Μετακίνηση στο κέντρο της Αθήνας

Dimitris_SM

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dimitris_SM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Αποτι καταλαβα μαλλον θα αναγκαστεις να παρεις ταξι.Η διπλη ταριφα ειναι γυρω στο 1,20 αν θυμαμαι καλα...

edit : επειδη δεν παιρνω συχνα ταξι,δεν ξερω ποσο χρεωνουν τις αποστασεις...παντως για κτελ-κεντρο υποθετω 5-6 ευρω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
το μετρο αν καταλαβα καλα θες να το παρεις απο αγιο αντωνιο προς ελληνικο, οχι? γιατι απο αγιο αντωνιο προς ελληνικο το τελευταιο ειναι 00.07.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Βλακεια εγραψα πανω, 2 και κατι φευγουν τα τελευταια Παρ-Σαβ, 12 και κατι τις αλλες μερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Sorry, κοιτούσα τη διπλανή στήλη. Ναι, προς ελληνικό θα πάω.Δεν το προλαβαίνω με τίποτα τότε στις 00:07 οπότε η επιλογή αυτή διαγράφεται ... Με το google maps η διαδρομή είναι 3,6 Km που μπορώ να το κάνω σε κανά μισάωρο. Λέτε να πάω με τα πόδια αντί για ταξί αν έχω όρεξη να περπατήσω ή να αφήσω τις τσιγκουνιές και να μην το σκέφτομαι καν στην αθήνα τέτοια ώρα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ε ενταξει δν ειναι και η καλυτερη επιλογη να περπατησεις εκει τετοια ωρα. Δεν υπαρχει καποιος ηρωας να σε παρει με αυτοκινητο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Δυστυχώς όχι. Το ταξί δεν νομίζω να πάρει πάνω από 10 ευρώ, έ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Sorry, κοιτούσα τη διπλανή στήλη. Ναι, προς ελληνικό θα πάω.Δεν το προλαβαίνω με τίποτα τότε στις 00:07 οπότε η επιλογή αυτή διαγράφεται ... Με το google maps η διαδρομή είναι 3,6 Km που μπορώ να το κάνω σε κανά μισάωρο. Λέτε να πάω με τα πόδια αντί για ταξί αν έχω όρεξη να περπατήσω ή να μην το σκέφτομαι καν στην αθήνα τέτοια ώρα? :P

τι να σου πω? θα σερνεις και καμμια βαλιτσα μαζι? αν ναι δεν θα εισαι κι ελευθερος να τρεξεις :P..
παντως δεν νομιζω να ειναι πολλα τα λεφτα στο ταξι. αυτην την διαδρομη την εχω κανει μονο με το 051 που εχει τοσες στασεις και παει αργα κλπ οποτε δεν μπορω να υπολογισω ακριβως την διαδρομη για να σου πω ποσα περιπου θα ειναι τα χρηματα.

Α για μπες εδω
https://www.apostaseis.gr/loc_ap/kostos-taxi.asp

δεν εχω ιδεα αν λειτουργει, μην με δειρεις μετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παρε ταξι αν εκτιμας το συκωτι σου, τα νεφρα σου κλπ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Θα έχω 2 βαλίτσες οπότε αν φτάσω έστω και 12:01 και δεν προλάβω το αστικό δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να πάω στη στάση του μετρού σε 5 λεπτά με 2 βαλίτσες.

χαχαχαχαχ όχι βρε δεν θα σου πω τίποτα :P 7.81E μου φεύγει, ντάξει δεν είναι και πολύ, καλύτερα να τα δώσω από το να κάνω ταρζανιές περπατώντας με τα πόδια όλο το κέντρο της αθήνας τα μεσάνυκτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Θα έχω 2 βαλίτσες οπότε αν φτάσω έστω και 12:01 και δεν προλάβω το αστικό δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να πάω στη στάση του μετρού σε 5 λεπτά με 2 βαλίτσες.

χαχαχαχαχ όχι βρε δεν θα σου πω τίποτα :P 7.81 μου φεύγει, ντάξει δεν είναι και πολύ, καλύτερα να τα δώσω από το να κάνω ταρζανιές περπατώντας με τα πόδια όλο το κέντρο τις αθήνας τα μεσάνυκτα :P

πανω απο 10 δεν πιστευω να ειναι με τιποτα, απλα μην δειχνεις ασχετος-χαμενος και αρχισει ο ταξιτζης τους κυκλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Οκ, ευχαριστώ πολύ παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Το ταξί από τον Κηφισσό ως την Ομόνοια έχει γύρω στα 5 ευρώ. Με τη διπλή ταρίφα και τις βαλίτσες άντε να πληρώσεις 8, όχι παραπάνω. Η διπλή ταρίφα δεν είναι πραγματικά "διπλή".

