Μεταπτυχιακά Φ.Π.Ψ.-Φιλολογίας

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Υπάρχουν ήδη πιλοτικά διαπολιτισμικά σχολεία ,λένε ότι θα γίνουν περισσότερα. Όποτε όσοι έχουν αυτή την ειδίκευση θα γίνουν ανάρπαστοι σίγουρα. Σε ιδιωτικό επίπεδο μπορείς να ανοίξεις ένα κέντρο μελέτης για αλλοδαπούς .Τώρα όσον αφορά το εξωτερικό στην Αγγλία διάβασα πριν λίγες μέρες θα βάλουν αρχαία ελληνικά σε κάποια σχολεία...

αχα...κι εγω ειμαι αισιοδοξος πως η ελληνικη γλωσσα θα αρχισει να ανεβαινει σιγα σιγα..μην ξεχναμε πως ειναι η πιο πλουσια και ωραια γλωσσα...αυτο που ειπες για τα πιλοτικα διαπολιτισμικα σχολεια μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα?αυτα ειναι στην Ελλαδα?και τι κανεις εκει ακριβως?:hmm:

μακάρι...!! συγχαρητήρια που συγκέντρωσες τόσα μόρια από ότι διάβασα στα αποτελέσματα...πιάνεις και τη σχολή το ένα και μοναδικό μου όνειρο, τη νομική. αλλά αφού δεν σου αρέσει καλύτερα που προτιμάς τη φιλολογία...!!

σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ...ονειρο η Νομικη ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
σ'ευχαριστω παρα παρα πολυ...ονειρο η Νομικη ε?:P
Δυστυχώς ναι...η εγκληματολογία συγκεκριμένα.....αχ τι να γίνει. ελπίζω να περάσω φιλολογία, αγαπώ εξίσου αρχαία-λατινικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι...η εγκληματολογία συγκεκριμένα.....αχ τι να γίνει. ελπίζω να περάσω φιλολογία, αγαπώ εξίσου αρχαία-λατινικά

join the club....αντε μαζι θα ειμαστε...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
χαχαχαχαχα ετσιιιι:D:clapup:παραλληλα βεβαια θελω να παω και στο κρατικο θεατρο βορειου Ελλαδος...ειναι κι εκεινο ενα ονειρο που δεν το αφηνω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
αχα...κι εγω ειμαι αισιοδοξος πως η ελληνικη γλωσσα θα αρχισει να ανεβαινει σιγα σιγα..μην ξεχναμε πως ειναι η πιο πλουσια και ωραια γλωσσα...αυτο που ειπες για τα πιλοτικα διαπολιτισμικα σχολεια μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα?αυτα ειναι στην Ελλαδα?και τι κανεις εκει ακριβως?:hmm:

Υπάρχουν γύρω στα 25 τέτοια σχολεία .Δες αυτό το άρθρο : https://www.farmakeutikoskosmos.gr/article-k/o-9esmos-ton-diapolitismikon-sholeion/3965 . Mπράβο σου που ενδιαφέρεσαι από τώρα ,ειλικρίνα εγώ στην ηλικία σου δεν ήξερα που μου παν τα τέσσερα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
χαχαχαχαχα ετσιιιι:D:clapup:παραλληλα βεβαια θελω να παω και στο κρατικο θεατρο βορειου Ελλαδος...ειναι κι εκεινο ενα ονειρο που δεν το αφηνω...:P
ηθοποιός-φιλόλογος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι...η εγκληματολογία συγκεκριμένα.....αχ τι να γίνει. ελπίζω να περάσω φιλολογία, αγαπώ εξίσου αρχαία-λατινικά

εγκληματολογία μπορείς να πας και από κοιωνιολογία παντείου νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
χαχαχαχαχα ετσιιιι:D:clapup:παραλληλα βεβαια θελω να παω και στο κρατικο θεατρο βορειου Ελλαδος...ειναι κι εκεινο ενα ονειρο που δεν το αφηνω...:P

