Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη ότι η εφαρμοσμένη πληροφορική μπορεί να σου δώσει μεταγραφή για πληροφορική;
Εάν ναι, τότε η δήλωση τόπου διαμονής του γονιού σου δίνει ένα μόριο, που με την περσινή νομοθεσία έφτανε, φέτος θα δείξει.
Eγω περασα στο Τμημα Διοικησης επιχειρησεων στην χιο και ενδιαφερομαι για μεταγραφη.Αν βαλω οτι εχει την επιμελεια καποιος συγγενεις στην αθηνα θα παρω μεταγραφη παρολο που εχω αδερφη που σπουδαζει στην πατρα.Δηλαδη να παρω μεταγραφη για αθηνα εννοω.Τελος φετος θα δωσουν χαρτι στους φοιτητες οτι περιμενουν μεταγραφη για να πανει απο την αρχη στο τμημα που θελουν να μεταγγραφουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δεν μπορώ να σου απαντήσω για το τι θα γίνει φέτος, γιατί πολύ απλά κανένας δεν ξέρει.
Όμως ναι, αν ο πατέρας σου ή η μάνα σου δηλώσουν κάτοικοι δήμου Αθήνας μπορείς να ζητήσεις μεταγραφή για Αθήνα παρ' όλο που η αδερφή σου σπουδάζει Πάτρα. Πέρυσι θα ήταν σχεδόν σίγουρη η μεταγραφή σου. Όμως απ' ό,τι ξέρω πρέπει να έχουν ήδη την κηδεμονία σου, δεν π.χ. να σε υιοθετήσει ο θείος σου και να ζητήσεις μεταγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Ρε παιδιά σοβαρά έχω προσπαθήσει να καταλάβω τη νομοθεσία αλλά δεν τα κατάφερα, βοήθεια pleaaaaase!

γ) Το κατά κεφαλήν εισόδημα του δικαιούχου, εφόσον διαθέτει ίδιο εισόδημα, και των μελών της οικογένειάς του, για το τρέχον οικονομικό έτος, δεν υπερβαίνουν αυτοτελώς και τα δύο το ποσό των εννέα χιλιάδων (6.001€ έως 9.000€) Ευρώ σύμφωνα με τα οριζόμενα στον Κώδικα Φορολογίας Εισοδήματος. Το ανωτέρω ποσό αναπροσαρμόζεται με απόφαση του Υπουργού Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων
Είμαστε 5 μελής οικογένεια. Οι δύο μου μεγαλύτερες αδερφές είναι προστατευόμενα μέλη (κάνουν μόνες τους δήλωση όμως).
Όποιος μπορεί να μου το εξηγήσει γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να καταλάβω αν δικαιούμαι αυτό το κριτήριο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Είναι όντως μπέρδεμα αυτό το κριτήριο... Απ'οτι ξέρω μετράς όλα τα μέλη της οικογενειας, προτατυομενα, παιδιά,γονείς...Είστε 5..ωραια..τωρα θες το μεικτό οικογενειακό εισόδημα όλου του νοικοκυριού. Αν είναι ας πούμε 20.000 ευρώ θα κανεις 20.000 / 5 = 4.000 (αρα νομίζω δεύτερη κατηγορία).
Έτσι μου τα' χουν εξηγήσει εμένα... :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fadingfeather

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Είναι όντως μπέρδεμα αυτό το κριτήριο... Απ'οτι ξέρω μετράς όλα τα μέλη της οικογενειας, προτατυομενα, παιδιά,γονείς...Είστε 5..ωραια..τωρα θες το μεικτό οικογενειακό εισόδημα όλου του νοικοκυριού. Αν είναι ας πούμε 20.000 ευρώ θα κανεις 20.000 / 5 = 4.000 (αρα νομίζω δεύτερη κατηγορία).
Έτσι μου τα' χουν εξηγήσει εμένα... :Ρ

