Μετεγγραφές 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

leouv

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 285 μηνύματα.
διαιρω και τον αδερφο μου ως μελος.....?

Θεωρώ πως ναι... Εδώ θα μπορούσε στο κατά κεφαλήν να προσμετρηθεί και δικό μας εισόδημα, αν είχαμε κλείσει νωρίς τα 18 και δουλεύαμε! Αλλά δεν είμαι και σίγουρη... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.Αν μενεις κοντα πχ.στην Πατρα, αλλα δεν ειναι ο μονιμος τοπος κατοικιας.Παρ'ολα αυτα εχεις 5 μορια απο οικονομικα κριτηρια.Δικαιουσαι μεταγραφη στην Πατρα, παρ'οτι δεν ειναι ο μονιμος τοπος κατοικιας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση θα ηθελα να κανω.Αν μενεις κοντα πχ.στην Πατρα, αλλα δεν ειναι ο μονιμος τοπος κατοικιας.Παρ'ολα αυτα εχεις 5 μορια απο οικονομικα κριτηρια.Δικαιουσαι μεταγραφη στην Πατρα, παρ'οτι δεν ειναι ο μονιμος τοπος κατοικιας?

οπου θες πας αρκει να εχεις περισσοτερα μορια απο τους υπολοιπους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
περναω μαθηματικό Σάμου ή Κρήτης και θέλω μεταγραφή στην Θεσσαλονίκη καθώς είναι πιο κοντα στην πόλη μου παίρνω 1 μόριο ως μονογονεική οικογένεια και το ετησιο εισοδημα της μαμάς μου ειναι 7.200 και το δικο μου 1.100 αρα οικογενειακό εχουμε 8.300 το καταεκεφλήν μας ειναι 8.300/2=4.150 και παίρνω 4 μορια ;;; αρα συνολο 5 μορια τα θεωρείται καλά ; το μαθηματικο θεσσαλονικης με μεταγρφη θα πρει 26 ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
περναω μαθηματικό Σάμου ή Κρήτης και θέλω μεταγραφή στην Θεσσαλονίκη καθώς είναι πιο κοντα στην πόλη μου παίρνω 1 μόριο ως μονογονεική οικογένεια και το ετησιο εισοδημα της μαμάς μου ειναι 7.200 και το δικο μου 1.100 αρα οικογενειακό εχουμε 8.300 το καταεκεφλήν μας ειναι 8.300/2=4.150 και παίρνω 4 μορια ;;; αρα συνολο 5 μορια τα θεωρείται καλά ; το μαθηματικο θεσσαλονικης με μεταγρφη θα πρει 26 ατομα

Τα 5 μόρια γενικά είναι "καλά", αλλά το εν λόγω τμήμα είναι δημοφιλές και, άρα, οι πιθανότητες μετριάζονται. Πάντως νομίζω πως έχεις ελπίδες. Καλή τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
https://xenesglosses.eu/2015/08/panelladikes-ptosi-baseon-egkyklios/ Οποιος ειναι αρχιτεκτωνικη και ενδιαφερεται για μεταγραφη ας διαβασει το αρθρο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostas9719

Νεοφερμένος

Ο Kostas9719 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Θα ήθελα να ρωτήσω. Έδωσα φέτος πανελλήνιες και πολύ πιθανόν είναι να περάσω Θεσσαλονίκη. Ο αδερφός μου ήδη σπουδάζει στην Πρέβεζα, αλλά εκεί δεν έχει τμήμα αυτού που σπουδάζω. Γίνεται ο αδερφός μου να μεταγγραφεί στη Θεσσαλονίκη, εφόσον σπουδάζω εγώ και υπάρχει τμήμα αυτού που σπουδάζει?

Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
οικονομικα κριτηρια δεν εχεις?
Δεν με πιάνουν τα οικονομικά κριτήρια....Πλέον έχω και εγώ εισόδημα αφού παίρνω καποιο ποσό από την συνταξη που έπαιρνε η μαμά μου!!![/QUOTE]

Τόσο μεγάλη σύνταξη παίρνεις και δεν σε πιάνει και εγώ παίρνω σύνταξη αλλα παίρνω 120 ευρώ εγώ και 600 κάτι η μαμα και ετσι εχουμε κατακεφαλήν κάπου στις 4.000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pantelas

Νεοφερμένος

Ο Pantelas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ρε παιδια παιζει ρολο εκτος των εισοδηματικων κριτξριων και τα χρεη ολου του χρονου...δηλαδη στην φορολογικη δηλωση εχουμε να πληρωσουμε μεγαλο ποσο..παιζει κανενα ρολο?ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Ρε παιδια παιζει ρολο εκτος των εισοδηματικων κριτξριων και τα χρεη ολου του χρονου...δηλαδη στην φορολογικη δηλωση εχουμε να πληρωσουμε μεγαλο ποσο..παιζει κανενα ρολο?ευχαριστω

μπα δυστυχως δεν παιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jucticeee

Νεοφερμένος

Η jucticeee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
να ρωτησω καποιος μπορει να παρει μονο μεταγραφη στη πολη που μενει μονιμα? δηλαδη αν δεν εχει στη πολη του σχολη μπορει να παρει μεταγραφη στη κοντινοτερη πολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Είμαστε 4μελης οικογένεια με ετήσιο εισόδημα εισόδημα στην εφορία 14000 ευρώ.. Για τις μεταγγραφες παίρνω 4 ή 5 μορια από το οικονομικό κριτήριο ??
Στην οικογένεια λαμβάνονται υπόψιν μητέρα,πατέρας, παιδιά ή και παππούς, γιαγιά?

