του αδελφού, προτεραιότητα για τη μετεγγραφή έχει ο τόπος που δεν είναι η πόλη της Αθήνας ή της Θεσσαλονίκης".

Αυτο λαμβανεται δηλαδη για οσους ανηκουν και στην κατηγορια ζ του αρθρου 3 ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top