μακάρι να 'ναι έτσι όπως τα πες ! Ευχαριστώ πολύυυυ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ναι αλλα μηπως μπαινει και το εισοδημα των 2 αδερφιων σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Κοιτα, αυτό δεν το έχω ψάξει, αλλά πιθανολογω είναι το οικογενειακό, όλων των μελών. Αλλά δεν το λέω με σιγουριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
για που θελεις?? για αθηνα ειναι δυσκολα γιατι εχουν μειωθει πολυ εισακτεοι.....θα παρουν μονο το 15%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Για Αθηνα θέλω, χαχα, απλά θα ελπίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδια εσεις που θα κανετε αιτηση για μεταγγραφη οπως και εγω θα παρακουλουθησετε απο το 1οεξαμηνο στην σχολη υποδοχης?Γιατι εγω λεω να παρακουλουθησω τελικα στο 1εξαμηνο εκει που περασα .Εσεις τι θα κανετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Πέρυσι οι μετεγγραφές βγήκαν οκτώβρη....ελπιζουμε να γινει το ιδιο και φετος......και θα νοικιασεις σπιτι?? και αν τελικα παρεις μετεγγραφη? αυτο φοβαμαι...μη νοικιαζω τζάμπα...αν και το κοβω να μενω σε εστια.....μεχρι να βρω μια δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Εγώ θα παρακολουθησω στην πόλη μου ( επειδή σε αντίθετη περίπτωση, άμα με το καλό πάρω τη μεταγραφή, ίσως υπήρχε θέμα με τα εργαστήρια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
ποσα μορια εχεις για τη μετεγγραφη....σε ποια σχολη εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγώ θα παρακολουθησω στην πόλη μου ( επειδή σε αντίθετη περίπτωση, άμα με το καλό πάρω τη μεταγραφή, ίσως υπήρχε θέμα με τα εργαστήρια).

Εννοεις στο τμημα που θα κανεις αιτηση για μετταγραφη δηλαδη στο εκπα?

ποσα μορια εχεις για τη μετεγγραφη....σε ποια σχολη εισαι??

5 μορια και περασα στην σχολη διοικησης επιχειρησεων πανεπιστημιου αιγαιου(χιος).Τι λες θα την παρω την μεταγγραφη για πατρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Merendaki, 7 μορια συγκεντρώνω, και θέλω από επιστήμη υπολογιστών Κρήτης για πληροφορική ΟΠΑ.
Γιώργο,ναι στο πανεπιστήμιο που θα κάνω αίτηση μεταγραφής:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Και εγω 7 εχω αλλα ειναι νηπιαγωγων που εχει σε ολη την ελλαδα αρα θα πανε ολοι εκει...με 5 για πατρα εχεις πιθανοτητες.....εχει σ πολλες σχολες στην ελλαδα πληροφορικη....?? εννοω θα ειναι πολλα τα ατομα???απο που μαζευεις τα 7 μορια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ε, ναι υπάρχουν πολλές, στην Αθήνα φαντάσου είναι 3....Από οικονομικά και πολυτεκνίας τα μαζεύω εγώ...κοιτα ελπίζω να την πάρω, γιατί αν και πολύ καλό το πανπιστημια της Κρήτης δεν θα μπορέσω να μείνω εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ε, ναι υπάρχουν πολλές, στην Αθήνα φαντάσου είναι 3....Από οικονομικά και πολυτεκνίας τα μαζεύω εγώ...κοιτα ελπίζω να την πάρω, γιατί αν και πολύ καλό το πανπιστημια της Κρήτης δεν θα μπορέσω να μείνω εκεί...

και εγω εισοδημα κι πολυτεκνεια αλλα θα πανε απο ολη την ελλαδα..ειναι και λιγοι οι εισακτεοι....σκεφτομαι για εστια αρχικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ναι αλλά αποτι έχω ακούσει πρέπει να κάνεις αίτηση για εστία και η ανακοίνωση για αυτουςπου θα πάρουν δωμάτιο βγαονει αργά...οκτωβριο-νοεμβριου μου έχουν πει..ελπιζω κατι τέτοιο να μην ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ξερετε αν γινετε να παρακολουθησω μαιηματα 1-2 εξαμηνων στη αθηνα μεχρι να μαζεψω καποια χρηματα και να μπορεσω να παω μετα στη πολη που εχω περασει....η το τμημα των νηπιαγωγών εχεο εργαστηρια που πρεπει να παρακολουθω...δεν εχω ιδεα....μηπως για του χρόνου εχουμε περισσότερες πιθανοτητες μετεγγραφης αφου οι περισσότεροι εχουν προσαρμοστεί και δεν θέλουν το 2ο ετος...αν δεν εχει αλλαξει ο νομος μεχρι του χρονου...και δεν τα καταργήσει η νεα κυβερνηση :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top