Μελομακάρονα Vs Κουραμπιέδες

Μελομακάρονα Vs Κουραμπιέδες
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 201)
  • Μελομακάρονα

  • Κουραμπιέδες

  • Και τα δύο!

  • Τίποτα από τα δύο!

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1638183874289.png
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Κουραμπιέδες for ever ❤️
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,850 μηνύματα.
Μια σοβαρή έρευνα χρειαζόμαστε, ότι όσοι προτιμούμε κουραμπιέ είμαστε πιο ανένταχτοι και πιο έξυπνοι. Δεν είμαστε η μάζα. :pfff:
kourabie.png
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τα μελομακάρονα έχουν γίνει και τραγούδι...

 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Μελομακαρονααααα🎄🎄
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Τι; Μόνον ένα; Τα μελομακάρονα είναι τουλάχιστον τριαδικά και τείνουν στο άπειρο.

View attachment 88870
και μετα εναν κουραμπιε για να φυγει η γλυκα :laugh::laugh:

Προσωπικα παντως περναω φασεις - μια χρονια θα τιναξω τα μελομακαρονα, την επομενη δεν θα τα θελω καθολου και θα χω ματια μονο για τους κουραμπιεδες, και ριπιτ επ' αοριστον <3
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Με σκοτώνετε όμως με τις φωτο από τα μελομακάρονα μεσημεριατικα. Πήγα στη λέσχη της σχολής μου να γλυκαθω με την σοκολατόπιτα που μου ταξανε και μου έδωσαν ένα ωραιότατο μανταρίνι.
Πετάξου στο ζαχαροπλαστείο ή το φούρνο της γειτονιάς σου και αγόρασε ένα κουτί μελομακάρονα. Έχουν 10 με 13 € το κιλό που αποτελείται από 30 - 40 κομμάτια ανάλογα το μέγεθος. Μπορείς και να φτιάξεις μόνη σου. Η συνταγή ΕΔΩ.

1638197465647.png
 

AfroChem

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η AfroChem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Πετάξου στο ζαχαροπλαστείο ή το φούρνο της γειτονιάς σου και αγόρασε ένα κουτί μελομακάρονα. Έχουν 10 με 13 € το κιλό που αποτελείται από 30 - 40 κομμάτια ανάλογα το μέγεθος. Μπορείς και να φτιάξεις μόνη σου. Η συνταγή ΕΔΩ.

Δια να σαι σίγουρος ότι εντόπισα τα μελομακάρονα στο ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς μου, και τις τιμούλες ρώτησα. Αλλά κρατάω χαρακτήρα μέχρι να έρθουν τα Χριστούγεννα, να χω και εγώ μια δικαιολογία.
Σε ευχαριστώ πάντως για την συνταγή
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μου θύμισε αυτό που λέγαμε χθες🤣
IMG_20211129_192727.jpg
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
εμ ειδες που ερχεσαι στα λογια μου κωνσταντινα?
παντως και ο κουραμπιες εινα για εκπαιδευμενους απατεωνες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Κωνσταντίνα, ως λάτρης του κουραμπιέ προσβαλομαι να το ξέρεις αχαχα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Ανοστη Πέτρα🤢
Κωνσταντινα θα με αναγκασεις να φτιαξω για σενα κουραμπιεδες αντε και μελομακρονα και θα σου φυγει ενταλως αυτη η απεχθεια. Ολοι φτιαχνουν ολοι εχουν συνταγη αλλα τα μυσττικα λιγοι τα ξερουν
Μετα ομως θα κινδυνευεις.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κωνσταντινα θα με αναγκασεις να φτιαξω για σενα κουραμπιεδες αντε και μελομακρονα και θα σου φυγει ενταλως αυτη η απεχθεια. Ολοι φτιαχνουν ολοι εχουν συνταγη αλλα τα μυσττικα λιγοι τα ξερουν
Μετα ομως θα κινδυνευεις.
Στο είπα και χθες, αν τα φτιάξεις εσύ θα κάνω μια εξαίρεση και θα δοκιμάσω.
Γιατί να κινδυνεύσω όμως 🤔
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,579 μηνύματα.
Στο είπα και χθες, αν τα φτιάξεις εσύ θα κάνω μια εξαίρεση και θα δοκιμάσω.
Γιατί να κινδυνεύσω όμως 🤔
Υπαρχουν δυο βασικοι λογοι
1 Δεν θα μπορεις να σταματησεις να τα απολαμβανεις και θα παρεις κιλακια.
2 Δεν θα ξαναφας απο αλλου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top