Μετεγγραφές: Ό,τι απορίες έχετε, ελάτε να τις συζητήσουμε!

gata_eisai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η gata_eisai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
γεια σας παιδια.εδινα φετος πανελληνιες και ειμαι διδυμη.ξερει κανεις αν μπορω να κανω μεταγραφη και να παω με την διδυμη αδερφη μου?γιατι εκοψαν τις μεταγραφες..εκτος αν γνωριζει κανεις για διδυμα αν ισχυει κατι..υπαρχει προβλημα γιατι το πιο πιθανο ειναι να μην εχουμε περασει στην ιδια πολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
όχι δεν υπάρχει τέτοιος νόμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ως γνωστών οι μεταγραφές θα γίνουν από τον Ιανουάριο και μετά!!
Εσείς λοιπόν που περιμένετε με τι σκοπεύεται να ασχοληθείτε μέχρι τότε??Θα μάθετε κάποια γλώσσα π.χ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
ισως διαβασουν και λιγο για το πανεπιστημιο :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Ως γνωστών οι μεταγραφές θα γίνουν από τον Ιανουάριο και μετά!!
Εσείς λοιπόν που περιμένετε με τι σκοπεύεται να ασχοληθείτε μέχρι τότε??Θα μάθετε κάποια γλώσσα π.χ??

γιατι δεν παρακουλουθεις κανονικα τα μαθηματα?
στα γιαννενα που εισαι....εδω στη θεσ/νικη πολλοι που περιμενουν μεταγραφη παρακουλουθουν κανονικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ως γνωστών οι μεταγραφές θα γίνουν από τον Ιανουάριο και μετά!!
Εσείς λοιπόν που περιμένετε με τι σκοπεύεται να ασχοληθείτε μέχρι τότε??Θα μάθετε κάποια γλώσσα π.χ??

Δες την 875 ανάρτησή μου στο θέμα "Ελεύθερες μετεγγραφές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
ισως διαβασουν και λιγο για το πανεπιστημιο :blink:

χαχα ναι φυσικά πρέπει να γίνει κι αυτό συμφωνώ απόλυτα αλλά εξάλλου τα μαθήματα στις περισσότερε σχολές απ οτι έχω καταλάβει δεν αναγνωρίζονται.Συνεπώς δεν νομίζω να δώσουν όλοι μεγάλη βάση προκειμένου να τα περάσουν με καλό βαθμό
Τώρα εσύ μπορεί να εννοείς να διαβάσουμε τα μαθήματα της σχολή στην οποία περιμένουμε μεταγραφή αλλά και πάλι αυτά τα μαθήματα θα τα δώσουμε το 3ο εξάμηνο οπότε έχουμε χρόνο για διάβασα νομίζω:) άποψη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ως γνωστών οι μεταγραφές θα γίνουν από τον Ιανουάριο και μετά!!
Εσείς λοιπόν που περιμένετε με τι σκοπεύεται να ασχοληθείτε μέχρι τότε??Θα μάθετε κάποια γλώσσα π.χ??

Αιρετικη προταση: Μολις ξεκινησαν οι νεοι κυκλοι σειρων της Αμερικανικης τηλεορασης. Εχεις απειρες επιλογες και θα κανεις τρομερη εξασκηση στα αγγλικα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
γιατι δεν παρακουλουθεις κανονικα τα μαθηματα?
στα γιαννενα που εισαι....εδω στη θεσ/νικη πολλοι που περιμενουν μεταγραφη παρακουλουθουν κανονικα :)

Πέρασα στα Γιάννενα όμως δεν μένω καθόλου κοντά προκειμένου να παρακολουθώ τα μαθήματα

Αιρετικη προταση: Μολις ξεκινησαν οι νεοι κυκλοι σειρων της Αμερικανικης τηλεορασης. Εχεις απειρες επιλογες και θα κανεις τρομερη εξασκηση στα αγγλικα :D

Πολύ καλή πρόταση,απλά προσπαθώ να μην αρχίσω κι άλλες σειρές γιατί ήδη βλέπω 2-3 :P
Πάραυτα έχεις καμιά καλή να προτείνεις?? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πολύ καλή πρόταση,απλά προσπαθώ να μην αρχίσω κι άλλες σειρές γιατί ήδη βλέπω 2-3 :P
Πάραυτα έχεις καμιά καλή να προτείνεις?? :D