Συγγνώμη για το καθυστερημένο post :redface:
Λοιπόν, απ'ότι έχω καταλάβει και εγώ στην λαμβάνονται υπόψιν τα προστατευόμενα μέλη της οικογένειας. Συνήθως είναι οι γονείς και τα παιδιά, σε άλλη περίπτωση πιστεύω θα θέλει έγγραφα δικαιολογητικά. Οπότε αν είστε εσείς οι 4 θα είναι 14.000 / 4 = 3.500 , αρα στη δευτερη κατηγορία των 4 μορίων.

Justiceee

Κοίτα, δικαιούσαι μεταγραφή σε όποιο Πανεπιστήμιο θες απ'όσο έχω καταλάβει, αν έχεις τα τάδε μόρια. Το μόνο που δεν μπορείς να κάνεις είναι να:
-ζητήσεις μεταγραφή από το ένα τμήμα σε ένα άλλο
-ζητήσεις μεταγραφη σε άλλο Πανεπιστήμιο / ΤΕΙ της ίδιας περιοχής , π.χ. να εχεις περάσει στο ΟΠΑ, και να ζητησεις μεταγραφη για ΠΑΠΕΙ που ειναι καλά στην ίδια περιοχή.
Οπότε εσύ είσαι εντάξει, δεν σε περιορίζει τίποτα πιστευω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Με 5 μορια έχω πιθανότητες για να πάρω μεταγραφή πολιτικούς πατρας..να σημειωθεί ότι έχασα τη πατρα για 300 μόρια οπότε σε περίπτωση ισοβαθμίας ίσως έχω εγώ το πλεονέκτημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
Παιδιά ξέρετε αν είναι απαραίτητο να πληρούμε 3 κριτήρια για να πάρουμε μετεγγραφή ή απλά να συγκεντρώσουμε κάποια μόρια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nasia_nt

Νεοφερμένος

Η Νάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Με 5 μορια έχω πιθανότητες για να πάρω μεταγραφή πολιτικούς πατρας..να σημειωθεί ότι έχασα τη πατρα για 300 μόρια οπότε σε περίπτωση ισοβαθμίας ίσως έχω εγώ το πλεονέκτημα
Μακάρι να περάσεις, πάντως ακόμα και στις μεταγραφές, σε περίπτωση ισοβαθμίας μορίων κριτηρίων παίζει ρόλο νομίζω ο βαθμός πρόσβασης, οποτε λογικά όντως θα έχεις κάποιο πλεονέκτημα! :D

Παιδιά ξέρετε αν είναι απαραίτητο να πληρούμε 3 κριτήρια για να πάρουμε μετεγγραφή ή απλά να συγκεντρώσουμε κάποια μόρια??
Απ'ο,τι ξέρω απλά πρέπει να συγκεντρώσουμε μόρια, δεν έχει σημασία το ποσα κριτήρια έχεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
με 5 μορια η αδερφη μου εχει πιθανοτητες για μετεγγραφη απο Ψυχολογία Παντείου για ΑΠΘ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Merendaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Merendaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 252 μηνύματα.
με 5 μορια η αδερφη μου εχει πιθανοτητες για μετεγγραφη απο Ψυχολογία Παντείου για ΑΠΘ???

Πιο ψηλά ήταν στην πάντειο από το απθ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Πιο ψηλά ήταν στην πάντειο από το απθ???

Δεν επιασε ΑΠΘ για 107 μόρια και πέρασε Πάντειο!
Και επειδή σπουδαζω εγω Θεσσαλονίκη και θελουμε να πάρει μετεγγραφη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Παιδιά, παίζει μετεγγραφή από εφαρμοσμένη πληροφορική παμακ σε πληροφορική οπα με τους γονείς να μένουν κοντά στη Θεσσαλονίκη; Είναι δυνατό να δηλώσω τόπο διαμονής του ενός στην Αθήνα αν αλλάξω τα χαρτιά εγκαίρως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη ότι η εφαρμοσμένη πληροφορική μπορεί να σου δώσει μεταγραφή για πληροφορική;
Εάν ναι, τότε η δήλωση τόπου διαμονής του γονιού σου δίνει ένα μόριο, που με την περσινή νομοθεσία έφτανε, φέτος θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top