Δεν ξέρω από πού έρχεσαι, αλλά πολλά ΚΤΕΛ που πάνε Κηφισσό εκείνη την ώρα σταματάνε κοντά σε κάποιο μετρό της μπλε γραμμής (Ελαιώνα νομίζω??) ή πάνε πρώτα στην Πλατεία Καραϊσκάκη και μετά στον Κηφισσό. Ρώτα στο ΚΤΕΛ να σου πουν αν υπάρχει τέτοια πρόβλεψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Κάνει και κάποιες ενδιάμεσες στάσεις, πλατεία καραισκάκη δεν είναι σίγουρα, ελαιώνας μπορεί. Θα ρωτήσω πού σταματάει και θα δω πού με βολεύει. Δεν το είχα σκεφτεί. Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο (είμαι πολύ της οργάνωσης βλέπετε :P ). Θα μείνω ομόνοια και το πρωί θα πάω στο αεροδρόμιο. Μπορώ να βγάλω από το σταθμό μετρού της ομόνοιας το ειδικό εισιτήριο αεροδρομίου και μετά να το χρησιμοποιήσω και για να πάω στο σύνταγμα με τη γραμμή 2 και μετά στο σύνταγμα να αλλάξω για τη γραμμή 3 για αεροδρόμιο; Ή το εισιτήριο αεροδρομίου πρέπει να χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ στη γραμμή 3 και θα χρειαστώ 2 εισιτήρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

davidg

Νεοφερμένος

Ο davidg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο (είμαι πολύ της οργάνωσης βλέπετε :P ). Θα μείνω ομόνοια και το πρωί θα πάω στο αεροδρόμιο. Μπορώ να βγάλω από το σταθμό μετρού της ομόνοιας το ειδικό εισιτήριο αεροδρομίου και μετά να το χρησιμοποιήσω και για να πάω στο σύνταγμα με τη γραμμή 2 και μετά στο σύνταγμα να αλλάξω για τη γραμμή 3 για αεροδρόμιο; Ή το εισιτήριο αεροδρομίου πρέπει να χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ στη γραμμή 3 και θα χρειαστώ 2 εισιτήρια;

εχω την εντυπωση οτι αρκει το ειδικο εισητηριο (με επιφυλαξη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω και κάτι άλλο (είμαι πολύ της οργάνωσης βλέπετε :P ). Θα μείνω ομόνοια και το πρωί θα πάω στο αεροδρόμιο. Μπορώ να βγάλω από το σταθμό μετρού της ομόνοιας το ειδικό εισιτήριο αεροδρομίου και μετά να το χρησιμοποιήσω και για να πάω στο σύνταγμα με τη γραμμή 2 και μετά στο σύνταγμα να αλλάξω για τη γραμμή 3 για αεροδρόμιο; Ή το εισιτήριο αεροδρομίου πρέπει να χρησιμοποιείται ΜΟΝΟ στη γραμμή 3 και θα χρειαστώ 2 εισιτήρια;
Ένα εισιτήριο θα χρησιμοποιήσεις απλά θα ζητήσεις αυτό του αεροδρόμιου το οποίο είναι πιο ακριβό από το 1.40 ευρώ που χρησιμοποιεί κάποιος και για τις τρεις γραμμές του μετρό για 1.30 ώρα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ένα εισιτήριο θα χρησιμοποιήσεις απλά θα ζητήσεις αυτό του αεροδρόμιου το οποίο είναι πιο ακριβό από το 1.40 ευρώ που χρησιμοποιεί κάποιος και για τις τρεις γραμμές του μετρό για 1.30 ώρα.
Ναι το ξέρω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω αυτό που κάνει 8 ευρώ. Αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω παντού ή μόνο στη γραμμή 3 προς το αεροδρόμιο. Η λογική λέει παντού αλλά στην Ελλάδα μένουμε και όλα μπορούμε να τα περιμένουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Ναι το ξέρω ότι πρέπει να χρησιμοποιήσω αυτό που κάνει 8 ευρώ. Αλλά δεν ήμουν σίγουρος αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω παντού ή μόνο στη γραμμή 3 προς το αεροδρόμιο. Η λογική λέει παντού αλλά στην Ελλάδα μένουμε και όλα μπορούμε να τα περιμένουμε :P
Μα αυτό που λες δεν στεκει...εφοσον για να φτασεις στη γραμμη 3 μπορει να χρειαστεις να πας μεσω των αλλων δυο γραμμων μπορείς να το χρησιμοποιεις καθόλη τη διαρκεια της διαδρομής... το ιδιο ισχυει και για το 1,40 ευρω... το χρησιμοποιεις και για λεωφορεια και για μετρο για 1,30 ωρα συνεχόμενη....Κι αν εισαι φοιτητης ειναι 4 ευρω και οχι 8 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να πάω στην στρατιωτικη παρελαση την Τετάρτη, όμως δε ξέρω τι γίνεται με το μετρο..κοκ
Ξέρετε τίποτα?? Λειτουργούν??
please:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Μην βαλεις καλα ρουχα ομως γιατι θα ακολουθησει γλεντι και ολο το κεντρο θα "βρωμαει" τσικνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top