Τι θα πει δυο-τρεις; :P

Εγω βλεπω καπου 7-8 και ψαχνω να αρχισω κι αλλες. Εδώ θα βρεις το προγραμμα της ελευθερης τηλεορασης των ΗΠΑ. Δες τι παιζει και αν σταμπαρεις μερικες ρωτα. Αν και κυριως βλεπω μπατσικες (καποιος προγονος μου πρεπει να ηταν αμερικανος μπατσος, δν παιζει αλλιως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχα ναι φυσικά πρέπει να γίνει κι αυτό συμφωνώ απόλυτα αλλά εξάλλου τα μαθήματα στις περισσότερε σχολές απ οτι έχω καταλάβει δεν αναγνωρίζονται.Συνεπώς δεν νομίζω να δώσουν όλοι μεγάλη βάση προκειμένου να τα περάσουν με καλό βαθμό
Τώρα εσύ μπορεί να εννοείς να διαβάσουμε τα μαθήματα της σχολή στην οποία περιμένουμε μεταγραφή αλλά και πάλι αυτά τα μαθήματα θα τα δώσουμε το 3ο εξάμηνο οπότε έχουμε χρόνο για διάβασα νομίζω:) άποψη μου

Κορίτσι μου αν είσαι σίγουρη για τη μετεγγραφή, πήγαινε να παρακολουθείς κανονικότατα τα μαθήματα εκεί και να προσπαθήσεις να περάσεις όσα περισσότερα μπορείς στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου. Αν περιμένεις να βγάλεις στην εξεταστική του τρίτου εξαμήνου, μαθήματα δύο εξαμήνων κυριολεκτικά "θα πνιγείς". Είναι αδύνατον να προλάβεις (ακόμα και να τα καταφέρεις θα έχεις τόση πίεση που δεν θα μπορέσεις να δώσεις σε κάθε μάθημα το χρόνο που χρειάζεται με αποτέλεσμα να πάρεις πολύ χαμηλές βαθμολογίες). ΄Ασε που τα χρωστούμενα θα είναι ένα μεγάλο βάρος που θα κουβαλάς και στα επόμενα εξάμηνα.
Τώρα σκέφτηκα ότι αυτό με το Σεπτέμβριο, δεν μπορεί να γίνει αφού τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου πρέπει να τα δηλώσεις στη σχολή που μπήκες. ΄Οπως και να έχει όμως το θέμα , αυτό που σου είπα για την παρακολούθηση εξακολουθεί να ισχύει. Αν παρακολουθήσεις και προετοιμαστείς κανονικά για τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου (τώρα που έχεις χρόνο και όρεξη), τότε στο τρίτο εξάμηνο θα τα έχεις έτοιμα και με μια μικρή επανάληψη θα είσαι έτοιμη να τα δώσεις. Είναι εξουθενωτικό να παρακολουθείς μαθήματα δύο εξαμήνων ταυτόχρονα και να διαβάσεις τα διπλά μαθήματα για την εξεταστική. ΄Ασε που συχνά οι ώρες των παραδόσεων ( πρώτου και τρίτου εξαμήνου) θα συμπίπτουν και δεν θα ξέρεις τι να κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Τι θα πει δυο-τρεις; :P

Εγω βλεπω καπου 7-8 και ψαχνω να αρχισω κι αλλες. Εδώ θα βρεις το προγραμμα της ελευθερης τηλεορασης των ΗΠΑ. Δες τι παιζει και αν σταμπαρεις μερικες ρωτα. Αν και κυριως βλεπω μπατσικες (καποιος προγονος μου πρεπει να ηταν αμερικανος μπατσος, δν παιζει αλλιως)

Χαχαχ νιωθω λιγοτερο καμμενη πλεον:p
Μπορει μπορει ψαξτο χαχα αν ισχυει παντως κατι τετοιο εγω πρεπει να εχω θεμα γιατι μ αρεσουν σειρες τυπου θριλερ(αν μπορω να το πω ετσι:P) ισως να προερχομαι απο καποιον σχιζοφρενη :worry: :P

Κορίτσι μου αν είσαι σίγουρη για τη μετεγγραφή, πήγαινε να παρακολουθείς κανονικότατα τα μαθήματα εκεί και να προσπαθήσεις να περάσεις όσα περισσότερα μπορείς στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου. Αν περιμένεις να βγάλεις στην εξεταστική του τρίτου εξαμήνου, μαθήματα δύο εξαμήνων κυριολεκτικά "θα πνιγείς". Είναι αδύνατον να προλάβεις (ακόμα και να τα καταφέρεις θα έχεις τόση πίεση που δεν θα μπορέσεις να δώσεις σε κάθε μάθημα το χρόνο που χρειάζεται με αποτέλεσμα να πάρεις πολύ χαμηλές βαθμολογίες). ΄Ασε που τα χρωστούμενα θα είναι ένα μεγάλο βάρος που θα κουβαλάς και στα επόμενα εξάμηνα.