Αυτό κι εγώ θέλω να το συνδυάσω με σπουδές σε πανεπιστήμιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
πωωω ανοιχτη εγκυκλοπαιδεια εισαι...σ'ευχαριστω παρα πολυ.....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με βοηθανε οι πληροφοριες που μου δινεις...ενδιαφερομαι γιατι η ιδεα του εκπαιδευτικου ειναι ονειρο απο παιδι...ωστοσο εκτος απο το καθηγητιλικι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα στην Ελλαδα πρεπει να αναζηταμε κι αλλους τομεις με τους οποιους θα ασχοληθουμε,τομεις αφθαρτους που μεχρι τωρα δεν τους ηξερε κανεις...πχ η ερευνα...σχετικα με την ερευνα απο φιλολογια ξερεις αν γινεται κατι στο εξωτερικο και πως ακριβως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εγκληματολογία μπορείς να πας και από κοιωνιολογία παντείου νομίζω..
ναι αλλά δεν μου αρέσει πολύ το τμήμα κοινωνιολογίας ωστόσο. είναι τομέας του το εγκληματολογικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι...η εγκληματολογία συγκεκριμένα.....αχ τι να γίνει. ελπίζω να περάσω φιλολογία, αγαπώ εξίσου αρχαία-λατινικά

τι κανει ο εγκληματολογος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
τι κανει ο εγκληματολογος?
στην ελλάδα δεν κάνει τίποτα μάλλον....μελετάει την εγκληματικότητα και τα διάφορα φαινόμενα σε θεωρητικό επίπεδο. όχι όπως στα csi και τα λοιπά που βλέπουμε στην τηλεόραση. γι'αυτό νομίζω χρειάζεται καποια σχολή όπως βιολογία, βιοχημεία-βιοτεχνολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
αχα,,,οοκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
πωωω ανοιχτη εγκυκλοπαιδεια εισαι...σ'ευχαριστω παρα πολυ.....δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με βοηθανε οι πληροφοριες που μου δινεις...ενδιαφερομαι γιατι η ιδεα του εκπαιδευτικου ειναι ονειρο απο παιδι...ωστοσο εκτος απο το καθηγητιλικι ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα στην Ελλαδα πρεπει να αναζηταμε κι αλλους τομεις με τους οποιους θα ασχοληθουμε,τομεις αφθαρτους που μεχρι τωρα δεν τους ηξερε κανεις...πχ η ερευνα...σχετικα με την ερευνα απο φιλολογια ξερεις αν γινεται κατι στο εξωτερικο και πως ακριβως?

Μια γνωστή μου που τελείωσε φιλολογία στο απθ έκανε μεταπτυχιακό στην συγκριτική λογοτεχνία. Τώρα κάνει διδακτορικό στην Αμερική για τον Ρίτσο...:) Και η γλωσσολογία ενδύκνειται για έρευνα κυρίως η εφαρμοσμένη γλωσσολόγια (διδακτική, όργανωση διδακτέας ύλης, μέσα διδασκαλίας κτλ) Μπορείς να πάρεις υποτροφία από το ΙΚΥ και να ασχολήθείς με την έρευνα στο εξωτερικό !Αγγλική φιλολογία δε σε ενδιαφέρει? Τα μαθήματα είναι παρόμοια αρκετά με την ελληνική(αλλά στα αγγλικά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
εντάξει εγώ δεν ήθελα να γίνω εγκλημάτολογος απλά μου άρεσαν τα μαθηματα του τομέα αυτού στη νομική....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pit14

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pit14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
οχι...δε πηγα να δωσω τα αγγλικα αν και τα δηλωσα....τι ειναι η συγκριτικη λογοτεχνια?μολις κανει το διδακτορικο της ξερεις τι θελει να κανει?επισης ξερεις τι περιπου ειναι η εφαρμοσμενη γλωσσολογια?μπορει να γινει στο εξωτερικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

refresh

Νεοφερμένος

Η refresh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ναι αλλά δεν μου αρέσει πολύ το τμήμα κοινωνιολογίας ωστόσο. είναι τομέας του το εγκληματολογικό

μπορείς να κάνει όμως μετά μεταπτυχιακό στη νομική για ειδίκευση εγκληματολογία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
μπορείς να κάνει όμως μετά μεταπτυχιακό στη νομική για ειδίκευση εγκληματολογία!

Ούτε κατά διάνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top