Ναι ξερω οτι θα μαζευτουν πολλα και αυτο ειναι κατι που με αγχωνει υπερβολικα πολυ!!Αλλα ποσο σιγουρη μπορω να ειμαι για την μεταγραφη??δεν ειμαι πολυτεκνη,απλα εχω αδερφο που σπουδαζει στην πολη που θελω να παρω μεταγραφη.Τωρα θα μου πεις γιατι δεν μενω με τον αδερφο μου.Το θεμα ειναι οτι λειπει επαγγελματικο ταξιδι λογω σχολης και δεν εχουμε νοικιασει ακομα σπιτι στην πολη που σπουδαζει.Τελως παντων,πιθανον θα διαβαζω τα μαθηματα του πανεπιστημιου στο οποιο θελω μεταγραφη ελπιζοντας οτι θα την παρω.. :worry:
Α και ευχαριστω για την συβουλη ειλικρινα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού ο αδελφός σου είναι σίγουρο ότι θα νοικιάσει σπίτι στην πόλη που έχει μπει, ίσως πρέπει να επισπεύσετε τις διαδικασίες ενοικίασης σπιτιού. Σκέψου ότι αν παρακολουθήσεις κανονικά τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου και τα διαβάσεις (τώρα που έχεις χρόνο), με μια επανάληψη θα είσαι έτοιμη να τα δώσεις . Στη χειρότερη περίπτωση που δεν πάρεις την μετεγγραφή πάλι θα έχεις όφελος γιατί σίγουρα κάποια μαθήματα θα είναι παρεμφερή οπότε με το διάβασμα που θα έχεις κάνει θα μπορέσεις σίγουρα να δώσεις και να περάσεις κάποια στη σχολή που έχεις εισαχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

katerina96

Νεοφερμένος

Η katerina96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορούμε να παρακολουθήσουμε τα μαθήματα στο τμήμα που θέλουμε μετεγγραφή?κι αν τότε θα τα δώσουμε στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου ή τον Φεβρουάριο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Ρε παιδιά πως θα δώσουμε εξετάσεις τον Σεπτέμβρη αφού δεν έχουμε δηλώσει μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ρε παιδιά πως θα δώσουμε εξετάσεις τον Σεπτέμβρη αφού δεν έχουμε δηλώσει μαθήματα;
Μεχρι τον Σεπτεμβρη μαλλον θα τα εχεις δηλωσει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Αφού μέχρι σήμερα μας είπαν πως μπορούμε να τα δηλώσουμε :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού μέχρι σήμερα μας είπαν πως μπορούμε να τα δηλώσουμε :|

Δίκιο έχεις.Το διόρθωσα παραπάνω στην ανάρτηση 9. Αυτό πάντως δεν αναιρεί το γεγονός ότι πρέπει να παρακολουθήσετε και να βγάλετε την ύλη του πρώτου εξαμήνου τώρα γιατί αν αφήσετε όλα τα μαθήματα μαζί με αυτά του τρίτου εξαμήνου, θα ζοριστείτε πάρα πολύ. Συμπίπτουν οι ώρες μαθημάτων και δεν ξέρεις ποιο να πρωτοδιαλέξεις. ΄Ασε που στην εξεταστική θα γίνει κόλαση. Δεν διαβάζονται τόσα μαθήματα και αν τα αφήσεις για άλλα εξάμηνα θα σε ακολουθούν μέχρι το πτυχίο. Σκέψου ότι τα μαθήματα δυσκολεύουν όσο προχωρούν τα εξάμηνα οπότε σίγουρα κάποια θα τα αφήσετε για αργότερα. Αν σε αυτά προστεθούν και τα μαθήματα του πρώτου εξαμήνου, θα σας καθυστερήσουν αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

x_xChristine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 191 μηνύματα.
Χμμ δίκιο έχεις. Χωρίς βιβλία όμως πως θα διαβάσουμε; Σορρυ αν είναι ηλίθιες οι ερωτήσεις μου αλλά δεν έχω ιδέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ζητάς από φοιτητές μεγαλύτερων ετών να σου τα δανείσουν, τα βρίσκεις στη βιβλιοθήκη, τα ψάχνεις σε βιβλιοπωλεία που πουλούν μεταχειρισμένα βιβλία (πολύ φτηνά), τα βγάζεις φωτοτυπίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top